Skocz do zawartości

MVP Race


RappaR

Kto wygra nagrodę MVP?  

139 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra nagrodę MVP?



Rekomendowane odpowiedzi

 

i mój ulubiony wyrwany mniej więcej cytat

"rzut z półdystansu jest najgorszy"

 

A co to ma niby wspólnego ze statystykami? Dean Smith 40 lat temu i Larry Bird 25 lat temu powiedzieliby ci to samo, kiedy nikt żadnych wysublimowanych statystyk nie prowadził.

Oczywiście, że skuteczniejszy lub efektywniejsze rzuty są "lepsze". Rzut spod kosza, najwyższa skuteczność i rzut za trzy, który wpada o 10% -15% rzadziej ale jednak o wartości 150% w porównaniu do mid range jumpera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma niby wspólnego ze statystykami? Dean Smith 40 lat temu i Larry Bird 25 lat temu powiedzieliby ci to samo, kiedy nikt żadnych wysublimowanych statystyk nie prowadził.

chodzi mi o słowo "najgorszy". sam przecież wiesz z oglądania meczów ,że rzut z półdychy jest destrukcyjny dla większości obron i obojętnie czy posiada "dobry" rzut wysoki czy niski.

to nie jest przypadek ,że zawodnicy posiadający "dobry" rzut z dystansu ,szczególnie after-dribble to śmietanka w historii NBA.

wiem o tym ,że lepszy jest rzut za 2 z pod deski gdzie jest większa skuteczność ,wiem ,że lepszy jest rzut za 3 bo mimo mniejszej skuteczności daje więcej punktów. ale to jest czysta teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma niby wspólnego ze statystykami? Dean Smith 40 lat temu i Larry Bird 25 lat temu powiedzieliby ci to samo, kiedy nikt żadnych wysublimowanych statystyk nie prowadził.

chodzi mi o słowo "najgorszy". sam przecież wiesz z oglądania meczów ,że rzut z półdychy jest destrukcyjny dla większości obron i obojętnie czy posiada "dobry" rzut wysoki czy niski.

to nie jest przypadek ,że zawodnicy posiadający "dobry" rzut z dystansu ,szczególnie after-dribble to śmietanka w historii NBA.

wiem o tym ,że lepszy jest rzut za 2 z pod deski gdzie jest większa skuteczność ,wiem ,że lepszy jest rzut za 3 bo mimo mniejszej skuteczności daje więcej punktów. ale to jest czysta teoria.

Zespoły najlepiej rzucające za trzy mają najlepsze ofensywy. Może nie zawsze, ale od lat jest tendencja że oddaje sie co raz więcej rzutów, właściwie od samego początku istnienia 3pt line bo robią najwięcej szkód i rozciągają defense. To jest prawdziwie destrukcyjna siła. Mid-range game odchodzi w zapomnienie, nie jestem tym zachwycony bo to pożyteczne narzędzie, ale właściwie rozmawiamy o zaklasyfikowaniu i uporządkowaniu tych rzutów pod kątem pożyteczności i w tej sytuacji (mimo że ,powtarzam, każdy rodzaj rzuty jest istotny) rzut za 3 i spod deski są wyżej. Może Ci się nie podobać słowo "najgorszy" ale w rzeczywistości tak właśnie jest, czy użyjesz eufemizmu czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespoły najlepiej rzucające za trzy mają najlepsze ofensywy.

Najlepszą obecnie ofensywą w NBA są Los Angeles Lakers. Pod względem rzutów skuteczności za 3 są na 13 miejscu.

Drudzy są San Antonio Spurs ,którzy za 3 są na 2 miejscu.

Trzeci są Miami Heat i zajmują 7 miejsce.

4 Denver i za 3 zajmują 6 miejsce.

a na odwrót.

najlepiej rzucają GSW i mają 14 atak w lidze.

San Antonio.

Boston 3 za 3 a mają 24 atak w lidze.

 

ogólnie nie widzę tutaj aż takiej zależności.

 

jeśli chodzi o zeszłe PO ,które są istotniejsze.

to Suns przewodzą w obu statystkach ,więc jest zależność.

Utaha drugi atak a 4 za 3.

Heat ostatni atak i 3 miejsce za trzy.

a finaliści?

Boston 12/6 za trzy

Lakers 4 /11 za trzy

 

hmm.

 

 

 

 

http://learntocoachbasketball.com/did-e ... -jump-shot

tutaj jest fajny link.

 

Może nie zawsze, ale od lat jest tendencja że oddaje sie co raz więcej rzutów, właściwie od samego początku istnienia 3pt line bo robią najwięcej szkód i rozciągają defense. To jest prawdziwie destrukcyjna siła. Mid-range game odchodzi w zapomnienie, nie jestem tym zachwycony bo to pożyteczne narzędzie, ale właściwie rozmawiamy o zaklasyfikowaniu i uporządkowaniu tych rzutów pod kątem pożyteczności i w tej sytuacji (mimo że ,powtarzam, każdy rodzaj rzuty jest istotny) rzut za 3 i spod deski są wyżej. Może Ci się nie podobać słowo "najgorszy" ale w rzeczywistości tak właśnie jest, czy użyjesz eufemizmu czy nie.

bez rzutu za 3 jak widać zespoły dają sobie radę. to nie jest najistotniejszy czynnik i przeczę Twemu zdaniu. rzut z półdystansu jest destrukcyjny dla każdej defensywy ponieważ takiego zawodnika bardzo ciężko się kryje. chodzi mi o przede wszystkim shot after dribble ,który dosyć ,że najczęściej zostawia w tyle obrońcę to w dodatku wyciąga wysokiego przez co deska jest mniej obsadzona i jest większa możliwość zbiórki w ataku. zresztą najlepsi zawodnicy w lidze czyli LeBron,Wade,Kobe to zawodnicy ,których tylko i wyłącznie łączy jedno.

zagrożenie skutecznym rzutem z półdystansu. nie mam czasu patrzeć na statystyki w mid-range ale sam aspekt psychologiczny jest istotny. zawodnik kryjący tych zawodników obawia się rzutu z półdychy i nie wie jak kryć. czy blisko? i wtedy jest narażony na drive ,czy na dystans i wtedy także jest zagrożony praktycznie na całej stronie boiska. w przypadku drivu to można to zablokować wysokim defensywnym zawodnikiem a rzut skuteczny z półdychy jest destrukcyjny. dlatego jest dla elity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eFG w lidze:

 

Rzuty "at rim" - 62,8%

Rzuty z odległości mniej niż 10 ft - 43,5%

Rzuty z odległości 10-15 ft - 38,2%

Rzuty z odległości 15-23ft - 39,5%

Rzuty za 3 punkty - 54,1%

 

Na 100 rzutów spod obręczy drużyna zdobywa 126 punktów, na 100 rzutów za trzy 108 punktów, na 100 rzutów z odległości 10-23 ft tylko ok. 78 punktów, to mam na myśli mówiąc, że to najgorszy rzut, wie o tym każdy trener i każdy zawodnik, w ataku próbuje się unikać tych mniej skutecznych, a w obronie zmuszać przeciwnika do oddawania takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzem opanowania do perfekcji unikania 'najgorszych' rzutów, jakimi są rzuty z półdystansu stał się niewątpliwie Antoine Walker, który to rzucałby nawet za 5 punktów spod własnego kosza, jeśliby tylko wprowadzili taką punktacje.

 

myślę że, efektywność rzutów z półdychy psują notoryczni ceglarze, ale cała śmietanka, o której wspomniał Koelner, potrafi zrobić z rzutu z 5-6 metra niesamowicie skuteczną broń, która przestawia całe defensywy, daje więcej miejsca do wjazdu, odegrania na weak side albo wymuszenia FT.

niewidoczne dla oka statystyka, a jakże cenione przez oko kibica, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że, efektywność rzutów z półdychy psują notoryczni ceglarze, ale cała śmietanka, o której wspomniał Koelner, potrafi zrobić z rzutu z 5-6 metra niesamowicie skuteczną broń, która przestawia całe defensywy, daje więcej miejsca do wjazdu, odegrania na weak side albo wymuszenia FT.

niewidoczne dla oka statystyka, a jakże cenione przez oko kibica, nieprawdaż?

Kobe w zeszłym sezonie - 42,9

Wade - 35,8

Manu - 30,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 rzutów spod obręczy drużyna zdobywa 126 punktów, na 100 rzutów za trzy 108 punktów, na 100 rzutów z odległości 10-23 ft tylko ok. 78 punktów, to mam na myśli mówiąc, że to najgorszy rzut, wie o tym każdy trener i każdy zawodnik, w ataku próbuje się unikać tych mniej skutecznych, a w obronie zmuszać przeciwnika do oddawania takowych.

To też zależy od sytuacji. Przykładowo mając pod koszem Howarda nie bede na siłe trzymał Earla Boykinsa na półdystansie, bo tu jeszcze może rzucić a spod obręczy bedzie sie musiał nieźle nagimnastykować żeby oddać rzut.

 

Howard od tego sezonu zaczął regularnie rzucać z półdystansu, czy jego gra sie pogorszyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od sytuacji. Przykładowo mając pod koszem Howarda nie bede na siłe trzymał Earla Boykinsa na półdystansie, bo tu jeszcze może rzucić a spod obręczy bedzie sie musiał nieźle nagimnastykować żeby oddać rzut.

 

Howard od tego sezonu zaczął regularnie rzucać z półdystansu, czy jego gra sie pogorszyła?

Ale tych sytuacji jest tyle (8-10 zawodników/kilkaset possesions x kilkadziesiąt spotkań x 30 drużyn), że rozpatrywanie jednego przypadku (i to Earl Boykins vs. Dwight...) nie ma większego sensu. W końcowym rozrachunku zawsze lepiej wyjdziesz rzucając spod kosza i za 3 niż z półdychy, te cyferki, które wrzuciłem to jest końcowy rozrachunek dla całej ligi, rzuty spod obręczy są o 2/3 skuteczniejsze.

 

Howarda półdystans (2-3, w porywach 4 metry) to jeszcze nie jest 5-7 metrów, jego gra poprawiła się, bo w ten sposób może sobie czasem otworzyć łatwiejszą drogę do kosza, ale jak jesteś trenerem Magic to wolisz żeby oddał 1 rzut z półdychy i 9 spod obręczy czy 5 z półdychy i 5 spod obręczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yablon napisał/a:

Pytanie do fanów Heat. Czy byście chcieli, żeby nagrodę dostał James/Wade(nie razem), gdy obaj będą mieli podobne cyferki i wkład w grę drużyny? Bo mi się wydaje, że to mogło by popsuć atmosferę, wiadomo jeden by zazdrościł drugiemu.

Tak byłoby najsprawiedliwiej. Obaj zostali wybrani graczami grudnia na Wschodzie i jeżeli będą mieli 65 łinów lub więcej to ja bym im przyznał. Czy zepsułoby to atmosferę gdyby jeden z nich dostał? Wątpię. W chwili obecnej oni przed oczami mają tylko jedna rzecz zamiast nagród indywidualnych - The Rings

 

Rose nie dostanie. Jest za młody i właściwie pierwszy raz ktoś o nim zaczyna przebąkiwać. Prędzej Howard jak Magic zakręcą sie koło 60 łinów. Nowik jeżeli szybko wróci tez ma szanse, ale gdyby faktycznie miała to byc dłuższa nieobecność to też wypada z wyścigu. Deron ma tą sama sytuację jaka miał Wade przez ostatnie dwa lata w Heat, a z Paulem nie żartujcie - swojego czasu rozgrywał podobnie jak jego Hornets fantastyczny sezon i to nie wystarczyło, więc teraz tym bardziej.

Jeszcze na początku sezonu wszyscy się Durantem podniecali, ale wcale nie jest tak łatwo przekroczyc pewien próg lub nawet utrzymać sie na nim i hype wokół lidera Thunder nieco przygasł.

 

Koszykówka to przede wszystkim emocje. Żadne zaawansowane liczby tego nie oddają pomimo, że wiele z nich faktycznie coś tam pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eFG w lidze:

 

Rzuty "at rim" - 62,8%

Rzuty z odległości mniej niż 10 ft - 43,5%

Rzuty z odległości 10-15 ft - 38,2%

Rzuty z odległości 15-23ft - 39,5%

Rzuty za 3 punkty - 54,1%

 

Na 100 rzutów spod obręczy drużyna zdobywa 126 punktów, na 100 rzutów za trzy 108 punktów, na 100 rzutów z odległości 10-23 ft tylko ok. 78 punktów, to mam na myśli mówiąc, że to najgorszy rzut, wie o tym każdy trener i każdy zawodnik, w ataku próbuje się unikać tych mniej skutecznych, a w obronie zmuszać przeciwnika do oddawania takowych.

bardzo dobra statystyka.

 

nigdy nie patrzyłem na to z tej strony. tylko niech znajdzie się zawodnik co z tych pozycjach trafia kilka rzutów ,cały plan idzie w pizdu.

myślę że, efektywność rzutów z półdychy psują notoryczni ceglarze, ale cała śmietanka, o której wspomniał Koelner, potrafi zrobić z rzutu z 5-6 metra niesamowicie skuteczną broń, która przestawia całe defensywy, daje więcej miejsca do wjazdu, odegrania na weak side albo wymuszenia FT.

niewidoczne dla oka statystyka, a jakże cenione przez oko kibica, nieprawdaż?

jestem ciekaw jaki procent miał koleś co robi balony z gumy z Twojego avatara.

 

Dupiaty argument, bo trudny by nie mieli rzutu z półdystansu skoro mają za 3. Pokaż mi zawodnika obwodowego z rzutem z półdystansu bez trójki będącym superstarem.

co to znaczy "bez trójki" ? 0%? nie ma takiego. a jakbym miał szukać to na pewno wysocy zawodnicy typu TD ,Malone,KG. oczywiście MJ-ej czy Wade'a także nie byli królami trójek ,szczególnie na początku kariery. MJ-ej nawet w PO w 97',miał kosmiczne 19% za trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że niektórzy dali się zwariować, to jest przyczyna.

o tyle, co dane dotyczące clutchyzmu, obrony 1on1 czy nawet ten cały TS% to statystyki których kiedyś nie było, a dzięki rozwojowi techniki są, to na prawdę przydają się i pomagają dostrzeć wiele kwestii. Jak wszystko, zdarzają się niezłe kwiatki, ale przecież oko kibica też nie jest w stanie wyłapać wszystkiego.

 

Może odejdę trochę od tematu, ale mam takie pytanie do speców od statów. Skoro w statystykach zdarzają się często kwiatki ( pamiętam, że ktoś podwał przykład Jamisona w top czegoś tam ) to skąd pewność, że w odniesieniu do pozostałych zawodników jest wiarygodna? Nie chodzi mi tu o sam skład top10 w danej kategorii tylko o kolejność.

Skoro Jamison może być 5 w top10 danej kategorii to skąd pewność, że pozostała kolejność jest miarodajna i np. Leborn zamiast 1 nie powinien być piąty, Kobe zamiast 2 czwarty itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo chodzi mi o coś innego. Skoro do top10 nie pasuje tylko ( według obserwacji ) np. Jamison to na jakiej podstawie przyjmuje się, że pozostałe wyniki są miarodajne? Skoro powiedzmy, że James jest pierwszy, Wade drugi, a Kobe 3 i to mniej więcej zgadza się z rzeczywistości to przyjmuje się to po prostu jako prawdę. Moje pytanie natomiast brzmi: czy kwiatki w wynikach nie dowodzą błędu w metodzie jednocześnie wykluczając słuszność pozostałych miejsc w zestawieniach danych sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ostatnio w roznych mediach o co-mvp dla lebrona i wade'a. hmm

 

w tym momencie nie wiem komu przyznalbym mvp

 

spurs maja najlepszy bilans ale nie wiem kogo wyroznic. manu?tidi?tipi? a moze w 3 powinni dostac?

celtics podobnie. jest ROBDO ale na poziomie allstara graja tam jeszcze paul "wierze w magie" pierce, ray allen i garnett

heat wade-lbj, kto bardziej zasluguje nie wiem.

lakers - kobe i chyba jednak gasol

mavs- dirk

magic-howard

bulls - rose

thunder - durant ale i westbrook

jazz- dwill

knicks-amare

 

ostatnie 4 zespoly na dzien dzisiejszy maja za slabe bilanse, zeby ich liderzy dostali mvp

druzyny z najlepszymi bilansami maja wiecej graczy na poziomie allstara no moze poza mavs

ale jezeli dirk ma dostac to dlaczego nie kobe? kobe bardziej dostalby te nagrode za caloksztalt i troche aby sie nie skonczylo na tym, ze gosc z 5 pierscieniami ma tylko 1 mvp

 

moga dac rownie dobrze wade'owi i uznac, ze on jeszcze nie ma, wiec powinen dostac

 

nie wiem. na te chwile nie jestem w stanie wskazac goscia, ktory powinien dostac mvp. i prawdopodobnie niewiele zmieni sie w tej kwestii w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.