Skocz do zawartości

2011 Fantasy Draft - DRAFT


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie ma co przedłużać- nie wiem czy wg tutejszych ekspertów mój pick jest chociaż w top 10 sg, bo ogólnie ocena graczy tutaj bywa widzę prowadzona wg jakichś dziwnych kryteriów,których często nie ogarniam, ale biorę 17,4/3,7/4,9/1,5 stl w 30 minut(odpowiednio 20,7/4,4/5,9/1,8 per 36) w rs i 20,6/4,0/4,2/2,6 stila w PO- nie przedłużając witam na pokładzie Manu Ginobiliego

Co daje mi Manu? Efektywną opcję rzutową(w ostatnim sezonie słabsze fg% może, ale efg,czy TS już na dobrym poziomie- sporo wymuszanych ft w stosunku do rzutów z pola), niezłego kreatora jak na sg,solidną opcję w crunch, dobrą obronę na piłce, czy w przeciskaniu się po screenach..Dodatkowo kolejny gracz który zapewnia spacing( 35%,przy 5,5 próbach na mecz za 3, a z tego sporo rzutów offdrible-czystego zostawiac go ciężko

A przy Pau przydaje się jego dobra gra bez piłki( szansa na sporo prostych,ale jakże skutecznych zagrywek give&go-coś jak z Timmim, bo Pau przeca passing skills ma na zbliżonym poziomie do Timmiego),pick&popy z Gasolem też możegrać spokojnie,bo Pau rzuca lepiej niżTimmi, a znim Manu grywał p&p często), a jeszcze bardziej dodatkowo Pau miał wg synergy 56% skuteczności w sytuacjach spot up w sezonie- kto jak kto,ale Manu go spokojnie w takich sytuacjach odnajdzie

No i najważniejsze- Manu od lat znany jest z tego,że mniejsza liczba minut ni c***a nie wpływa na obniżenie jego efektywności,no i od lat gra też w wygrywającym teamie, i nie ma żadnych problemów z usuwaniem się w cień, dzieleniem się piłką,wspólpracą z innymi gwiazdami, żadnych charakterologicznych zje***ych przywar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W All-time zdecydowałem się budować drużynę na ataku-nieposkutkowało, dlatego tym razem decyduję się postawić duży wykrzyknik przy defensywie mojego zespołu. Kobe jak wiadomo pozostanie główną opcją ofensywną w tej drużynie, więc to czego popierwsze postaram się mu dostarczyć to atletyzm, jego pomocników w celu odciążenia mojej gwiazdy.

 

Z drugim wyborem do mojego składu trafia wszechstronny i zawsze naszpikowany energią, gracz którego uważam obok lebrona za najlepszego defensora na swojej pozycji.

 

G- Kobe Bryant

F- Josh Smith

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wysoki w moim składzie, wybór był ciężki bo ten człowiek pozostałych zdominował statystykami, swoim potencjałem bo będzie coraz lepszy, ale z drugiej strony nie jest doświadczonym zawodnikiem. Nie odważyłbym się powiedzieć że jako szef zespołu pociągnąłby go w PO, ale bez przesady tru liderów jest coraz mniej, a od wzięcia zespołu za ryj mam Derona. Kogo więc wybieram? Wybieram bardzo perspektywicznego PF, a przy okazji mistera 30-30 ale to nie jest główny powód wyboru. Do Derona dołącza KEVIN LOVE!

 

Dołączona grafika

 

Po pierwsze defensywnie nie odstaje od czołówki PF, nie jest pure elite obrońcą jak KG, ale bez przesady nie jest osadzonym kołkiem, bo DRtg porównuje go do Stata Griffina Dirka czy Zacha.

 

Kevin ma mi dostarczyć statystyki na poziomie 20-15-3. Będzie pomocny nie tylko pod bronioną deską, ale i pod koszem rywala, dzięki czemu mam nadzieję na kilka second chance points. Kevin posiada bardzo dobry jumper, którym będzie rozciągał obronę podkoszową i robił miejsce dla Dwilla. Do tego liczę na jego rzuty sprzed linii osobistych gdzie jego skuteczność powinna dotrzeć do 90%. Tak więc mam kompletnego PFa, czas myśleć o 3 picku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa picki, które poszły przed chwilą były na szczycie mojej listy życzeń tuż za Rondo i Iggym ale cóż trudno

jak obiecałem zaczyna budować drużynę wokół Melo, potrzebuję więc defensywnie nastawionych graczy

jako, że od Centra wymagam nie tylko dobrej D ale i pewnych pkt spod kosza wybieram centra który nie jest ślamazarą w offense

z 8 pickiem w II rundzie wybieram ..... Tyson Chandler

 

 

Dołączona grafika

 

ma on nie tylko zapewnić dobrą obronę ale także zbijanie piłek do moich wysokich graczy oraz staty na poziomie double-double oraz siać postrach swoimi blokami wśród śmiałków którzy zdecydują się na wbijanie pod mój kosz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk myślałem, że mój typ nikogo nie zainteresuje i uchowa się do mojego drugiego wyboru :) Ale też widzę, że z jego pozycji poszło dopiero 3 ludzi - więc to by wszystko tłumaczyło. Poszedł najlepszy Wade, jeden z lepszych ever Kobe i jeden z lepszych SG na przestrzeni ostatnich dobrych kilku lat- Manu. Ale - pomijając Wade'a- w tym momencie ja i tak wolę mojego zawodnika :) I nie- nie jest to Ellis ani Martin :)

 

Biorę kogoś, kto będzie stanowił równorzędną dla Griffina opcję w ataku (spokojnie wykręci 25ppg - tyle średnio wykręcał przed kontuzją w zeszłym sezonie a mógłby duuużo więcej gdyby nie to, że musi się dzielić z Blakiem). Do tego dorzuci kilka asyst, jakiś 1-2 przechwyty a jednocześnie będzie twardo bronił swojego match-up'a- i to mimo tego, że ma tylko 1,91m (nadrabia atletyzmem i koszykarskim IQ). Do tego słusznie uznawany (http://espn.go.com/nba/story/_/page/5-o ... rd-ratings) za najbardziej obiecującego gracza na SG - a jak już zdradziłem w którymś z postów w "Dyskusji" mocno wierzę, że TEN sezon to będzie sezon jego i Griffina i że zanim nasza zabawa się skończy moi bohaterzy staną się jednymi z bohaterów początku sezonu. Panie i Panowie - ERIC GORDON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joakim Noah

Center, a takich mało na odpowiednim poziomie. Bardzo dobry w obronie, All-Defensive II Team za sezon 2010-2011. Zgrany jak mało kto z Rosem, uzupełniają się też charakterami. Noah to wulkan energii, bardzo dobra psychika do walki, nie poddaje się, trudne momenty go nie paralizują. Jeden z najszybszych środkowych, także z piłką, potrafi bez problemu przeprowadzić ją na drugą połowę, co uniemożliwia zastosowanie przeciwko Bulls wielu pułapek na ich stronie. Także jeden z najlepiej podających wysokich, przechwytującyh, zbierających, blokujących. Zawodnik, który robi różnice na parkiecie zwłaszcza w obronie, w obronie 1 na 1, a także w pomocy. Dzięki szybkości i bardzo dobremu podaniu również ciekawy gracz w ataku, zwłaszcza przy Rosie, który na szybkości wbiega na kosz, i potrzebuje raczej wysokiego mobilnego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czas na drugi wybór. Od początku chciałem centra i chciałem Noah (bulls nie wybaczę ci tego :P), więc skoro nie mam centra chicagowskich byków wezmę tego, który był na mojej liście. Musiałem wziąć teraz kogoś pod kosz, kto będzie strzegł dostępu do mojego kosza, a jestem pewien, że nie ostałby się aż do mojego następnego numeru, bo kto jak kto ale podkoszowi pójdą jak świeże bułeczki :) Tak więc podania od Chrisa Paula wykorzystywać będzie Al Horford.

Dołączona grafika

 

Bardzo solidny zawodnik, którego można wystawiać również na pozycji nr 4, co jest jego dodatkową zaletą. W zeszłym sezonie wybrany do trzeciej piątki NBA. Rzuca z dobrą skutecznością, nieźle zbiera i świetnie podaje jak na środkowego (3,5 as/mecz w zeszłym sezonie). Poza tym Paul świetnie współpracuje ze środkowymi, co pokazują przykłady Chandlera czy Okafora, więc z Horfordem będzie podobnie, a nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

LaMarcus Aldridge

edit pozniej

 

Biore Aldridge'a z prostej przyczyny, ma spory potencjal. Po poprzednim sezonie, najlepszym w jego karierze w Portland na pewno pokładaja w nim spore nadzieje. Nie jest wybitnym obrońca, ale na pewno nie jest soft jak Bosh :D

Mysle, ze w obronie nieco od niego lepszy. W ofensywie spory arsenal, przyzwoity jumperek z mid-range, dobrze konczy alleye. Osobowosc w miare przyjazna :) nie chce konfliktow w druznie gdzie liderem jest Durant. Bosh staracil w oczach wielu ostatnimi czasy, dlatego go nie biore. Obstawiam ze ten sezon bedzie jeszcze lepszy niz poprzedni dla Aldridga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I każdy po kolei podbierał mi podkoszowych których chciałem. Więc musiałem trochę pogłówkować kogo brać z podkoszowych zostali Bosh i Boozer, ale mając Nasha wole mieć na pozostałych pozycjach dobrych obrońców. Z drugiej strony nie chcę w 3 rundzie brać kogoś kto by tylko za defensywe odpowiadał. Dlatego zdecydowałem się wybrać kogoś co prawda trochę undersized, ale bardzo atletycznego silnego skrzydłowego, który w obronie sobie poradzi a i w ataku będzie pasował do szybkiego grania z Nashem, a tym zawodnikiem jest Gerald Wallace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się, że dojdzie do mnie Westbrook i będę miał dylemat... Naprawdę cenię jego umiejętności, ale chyba nie chcę go w swojej drużynie. Niech ktoś inny się martwi :P Dlatego mój pick to Tony Parker.

 

Jeden z najlepiej penetrujących PG w lidze. Zabójczy floater. Do tego liczę na zabójcze p&r z Amare'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę inne plany, które z uwagi na wasze wybory musiały się pozmieniać, ale z drugiej strony najwyraźniej błędnie sądziłem, że do mojej trzeciej kolejki nie ostatnie się Rudy Gay. I tego to zawodnika dokooptowuję do mojej drużyny... Nie chcę się nad nim zanadto "spuszczać", ale dla mnie to czwarty po LBJ, KD i PP niski skrzydłowy na świecie. Da mi 20 pkt., 6 zb., ponad 1,5 przechwytu i jeden blok w meczu. Duży, szybki, silny. Przydatny w kontrach, dobry zza łuku (w zeszłym sezonie przed kontuzją 40% trafień!), poprawił się na linii (80%). Myślę, że fajny wybór pod wcześniej wybraną już dwójkę.

 

Mój team:

PG: R.Rondo

SG: tba

SF: R.Gay

PF: tba

C: M.Gasol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa Rudy Gej mial być moim kolejnym wyborem- bylem pewien,że się uchowa:/Lipa fc***

No ale na szybko,ze sporządzonej listy rezerwowych(ppzdr Matek) do mojego timu trafia czlowiek z Sudanu-Luol Deng-gorszy przechwytujący,czy blokujacy od Rudego, ale za to lepiej broni man to man, lepszy na pickach i do tego przyzwoity zza luku(34,5% przy 4 próbach na mecz),dzieki czemu zapewni spacing przy pickach Manu. No i świetnie scina bez pilki pod kosz(wg synergy 66% w takich sytuacjach, co przy moich poprzednich wyborach się przyda

Na ten moment:

PG

SG : Manu

SF: Deng

PF :Gasol

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dłuższą nieobecnością na bieżąco, i ostatnią nawałnicą pokoszowych aż 3 razy sprawdziłem wszystkie pick'i i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu ostał się kolejny gracz w którego celowałem od początku draftu. Od 7 sezonów w lidze stał się synonimem niezawodności i ciężkiego samodoskonalenia ale też uosobieniem świetnego IQ pod koszem. Przejawia się to nie tylko windowaniem swoich niemal wszystkich stat'ów (od FG,FT%,RBG,BL,TO) do poziomu "Bomby" fantasy (w tym sezonie zamyka pierwszą 10 na niemal wszystkich mock'ach), ale też w umiejętności polepszania gry pod koszem swoich partnerów- wyskoki talentów Love'a i Millsap'a.

 

Więc jak już wiecie w 3 rundzie wybieram fundament mojej strefy pokoszowej:

 

"Big Al" Jefferson

 

Dołączona grafika

 

Póki co:

SG- Kobe Bryant

SF/PF- Josh Smith

PF/C- Al Jefferson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwięźle co by draft płynął...

 

Spokojnie przyjmowałem Wasze wybory, mniej spokojny był pewien mudżin w Oakland...

Monta Ellis, pozostał z taką miną i pytaniem na ustach WTF?

 

Dołączona grafika

 

Zapraszam go, ze względu na możliwość kreowania sobie rzutu, zapraszam go żebym wiedział że jak Deron zejdzie odpocząć tam będzie miał kto poprowadzić tę drużynę na obwodzie, zapraszam go ze świadomością że topowi zawodnicy ofensywni, muszą być pochowani w team D. A co Monta mi oferuje w samych cyfrach? 24 punkty 6 asyst 4 rebsy i 2 steale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 8 pickiem w 3 rundzie chciałem wybrać zawodnika, który oczywiście będzie dobry w obronie ale będzie potrafił coś więcej. Nie będzie jednowymiarowy.

Tak więc z 8 pickiem w 3 rundzie Fantasy Draftu do mojej drużyny .....from California Uniwersity goes JASON KIDD

 

 

Dołączona grafika

 

Świetny obrońca( 2 NBA Defensive Team ostatniego sezonu), z dobrym rzutem i umiejętnością wykreowania innych zawodników.

W drużynie gdzie pierwsza opcją jest Melo przyda się dobry rozgrywający, który czasem stworzy coś z niczego. Poza tym stary wyga ze swym doświadczeniem na pewno nie będzie przeszkodą a wręcz przeciwnie będę liczył na jego "dziwne" zbiórki ;)

No i oczywiście znajomość z moim centrem tylko poprawi chemię w drużynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.