Skocz do zawartości

MVP Race


RappaR

Kto wygra nagrodę MVP?  

139 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra nagrodę MVP?



Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, Lorak podał zły argument z tą granicą 60 zwycięstw ale nie zmienia to faktu, że bilans Bulls będzie istotną przeszkodą by MVP dostał Rose. Nie chodzi jednak o samą ilośc zwycięstw (jak niesłusznie Lorak twierdził) lecz o pozycję zespołu w ligowej tabeli.

 

przecież o tym też mówiłem ;] na przykład nawet 76ers Iversona byli najlepsi w konferencji, natomiast teraz bulls będą prawdopodobnie 3 na wschodzie i 5-8 w lidze (nie było żadnego MVP z piątej drużyny w lidze w tej erzoepoce po Jordanie!). a te 60-61 wzięło mi się stąd, że to średnia wygranych drużyny MVP od czasów Jordana. moglem po prostu napisać "około 60" i nie byłoby problemu. mówiłem również o tym, o czym napisał Jendras, czyli wyrobieniu sobie reputacji, bo Rose to dopiero trzecioroczniak, a ilu takich dostało MVP?

czyli tak, jak napisałem w poprzednim poście - żeby Rose był MVP, to musiałoby dojść do niemal wszystkich wyjątkowych okoliczności, jakie widzieliśmy w ostatniej dekadzie, a jakie są na to szanse, to niech każdy sam sobie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak głosowanie będzie, a jak powinno wyglądać, gdyby dziennikarze wyzbyli się hipokryzji ;] to dwie różne sprawy.

zakładając, że mavs z Dirkiem będą grać tak, jak przed jego kontuzją, to obstawiałbym, że czołówka będzie wyglądała mniej więcej tak:

1. Dirk

2. Kobe

3. Rose

4. LeBron

5. Wade

 

natomiast wyglądać to powinno jakoś tak:

1. Dirk

2. Manu

3. LeBron/Wade

4. Kobe

5. Dwight lub KG - zależy od tego ile wygrają magic (zakładam, że więcej niż bulls) oraz ile spotkań opuści jeszcze Garnett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak głosowanie będzie, a jak powinno wyglądać, gdyby dziennikarze wyzbyli się hipokryzji ;] to dwie różne sprawy.

zakładając, że mavs z Dirkiem będą grać tak, jak przed jego kontuzją, to obstawiałbym, że czołówka będzie wyglądała mniej więcej tak:

1. Dirk

2. Kobe

3. Rose

4. LeBron

5. Wade

 

natomiast wyglądać to powinno jakoś tak:

1. Dirk

2. Manu

3. LeBron/Wade

4. Kobe

5. Dwight lub KG - zależy od tego ile wygrają magic (zakładam, że więcej niż bulls) oraz ile spotkań opuści jeszcze Garnett.

Nie rozumiem. Nie zapowiada sie na to, by Mavs wygrali wyraźnie więcej meczów niż Magic - a czy Howard ma mniejszy wpływ na gre niż Dirk? W tej chwili gdyby sie skontuzjował to Magic mają doszczętnie przesrane, z Nelson - Richardson - Hedo - Anderson - Bass są dużo gorsi niż Mavs teraz. Tym bardziej, że z obroną zespołu robi cuda, a i w ofensywie sie poprawił, zalicza świetne mecze rzucając ostatnio nawet lepiej z wolnych (17-20 z OKC!).

 

Ogólnie MVP = lider zespołu z najlepszym bilansem to idiotyczna formuła. Ale zgodze sie, że Rose MVP za c***a nie powinien być, bo Bulls nie należą do grona contenderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dirkiem Mavs mają 80% nawet wliczając ostatnią porażkę. To dużo lepiej od Magic, którzy idą na 65-70%. W przypadku powrotu Nowika i Dallas do gry sprzed kontuzji, Dirk ma MVP w kieszeni i nikt włączając w to mnie nie będzie go krytykował.

Co do Howarda, to jego Magic są takim samym contenderem jak Bulls. Nie wiem czemu stawiamy jego wyżej od Rose, według mnie obaj mają takie same prawo - podobny bilans i wpływ na grę.

Przy okazji MVP - most valuable player. Nie potrafię uzasadnić zgodnie z tą definicją 2# dla Manu mimo bycia jego wielbicielem. Po prostu k**** nie potrafię, na bilans Spurs zapierdalają wszyscy łącznie z deep bench. Według mnie to powinna być nagroda nie dla najlepszego supportu, tylko dla gracza który najwięcej dla zespołu znaczy albo dla gracza który jest w lidze najlepszy.

 

Ja typuje:

0. Dirk

1. Lebron

2. Rose

3. Kobe

4. Howard

5. Durant

 

A gdybym miał ja oceniać:

0. Dirk

1. Paul

2. Lebron

3. Rose

4. Howard

5. Williams

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Manu a nie Tony Parker?

 

jeśli sezon będzie się toczył podobnie jak do tej pory to MVP pójdzie do kogoś z trójki Wade,LeBron ,Dirk.

Dallas mogą spuchnąć chociażby z powodu kontuzji Butlera ,który mimo wszystko miał niezły sezon. W Bostonie nie ma szans kogokolwiek wskazać.

trzeci bilans na wschodzie mają OKC i królem strzelców jest ich zawodnik więc nic nie jest wykluczone ,że Durant może przygarnąć tę statuetkę. mają na dzień dzisiejszy taki sam bilans jak Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kiedy byl tak zaciety wyscig o MVP. najlepsze druzyny maja duzy rozrzut pomiedzy liderow, druzyny miedzy 50-60 maja bardzo duzo kandydatow na podobnym poziomie. ogolnie mysle ze powinniscie wyzbyc sie wszelkich zasad ktore stosowano do tej pory, bo w poprzednich latach rzadko MVP race bylo blisko, a jak juz to bylo 2 glownych kandydatow - Nash/Shaq, Dirk/Nash, Kobe/Paul - teraz mozna spokojnie wymienic 10 ktorzy moga dostac glosy.

 

mysle ze koniec koncow LeBrona wykluczy to ze 2 razy juz dostal i bedzie mu trudniej (+ duzy rozrzut na Wade'a wsrod supporterow Heat). Bryant ma duze szanse na MVP, mimo ze na nie nie zasluguje. Lakers zrobia ~60W, Kobe bedzie mial swoje 25/5/5 na 45% + reputacje. najbardziej zasluguje oczywiscie Dirk, ktory obecnie ma on off +24, czyli drugi najwyzszy zmierzony ever (po KG 03). ciekawe co bedzie z Paulem, Rosem Deronem Durantem. podobny poziom wg ich reputacji, a dodatkowo podobny bilans. zapowiada sie zajebisty rozrzut.

 

ja kibicuje Dirkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs znowu dostaną po dupie w tym wszystkim.

 

Mimo najlepszego bilansu dostaną jakieś 2nd i 3rd def/all nba team. COTY dostanie D`Anthony albo co gorsza Spoelstra. W 6th Hill będzie w TOP 5, ale to max. DPOTY może Tim i Manu będą w TOP 10.

 

A w MVP Race nikogo w TOP 10, bo puste statsy Amare znaczą więcej... Whatever...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.