Skocz do zawartości

Przyszlosc Cavs


Lord

Rekomendowane odpowiedzi

Picki drugorundowe z lat 2005 i 2007 popłynęły razem z Battiem za Goodena i Varejao. Sprawa picku pierwszorundowego jest trochę bardziej skomplikowana. Z tego co udało mi się rozeznać to Cleveland oddało ten pick do Phoenix za Wesleya Persona jeszcze w 1997 roku, ale miał on klauzulę lottery-protected. Charlotte pozyskało go przed rokiem w zamian za wybranie Jahidi White'a w expansion. Później klauzula lottery-protected została zdjęta po sprzedaniu Aleksandra Pavlovica przez Bobcats do Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ temat dotyczy mojego ulubionego teamu chętnie wyraże swoją opinię . Przede wszystkim w Cleveland należy zatrudnić prawdziwego coacha. Silas co miał nauczyć Lebrona to już mu to przekazał . Aktualny trener Brendan Malone ponieważ kieruje cavs z konieczności a wczesniej był 2 trenerem Cavs , wiec sądze , że ma podobną myśl trenerską jak Paul Silas .

 

Dlatego moim zdaniem najlepiej by bylo gdyby Cleveland przejął Phil Jackson

 

Przede wszystkim jeżeli chodzi o jego renome przedstawiać go nie trzeba , wiadomo co osiągnął i wiadomo że potrafi stworzyć mistrzowską drużyne w roznych okolicznosciach . Potrafi on zarowno stworzyc team wokol jednego gwiazdora(jak w Chicago) , ale rownież pogodzic w walce o wspolny cel 2 wielkie gwiazdy (jak w lakersach) . Mysle ze gdyby przejął Lebrona na tym etapie jego kariery to wcale nie jest wykluczona sytuacja w , ktorej bronek , bedzie mial wiecej pierscieni mistrzowskiach niz Jordan.

 

Jezeli chodzi o sklad :

 

Do pozostawienia :

 

Lebron James - ciągle mlody i perspektywiczny , robi ciagle postepy i ma szanse stac sie najwybitniejszym graczem w historii NBA (przypominam ze jordan trafil do nba w wieku 21 a w wieku 20 lat lebron osiagnal podobne statystyki do statsow mja w wieku 21 lat :D ) Wladze klubu zrobilyby ogromny blad gdyby sie pozbyly tak wszechstronnego gracza

 

Zydrunas Ilgauskas- moim zdaniem 3 center nba gdyby udalo mu sie tylko zmniejszyc kontrakt powinien jak najbardziej zostac na kilka sezonow wiecej . duzo zbiera w ataku ,niestey zbyt szybko lapie faule a bez centra w nba ciezko cos ugrac .

 

Drew Gooden - w moim odczuciu zaskoczenie na plus duzo zbiera i blokuje a jego kontrakt jest niewysoki .

 

Jeff McInnis- pamietam ze jak przyszedl 2 sezony temu do cavs to zmienili oni oblicze i zaczeli wygrywac licze ze po troche slabszym ostatnim RS znow powroci do dobrej formy .

 

Moga zostac pod warunkiem ze nie beda potrzebni jako zapchajdziury do tradu

 

1-ALEKSANDER PAVLOVIC

2-TRAKTOR TRAYLOR

3-DAJUAN WAGNER

4-LUCIOUS HARRIS

5-IRA NEWBLE

6-ANDERSON VAREJAO

 

PONIEWAZ :

 

1-JEST MLODY DOBRZE RZUCA Z DYSTANSU MYSLE ZE MOZE NIE jest to gracz na S5 ALE SOLIDNY ZMIENNIK TO Z NIEGO BEDZIE

2-PODOBALy mi sie mecze ktore widzialem w jego wykonaniu sporo rzucal zbieral i wogole bylo go pelno na boisku ale odnioslem wrazenie ze ma slaba kondycje jak na nba

3-byl wielka nadzieja jak przychodzil do cavs na razie nic nie pokazal wiec mysle ze nie ma sensu go dluzej trzymac (zawsze mozna liczyc na przelamanie)

4-o tym graczu niewiele powiem bo szczerze mowiac nawet jak ogladalem mecze cavs to nie zwracalem na niego uwagi ale mysle ze moze zostac (wg statsow)

5-kilka meczy mial znakomitych jak ustabilizuje forme moze nawet wskoczyc do S5

6- mlody warto zobaczyc co pokaze w nastepnym sezonie

 

POWINNI ODEJSC-

 

Eric Snow , de sagana diop i kilku innych mniej znaczacych 1 zawodzi 2 sie nie rozwija

 

Jezli chodzi o ewentualne nowe twarze :

 

najchetniej widzialbym shaqa albo iversona :D ale jezeli chodzi o realne nazwiska tzn. wyzej wymienione najbardziej pasowalby mi hughes . bo z lebronem wg statsow mieliby 5 stealsow na mecz :) a to naprawde sporo pozatym w momencie gdy lider ma chwile slabosci potrafi wziazc na siebie ciezar gry .

 

2 ktorego bym chetnie widzial jeste reed solidny snajper tylko czy bedzie chcail isc do cavs :?

 

Tak naprawde mi jako szaremu kibicowi tego klubu ciezko jeste powiedziec cio bedzie najkorzystniejsze dla klubu lecz jednego jestem pewien bez zmain sie nie obejdzie jezeli prezes mysli o Po i jakichs sukcesach w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nic nie pisac na twoj temat i sie nie dowalac do ciebie ale ty ze swoich 20 postow nie napisales zadnego madrego i zadnego ktory przekraczalby trzy linijki a to nie jest forum e-basketu ani tymbardziej centrumfify zeby pisac takie glupie i nic nie wnoszace do dyskusji posty. Jak nie masz do napisania nic sensownego, ani madrego (a widze ze nie masz) to nie pisz wcale.

A logujac sie na tym forum chyba postawiles sobie za punkt honoru zalozenie jak najwiekszej ilosci, jak najglupszych tematow i pobicie w tym wzgledzie samego Michaela.

 

Przeczytaj wkoncu ten cholerny regulamin i zacznij sie do niego stosowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moim zdaniem najlepiej by bylo gdyby Cleveland przejął Phil Jackson .
Podobno Phoil już nie jest na celowniku zespołu z Cleveland. Podobno zrezygnowali z wyścigu kiedy usłyszeli sumę za sezon jaką rzyczy sobie Jax (ok 10 banieczek/rok)

Potrafi on zarowno stworzyc team wokol jednego gwiazdora(jak w Chicago) , ale rownież pogodzic w walce o wspolny cel 2 wielkie gwiazdy (jak w lakersach)
O jakiej jedneś gwieździe piszesz w Bulls. Bo ja z tego co wiem to tam było dwóch graczy wybranych do 50 Najlepszych graczy na 50cio lecie Ligi Oczywiscie Pipp to nie KB, a Shaq to nie MJ, ale Ci czterej gracze mają bardzo wyskoą normę w NBA więc nie wiem czemu w bulls widzisz tylko jedną gwiazdę (jak można nawet dopatrzeć się trzech- Rodman, który walczył nawet swego czasu z MJem o MVP Finałów)

Mysle ze gdyby przejął Lebrona na tym etapie jego kariery to wcale nie jest wykluczona sytuacja w , ktorej bronek , bedzie mial wiecej pierscieni mistrzowskiach niz Jordan..
Tak to mozliwe, ale narazie trzeba wyrobic u LBJa nawyk zwyciężania a do tego faktycznie Jax mógłby być idealny

ma szanse stac sie najwybitniejszym graczem w historii NBA
A może dla odmiany jakiś dowód, bo dla mnie to narazie tylko wymysły. MJ i LBJ to zupełnie inni gracze pod kazdym wzgledem. Tylko numer na koszulce ten sam. Styl gry wola walki, itp zupełnie rózne. Skończ z tymi bezpodstawnymi porównaniami do Jordana bo nie tędy droga. :?

przypominam ze jordan trafil do nba w wieku 21 a w wieku 20 lat lebron osiagnal podobne statystyki do statsow mja w wieku 21 lat
Przypominam, że MJ w pierwszym sezonie gry w NBA zagrał w ASG, był w czołówce kantyddatów do MVP, wprowadził zespół do PO. Jeszcze jakieś ale...

Wladze klubu zrobilyby ogromny blad gdyby sie pozbyly tak wszechstronnego gracza
Tu się zgadzamy. james bedzie kimś wielkim to prawie pewne, ale narazie jeszcze jest tak samo wielką niewiadomą jaki zachwyt mu toważyszy. narazie jeszcze nie udowodnił przedewszystkim że potrafi wygrywać i być przywódcą. Szak ostatnio ładnie napisał. On jest garnettem Wschodu, zobaczymy czy po latach nadal będzie tak porównywany (czyli dobry wszechstronny bez sukcesów)

Zydrunas Ilgauskas
Tuż przed końcem RS czytałem, że Big Z wycofał się z obietnicy pozostanie w klubie i że możliwe jest, ze będzie chciał zmienić otoczenie (choć nie przesądzone). Myślę, że jeśli zrobi to co ostatnio jest w modzie, czyli poleci za $$$, to napewno nie zagra dla Cavs. Jeśli chce kasy to własnie jest najlepszy moment. Rozegrał swietny sezon. To jest typ rzemieślnika. Czy trzeci C w NBA. Zastanawiające, przydałaby się głębsza dyskusja, bo przeciez jest kilku C w lidze na niezłym poziomie. Ja osoboiście wołałbym np: Brada Millera :wink:

Drew Gooden - w moim odczuciu zaskoczenie na plus duzo zbiera i blokuje a jego kontrakt jest niewysoki .
Czy zaskoczenie na plus. Spierałbym się, bo zarzuca mu się że po świetnym debiutanckim sezonie zatrzymał się w rozwoju. Jest solidny, ale ma spore braki w defensywie. Kontrakt ma jeszcze debiutancki, ale za rok Cavs będą mieli problem. czy dać mu więcej kasy (a pewnie w obliczu słabo grających wysokich z dużą kasą będzie chciał sporo), czy puścić go wolno. Jeśli zacznie się rozwijać (pod okiem dobrego coacha z mocną łapą) to mozna mu zaproponować coś koło 6 baniek, ale jak nie bedzie robił postępów to chyba najlepszym wyjściem byłoby tradować go, bo puszczać gracza za darmo nie ma co

Jeff McInnis- pamietam ze jak przyszedl 2 sezony temu do cavs to zmienili oni oblicze i zaczeli wygrywac licze ze po troche slabszym ostatnim RS znow powroci do dobrej formy .
On może już nie zagrać dla Cavs. Podobno się z kimś tam pokłucił, obraził wyraził chęć odejścia (czytałem, ze na treningach nosi koszulki na lewą stonę co podobno oznacza, że chce odejśc). Jak dla mnie to gracz do puszczenia, lub gry z ławy, bo nie nadaje suię na pierwszego rozgrywajka. Nie ten poziom (umiejętnosci PG podobne do pierwszopiątkowego Damona Jonesa :wink: )

o tym graczu niewiele powiem bo szczerze mowiac nawet jak ogladalem mecze cavs to nie zwracalem na niego uwagi ale mysle ze moze zostac (wg statsow)
Nie rozumiem. Piszesz że nie masz ojęcia o graczu twojej ulubionej ekipy to raz :? , potem piszesz, że nawret nie wiesz jak on gra bo nie rzucał się w oczy a na koniec piszesz, że może zostać, bo wg statów jest dobry. Według statów do Ricky Davis grając w Cavs powinien wystąpić w ASG :lol:

Wogukle Cię w tym miejscu nie rozumiem :?

reed solidny snajper tylko czy bedzie chcail isc do cavs
Redd już podobno sie wypowiadał. W połowie Rs mówił, że chciałby zagrać z LBJem, ale pod koniec jak Bucks głosno powiedzieli, że mają na niego kasę to postanowił jednak (a może jednak nie :wink: ) zostać w Kozłach. Zobaczymy. Na dzień dzisiejszy chce dużo kasy i chce zostać u Portera :wink:

prezes mysli o Po i jakichs sukcesach w nich
Ja bym zaczął od GMa, go jak Ci zapewne wiadomo Paxon już tam nie pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil Jackson ----------> Cavs

Rozgrywający -------> Cavs

SG jest niepotrzebny, ponieważ byłby konflit kto ma rzucać punkty dla zespołu.Sami sobie są winni,że nie awansowali do Play Off. Cały sezon w czołowej ósemce a tu klops. W ostatniej kolejce stracili 8 pozycje na rzecz NJN.Gdyby zaczeli lepiej grać na wyjazdach może coś by wywalczyli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lepiej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOSEPHNBA NAPISAL :

O jakiej jedneś gwieździe piszesz w Bulls. Bo ja z tego co wiem to tam było dwóch graczy wybranych do 50 Najlepszych graczy na 50cio lecie Ligi Oczywiscie Pipp to nie KB, a Shaq to nie MJ, ale Ci czterej gracze mają bardzo wyskoą normę w NBA więc nie wiem czemu w bulls widzisz tylko jedną gwiazdę (jak można nawet dopatrzeć się trzech- Rodman, który walczył nawet swego czasu z MJem o MVP Finałów)

 

W Bulls chodziło mi o Jordana , bo pomimo iz Pippen rowniez byl wybitnym graczem to jednak calkowicie podporzadkowal sie liderowi . w Lakersach sytuacja byla troche inna grali ze soba Shaq i Kobe i tak naprawde do dzis nie do konca nie wiadomo ktory z nich bardziej przyczynil sie do mistrzowskich pierscieni. W Bulls natomiast zawsze bylo wiadomo kto bierze odpowiedzialnosc za wynik .

JOSEPHNBA NAPISAL :

Cytat:

ma szanse stac sie najwybitniejszym graczem w historii NBA

A może dla odmiany jakiś dowód, bo dla mnie to narazie tylko wymysły. MJ i LBJ to zupełnie inni gracze pod kazdym wzgledem. Tylko numer na koszulce ten sam. Styl gry wola walki, itp zupełnie rózne. Skończ z tymi bezpodstawnymi porównaniami do Jordana bo nie tędy droga.

 

DOwod jest taki ze mimo bardzo dobrego 1 sezonu w NBA on w 2 sezonie zrobil ogromny postep . Jezeli nadal bedzie sie tak rozwijal koszykarska i nauczy sie brac odpowiedzialnosc za wynik w koncowkach to mysle ze sa podstawy by sadzic ze bedzie sie o nim mowilo jako o wielkim zwyciezcy(przynajmniej mam taka nadzieje )

 

JOSEPHNBA NAPISAL :

Przypominam, że MJ w pierwszym sezonie gry w NBA zagrał w ASG, był w czołówce kantyddatów do MVP, wprowadził zespół do PO. Jeszcze jakieś ale...

 

Jedno ale jest wtedy bylo troche latwiej wejsc do PO bo bylo bodajze 11 zespolow a co do reszty to chyba nie mam ale.

 

JOSEPHNBA NAPISAL :

Cytat:

o tym graczu niewiele powiem bo szczerze mowiac nawet jak ogladalem mecze cavs to nie zwracalem na niego uwagi ale mysle ze moze zostac (wg statsow)

Nie rozumiem. Piszesz że nie masz ojęcia o graczu twojej ulubionej ekipy to raz , potem piszesz, że nawret nie wiesz jak on gra bo nie rzucał się w oczy a na koniec piszesz, że może zostać, bo wg statów jest dobry. Według statów do Ricky Davis grając w Cavs powinien wystąpić w ASG

Wogukle Cię w tym miejscu nie rozumiem [/quote

 

Skoro nie rozumiesz to ci wytlumacze . Mecze cavs byly w tym sezonie dosyc czesto transmitowane i z checia je ogladalem (chociaz wielu osobom sie juz nimi rzygac chcialo) . Obserwowalem wszystkich graczy na tyle na ile moglem i przez wyrabialem sobie zdanie o ich przydatnosci do zespolu . zazwyczaj widzailem wiekszosc graczy nawet tych ktorzy wchodzili na kilka minut , ale z luciousem zaqwsze mialem problem bo w czasie meczy wogole go nie widzialem np. w meczu z dallas wygranym 100-80 dopiero przegladajac statystyki zauwazylem ze on gral 6 minut . a nie rzuca mi sie z tego powodu bo nie jest to gracz ktory zrobi efektowna akcje , nie zbiera pilek ani tez nie poda w kapitalny sposob ale tez nie straci w glupi sposob pilki ta wiec jest to taki jak by to nazwac hm moze wyrobnik(nie to zle slowo ale lepsze mi wpadlo)

[/quote:6fjtwtli]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drew Gooden - w moim odczuciu zaskoczenie na plus duzo zbiera i blokuje a jego kontrakt jest niewysoki .

Czy zaskoczenie na plus. Spierałbym się, bo zarzuca mu się że po świetnym debiutanckim sezonie zatrzymał się w rozwoju. Jest solidny, ale ma spore braki w defensywie. Kontrakt ma jeszcze debiutancki, ale za rok Cavs będą mieli problem. czy dać mu więcej kasy (a pewnie w obliczu słabo grających wysokich z dużą kasą będzie chciał sporo), czy puścić go wolno. Jeśli zacznie się rozwijać (pod okiem dobrego coacha z mocną łapą) to mozna mu zaproponować coś koło 6 baniek, ale jak nie bedzie robił postępów to chyba najlepszym wyjściem byłoby tradować go, bo puszczać gracza za darmo nie ma co
Ja wciąż nie mogę rozgryźć Goodena. A dodatkowe wątpliwości wzbudziła we mnie wypowiedź Dave Twardzika na temat okoliczności jego odejścia z Magic w nieopłacalnym dla nich transferze. O co mi więc chodzi? A no o to, że Jerry West pozbył się go z Memphis wraz z Girickiem za Mike'a Millera, Ryana Humphrey'a i pick w drafcie. Czy opłacalnym było oddanie dwóch doskonale zapowiadających się debiutantów właściwie za jednego pewnego gracza, który mimo iż był ROTY, to zadatków na gwiazdę nigdy nie miał? Można w to wątpić. Po przyjściu do Magic grał bardzo dobrze, w playoffs przeciw Detroit rozbłysnął na całego. I co? W następnym sezonie najpierw Rivers, a potem Davis woleli stawiać na Juwana Howarda :shock: . W Cleveland można było zaobserwować momenty prawie bezbłędnej gry przeplatane z momentami w których gubił koncentrację, dawał się ogrywać i przechodził obok piłek które mógłby złapać.

 

Wyczytałem na jednym z zagranicznych forów, że Silas chciał się go pozbyć. Nie wiem na ile to prawda, ale jeśli tak było to daje kolejny powód do myślenia.

 

Ale wróćmy do Twardzika. Otóż w wywiadzie radiowym zapytany o to dlaczego klub oddał Goodena skoro teraz być może Howard będzie grał jako center, odpowiedział, że to co zostało podane do opini publicznej to tylko 10% tego co tak naprawdę się wydarzyło. Cóż więc takiego się wydarzyło? Czy może to po prostu spławienie dziennikarzy i kibiców w związku z nieudanym transferem? Dragi? Alkohol? A może tylko moja spiskowa teoria dziejów? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodena mozna oddać za jakiegoś pg lub drugorzędnego C bo na ławce jest młody i utalentowany Varejo + Tractor i pozycje pf maja obsadzoną a on raczej lepszy juz nie bedzie więc szkoda marnować talent Varejo ja bym go oddał są teamy , które potrzebują pf i z takimi pogadać o ew. wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wymiana z Phoenix : za Joe + Huntera oddać Goodena , Harrisa i Jeffa + ew jeszcze jakieś mięcho ? oczywiście należałoby podpisać Zo i jeszcze poszukać pg ( Dickau , Jaric ) oraz sg ( Bogans, rush Jacobsen ) na ławkę i myślę ze składzik byłby niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skomentuje pierwszego posta w tym temacie a dokładniej jego końcówkę :P

 

Mam nadzieję że przebudowa składu w Cleveland się nie uda i za dwa lata LeBron James opuści Cavs :P przepraszam za szczerość ale marze o LeBronie w Lakers a wtedy pojawiłby się na to cień szansy :P

 

Wątpie żeby Larry Hughes wystąpił z tercetu Wizards które tworzy z Arenasem i Jamisonem ;) wydaje mi się że w stolicy buduje się skład który za 2-3 sezony przy dobrym wietrze (wymianach czy wyborach w drafcie) może śmiało powalczyć o mistrzowski pierścień 8) oczywiście pod warunkiem że wzmocniona zostanie pozycja centra, jeden solidny rezerwowy dołączy do ekipy i wspomniane Trio pozostanie nieruszone :) no ale to jest temat o Cavs :P

 

Szczerze mówiąc nie mam żadnego pomysłu jak przebudować skład Cleveland żeby wreszcie przynajmniej awansowali do PO :roll:

 

życze im żeby jakimś cudownym sposobem w przyszłym sezonie mieli taką pierwszą piątke :)

 

Ilgauskas

PF solidny

KG

LeBron

McInnis

 

na ławke ściągnąć np. Briana Granta (którego bardzo chętnie pozbęde się z Lakers :P ) czy Kareema Rusha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Lakersach sytuacja byla troche inna grali ze soba Shaq i Kobe i tak naprawde do dzis nie do konca nie wiadomo ktory z nich bardziej przyczynil sie do mistrzowskich pierscieni.

No kłuciłbym się. Moim zdanie wiadomo kto w LAL 00-02 był postacią numer 1, dominatorem (i nie tylko w zespole). Napewno nie był to układ na róznych prawach (choć kilku Landrynkowców chciało tak nam wmówić). Ostatni sezon ich wspólnej gry był chyba najbliżyszy równouprawnieniu, ale też ze wskazaniem na Shaqa :wink:

DOwod jest taki ze mimo bardzo dobrego 1 sezonu w NBA on w 2 sezonie zrobil ogromny postep . Jezeli nadal bedzie sie tak rozwijal koszykarska i nauczy sie brac odpowiedzialnosc za wynik w koncowkach to mysle ze sa podstawy by sadzic ze bedzie sie o nim mowilo jako o wielkim zwyciezcy

A Jirdan to Twoim zdaniem urodził sie odrazu z takimi umiejętnościami z jakimi odchodził z Ligi :?: On również robił szybkie postępy (tylko akurat drugi sezn miał zwalony :? ). Ale wszystkie te przeciwności nie zmieniły faktu, że po powrocie MJa do gry Bukli zakfalidikowały się do PO, czego zdrowy przez całe dwa sezony LBJ nie potrafił uczynić

Jedno ale jest wtedy bylo troche latwiej wejsc do PO bo bylo bodajze 11 zespolow

Aha takiego argumentu jeszcze nie słyszałem. Było mu łatwiej, czyli Chamberlainowi było jescze łatwiej itd... :lol:

Skoro nie rozumiesz to ci wytlumacze . Mecze cavs byly w tym sezonie dosyc czesto transmitowane i z checia je ogladalem (chociaz wielu osobom sie juz nimi rzygac chcialo) . Obserwowalem wszystkich graczy na tyle na ile moglem i przez wyrabialem sobie zdanie o ich przydatnosci do zespolu . zazwyczaj widzailem wiekszosc graczy nawet tych ktorzy wchodzili na kilka minut , ale z luciousem zaqwsze mialem problem bo w czasie meczy wogole go nie widzialem np. w meczu z dallas wygranym 100-80 dopiero przegladajac statystyki zauwazylem ze on gral 6 minut . a nie rzuca mi sie z tego powodu bo nie jest to gracz ktory zrobi efektowna akcje , nie zbiera pilek ani tez nie poda w kapitalny sposob ale tez nie straci w glupi sposob pilki ta wiec jest to taki jak by to nazwac hm moze wyrobnik(nie to zle slowo ale lepsze mi wpadlo)

To tylko dowoddzi, że zwracasz uwagę na graczy efektownych, któtzy potrafią coś zapakoać lub efektownie podać :? Nie mam pojęcia co chcesz udowodnić. Że jesteś mało spostrzegawczy, że patrzysz tylko na efektownych czy że mało dokładnie oglądasz mecze. Sam sobie wybierz odpowiedź

Czy może to po prostu spławienie dziennikarzy i kibiców w związku z nieudanym transferem? Dragi? Alkohol? A może tylko moja spiskowa teoria dziejów? 8)

Czy trade był nieudany. Na pierwszy rzut oka tak, ale narazie Howard gra jako PF, więc dzięki tej wymienie miał szansę pogtrać długo. Na C mieliscie całkiem niezłych graczy, więc nie było sensu pchać ich obu na ławę, bo wtedy talent Dwaighta rozwijałby się kosztem Battie czy Cato. A tak to i DH sobie pograł i obaj C zrobili swoje :wink: .

A dlaczego go oddali. moim zdaniem to własnie przez brak postępów i częstą opieszałość w defensywie, choc pamietam, że po rookie season byłem pod wielkim wrażeniem jego gry, bo naprawdę czynił nadzieje na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas odswiezyc topic, rozmawiamy o tym co dzieje sie na rynku FA a ominelismy zespól który moze byc królem polowania w tym roku. Otóz Cavs po tym jak została podpisana nowa umowa miedzy liga a zawodnikami do rozdysponowania ma az 30 000 000$$$. W obliczu tego trudno odeprzec argument ze to lato bedzie dla Cavs decydujace, nie tylko na ten sezon, ale na długie lata. Własciwe sa kowalami własnego losu, moga przescignac finansowo kazdą oferte, ale moga przesadzic, dac za duzo i mocno zapchac salary. Moim zdaniem najpierw trzeba podpisac graczy z poprzedniego sezonu. BigZ to podstawa, to doby center, wielu uwaza ze czołowka NBA na tej pzycji wiec szkoda byłboy go tracic. Problem w tym ze nie wiem czy warto go podpisywac za 15 000 000? :roll: Tyle zarabiał w poprzednim sezonie wiec nie widzimi mi sie ze chciałby tak łatwo spuscic cene. Dla mnie optymalnie byloby go podpisac za mniej niz 10 mln, ale ta dyszke tez mozemy dac. McIlnis tez do podpisania zdecydowanie. To on tchnał ducha 2 lata temu w ten zespól i to z nim w skałdzei Cavs grali jak z nut.W tym sezonie nie było tak rózowo, czasami podejmował głupie decyzje, ale w mysle ze warto bedzie my dac jeszcze jedna szanse, licze na tani podpis. Traylor miał byc duzo lepszym graczem, zmarnował sie, nie rozwinał sie na miare talentu, albo po prostu na wczesniejszych szczeblach kariery trudniej radzono sobie z graczmi podobnej masy do jego. Jest jednak sporą podpoara na tablicach, dobrym rezerowym na frontcourt wiec jak bedzie szansa na podpis nie żadajac kokosow mysle ze warto. Wolni agenci to zalezy na co postawia, jezeli bedą chcieli mocno sportowy awans to raczje nie Cleveland, jezeli jednak interesuje ich kasa to tutaj nam bedzie łątwiej. Narazie włodarze zespołu z Ohio głownie interesuja sie Reddem i Allenem, mysla tez chyba nad Danielsem. Najmocniej jednka interesuje ich Redd, o którym slyszc najwiecej. Szczerze mówiac bardzo dobre rozwiazanie, mocno wzmacnia nasz backcourt, wtedy obwód bedzie juz wygladał naprawde dobrze, 2 gwiazdy i niezły rozgrywjacy w postaci Snowa lub ewentulanie McIlnnisa. Jak podpiszemy Danielsa to juz wogóle jeden z najlepszych jak nie najlepszy obwód w lidze, a co za tym idzie na swiecie. Z Reddem moze byc taki kontkrat, ze włąsnie awans sportowy to dostanie u Nas, ale pieniadze lepsze w Bucks. Ale w sumie to beda "grosze" :wink: Mam nadzieje ze pojdzie do rozum do głowy i wie ze w Cavs moze walczyc o wiele, Bucks w sumie z Bogutem tez niezle wygladaja, ale wydaje mi sie ze dalej zajda jednak Cavs. Allen to troche lepsze rozwiazanie, gracz lepszy, z kontkraktem wydaje mi sie ze bedzie podobnie, zreszta dla Cavs przyda sie tak wysokiej klasy strzelec, LeBron penetruje, Allen wolny na obwodzie i 3 punkty do przodu :) Tylko nim jakby interesowali sie mniej, a szkoda. Gorzej z tym ze dla niego Cavs nie bedize raczej awansem sportowym po dobrej grze w ubieglorocznych rozgrywkach Sonics... Z tych co nic ine slychac to głównie wypadaloby sie zainteresowac kims na obwód. Proponuej Haslema,grac juz dobry, a młody, podobno chce 5mln wiec tylko brac :P MOzna tez pomyslaec nad Dalembertem, ale wolałbym by on akurat zostal w Sixers. Jest tez Kwane Brown i Walker, ale go raczej nie chciałbym widizec w Cavs bo nie specjalnie lubie cegły :twisted: Jeszcez pomysli ze jest prawdziwym murarzem i zime sobie odpusci bo podbno ma wszyscy murzarze maja wolne wiec czemu on nie? :wink: :lol: Na Sg wspaniałym benchem byłby Rush, gra w Bobcats wiec sportowy awans, duzo kasy nie zechce a moze byc naprawde swietnym strzelcem. Jak Allen i on przyjdzie to dopiero beda strzelby w Cavs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tutaj, bo jak slusznie zauwazyl Lord, to miejsce jest bardziej odpowiednie.

 

Z tego co czytałem to LeBron wysyłał jakieś taśmy do Allena i Reeda, ale jak widać nie jest wcale takim magnesem jakby mogło się wydawać.

Ciekawe co bylo na tych tasmach. Jakies highlighty albo demonstracja asyst, zeby pokazac, ze LBJ nie jest indywidualista i ze gra zespolowo? Troche by to bylo smieszne :) Ale sila LeBrona nie jest taka duza, bo to ciagle szczeniak. Czytalem tez w trakcie sezonu, jak Cavs nagle sie posypali, ze to po czesci rezultat tego, ze jak budowano druzyne, to kazano doswiadczonym weteranom podporzadkowac sie 20-latkowi. W koncu cos rypło w tym ukladzie. A i przeciez Silas mial w kontrakcie trenerskim klauzule, ze musial grac LeBronem ilestam minut. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale moze jest jakas niechec do LeBrona i co niektorym zawodnikom nie usmiecha sie grac z nim w druzynie, bo czuja, ze byliby tylko dodatkiem do niego. Wiecie, caly "hype" wokol LeBrona, wszyscy dziennikarze zawsze do niego, pytania o to "czy uwazasz, ze twoj kolega z druzyny - LeBron - jest juz tak dobry jak Jordan? albo "z kims chcialbys spedzic w druzynie reszte kariery i dlaczego z LeBronem?" itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs podobno interesują się Haslemem i gotowi są dać mu więcej niż 33 mln jakie mogą Heat. Gdyby Haslem zdecydował się na to, Cavs mogliby nieźle namieszać w planach Heat, gdyby Miami chciało zatrzymać tego gracza musieliby stracić swoje MLE, które możnaby przeznaczyć na inne wzmocnienia, Cavs pewnie się na to zdecydują nawet mając pewność, że Haslema Heat nie puszczą chociażby po to, żeby pokrzyżować plany Heat i wyłączyć ich z gry o innych istotnych wolnych graczy.

 

Haslem niby mówi, że chce zostać na Florydzie, ale jak pieniądze potrafią zmienić preferencje czy sympatie widzieliśmy już nawet tego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o ile wiecej niz Heat moga dac Cavs. Mam nadzieje, ze nie bedzie to jakas wielka roznica. Wolalbym, zeby Haslem wzial od razu oferte Miami bez ogladania sie na inne druzyny, ale to wariant optymistyczny. Cavs maja szmal na i chamca sa zdecydowani go wydac tu i teraz. Wszystko dla Jamesa i po jego blogoslawienstwie. Psucie rynku, ale jakby se skombinowali sklad PG (jakis, nie wiem jaki, moze Daniels), Hughes, James, Haslem, Ilgauskas to bylby to wyrazny postep w stosunku do zeszlego roku. A i jeszcze Gooden gdzies tam jest w tym miksie. Oby im nie wyszlo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Casv poważnie myśla o wyrwaniu Haslema od Heat to pewnie zaproponują mu jakieś 7-8 milionów za pierwszy sezon to mogłoby wystarczyć. Wtedy pytanie co zrobiliby Heat gdyby wyrównali straciliby MLE i szanse na takiego Danielsa czy Watsona, jeżeli zdecydowaliby się nie wyrównywać musieliby szukać jakiegoś PF Rahima albo Marshalla tak czy inaczej wypadliby prawdopodobnie z wyścigu o PG będących w zasięgu MLE :D Cavs gdyby zapłacili tyle Haslemowi, mieliby kasę co najwyżej na podpisanie Ilgauskasa i PG pewnie staraliby sie pozyskać w jakiejś wymianie za Goodena, więc oni także raczej przestaliby się liczyć w walce o Danielsa gdyby to wszystko co napisałem wyżej doszło do skutku wiemy jaka drużyna pozostałaby Danielsowi do wyboru :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie w Clevland słychac o kolejnych graczach do podpisania, bo kasy jest jak lodu na Antarktydzie a o podpisaniu kogokolwiek nic nie słychac :? Jestem zdecydowanie za podpisaniem Haslema, to gracz z obeznych FA na którego od razu zwracałem uwage i chetnie widizałbym go w zespole któremu kibicuje, miedzy innymi Cavs. To młody, ale juz perspektywiczny gracz, który za kilka lat moze byc w pierwszej piatce najlepszych PF w lidze, kto wie czy nawet nie bedzie otwierał tej listy. W obronie juz jest bardzo dobry, szczególnie zahcyca mnie w nim umiejetnosc gry na tablicach, mimo ze do zbiórek ma prezwaznie trudnych rywali i jeszcze Shaqa u boku czesto jest najlepszym zbierajcym meczu. W ataku tez sobie radzi, choc powiem ze dla mnie mocniej imponuje w obronie. Ma swoja pozycje z której lubi rzucac i robi to bardzo dobrze. Moize przy Shaqu mial wiecej luzu, ale wydaje mi sie ze byłot ak tylko przez jakas czesc sezony bo potem Udonis był niewiele mniej grozny niz SO.

 

NIe wiem ktos jak tam plotki z Allenem, czy Hughestem lub BigZetem? Bo jak byłem na zjezdzie to nie miałem czasu szperac po necie, mam zaległosci które nie wiem czy nadrobie, bo mam mało czasu i lednie starcza na biezące newsy, wiec jak ktos cos wie to niech da znac.

 

W Cavs pojawia sie problem ile dac dla kazdego gracza, bo na rynku powiedzmy sobie szczerze moga dac niemal najwiecej i to dla kazdego gracza, wiec boje sie ze pod wpływme chwili prezcenią kilku zawodników i potem kontrakty beda sie ciagneły latami. Mam nadzieje ze zarzad Cavs bedzie miał do konca zimna krew, wytrzyma presje i wszystko dobrze załatwi

 

PS. Widze ze post Lorda nie przeszedł nie zauwazony, ze jestem osbny topic o Cavs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To młody, ale juz perspektywiczny gracz, który za kilka lat moze byc w pierwszej piatce najlepszych PF w lidze, kto wie czy nawet nie bedzie otwierał tej listy.

Oj Karsp tutaj to już grubo przesadziłeś. Haslem to solidny zawodnik i tyle. To jest taki ktoś kogo dobrze mieć w drużynie kiedy ma

się gwiazdy na innych pozycjach. Nie doceniasz także tego jak wiele zawdzięcza on grze z Shaqiem, PF zwykle musi podczas meczu sporo poświęcać czasu na pomoc swojemu środkowemu w walce z Shaqiem stąd więcej miejsca, zbiera faktycznie dobrze, ale to tylko niezły, solidny role player i nikim więcej nie będzie.

 

Zobacz ci którzy wciąż za kilka lat będą od niego lepsi: Duncan, Garnett, O'Neal, Brand, Nowitzki, Gasol dalej Martin, Nene,Swift no i oczywiście najmłodsze pokolenie Amare, Chandler, Okafor, Howard.

 

Tak jak powiedziałem fajnie takiego kogoś mieć w drużynie, ale Haslem to żadna rewelacja, trochę za słabe warunki fizyczne i za mało talentu, co nie zmienia faktu, że także lubię takich graczy podkoszowych, odwalających brudną robotę i robiących dokładnie to co do nich należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Haslema to na razie możemy chyba sobie tylko pospekulować, bo nie ma żadnego oficjalnego komunikatu jak będzie wyglądało to prawo Arenasa (czy też Boozera). Dla mnie niespójne wydaje się to, że klub mógłby wyrównywać offer sheet dla gracza przy pomocy MLE. Przeznaczenie tego wyjątku powinno być inne. A co się stanie jeśli przykładowo Cavs dadzą Haslemowi 2*MLE + 1M (mniej więcej tyle dostał Boozer)? Wtedy Early Bird Rights i to całe nowe prawo Arenasa przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, bo kto będzie ponad salary nie będzie mógł zatrzymać takiego gracza. To oznaczałoby lukę prawną ;). Bardziej rozsądnym przepisem byłoby, gdyby można było wyrównywać oferty nie dotykając MLE. Tu jednak mamy kolejną dziwną rzecz, bo klub samodzielnie może zaoferować kontrakt odpowiadający MLE, a wyrównywać może kontrakty wyższe. Trzecia opcja to, że żaden inny klub nie może dać zawodnikowi więcej niż macierzysty, ale wtedy nie byłoby tej całej dyskusji. A może właśnie jej być nie powinno?

 

Na razie wygląda na to, że Ilgauskas zgodził się na sporą redukcję płacy (z 15 mln na około 11-12). Czyli Curry'ego zostawiają w spokoju.

 

A i jeszcze jedno. Skoro Cavs interesują się Haslemem to znaczy, że nie są zadowoleni z Goodena. Czyżby więc 3-ci klub z którego Gooden miałby odejść? Ciekawi mnie czy uda im się sprzedać go za coś więcej niż sami musieli zapłacić. Wtedy wydawało się, że zyskali go za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.