Skocz do zawartości

Heat - krucjata


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą Mycek, że zasługuje na większą kasę, ale odnoszę wrażenie, że Battier jest juz na tym etapie swojej kariery, w którym liczy sie dla niego bardziej tytuł mistrzowski i wreszcie gra o stawke oraz ważna rola w takiej drużynie. Nigdy nie był pazerny na kasę, zawsze był teamplayerem, a do tego idealnie pasowałby do Heat, gdzie brakuje do perfekcji na pozycjach swingmana właśnie gracza jego pokroju.

Heat na jedynce w najbliższym sezonie nic ciekawego nie trafią. Hinrich dopiero za rok :wink:

Podpiszą pewnie nowe kontrakty z Chalmersem i Bibbym, do tego albo Beverley albo ktoś z draftu i na pg można będzie przesunąć Wadea lub Jamesa gdy Chalmers będzie na ławce, co da miejsce i Battierowi i Millerowi na boisku. JJ będzie w głębokiej rezerwie o ile zostanie.

Bibby przypomnę tylko zrezygnował z ponad 6mln$ za ten sezon jak dołączał do Heat.

Ma 32 lata, przy jego etyce pracy w NBA pociągnie (unikając careerending kontuzji ofc) jeszcze 3-6 lat. Teraz jest jeszcze pora na ostatni suty kontrakcik, a nie na zdobywanie not 1 not 2 not 3....

 

Pazerny może nie jest, ale raczej po prostu rozsądny i kilka $ więcej jest ważne?

 

Co do Bibby'ego nie zrezygnował przyjął już hajsy za część tego kontraktu, Bibby wylądował w Wizards gdzie nikt go nei chciał, a on był starym wypalonym szmaciarzem, to też Miami wydawało się super możliwością nawet jeśli oznaczało olanie kaski. Battier będzie rozdawał karty, on jest naprawdę porządanym zawodnikiem, Bibby jest już tylko roster fillerem. Dlatego analogia do mnie nie przemawia, Battiera nie wybierze Miami za przykładem Mike'a B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shane Battier - 32 lata - downsde spiral - no stats all intangibles

MLE na 5 lat przy nowym CBA czyli powiedzmy 32 banki na 5 lat to bedzie naprawde hojna oferta

 

nie wiem po co Shane w Miami chyba zeby grac w crunch time zamiast Lebrona

beznadziejny fit

wiesz, to jest taki koles ktory niby wszedzie pasuje ALE

nie wydajesz jednego roku full MLE na Mike'a Millera a rok pozniej jakichkolwiek pieniedzy na Shane'a Battiera, zwlaszcza w zespole w ktorym juz jest top2 sg i najlepszy swingman ligi, chocby nie wiem co Maciej Kwiatkowski napisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Kwiatkowski jest przede wszystkim plotkarzem, więc spokojnie z tym powoływaniem się na niego jako autorytet.

ciekawa sprawa wiadomo jak jest czasem człowieowi się alt nie wciśnie wtedy koleś byłby płotkarzem, czyli już trochę o skakaniu by wiedział i miał jakiś autorytet w tych sprawach :D

I jeszcze Erwin Rommel do pary dla Ericka Dampiera>

rommel tak pasuje do tego towarzystwa jak rubio do nba

rommel nie byl nazista, byl generalem wermachtu, ale nigdy nie podzielal pogladow nazistow, bral udzial nawet w zamachu na hitlera, za co gestapo zmusilo go do popelnienia samobojstwa

tfu żeby człowiek z Jamesem w avie wykazywał się taką wiedzą plus ja bym Rommla postawił = z Dampierem, sadze że motoryka/atletyzm tu sie zgadza, oczywiście w obu przypadkach na chwilę obecną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erwin Rommel jak na niemieckiego oficera z tamtego okresu ,to zdecydowanie pozytywna postać więc nie mogę się jakoś doszukać analogii pomiędzy nim a Dampierem, który wykazał sie brakiem lojalności i honoru. Dampier to taki Brutus, albo trzymając sie tematu Volksdeutsch.

 

33

Battier we wrześniu kończy 33 lata.

 

Heat mają trzy dziury w składzie:

1. rozgrywajacy

2. defensywny swingman z rzutem za 3

3. center

 

Jak wam wychodzi, że Battier tam nie pasuje, to ja nie wiem. Pisze się, że Heat uzupełnią skład ,,jakimiś tajemniczymi weteranami". Z ciekawości pytam - jakich macie na myśli? Tonego Battie? Matta Bonnera? Francisco Elsona? Czy Troya Murphyego? Pisanie o "jakiś weteranach" jest bez sensu. Podajcie konkretne nazwiska jak Battier wam nie odpowiada.

Wypadł w tym sezonie Mike Miller i juz trza było grac Jamesem Jonesem, bo nie bylo innej opcji na dwójce i trójce. W ogóle to byl świetny sezon JJa, o którym jeszcze rok temu nikt nie pamiętał.

Eddie Jones, który jak dla mnie był graczem porównywalnym do Battiera skończył sie w wieku 36 lat. Battier ma wiec 3 -4 lata by zaistnieć jako ktoś w drużynie. Do Memphis to se moze iść jak mu się tam podoba jako mentor juz po zdobyciu mistrzostwa. Jak zacznie szukać tytułu za te 3 lata o których piszecie, moze juz być za późno. Ponadto wydaje mi sie, że ma on nieco większe ambicje niz tylko dopingowanie kumpli z ławki i wymachiwanie ręcznikiem oraz przebijanie piątek z kumplami schodzącymi na timeouty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami może wydawać całe MLE na Bttiera/Prince ale po co?

Mają gigantyczną dziurę na C, więc będą próbowali ją załatać.

Lebron 39, Wade 37, miller 20, jones 20, jeśli wszyscy będą zdrowi to gdzie tu miejsce na battiera?

Po co robić tłok na 2-3 skoro na C nie macie ani jednego solidnego, pewnego gracza?

Wydaje mi się że Dalambert podpisze w to lato z heat, za pełne MLE.

Defensywny swingman?

podpiszcie kith bogans type player na wypadek kontuzji i to wystarczy za świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem jest center - sprawa oczywista. Dalambert to idealne rozwiązanie.

Bogans jest jakąś alternatywa, ale nie wierzę, że Riles nie będzie próbował namówić na grę w Miami takiego gracza jak Battier. Jak się nie uda, to Heat będą werbowali kolejnego ze swojej listy, możliwe że właśnie Bogansa, Rasuela Butlera, Mo Evansa, Anthony Parker, a może Mbah a Moute, czy weterana Granta Hilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czego oczekujesz alonzo. Dalambert za MLE + battier za min?

od razu wyjaśniam, nie chodziło mi centralnie o bogansa. Bulls podjeli jego opcje w kontrakcie i kif zostaje u nas. Poza tym nawet gdyby był FA to wątpię by wybierał się do Miami po sezonie spędzonym w chicago, to samo butler. Ale od razu trzeba zaznaczyć że Rasual miał prawie rok przerwy, u nas grał mega ogony, ma zajebiście pewny nadgarstek ale nie jest ani troche stoperem, którego wg Ciebie Miami potrzebuje. Mbah a Mute jest raczej PF'em, gra blisko kosza i na pewno nie jest graczem który opiera swoją grę na obwodzie. Anthon Parker w lutym powiedział że jeśli będzie lockout to kończy karierę. A Grantowi wydaje mi się że nie odpierdoli i mimo wszystko podpisze z suns, a zapowiadał że tak zrobi.

Jeśli nie uda się z dalambertem, odenem, czy nawet kenyonem to wtedy wydawanie kasy na SG/SF ma jakiś sens, ale tylko wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalambert jest idealny

Heat potrzebują centra przede wszystkim. Jeżeli jego sie nie uda, to tak jak pisałem na początku tego tematu - jakieś Joele Przybille, Nazry Mohammedy, czy kto tam będzie do wzięcia.

Teraz sobie tylko gdybamy, bo nie wiemy, czy sezon rozpocznie sie normalnie na przełomie października i listopada.

Nie wiemy, czy MLE zostanie zachowane i jakiej będzie wielkości. Tak naprawdę nic nie wiemy.

Podałem powyżej parę nazwisk, które wg mnie by pasowały do Heat, nie koniecznie wszyscy pasują do tych trzech pozycji, na których Heat maja braki.

Sammy za MLE

Battier na dwa lata po 2mln$ za sezon, z opcja dla Shanea na drugi sezon. Może Heat po tym czasie mogliby z nim podpisać kolejny 2-3 letni wyższy. :?:

rw30 sobie pierdoli głupoty bo nie ma zielonego pojęcia o Heat. Riley zawsze preferował graczy z odpowiednia etyka pracy. Battier mi od zawsze pasował do Heat, a teraz jak sa contenderem tym bardziej.

Dostałby te 20min. które przydzieliłeś Jamesowi Jonesowi.

Miller jest świetnym rozwiązaniem dla Heat, ale jest notorycznie kontuzjowany odkąd pamiętam.

 

Mbah a Moute może pilnować tez small forwards. O nim można będzie myśleć jak MLE byśmy chcieli rozłożyć na dwóch zawodników gdyby Dalambert nie podpisał z Heat.

Grant Hill może sie skusić opcja bycia w drużynie, która może zdobyc mistrzostwo. Jak Howard i Ilgauskas zakończą kariery, to weteran taki jak Hill, czy Kurt Thomas może pojawić sie w Heat.

Rasuel Butler to taka opcja na wypadek odejścia JJa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było wyciągnąć Battiera za kasę, którą zwykle bierze Matt Barnes :roll:

Dalembert mnie nie przekonuje, ale na tym pułapie cenowym (okolice MLE) to może być maksimum na co Heat mogą liczyć. W sumie byłby niezły. Przynajmniej potrafi coś skończyć pod koszem, w czym "odciążyłby" Anthony'ego. To duży upgrade móc podać do centra, który spod kosza trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalembert zostanie najpewniej przepłacony. Walczyć o niego będą 3 wielkie ośrodki - Boston, NY,Miami + Sacramento, które podobno chcę go zatrzymać (ktoś jeszcze się włączy?). Ale nie licząc zastrzeżonych to jest najlepszym dostępnym centrem na rynku i na pewno zdecydowanie wzmocni każdy zespół do którego dołączy (nie liczę Chandlera bo ten zostanie w Mavs, mimo ostatnich wypowiedzi o chęci wyciągnięcia większej kasy. Cuban zapłaci...).

Także Miami może nie wystarczyć na Battiera, który jest fajnym gościem i po takim sezonie w Mem, Mem gdzie zaczynał grać w NBA zostanie, jeśli Ci będą chcieli go zatrzymać i wyjdą z rozsądną ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bibby'ego nie zrezygnował przyjął już hajsy za część tego kontraktu, Bibby wylądował w Wizards gdzie nikt go nei chciał, a on był starym wypalonym szmaciarzem, to też Miami wydawało się super możliwością nawet jeśli oznaczało olanie kaski. Battier będzie rozdawał karty, on jest naprawdę porządanym zawodnikiem, Bibby jest już tylko roster fillerem. Dlatego analogia do mnie nie przemawia, Battiera nie wybierze Miami za przykładem Mike'a B.

Q: I never understood Mike Bibby’s decision to walk away from $6 million dollars. Granted, he has made a ton of money, but not as much as many other big-name players. That’s a lot of money. I find it hard to believe the Heat didn’t have a wink-wink agreement to take care of him. Do you really think the team will let him go? — David.

 

A: I can’t fathom the Heat bringing him back, unless Mike is willing to return for the minimum. There is no way Pat Riley would have guaranteed any of the mid-level exception, if there even will be a mid-level in the next collective-bargaining agreement. No, Mike really wanted a ring. Instead, he got a seat at the end of the bench and zero playing time in the final game of the Finals. In the end, it was a marriage as brief as Jessica Simpson and Nick Lachey.

Z tego co kojarzę, to Bibby sam prosił Wizards o zwolnienie go rezygnując z całej kasy za najbliższy sezon, by móc walczyć o tytuł. W Wizards miał być takim mentorem dla Walla. Jeżeli masz jakieś inne źródła potwierdzające to co napisałeś, to podaj jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze nie dosc ze Heat sa hejtowani przez kibicow to i przez 3/4 jak nie 29 klubow i kazdy szanujacy sie weteran czy zawodnik nie chce isc do Heat i chciec nie bedzie

Heat maja 2 zjadaczy pilki - Wade i Lebrona ktorzy mimo swoich asyst sa ball hogami i nawet taki playa i gwiazdor jak Chris Bosh dostaje spady

Haslem zostal tu tylko dlatego ze wie kto to jest Riley i Wade, Miller kocha sie w LEbronie

po reakcji Mo Williamsa, Gibsona to widac LEbron ma bardzo nie wielu przyjaciol z dolnej polki

a tacy ludzie jak ''No BS'' Kenyon MArtin czy ''all world all intagibles Shane Battier'' to tam nie maja czego szukac

a z ta kasa ktora dysponuja - gdzie przy nowym CBA nie wiadomo czy beda mieli nawet MLE to przyszlosc Heat na rynku FA jest rownie mroczna co aktorska przyszlosc Kasii Cichopek

 

Heat przede wszystkim musza zaczac grac zespolowo - k**** Wade LEbron i Bosh grali jakies niesamowite ilosci minut w Regularze !!! wszystko przez to ze nie mieli systemu tylko pilowali 1on1

za rok wraca prawidziwy Miller, zdrowy w pelni Haslem i Pittman

 

idealny PG dla tej druzyny to poor man Aaron Brooks - szybki wejdzie rzuci z dystanasu nie musi rozgrywac - Brooks/Barea - type

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heat wybrali ze swoim pickiem 28 w drafcie Norrisa Colea.

Fajną podróż miał ten pick - najpierw oddaliśmy go rok temu Toronto jako część rozliczenia za Bosha. Później Toronto przekazało go do Chicago jako rozliczenie za Jamesa Johnsona podczas sezonu, następnie Minnesota dostała go w trakcie draftu jako cześć rozliczenia za Nikole Miroticia i parę minut później oddala do Miami za 31 pick - Bośniaka Bogdanovicia, przyszła 2rd draftu (jeszcze nie wiem, ale pewnie za tą z 2014 co nam dali z tym pickiem za Beasleya) i kasę. Na przyszłość muszę baczniej śledzić picki Minnesoty gdzieś z przełomu 1 i 2rd draftu, czyli potencjalne picki Miami :wink:

 

Cole to nasza polisa na jedynce. Koleś ponoć umie bronić, zdobywa sporo punktów i jest najszybszym guardem w tym drafcie po Irvingu. Trochę szkoda, że nie udało się z tym 31 wyciągnąć Nolana Smitha i Reggiego Jacksona. Byłem prawie pewien, że w takiej sytuacji Heat wybiorą Charlesa Jenkinsa (w Golden St. ponoc zmienił się zarząd i ktos tam zaczął myśleć, to mogą chcieć zatrzymać Jenkinsa) , a tu za kasę i dwie drugie rundy draftu udało sie wyciągnąć pierwszorundowy pick. Jest to tez o tyle istotne, że ostatnie nry 1 rundy maja długie i stosunkowo niewysokie kontrakty, co przy nowej umowie i niższym salary ma dla Heat duże znaczenie. Za rok pewnie 30 pick :roll:

 

W sytuacji pojawienia sie Colea i dość pewnego podpisania z nim kontraktu, raczej nie będziemy sprowadzali z St. Petersburga Patricka Beverleya, gdyż są to gracze dość podobni do siebie grą. Brakowalo nam jakiegos szybkiego guarda na Rondo, Rosea, czy Baree, a Cole jak sie ogra powinien być idealny.

 

Ilgauskas jednak postanowił pomimo swojego gderania o zakończeniu kariery postatystować w Heat na ławce jeszcze przez sezon, by zdobyć to upragnione mistrzostwo i zarobić jeszcze te 1,4mln$ (nie wiem ile to wyjdzie po odliczeniu florydzkiego podatku). JJ i House pewnie na dniach tez przedłużą. Tak na 80% zakładam tez powrót Bibbego.

Kidd i Nowic(tz)ki se zdobyli misia, to Ilgauskas i Bibby tez nie se zdobędą.

 

Ostatnio Riles wypowiadał się na pare bieżących tematów dotyczących Heat. Sprawa Triumwiratu jest oczywista, potwierdził tez, że jego klon, czyli Spo nigdzie sie nie wybiera i nie będzie zmieniał pracy. Co innego mówił o drafcie i co innego Heat zrobili, ale to juz zupełnie inna sprawa i cały Riles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Coś tak czuję, że się na dniach dogadają.

 

Jeżeli tak będzie, to co nieco już wiemy o planowanych zmianach.

Ma być krótsze 3-4 lata MLE. Jeżeli wprowadzą zakaz podpisywania MLE przez drużyny powyżej salary, to MLE Heat maja tylko w tym roku i finito na lata. Zatem center - jednak o dziwo Nene sie zdecydował na sprawdzenie swoich sił na rynku i na miejscu Arisona i Rilesa najpierw po niego bym się zgłosił, zanim zapytałbym o to samo Sammyego.

 

Dużo wskazuje też na to, że Heat faktycznie daja szansę Edkowi Curryemu. Ponoć zmienił się nie do poznania 8)

Poexperymentować nie zaszkodzi - Heat juz raz dobrze wyszli na podobnym przypadku - Ike Austin - w zamierzchłych czasach dla wielu aktualnych fanów.

 

JJ zdecydował się zostać FA, ale to tez nie musi nic oznaczać. Battierowi jeżeli nastawiamy sie na centra za MLE nie możemy obiecać nic poza minimum.. Ciężko ocenić jeszcze jak to będzie. Ja bym kontaktował sie z Grantem Hillem za minimum.

 

Paru graczy juz wspominało, że chętnie rozważyłoby ofertę od Heat - właśnie Battier, Barea, Caron Butler, czy Dooling. LBJ cos tweetuje nt. Jamala Crawforda i kanadyjskiego rozgrywającego, ale Crawford jest zbyteczny (tym bardziej za MLe), a Nash od lutego - marca to świetny pomysł.

 

Z jednak zdecydował się zakończyć karierę (choć juz rożne powroty widziałem i w tym lutym - marcu wszystko możliwe, jeżeli naturalnie skrócony sezon ruszy)

 

Dozier i Varnado ostaja sie w Europie.

 

Chalmers niby chce zostać, ale obaczymy kto i ile mu zaproponuje. Heat powinni mu zaproponować kontrakt zaczynający sie od 3-3,5mln $ za sezon. Nie specjalnie widzę jakiś innych ciekawych pg. Można oczywiście też proponowac MLE zastrzeżonym graczom takim jak Brooks, czy DeAndre Jordan pełne MLE, ale i Clippers i Rockets powinni to spokojnie przebić. Gasol jest poza zasięgiem Heat.

 

Arison juz chce sezonu, jakoś mu sie nie dziwie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.