Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

To może być użyte jako Throwback. Jakby dali po boku paski z gwiazdkami jak w latach 70'tych (Conrad z CCSL zrobił świetny koncept) to byłoby ekstra.

 

Więcej lóg z ASG 16:

nba-alt-logos-2016.png

nba-alt-logos-2016-2.png

No i oczywiście wersja dla Drake'a:

nba-allstar-drake-logos.png

 

Atlanta Hawks natomiast zarejestrowała coś takiego jako alternatywne logo (pierwszym będzie Pac-Hawk):

Atlanta-Hawks-New-Logo-Leaked-2015-16.jp

 

I tu ciekawostka, bo teraz regulamin mówi, że jeżeli jakiś zespół robi totalny rebranding to nowy identyfikacja musi zawierać logo z piłką.

 

A tutaj mockup Raptors autrostwa Chris Creamera, założyciela CCSL, który widział te stroje jak wyglądają i postanowił podzielić się wyglądem koszulek:

Toronto-Raptors-New-Uniform-Mockup-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Font za to jeśli się nie mylę to oznacza typografię tak?

 

Tę różnicę łatwiej zrozumieć, spoglądając na zdjęcie czcionki:

 

212px-Metal_type.svg.png

 

Wyraz ten zaczął być źle rozumiany i używany po tym, jak Windows nie potrafił znaleźć lepszego tłumaczenia dla angielskiego "font".

 

 

Zapomniałem o tym, ale kurka wodna jakoś mnie średnio pasuje logo jako liczba mnoga szczególnie, że to słowo się tak jakoś ładniej odmienia aniżeli np. kakao. :smile:

 

Pewnie już wkrótce nie trzeba będzie o tym pamiętać ;)

 

Musimy przede wszystkim zapytać, czy logo jest odmienne. Według najnowszego Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN, który się właśnie ukazał, jest to słowo nieodmienne. Zgodnie z tym wypada mówić np. jedno logo i dwa różne logo. 
Można się jednak założyć, że słowniki za jakiś czas będą informować o fakulatywnej odmianie (dwa logo lub dwa loga), a potem – kto wie – może nawet będą kazały odmieniać to słowo. Nie byłoby to bez precedensu. Radio, studio, molo też były kiedyś nieodmienne, a dziś pierwsze dwa są prawie zawsze odmieniane, a trzecie przeważnie też. W języku potocznym już słyszy się formy odmienione: logo – loga – logu – logiem. Ich akceptacja społeczna (i leksykograficzna) jest tylko kwestią czasu.
Mirosław Bańko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tę różnicę łatwiej zrozumieć, spoglądając na zdjęcie czcionki:

 

212px-Metal_type.svg.png

 

Wyraz ten zaczął być źle rozumiany i używany po tym, jak Windows nie potrafił znaleźć lepszego tłumaczenia dla angielskiego "font".

 

 

 

Pewnie już wkrótce nie trzeba będzie o tym pamiętać ;)

 

Musimy przede wszystkim zapytać, czy logo jest odmienne. Według najnowszego Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN, który się właśnie ukazał, jest to słowo nieodmienne. Zgodnie z tym wypada mówić np. jedno logo i dwa różne logo. 
Można się jednak założyć, że słowniki za jakiś czas będą informować o fakulatywnej odmianie (dwa logo lub dwa loga), a potem – kto wie – może nawet będą kazały odmieniać to słowo. Nie byłoby to bez precedensu. Radio, studio, molo też były kiedyś nieodmienne, a dziś pierwsze dwa są prawie zawsze odmieniane, a trzecie przeważnie też. W języku potocznym już słyszy się formy odmienione: logo – loga – logu – logiem. Ich akceptacja społeczna (i leksykograficzna) jest tylko kwestią czasu.
Mirosław Bańko

 

 

Język non stop sie zmienia i za jakies 100 lat bedą sie z nas śmiać jak żeśmy gadali.

Chociaż ja za bardzo nie lubię takich zmian jak np. wymienianie logo na lóg. Lóg po prostu mi nie pasuje.

 

Do polskiego sporo angielskich naleciałości wchodzi i trochę zakrywa mnie to smutkiem, że w większości kaleczy to nasza mowę zamiast uatrakcyjniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie w branży akurat projektowania właśnie jest sporo wyrażeń, która fajnie brzmią i działają dość dobrze jako naleciałości z angielskiego.

 

Logo, dizajn, layout, font, mockup, render... dla mnie to jest lepsza opcja, niż na siłę dodawanie istniejącym już w j. polskim wyrazom innych znaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam słowo design , ale jak widzę dizajn to krew mnie zalewa :)

 

 

A i jasne - przeca terminologia koszykarska w dużej mierze opiera sie na angielskich zwrotach i światowo oraz globalnie będzie tego coraz więcej i raczej sie to nie zmieni nigdy. No ew wojna jakaś taka mocna w pytę.

Ale np. to co robi nasz ulubieniec Michałowicz to niszczy ten język i niszczy własnie flow tymi swoimi dziwolongami. A to własnie te alley oopy czy slashe powinny nadawać ton akcji a nie niszczyć i zwalniać jak mówienie akcja zewnętrzna i akcja wewnętrzna w zagraniu rewersowym. I nadużywanie kiss the glass. Że sie kurna teraz o tym dowiedział a nie w 1998 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jestem prekursorem odmiany słowa logo, jak PWN zalegalizuje już to, to powinni zrobić przypis o mnie jako autorze (pieniądze już odpuszczę, poświęce się dla dobra narodu). xD

 

Żeby nie zaśmiecać, AirForceNine, to prawda można je wziąć za dzwonek, ale to logo odnosi się do czapek zimowych z pomponami, które są bardzo popularne w Kanadzie (nazywają je Toque).

 

Chicago Bulls zaczyna się reklamować używając gwiazdek z flagi Chicago pod Bykiem:

generic_graphic.jpeg

 

Najprawdopodobniej jest to zapowiedź uniformu typu "Pride", który ma zostać wprowadzony w nowym sezonie. Miami Heat za to mają mieć militarny strój.

 

Słaba fotka, ale pierwszy pogląd na budowę nowego logo Hawks:

XanK4n0.jpg

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana Atlanty IMHO zdecydowanie na gorsze. W sumie już się przyzwyczaiłem do tego "kółka", ale jak dla mnie nadaje się tylko na alternatywne, bo przecież jest jedno z najlepszych w NBA:

 

200px-Atlanta_Hawks.svg.png

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana Atlanty IMHO zdecydowanie na gorsze. W sumie już się przyzwyczaiłem do tego "kółka", ale jak dla mnie nadaje się tylko na alternatywne, bo przecież jest jedno z najlepszych w NBA:

 

200px-Atlanta_Hawks.svg.png

Zgadzam się, ale woleli wrócić do słynnego Pac mana. Liczę chociaż, że koszulki będą o wiele lepsze niż te obecne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy rzut oka na nowe logo Hawks:

logo-shadow.png

Pierwotnie miałobyć w tej formie:

Hawks-Pac-Man-590x196.png

 

Clippers na czapeczce draftowej, niestety to logo jest prawdziwe:

CGTNcSvUkAA4WTF.jpg

 

Czapka Suns, którą sklep Lids nazywa "Pride", chociaż będzie to ich drugi alternatywny:

CGTHMn6UYAAZdwi.jpg

 

Wygląda, więc na to, że szykuje się powrót PHX na koszulki oraz powrót koloru czarnego (to akurat zrozumiałe).

Swoją drogą ich obecny alternatywny (ten pomarańczowy) prawdopodobnie straci od nowego sezonu rękawy (w katalogu ich nie ma).

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta Hawks oficjalnie zaprezentowała swoje pierwsze i drugie logo, wstawiać ich nie będą, gdyż już to zrobiłem wcześniej, ale przy okazji tego pojawiła się informacja, że stroje zostaną zaprezentowane przed draftem i ma to być najbardziej nowoczesny design w całej NBA, próbkę jego można zobaczyć na świątecznym stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.