Skocz do zawartości

All-Defensive


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale Ci co wchodzą z ławki (np brewer) wypada duuuużo lepiej w tej statystyce niż deng, który jest na tym samym poziomie obrony, albo i nawet wyższym, ale jest starterem. Asik to samo, nie jest jeszcze lepszym obrońcą od Joakima le ma lepszy wskaźnik, bardziej na minusie. Strasznie "dziwna" jest ta statystyka. Inny przykład, battier w houston w s5 lekko na -, w memphis z ławki -8.

 

ale on być może jest po prostu przecenianym defensorem

No to być może nie jest kandydatem na mvp, ale tak nie patrząc na cyferki, Lorak, proszę cie, howard? przeceniany w obronie? gość który sam może bronić pomalowane jest przecenianym obrońcą? Przecież każdy expert zajmujący się tą ligą, każdy kto tylko ogląda nba ogólnie powie że Howard jest najlepszym obrońcą.

 

bulls nie oglądam regularnie, dlatego też w temacie obok pytałem cię o to, co stało się z trójką Rose'a.

a co ma trójka do obrony?

Rose czasem forsuje rzuty, szczególnie zza łuku, ale te rzuty oddawane są przeważnie w momencie kiedy bulls mają wypracowaną przewagę, do tego trzeba wliczyć rzuty z połowy boiska pod koniec kwart, rose oddaje ich mnóstwo, i rzuci nawet jakby miał to robić z pod własnej obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dalem rosea gdyz findek mowil o deronie i russelu , imo dane dotyczace obrony sa dalej aktualne poniewaz obrona jest jakby wartoscia dosyc stala , jesli ktos dobrze broni to chyba w polowie sezonu nie pomysli sobie - mam wyjebane niebronie pol sezonu wystarczy, oczywiscie niektorzy spinaja sie ne pewne mecze ale nie sadze aby rose nalezal do tego typu graczy i jego obrona jest constant,odwrotnie do fg gdzie duzo zalezy od dyspozycji strzeleckiej, odnosnie filmiku dlamnie on malo mowi ,jesli sie chce to zawsze mozna powycinac okreslone fragmenty i zrobic np z amare bestie defensywna

rosowi polecialy % gdyz lekko mowiac shot selecton nie jest jego najlepsza strona , trojki czesto rzuca off the dribble z trudnych pozycji, wogole te jego trojki to jakies szalenstwo oddaje ich tyle (ma prawie 5 - 3pa) co najepsi 3pts shoterzy . ray allen ma tyle samo prob!!!!! jest w czolowce ligii pod wzgledem ilosci prob, tylko % nie ma jak czolowka

 

lorak zadziwiasz mnie czasami - jak drwalt moze byc przeceniany - on lata wszystkie dziury poczawszy od nelsona ktorego wszyscy mijaja poprzez hedo i richardsona , ma samych defensywnych scrubow a orlando jest w czolowce defensywnej do tego stan na ponad 20 minut daje mu prawdziwego walczaka i ostoje defensywna ryana andersona ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnosnie obrony rose i cp3 liczby podane wczesniej nie uwzgledniaja przechwytow a roznica jest bardzo duza rose - 1,1 cp3 - 2.4 ,biorac pod uwage ze po przechwytach jest najczesciej kontra i padaja punkty ma to duze znaczenie, i przewaga duza cp3 w stratach traci tylko 2,2 pilki a rose 3,5 to rowniez przeklada sie na ilosc zdobywanych/traconych punktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Ci co wchodzą z ławki (np brewer) wypada duuuużo lepiej w tej statystyce niż deng, który jest na tym samym poziomie obrony, albo i nawet wyższym, ale jest starterem. Asik to samo, nie jest jeszcze lepszym obrońcą od Joakima le ma lepszy wskaźnik, bardziej na minusie. Strasznie "dziwna" jest ta statystyka. Inny przykład, battier w houston w s5 lekko na -, w memphis z ławki -8.

bo jak z każdą statystyką tak i z tą trzeba postępować rozważnie, czyli patrzeć na kontekst.

 

mi w każdym razie chodzi tutaj o to, że ci najwięksi po danej stronie boiska niemal przez całą karierę wypadają bardzo dobrze w on/off. tak jest np. z KG i Duncanem jeśli chodzi o obronę, a z Nashem jeśli chodzi o atak.

 

co do Dwighta, to wycofuję się z tego, że jest przeceniany. bo bez wątpienia to dzięki niemu magic od kilku sezonów są czołową defensywą mimo słabych ogólnie obrońców. ale kilka rzeczy w jego przypadku jest zastanawiających - jak choćby te bloki.

 

a

a co ma trójka do obrony?

nic, mi chodziło o to, że Rose ogólnie się pogorszył.

 

Rose czasem forsuje rzuty, szczególnie zza łuku, ale te rzuty oddawane są przeważnie w momencie kiedy bulls mają wypracowaną przewagę, do tego trzeba wliczyć rzuty z połowy boiska pod koniec kwart, rose oddaje ich mnóstwo, i rzuci nawet jakby miał to robić z pod własnej obręczy.

bez przesady, ile takich rzutów oddał w sumie? poza tym czy wcześniej też ich nie oddawał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, o tych blokach gdzieś już była dyskusja, moim zdaniem spore znaczenie ma psychologiczna różnica między blokiem 'zwykłym' a blokiem z petardą w trybuny i miejscem w TOP10...

mimo iż te drugie nie dają posiadania piłki, to skutecznie odstraszają od ponownych prób spod kosza, bo dla blackmadafaka za jakich się ma 99% NBAplayers to kolokwialnie rzecz ujmując obciach...

no a najlepszym wyjściem to chyba są czapy w stylu tej niedawnej McGee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. JR Smith może gorzej wjeżdżać bo się boi dostać kolejna bombę w trybuny ale większość zawodników w NBA nie boi się tego typu bloków. Takich bloków możesz bać się Ty QAS, jak grasz na tartanie, żeby koledzy nie mogli się popastwić. Gdyby zawodnicy NBA uciekali z rzutem bo bali się bloków byłoby o wiele więcej mid range game.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. JR Smith może gorzej wjeżdżać bo się boi dostać kolejna bombę w trybuny ale większość zawodników w NBA nie boi się tego typu bloków. Takich bloków możesz bać się Ty QAS, jak grasz na tartanie, żeby koledzy nie mogli się popastwić. Gdyby zawodnicy NBA uciekali z rzutem bo bali się bloków byłoby o wiele więcej mid range game.

 

bzdura. większość boi się tego typu bloków.

 

PS

ja się nie boję bloków, ja je sprzedaję ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. JR Smith może gorzej wjeżdżać bo się boi dostać kolejna bombę w trybuny ale większość zawodników w NBA nie boi się tego typu bloków. Takich bloków możesz bać się Ty QAS, jak grasz na tartanie, żeby koledzy nie mogli się popastwić. Gdyby zawodnicy NBA uciekali z rzutem bo bali się bloków byłoby o wiele więcej mid range game.

Otóż to. Ja nie wiem czego boją się zawodnicy NBA, a czego nie. Wiem za to, że rywale Magic oddają najmniej rzutów spod obręczy w całej lidze. Obecność Howarda może mieć w tym przypadku znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrony Rose to odsyłam do dziszejszego top1.

Ja akurat nie jestem zwolennikiem wykazywania, że ktoś dobrze broni na podstawie hajlajtów, bo wtedy okazałoby się, że źli obrońcy po prostu nie istnieją...

 

Ale skoro już wywołałeś temat, to ten filmik pokazuje trochę więcej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=A5jtBPXKi-I

 

około 1:20, tam były dwa bloki back2back by Rose - szkoda tylko, że pomiędzy nimi była strata, zamiast jakiejś fajnej paczki...

 

Kurna, w sumie to taki offtop wyszedł... Sory.

 

Aby coś na temat jednak skrobnąć, to powiem, że w poprzednich sezonach, trudno mi było wskazać zawodnika, który broni gorzej niż Derrick i jeśli byłaby nagroda Most Improved at the Defensive End Player of the Year (MIatDePotY :mrgreen: ) to ja bez żadnych skrupułów przyznałbym ja właśnie jemu.

Oczywiście wiem, że ogromna w tym zasługa trenera i systemu w jakim gra, ale jak zaczęlibyśmy umniejszać czyjeś zasługi ze względu na sprzyjające warunki, to łatwo możnaby wysnuć teorię, że np. centrem wszechczasów jest Ralph Sampson, tylko że... itd, itp.

 

Wracając jeszcze do trenera, to trudno aż uwierzyć, że ktoś taki uchował się po różnych klubowych ławkach jako asystent przez jakieś 20 lat - za to jak zmienił oblicze Byków w tym sezonie należy mu się szacun, szacun i jeszcze raz szacun...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. JR Smith może gorzej wjeżdżać bo się boi dostać kolejna bombę w trybuny ale większość zawodników w NBA nie boi się tego typu bloków. Takich bloków możesz bać się Ty QAS, jak grasz na tartanie, żeby koledzy nie mogli się popastwić. Gdyby zawodnicy NBA uciekali z rzutem bo bali się bloków byłoby o wiele więcej mid range game.

Otóż to. Ja nie wiem czego boją się zawodnicy NBA, a czego nie. Wiem za to, że rywale Magic oddają najmniej rzutów spod obręczy w całej lidze. Obecność Howarda może mieć w tym przypadku znaczenie.
No tak Karpik, ma ogromne znaczenie ale dlatego że przeciwko Magic gra się inny gameplan niż przeciwko innym zespołom. To dlatego, że kołcz każe szukać rozwiązań dalej od kosza bo wie, że przeciwko Howardowi gra się na niższym procencie a nie dlatego, że JR ma rozkaz wjeżdżać na Howarda a ten się boi i odpala chore trójki, prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że K-Mart >>>>>>> Bogut, defensywnie, ANY TIME, ANY PLACE.

 

Oł szit...

 

 

 

Zawodnicy nie boją się bloków w trybuny, tylko bloków jako takich (bo powinni ich unikać, czyż nie?). Jak są w pomalowanym ludzie pokroju Howarda to jest festiwal double-clutched layupów, zerwanych rzutów i tym podobnych, a jak się gra z GSW to się atakuje obręcz na pałę, bo nikogo tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.