Skocz do zawartości

Zgrana paczka czyli Spurs 2011


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

stagnacja, brak wzmocnien ale i osłabień ( jedynie emerytura McDyessa) przede wszystkim jednak pozostawienie zgranego zespołu z rok starszymi liderami to opis spurs zespołu z 61 winami z zeszłego RS i szybkim ( kontuzja manu) exitem w PO

 

co teraz?

 

 

1. na początek analiza kalendarza!

 

dwa b2b2b i cała masa takich terminów ciasnych że oczy bola.....

 

o ile marcowy vs Mavs at NO vs 76ers przezyję to już kwietniowy wyjazdowy!!!! mocno problematyczny at GSW at Lakers at Sancto

 

dodatkowo mocno rozważam wyjazd do San Antonio w kwietniu gdzie będąc od 6 do 14 kwietnia ( 8 dni) zaliczyć mogę 6 meczy at home w tym fajne Jazz Grizz Suns i oczywiście Lakers

 

jak to się rozkłada w niesprawiedliwym systemie "mecz i rewanż nie zawsze"

 

ta sama liczba H/A wystepuje u:

 

Grizz (fee 4 razy) Jazz (fee 4 razy) Mavs ( fee 4razy) Rakiety Suns N.O. ( po 4) oraz 3 sprawiedliwe wschody ( 2 razy) z Orlando Cavs ( uff) i 76ers

 

niestety z mocnymi HEAT i Celts (b2b!) walczymy tylko na wyjeżdzie (feeeeee) dla równowagi także z NJ toronto bucks i Pistons

gorszy bilans mamy także z :

 

GSW, Kings, OKLAHOMA ( feeee) Minny (uff)

 

lepszy 2:1 z Lakers Clipers Denver PTB oraz tylko mecz u siebie z Bulls (uff) hawks ( uff) Charlotte NY Wash i Indy

 

ogólnie zestaw mógł być lepszy bo niestety sporo nierówności u tych mocnych ekip: okla Heat celts oraz mimo równości mamy pecha do maksymalnej ilości gier z grizz Mavs Rakiet Jazz ( reguła zza miedzy) ale i Orlando ....a jak patrzę na całą masę b2b i to np jak w styczniu w zestawie 4i5 7i8 10i11 potem 17i18 20i21stycznia to mi sie robi słabo!!!!

 

kwietniowy zestaw 8i9 11i12 14 i 16i17i18 a potem koniec 22i23 25i26 i to 3 razy z Lakers to jakaś masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz faktycznie niezbyt przyjazny dla Spurs, zwłaszcza , że liderzy zespołu (Duncan, Manu) są już po 30stce, a kondycja coraz słabsza. Wydaje mi się jednak, że to Manu będzie odgrywał w zespole ważniejszą rolę (jak istotnym jest graczem pokazały ostatnie PO). Nie jestem do końca pewien, ale w poprzednim RS spurs zaliczyli nawet jakiś win streak bez Duncana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po jabłkach......

 

SPURS 75MLN salary 5 pozycja w lidze, 15 graczy pod kontraktem...

 

oficjalnie i ostatecznie Mcdyess zwolniony na emeryturkę i część niegwarantowana 2,6MLN schodzi z salary spurs robiąc jednak dziurę w rezerwach PF/C jak i w szatni....

nie potwierdziło się to czego się obawiałem czyli Jeff zostaje bo nic lepszego lub równego ale tańszego nie udało się ściągnąć na SF słusznie dzieląc czas na R.J. wracającego po kontuzji Andersona i nowy nabytek #15 Leonarda

TJ sprawia ze fajny szybki grajek z ławki dostanie 12-15 minut co przy gęstym sezonie może nawet być rozszerzone a tu TJ i jego doświadczenie jest OK. martwi mnie tylko kwestia braku PG "obronnego" czyli gdy bo time'out cie trzeba będzie podusić obroną zdejmując TP na ostatnie sekundy...TJ jest zbyt podobny i nie robi innej opcji

 

fatalnie jest z zastępstwem dla Dice'a bo spurs zawsze mieli jakiegoś Willisa Kurta czy innego weterana o zadaniach ławkowych ( Duncan niestety musi jeszcze trochę się namęczyć na parkiecie )

 

kluczowe pytanie na dziś to Tiago Splitter bo sporo osób coraz mocniej podkreśla że ze wzrostem jego roli w zespole spurs dostają to co potrzebują....

cm, siła ale i więcej opcji w ataku...

 

na Leonarda w pierwszym okresie bym nie liczył ale pożyjemy zobaczymy......

szkoda że Neal jest kontuzjowany bo w zeszłym roku pokazał się z niezłej strony fajnie rozciągając obronę i unikający strat

 

 

na nic już nie liczę a fajny komentarz nastąpił po dyskusji o ściągnięciu k-Marta do spurs gdzie sam zainteresowany powiedział że szanse są gdzieś miedzy " no way" a "no fucking way"...

Mart po prostu nie cierpi spurs ( juz od czasów nets :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop did it again :)

 

Nie wiem jak można być takim, przepraszam za wyrażenie, przesk****synem i wyciągnąć z draftu taką perełkę. Nie oglądałem meczy w nocy a zaraz z rana odpaliłem oczywiscie mecz SA z Memphis.

 

Co ważne - obydwie drużyny wyglądają mocno, ale widac jeszcze niedotarcie i problemy ze skutecznością. Memphis grają cudowny basket, ale za mało open looków za 3 i cały czas chcą wejśc pod kosz. Taktyka godna polecenia, ale nie jeśli się z tym przesadza, zwłaszcza mając tak dobrych rzucających jak Gay, Mayo, Conley etc.. W dodatku świetne wyciągnięcie Cunninghama(mycek miał racje), Quincy tez do nich bardzo dobrze pasuje. Więc ogólnie bardzo na plus, będą po RS mieli wynik w stylu Portland.

 

A teraz do sedna - Kawhi Leonard. Wg mnie ma już teraz top5 hands w nba. Stripy, zbiórka, gośc z miejsca jest dla mnie rookie to watch i każdy chciałby mieć takiego typa w zespole. Dodatkowo Anderson - robi różnice grając przede wszystkim dlatego, że ma pewny rzut, nieźle broni i przede wszystkim rozumie Popa. Splitter w tym sezonie też powinien ładnie grać. Ogólnie jak zdrowie dopisze to znów będzie jeden z najlepszych wyników w RS i być może deep run w PO.

 

Btw nie lubię TJ Forda, jedyny minus składu SAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No manu szkoda, ostatnie lata dobrej formy, zeby ta kontuzja mu na stare lata nie zaszkodzila.

Natomiast Gary Neal juz wraca do zdrowia i narazie cwiczy z drugim zespolem Spurs. Takze pewnie przez kontuzje Manu szybciej wroci do skladu.

 

Ogolnie to Spurs sa w momencie zmiany warty, a tego Popovich nie lubi, moim zdaniem wczensiej powinien przyzwyczajac do gry Blaira, Splitter (w poprzednich sezonach). Widac, ze maja potencjal ale popovich cos boi sie na nich postawic. Takie mam wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do fanów Spurs, na pewno się orientujecie, może mi ktoś z Was zrobić breakdown całej tej historii z Blairem i brakiem ACL w obu kolanach? Co i jak czemu nie ma i dlaczego z tym gra, dlaczego nie podchodzi do operacji? Jak może z tym grać, jak to wpływa na jego grę?

 

Ogólnie what the fuck, bo jeszcze takiego przypadku nie było.

 

Pamiętam draft jak siedziałem live, i czekaliśmy z fanami LA czy się ostanie do Naszego picku i Wy go wzieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minęło 18 meczy a to juz niezła próbka w krótszym systemie regulara więc kolejnych pare słów o spurs w szerszym pozasezonowym kontekście

obecny sezon pod jednym wzgledem jest WYJATKOWY dla spurs

 

przez lata dominacji w kazdym sezonie od 2005 roku i transferu Nazra w srodku sezonu spurs im dalej w las tym gorzej bo walczyli ze swoim wiekiem i zjawisko z tego sezonu było im obce.

Jakie?

 

upgrade w sezonie!

 

kontuzja Manu nie rozmontowała tradycyjnie szerokiego na RS składu Popa i mimo średnich wyników ( nadal ponad 60% W) należy pozytywnie patrzeć na sytuację spurs....mimo równoczesnej kontuzji TJ Forda i wymuszenia grania na PG rezerwowym Garym Nealem co luksusem nie jest....

 

ten rok niekoniecznie może być ostatnim rokiem TD i tu upatruję najwięcej szans na poprawę sytuacji Ostróg

Duncan trochę świeższy, lżejszy i szybszy jak musi to potrafi jeszcze pociągnąć zespół (Winner w ostatnim meczu), zrobic lekko produkcje typu 15/10 i byc kluczem spurs w obronie jednocześnie Pop co jakiś czas zdejmie go z rosteru.

jego koniec masakrycznie wysokiego kontraktu może zaowocować jeszcze jedną próbą ataku tronu za dużo mniejsze pieniądze ( marzy mi się 2letni minimum vet) co odblokuje sporo środków 21.300.000 z obecnej puli dodając do tego możliwość dużo sensowniejszej niż w tym roku amnestii Jeffersona ( 10.160.000) robi spurs teamem na gracza z max levela ( zajęte będą rekordowo niskie 37.000.000-39.000.000 a każda pozycja i tak należycie obsadzona - TP Manu Leonard Duncan*(?) Spliter/Blair).

 

obecnie trwa proces rozgrywania Tiago Splittera ( rekordowe 25 PTS 11/13 FG z rakietami + Blaira w S5 poziom 11/6) gdzie Tiago przy sredniej 21 minut ma poprawiające się staty:9/5 oraz młodego Leonarda ( fajny stoper się szykuje na LBJ/Duranta ) 24 minuty 8/5...

 

minuty ! właśnie to mi się podoba na razie bo rozkład ich jest niezły:

 

 

 

[TABLE=width: 660]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]Tony Parker[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]33.1[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: player, align: left]Manu Ginobili[/TD]

[TD]5[/TD]

[TD]5[/TD]

[TD]23.2[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]Tim Duncan[/TD]

[TD]17[/TD]

[TD]17[/TD]

[TD]27.2[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: player, align: left]Richard Jefferson[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]30.7[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]DeJuan Blair[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]23.2[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: player, align: left]Gary Neal[/TD]

[TD]13[/TD]

[TD]4[/TD]

[TD]20.5[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]Tiago Splitter[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]0[/TD]

[TD]20.9[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: player, align: left]Danny Green[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]0[/TD]

[TD]19.4[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]whi Leonard[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]8[/TD]

[TD]24.0[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: player, align: left]Matt Bonner[/TD]

[TD]18[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]18.2[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]James Anderson[/TD]

[TD]14[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]14.0[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: odd]

[TD=class: player, align: left]T.J. Ford[/TD]

[TD]10[/TD]

[TD]0[/TD]

[TD]15.5[/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: even, bgcolor: #EEEEEE]

[TD=class: player, align: left]Cory Joseph[/TD]

[TD]11[/TD]

[TD]0[/TD]

[TD]8.6

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

Rozkład taki mimo wszystko gwarantuje świeże nogi na później a byłby jeszcze lepszy (TP 3-4 minuty mniej średnio przy TJ Fordzie)

 

Nowość jaka jest granie picków z Tiago który potrafi zakończyc dunkiem ( czasem z blokiem niestety ) pokazuje rezerwy jakie tkwią w spurs...

niestety rezerwy in plus ale i in minus *mecz z Heat gdzie przez 1&2Q wynik kontrolowali spurs.

 

na ile stać obecnie spurs? niewiadomo choć to nadal solidny już coraz bliżej środka stawki zespół...

mój apetyt nastawiony jest mimo wszystkobardziej na offseason

 

gdzie szukać teraz jeszcze poprawy?

oczywiście w rzutach za 3 gdzie Bonner (36%) i Parker "po cholera rzucam" (1/12 ) robią za tło Jeffersona ( już 44 trafienia) Greena (20) Neal (15). Wróci Manu niech przejmie te 2-3 trafienia na mecz i będzie dobrze!

 

a PO?

ten sezon to loteria kontuzji więc wszystko mozliwe

z urazami zmierzyło się już sporo graczy: Rose, Deng, Manu, Wade, LBJ więc losowość raczej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, ze Splitter przesiedzial wczesniej rok na lawce zanim Popovich sie zorientowal ze mozna nim grac

 

co w sumie nijak mnie nie dziwi biorac pod uwage ze wczesniej nie dal szansy np Haislipowi [ wogole mnie dziwi ze a) spurs wogole go podpisali B) ze on podpisal ze spurs ale to temat na inna rozmowe ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.