Skocz do zawartości

All-Defensive


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie skupiam się na pojedyńczych meczach, obejrzyj całą serię. Nie chce mi się sprawdzać statow Durexa z serii przeciw LAL, w każdym razie grał na żałosnych procentach. Defensywa Rona jest kwestią motywacji i zaangażowania. Obejrzyj całą serię gdzie Ron będzie cały czas skupiony i zaangażowany i zrozumiesz, że cały czas jest najlepszym defensorem na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiam się na pojedyńczych meczach, obejrzyj całą serię. Nie chce mi się sprawdzać statow Durexa z serii przeciw LAL, w każdym razie grał na żałosnych procentach. Defensywa Rona jest kwestią motywacji i zaangażowania. Obejrzyj całą serię gdzie Ron będzie cały czas skupiony i zaangażowany i zrozumiesz, że cały czas jest najlepszym defensorem na obwodzie.

co ma seria sprzed roku do tego, jak ktoś teraz broni?

 

poza tym tu nie liczą się pojedyncze mecze, gdy akurat komuś się zechciało, lecz regularny wkład w obronę dzień po dniu. dlatego też nie wyobrażam sobie 1st team bez AI czy Denga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie zgodzę, po pierwsze to LeBron nie jest najbardziej utalentowany, on jest najlepszym połączeniem szybkości, siły, zwinności, athletic freak to nie jest talent, to jest natura. Po drugie ja nie mówię, że Artest powinien być w All-D, powinien jednak być brany pod uwagę, a Ty wyskakujesz, że Artest leci na renomie, na renomie to leci Carter dajmy na to. Co do obrony James vs. Pierce i Artest vs. Pierce, ocena jest tu o tyle utrudniona, że Pierce jest głównym obrońcą na LBJ i musi go bronić, a jego rola w ataku Celtics, jest nieporównywalnie większa niż Rona, który w ataku jest spot-up shooterem, ewentualnie wykorzysta mismatche w post-up jak ma kogoś słabszego. Co nie zmienia faktu iż Lebron zajebistym obrońcą jest, co kilka lat temu nie było tak oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest najlepszym połączeniem szybkości, siły, zwinności, athletic freak to nie jest talent,

Uzdolnienie (talent) – wrodzone albo nabyte predyspozycje w dziedzinie intelektualnej lub ruchowej, przejawiające się większym lub mniejszym stopniem sprawności w danej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pozycję C, dyskusji nie ma - 1# Howard 2# Bogut, kto twierdzi inaczej niech się zamknie.

Pokazałeś klasę Rappar. Pokazałeś na co Cię stać.

 

Zwłaszcza, że K-Mart >>>>>>> Bogut, defensywnie, ANY TIME, ANY PLACE.

 

Paul ? Nie wiem jak jest teraz i nie chce mi się sprawdzać, ale 3 i 4 lata temu miał mnóstwo przechwytów tylko że jego zespół bronił sporo lepiej bez niego niż z nim. Nieistotne k****, jak można w dyskusji o top10 obrońcach ligi aktualnie pominąć Artesta i Battiera, którzy są najlepszymi obrońcami na perimeter i ścisły top alltime ? O ile Ronnie potrafi zgnieść fizycznie i jest bulldogiem to Shane jest najinteligentniejszym obrońcą, jakbym był Bastem to bez wahania powiedziałbym, że najinteligentniejszym w historii. Więc co tutaj robią poprostu szybki Paul i świetny w obronie, ale jednak o pare półek niżej niż Battier i Artest Stevenson ? WTF ? I Ty masz czelność napisać, że coś jest bezdyskusyjne i że jak ktoś uważa inaczej to ma się zamknąć ? Ty się chłopaku lecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pozycję C, dyskusji nie ma - 1# Howard 2# Bogut, kto twierdzi inaczej niech się zamknie.

Pokazałeś klasę Rappar. Pokazałeś na co Cię stać.

 

Zwłaszcza, że K-Mart >>>>>>> Bogut, defensywnie, ANY TIME, ANY PLACE.

 

A ty pokazałeś brak tej klasy, szczególnie wykazując się brakiem zdolności do czytania/myślenia. Ewentualnie po prostu nie widziałeś żadnego meczu K-Marta, wtedy mogę zrozumieć. No i musiałeś nic o nim nie czytać, wtedy byś się dowiedział, ze to jest skrzydłowy(forward).

Co do >>>>>>>>>>>>>> : Bogut 11,4 zbiórek na mecz, 5. w lidze 2 wśród centrów. 2,6 bpg najlepszy w lidze. MIL 4. w lidze w drtg, a wókół siebie ma takich czołowych defensorów w lidze jak Jennings, Gooden czy Salmons. Nie mam dokładnych statów, piszę z pamięci - jeden user z realgm miał w sygnaturce że Bogut ogranicza swój matchup do 9,8pkt na grę przy fg38%.

 

Paul ? Nie wiem jak jest teraz i nie chce mi się sprawdzać, ale 3 i 4 lata temu miał mnóstwo przechwytów tylko że jego zespół bronił sporo lepiej bez niego niż z nim. Nieistotne k****, jak można w dyskusji o top10 obrońcach ligi aktualnie pominąć Artesta i Battiera, którzy są najlepszymi obrońcami na perimeter i ścisły top alltime ? O ile Ronnie potrafi zgnieść fizycznie i jest bulldogiem to Shane jest najinteligentniejszym obrońcą, jakbym był Bastem to bez wahania powiedziałbym, że najinteligentniejszym w historii. Więc co tutaj robią poprostu szybki Paul i świetny w obronie, ale jednak o pare półek niżej niż Battier i Artest Stevenson ? WTF ? I Ty masz czelność napisać, że coś jest bezdyskusyjne i że jak ktoś uważa inaczej to ma się zamknąć ? Ty się chłopaku lecz.

Ty masz chyba z 12 lat, więc nie mów do mnie chłopaku.

Po pierwsze sprawdź datę postu - Artest wtedy był w obronie maksymalnie dobry, mówiłem o tym sezonie, mnie jebie kto jest all-time, wtedy bym umieścił nie Paula ale Coopera w tym składzie. Dalej Battier i Artest to dwaj skrzydłowy, ja podawałem guardów. Trzy - Paul w tym sezonie dalej ma mnóstwo przechwytów i obrona się poprawia, może z 2 razy w meczy rzucą nad nim albo na poscie, ale jego quicknes w pozostałych sytuacjach to rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-Mart ze względu na help D, w obronie często gra jak typowy center, poza tym ujebałeś sobie sztywne ramy, równie niesprawiedliwe jak enbijejowskie all-teamy, a na PF rządzą i dzielą TD i KG, dlatego nie mam problemu z taką a nie inną klasyfikacją Kenyona. Nie trzeba bardzo naciągać rzeczywistości, żeby w ramach plebiscytu podciągnąć Martina do C. Help D, to jest różnica pomiędzy Bogutem a Martinem. Nie mówię że Bogut jest w niej słaby, K-Mart jest po prostu sporo lepszy.

 

No to jeżeli tak bardzo się upierasz i chcesz mieć koniecznie PG na tej liście, to Westbrook czy Deron > Paul. Steale są fajne i robią robotę, ale jako charakterystyka obrońcy overall są overrated. Lepszy jest silny, duży murzyn który męczy przeciwnika cały mecz niż mały szczwany (quickness) murzynek który wyciągnie 3 piłki na mecz, ale poza tym fizycznie jest gnębiony i kiedy przeciwnik go mija jest w stanie jedynie odbić się od niego bo mu nie ustoi na nogach.

 

Jeżeli upierasz się przy sztywnej klasyfikacji, to przepraszam i się więcej nie wpierdalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spośród wszystkich PG ostatnich lat nikt nie dobił do poziomu Barona Davisa jeśli chodzi o man-on-manD, nikt nie był nawet blisko. Najlepszy defensywny rozgrywający od czasów Kidda. Poza tym każda jedynka i każda dwójka w jego zasięgu.

 

Rondo Jack Hunter Delonte Hinrich Lowry Westbrook to półka niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spośród wszystkich PG ostatnich lat nikt nie dobił do poziomu Barona Davisa jeśli chodzi o man-on-manD, nikt nie był nawet blisko. Najlepszy defensywny rozgrywający od czasów Kidda. Poza tym każda jedynka i każda dwójka w jego zasięgu.

 

Rondo Jack Hunter Delonte Hinrich Lowry Westbrook to półka niżej

ze niby baron jest dobrym obronca?????? ojp w jakim zasiegu??? chyba wzrokowym ,wlasciwie kazdy szybki pg mija go jak wór smieci , ta wielka tlusta swinia jest dzura w obronie ,

 

K-Mart ze względu na help D, w obronie często gra jak typowy center, poza tym ujebałeś sobie sztywne ramy, równie niesprawiedliwe jak enbijejowskie all-teamy, a na PF rządzą i dzielą TD i KG, dlatego nie mam problemu z taką a nie inną klasyfikacją Kenyona. Nie trzeba bardzo naciągać rzeczywistości, żeby w ramach plebiscytu podciągnąć Martina do C. Help D, to jest różnica pomiędzy Bogutem a Martinem. Nie mówię że Bogut jest w niej słaby, K-Mart jest po prostu sporo lepszy.

 

No to jeżeli tak bardzo się upierasz i chcesz mieć koniecznie PG na tej liście, to Westbrook czy Deron > Paul. Steale są fajne i robią robotę, ale jako charakterystyka obrońcy overall są overrated. Lepszy jest silny, duży murzyn który męczy przeciwnika cały mecz niż mały szczwany (quickness) murzynek który wyciągnie 3 piłki na mecz, ale poza tym fizycznie jest gnębiony i kiedy przeciwnik go mija jest w stanie jedynie odbić się od niego bo mu nie ustoi na nogach.

imo bogut jest zdecydowanie osoba na ktorej opieralbym defensywe contendera, bogut jest lepszy w help d , wali duzo blokow z pomocy , i broni bardzo dobrze przed penetracjami, postD tez ma lepszy niz kmart ,wogole bogut to chyba obok drwalta i perkinsa jeden z najlepszych post defenderow ,martin jest duzo lepszy w obronie pikow ale to tylko czesc help d, nie jest shotblokerem nie odstrasza od atakowania pomalowanego a to jest chyba najwazniejsze w obronie na pozycjach pf czy c - te pozycje sa najbardziej newralgiczne bo sa ostatnia linia obrony, dodatkowo martin jest troche undersized i ciezko mu bronic gasola ,garnetta , duncana czy aldridgea , slabo zbiera , najlepszy jest w obronie pikow . zaczelem sie zastanawiac jacy c sa najlepsi w obronie pikow i chyba noach i varejao

 

 

paul jest lepszym obronca niz deron czy westbrook , nie przez to ze przechwytuje ale dzieki bardzo dobremu footstepowi , paul jest wlasciwie nie do miniecia, polecam obejrzez osttni mecz z okc russel nie minal go ani razu, wszystkie punkty zdobyl po pikach , duzy silny murzyn mialby przewage gdyby wykorzystywal swoja wielka dupe ale dzisiejsi pg graja wlasciwie tylko przodem ,owszem billups czasami zagra cos tylem deron tez ale ile takich izolacji jest w meczu 2-3??? prawie wszystko jest grane przodem a tu liczy sie footstep ktory cp3 ma bardzo dobry, jest tez zdecydowanie lepszym przechwytujacym , czesto wyciaga pilki z kozla

to jest z tematu o mvp

cp3

overall (127th in NBA): 0.85

isolation: 0.91

pnr on ball handler: 0.88

post up: 1.07

pnr on roll man: 1.0

spot up: 1.02

off screen: 0.84

hand off: 0.67

 

westbrook

overall (223rd in NBA): 0.91

isolation: 0.81

pnr on ball handler: 0.81

post up: 0.95

pnr on roll man: 1.14

spot up: 0.88

off screen: 0.91

hand off: 0.93

 

Deron Williams (all points per possession):

overall (203rd in NBA): 0.9

isolation: 0.79

pnr on ball handler: 0.85

post up: 0.76

pnr on roll man: 1.29

spot up: 1.16

off screen: 0.65

hand off: 0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z kiedy te dane? bo są już chyba nieaktualne.

 

poza tym patrząc np. na tą analizę obrony bulls wrzuconą w temacie obok, to widać jak wielki wkład we wszystko ma cała drużyna. tak więc np. nawet dane z isolations ciężko zinterpretować, bo może być tak - upraszczając na cele przykładu - że atakujący woli rzucać z półdystansu zamiast minąć Rose'a, za którym i tak jest jakiś asekurujący wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem ogólnie zaślepiony Derrickiem Rosem i nie zauważam pewnych rzeczy, ale mam wrażenie że jak robi coś dobrze, i nawet akurat, znajdą się na to cyferki to sporo ludzi uważa że to zasługa trenera/asystenta/supportu/maskotki bulls. A jak tylko jakiś procencik niski się znajdzie to od razu: o jejty ale ten rose jest overrated. Bulls chyba dawno nie mieli hejterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiedz jak wygląda defensywa bulls. naprawdę tak wiele w niej zależy od Rose'a, czy może to jednak jest tak, jak na tym filmiku z youtube?

jeśli chodzi o te dane z synergy, to przecież gdy je jakiś czas temu dałeś po raz pierwszy, to bardzo chwaliłem Rose'a za to. tylko że one są już nieaktualne, więc dobrze by było, gdybyś przedstawił nowsze, bo Rose w kilku aspektach poleciał trochę w dół ostatnimi czasy. poza tym ciągle pozostaje kwestia wpływu ogólnego poziomu defensywy danej drużyny na te indywidualne wskaźniki (Ray Allen jest tego najlepszym przykładem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zajebiście, a rose w niej również. I to się chyba liczy. Nie ma wskaźnika oddającego wpływ danego gracza na całą obronę, off/on ? no prośba, howard ma na +, noah ma na +, najlepsi obrońcy mają na + a gracze z ławki po -10. Co to w ogóle jest za wyznacznik. Dlatego można patrzyć na indywidualną obronę, bo jeśli dany zawodnik w niej wypada dobrze, to najczęściej w team D wypada też dobrze, i to się tyczy rose'a. Nie przedstawię Ci świeżych statów obrony rose z synergy bo takich nie posiadam. Ale może Ty napisz dlaczego rose poleciał w dól ostatnimi czasy? Bo off/on ma bardziej na +? czy może oglądasz regularnie bulls i wysnułeś te wnioski z tego co widziałeś? ( i żeby nie było, nie ma w tym ironii, poprostu się pytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsi obrońcy w on/off mają właśnie pozytywny wpływ na D (czyli są na minusie). zobacz na Duncana czy KG. Dwight jest tu wyjątkiem, ale on być może jest po prostu przecenianym defensorem - sporo innych danych również na to wskazuje, jak np. def APM z kilku sezonów, czy wartość bloków (w jakiejś tam analizie jego były jednymi z najmniej wartościowych, bo często lecą po prostu w trybuny, a takiego Duncana jednymi z najbardziej wartościowych).

 

bulls nie oglądam regularnie, dlatego też w temacie obok pytałem cię o to, co stało się z trójką Rose'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.