Skocz do zawartości

All-Defensive


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzicie najlepszą 10 defensorów NBA?

Jeśli chodzi o pozycję C, dyskusji nie ma - 1# Howard 2# Bogut, kto twierdzi inaczej niech się zamknie.

Jedno z miejsc w pierwszej piątce skrzydłowych także nie podlega dyskusji - niestety Garnett, którego średnio trawię bezsprzecznie zasługuje. Na drugim bym widział Jamesa - ile daje d najlepiej widać w różnicy drtg pomiędzy Cavs w tym, a poprzednim. Jego drużyna ma drugą defensywę w lidze, wkrótce pewnie pierwszą. Jego rywale mają efg na poziomie 43% i bardzo mało fta. W sumie jego wybór jest równie oczywisty i nie wiem czemu uzasadniam. Loverzy jego przyklasną, dla haterów i tak jest tchórzem bojącym się pokryć volume scorera 13 ppg, czym by rozjebał perimeter d swojego zespołu, a dla reszty.Chwila, jakiej reszty?

Do drugiej piątki jeden spot dla Duncana i wątpiącym polecam napisać w tym samym miejscu co do krytyki obsady pozycji centra. Obok bym dał Pa(u)łę i tym pozycję f wyczerpuję.

Do pierwszej piątki obok Wade(on nie ma haterów, bo choć gra jak James, ma pomnik w domu i rozsiewa spermę po całym USA, to jego magic term bucostwo nie dotknął i dlatego bez kontrowersji wybór) dał Paula. Najlepszy przechwytujący, strasznie trudny do minięcia, jako niski lider najlepszej obrony zachodu, po prostu all-defensive 1st.

Do drugiej jako jeden z kandydatów jest Stevenson z Dallas, za każdym razem jak go oglądałem, fajnie bronił, Dallas ma bodaj drugą obronę na zachodzie, a adv stats mu pomagają. Drugi kandydat to mimo wszystko AI9, bo chociaż się opuścił to wciąż na wyróźnienie zasługuje i choć Philly nie oglądałem w tym sezonie poza fragmentem z Suns, to jednak za renomę dam go, bo nikt inny mi jakoś na myśl nie przychodzi, a Philly dobrze broni jak na tą biedę pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Howard w 1on1 defense jest przecietny zeby nie powiedziec slaby. wystarczy spojrzec na to co robili z nim Garnett czy Stoudamire w ostatnich meczach. nie potrafil ich pokryc przez co mieli mase open shotow a jak bronil 1on1 to tez dawali sobie z nim rade takze gdzie ta jego obrona?? natomiast w help defense jest jednym z lepszych bo ma zajebisty wyskok i timing dzieki czemu sporo blokuje. dla mnie jednak 1on1 defense jest bardziej miarodajne czy ktos umie bronic czy nie. dobry wyskok sie przydaje ale to nie wszystko. jako pomocnik na srodku, dobrze kryjacy strefe podkoszowa jak najbardziej tak ale indywidualnie nie powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

philly niezle broni bo gra wolno, takze malo pkt tracą i rzucaja, poza tym duzo tam murzynów z długimi rekami, szybkich, skocznych, brand wbrew pozorom nadal potrafi sporo, holiday tez jest niezly, ale sixers dopiero maja papiery na dobre bronienie... iggy wiadomo jest tam nr 1, jesli ma zadania stricte defensywne, a nie ceglenie z poldychy/za 3

Co do innych teamow:

 

horford na pewno z podkoszowych, josh smith - 2 ostoje defensywne hawks. jakby al nie musial grac na C to bylby pewnie jeszcze lepszy.

 

perkins jako gosc od brodnej roboty, oczywiscie Noah, ktory moglby rywalizowac o miejsce w top 2 z bogutem - zbiórki, bloki, hustle plays, energia itd. podobnie Tyson Chandler

 

iggy, battier w zespole z motywacja

 

zdorowy kenyon - difens od 2-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam skąd bierze się defensywa bulls. Skoro żadnego z naszych graczy nie można zaliczyć do nawet szerokiego top, a najlepszym "teoretycznym" obrońcą jest Joakim który tak tak żeby było śmiesznie nie gra. A żeby było jeszcze śmieszniej, nawet z Boozerem byki są 2 obroną ligi (na tę chwilę). 60% drużyny ma na BR drtg poniżej 100. A najgorszy wynik to 103 Bogansa. W ostatnich 12 meczach 1 razy rzucili nam 100 pkt i 1 raz powyżej 100. Do tego druga deska ligi. W dif rbs pierwsi, w blk 4, stl 8. A to dopiero jest 30 meczy, w tym kilka bez JO, a bez niego jakiegoś wielkiego regresu nie ma.

Jeśli nie ma ani jednego reprezentanta bulls w 1st czy 2nd piątce, to ja chce żeby trenerem najlepiej broniącej piątki był Tom Thibodo. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1st Team

G: Westbrook

G: Wade

F: James

F: Garnett

C: Howard

 

2nd Team

G: Paul/Rondo

G: Iggy

F: Deng

F: J-smoove

C: Tyson Chandler

 

Honorable mention: Bogut, G.Wallace, T.Thomas, Anderson Varejao, J. Kidd(wciąż zajebisty obrońca), Battier, Lowry, Ibaka, Camby, Kirelenko.

 

EDIT:

Hyniu, raczysz żartować. Kenyon prawie nie grał, Artest gra padake w obronie w RS(przesadzam, ale na pewno nie all-def lvl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artest, Shane Battier, Rondo. Brak tych graczy, szczególnie tych 2 pierwszych i stawianie ponad nimi Wade i Lebrona to śmiech na sali. Zamiast Boguta jak dla mnie Noah, Kenyona Martina też brakuje.

Śmiech na sali to twoje tępe wypisywanie jadąc na opini. Pewnie oglądałeś christmas game i tripple double na Arteście albo jak Jefferson swoje rzucił. Ja jeszcze widziałem jak Melo przerwał Lakersom streak. Nie świadczy to dobrze o Ronie. Stawianie Noah over Bogut to już kompletnie śmiech na sali. Na ESPN powiedzieli Ci, że fajnie Noah broni?

Bogut lider bloków albo odnośnie Boguta to pamietam sygnaturkę na realgm coś o 38%efg jego rywali i bodaj 6,6 pp36.

Bucks 5 obrona ligi przypominam.

 

Co do Howarda, to właśnie pomoc w obronie najważniejsza, 1v1 ograniczasz jedynie jednego gracza, a na C to tego najmniej rzucającego(w ciekawostkach wykres, średnie usg 17 bodaj). Jednak dzięki temu że trzyma obronę, straszy przed wjazdami w pomalowane to Magic są top obroną ligi(teraz 4.)

 

Co do TT, jak dla mnie najlepszy trener ligi w D, przynajmniej po tym co na razie pokazuje.

Wszyscy w bykach bronią i trudno wskazać tego lidera( Noah on/off to drtg +8,3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten sezon, to się zgadzam. Myślałem, że dyskusja dotyczy, kto do all-defensive overall.

 

Edit. Weź nie kozacz, bo z dupy się urwałeś i poza Heat pewnie gówno widziałeś.

 

Przypomninam Bulls, druga obrona ligi, a bycie dobrym obrońcą to nie tylko cyferki, tylko bronienie pickow, deska, rotacje, help defens. Więc weź nie pierdol, że Bogut jest drugim obrońcą wśród centrów, bo dodaj do tego jeszcze Chandlera i Perka o których zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Howard w 1on1 defense jest przecietny zeby nie powiedziec slaby. wystarczy spojrzec na to co robili z nim Garnett czy Stoudamire w ostatnich meczach. nie potrafil ich pokryc przez co mieli mase open shotow a jak bronil 1on1 to tez dawali sobie z nim rade takze gdzie ta jego obrona?? natomiast w help defense jest jednym z lepszych bo ma zajebisty wyskok i timing dzieki czemu sporo blokuje. dla mnie jednak 1on1 defense jest bardziej miarodajne czy ktos umie bronic czy nie. dobry wyskok sie przydaje ale to nie wszystko. jako pomocnik na srodku, dobrze kryjacy strefe podkoszowa jak najbardziej tak ale indywidualnie nie powala

jezus bogans kocham cie!

czy nikt tego k**** nie potrafi zauważyć? że ten bezmózgi dureń, wyglądający jak ten najgłupszy kosmita z "Kosmicznego meczu" napierdala bloki to już jest najlepszym defensorem? To dla mnie śmiech na sali, te wszystkie jego coroczne nagrody DPOTY. Może k**** JaVale McGee? Indywidualny defence Howarda jest na bardzo przeciętnym poziomie, co właśnie pokazał Amar'e choćby dzisiaj w nocy. W ogóle nie potrafię zrozumieć jak można go wyżej stawiać od gostków, którzy sami bez pomocy innych potrafią wyłączyć i sprawić, że odechciewa się gry najlepszym strzelcom rywali. 100% racji z postem bogansa

Czekam Rappar na twoją ripostę, bo my się nie zamykamy zgodnie z twoimi zaleceniami. Bogut, Noah bronią lepiej. Nawet już patrząc na ten jebany defensive impact to Bogut lepiej wypada dla mnie, co widać dobitnie jak go nie ma.

I jeszcze k**** jedziesz hrynia, że daje graczy po opinii, a ty sam do czego się przyznajesz? ehm..

Drugi kandydat to mimo wszystko AI9, bo chociaż się opuścił to wciąż na wyróźnienie zasługuje i choć Philly nie oglądałem w tym sezonie poza fragmentem z Suns, to jednak za renomę dam go, bo nikt inny mi jakoś na myśl nie przychodzi, a Philly dobrze broni jak na tą biedę pod koszem.

AI9 to jeden z moich favourite players i racja, że broni świetnie, ale zlituj się. Dałeś do go tej all-defensive, to nie pisz dalej, że nie oglądałeś go ani razu i tak nikt się nie przyczepi do jego kandydatury, bo każdy wie jak broni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a korvera -4.6 a on court 99. A powiedz że kyle to dobry obrońca to cie żywcem zjedzą.

co to w ogóle za wyznacznik jest :wink:

jeśli chodzi o Bulls, to jakbym miał wskazać tych najlepszych z tego co widzę w meczach, nie w cyferkach to na pewno Noah, brewer, deng i taj, rose też wysoko, bo nie wiem czy oglądacie ale to już nie wygląda tak strasznie, stara się zajebiście, ale jak przyjdzie z boozerem bronić mu pnr to różnie bywa, ale np ostatnio wybronił w crunch time stuckeya. Asika i przede wszystkim JJ trudno oceniać bo mało grają, ale wydaje mi się że james johnson z chłodniejszą głową byłby zajebistym obrońcą.

Nie wiem co na ten temat inni kibice Bulls, ale ja to widze tak jak to przedstawiłem powyżej. (+ teraz kurt jak gra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może k**** JaVale McGee? Indywidualny defence Howarda jest na bardzo przeciętnym poziomie, co właśnie pokazał Amar'e choćby dzisiaj w nocy.

Jak choćby to lecisz dalej z przykłami. Howard grał 30 meczy, to jak choćby to wymienisz z 10 :mrgreen:

 

On/off to według mnie bardzo dobry wyznacznik jeśli się będzie jednocześnie patrzyło na to kto jednocześnie był na parkiecie, a kogo nie było.

Co do Bulls, to Noah, Deng, Brewer, Taj równocześnie jak patrzyłem, tam każdy fajnie bronił, w sumie Rose najbardziej średniawo(bo i tak nie słabo).

 

Mała próbka małą próbką, ale 94,5 drtg bez Noaha robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jefferson 10/16, Bargnani 27 pts, Horford 8/13, Hibbert 8/16 19 pts, gdzie całe Pacers tylko 86 pts (już rok temu Hibbert zrobił hujnię DH), Horford 7/14 16 pts w opór defensywnym meczu, Jefferson po raz kolejny, Garnett 10/14, Lopez 8/15 20 pts .. W większości przypadków podkoszowi najlepszymi strzelcami drużyn przeciwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jefferson nie leży Howardowi i oki, zawalił,ale dalej - co do Garnetta i Bargnaniego widziałeś mecze? To jumperkujący daleko od kosza C i wątpię by ich krył Howard, trzeba by obejrzeć mecze by to sprawdzić.

W większości przypadków byli najlepszymi strzelcami w tym meczu, ale i w sezonie.

Przy okazji przy patrzeniu na podkoszych ważna jest zbióka. Średnia rywali Howarda to 8 zbiórek na 36 min, nie jest źle. Fg też srednio 45, jak na centrów niziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało kto obserwuje Spurs, ale ich najlepszym obrońcą jest George Hill. Chłopak ma dlugie łapska, świetny footwork, instynkt, zawsze wychodzi na lidera przeciwników z pozycji PG/SG/SF. Kobe miał z nim bardzo ciężkie życie. W nocy Kidd robił co chciał z Parkerem, a Hill go zwyczajnie zastopował.

 

Mimo całej c***owości Detroit, braku energii, zaangażowania w tej drużynie ciągle uważam Prince`a za dobrego obrońcę. Widziałem ostatnio kilka końcówek Detroit i Prince jak mu zależało potrafił wybronić ważne akcje. Pewnie za mało na All-Defensive, bo mamy lepszych na te pozycje, ale warto go wymienić.

 

Ze standartowego All-Defensive w tym roku zawodzą Artest i Gerrald Wallace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poprę tego żadnym statystykami a i meczy dallas nie widziałem zbyt wiele, ale tyson chandla to jak dla mnie pół parkietu broni, odnosi się wrażenie że mogli by grać w obronie 4 na 5 i niewiele gorzej by wypadli, to nie było że 'nieźle gra w obronie, fajny blok z pomocy' tylko 'patrz, chłopaki znowu kombinują jakby tu rzucić z takiego miejsca, żeby chandlera nie było w promieniu 4 metrów'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic 101 drtg. Zawdzieczają je poprzednim starterom, bo za mało meczy by drastycznie zmienić wynik. Więc tak:

a) Nelson z pg robił rozpierdol?

B) Carter był superstarem dającym ogrom po obu stronach parkietu?

c) Quentin odkrył tajemną moc obrony?

d) Lewis, no dobra to nawet śmiesznie nie będzie

e) Howard dostaje zasłużone DPOTY

 

Obrona z pomocy ważniejsza od 1on1, bo to że Rudy Gay ogranicza rywali do 13 ppg na słabym % nie wpływa na fakt, że obrona Memphis jest dobra.

 

Chandler według mnie jest top5 obrońcą bez podziału na pozycje i 3# C, robi ogromną robotę w Dallas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniajcie Howarda poprzez obronę 1 on 1. System Orlando polega na tym, że Howard straszy blokami z pomocy, nie daje bez karnie objeżdżać Nelsonów, Reddicków, a w obronie 1 on 1, stara się unikać fauli, kosztem layupa. Mimo to mało osób stara się pochodzić pod Howarda i grać z nim 1 na 1 w okolicach obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artest, Shane Battier, Rondo. Brak tych graczy, szczególnie tych 2 pierwszych i stawianie ponad nimi Wade i Lebrona to śmiech na sali. Zamiast Boguta jak dla mnie Noah, Kenyona Martina też brakuje.

Rondo ? powiedzial kibic Lakers ktory go widzi 3 razy w roku. Wade i LeBron przy Rondo to jak Pippen i Stockton. moze jakies argumenty za Rondo ?

 

co do tematu to wiem tylko tyle ze jest tuzin obroncow na G ktorzy sa lepsi od Bryanta a i tak Kobe dostanie all-defensive przed Sefoloshami itd. nawet mimo tego ze w ciagu roku zdarzaja mu sie 4 spotkania na tym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus dodajcie to, że nie zawsze zdąży się wrócić do swojego obrońcy po zejściu do pomocy. Jeśli ten mały jeszcze dobrze podaje to Howard ma problem ;] A magic tracą łatwe punkty(choć to sytuacje niezbyt częste).

Ale jeśli chodzi o 1on1 post defense to ani on Gortat w tym wybitni nie są, ale na warunki nba są kolejno wybitni i bardzo dobrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.