Skocz do zawartości

Przyszlosc Cavs


Lord

Rekomendowane odpowiedzi

Van faktycznie przesadziłęm z tym haslemem, ale lubie zawodnika i widze w nim duze perspektywny na rozwój :)

 

Wracajac do plotek o tym co sie dzieje w Cavs to co mnie bardzo cieszy udało sie wreszcie dogadac z jakims pozadnym graczem. Mowa o Hughesie, moze wczesniej jzu cos było na rzeczy, ale od piatku nic nie wiem o NBA wiec dopiero dzisiaj sie dowiedzialem :) Ciesze sie bo to solidny gracz, raczej nie bedzie pchal sie by wziasc pałęczek lidera, dostosuje sie do bycia troszek na uboczu, i bedzie solidnym pomocnikiem dla Jamesa. Szczególnie cieszy mnie to ze bedzie kradł duzo piłek co w znacznym stopniu polepszy nasza obrone i punkty zdobywane z kontrataku. Larry ma zaroibc 65-70mln $$ za 6 lat gry dla Caveliers. Kawalerzysci sa tez dogadani z Ilaguskasem. W sumie dla mnie to była podstawa, by zatrzymac najwazniejszy trzon tego co było, a potem dopiero wzmaciac ekipe. Zydrunas ma zarobic 55-60mln $$$ za piec lat gry. W sumie to chyba nie jest przepałacenie tego gracza, poprzednio zarabiał chyba 15mln, teraz wydaje sie byc obnizka, a to dobry center. jezeli teraz jeszcze podpiszemy Haslema to to bedzie wygladało na prawde dobrze :)

 

PG-McIlnis

SG- Hughes

SF-James

PF- haslem ewentulanie Gooden

C- BigZ

Na papierze wyglada to bardzo dobrze. James, plus bardzo dobry pomcnik Hughes, pomiedzy dobrym a bdb BigZ, McIlnis tez potrafi swoje zrobic, podobnie jak Haslem czy Gooden. pierwsza piatak wyglada bardzo dobrze, rezerwa mysle tez sie znajdzie :) Z takim składem juz bez zadnych porblemów powinnismy wejsc do PO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne plotki z króleswa Kinga Jamesa :wink: (pozdrawiam J :wink: )

 

Skonczyły sie marzenia o Haslemie. Chlopak pokazał ze mimo ze jest młody, nie zarobił jeszcze wiele to nie licza sie dla niego tylko pieniedze. Podpisal nizszy kontrakt, ale z lepszym zespołem który pozwoli mu walczyc o najwyzsze cele. W sumie dla niego jako dla zawodnika bardzo trafna decyzja, w PO w których zapewne Heat nie zabraknie bedzie miał mozliwosc nabierac doswidaczenia i przy skupianiu sie obrony na Shaqu mocno poprawiac swoje umiejetnosci. Szkoda ze zabraknie go w Cavs, ale Heat tez nawet lubie i jestem przekonany ze wyjdzie mu to na dobre.

 

A i jeszcze jedno. Skoro Cavs interesują się Haslemem to znaczy, że nie są zadowoleni z Goodena. Czyżby więc 3-ci klub z którego Gooden miałby odejść? Ciekawi mnie czy uda im się sprzedać go za coś więcej niż sami musieli zapłacić. Wtedy wydawało się, że zyskali go za nic.

W Clevland juz pojawiaja sie spekulacje o rzekomym wytradowaniu Goodena. W sumie zyskali go inema za nic wiec licze ze uda sie go oddac za cos bardziej wartosciowego. Cavs sa natomiast zainteresowani podpisaniem Evansa. Na Realgm napisali ze szujkaja kogos kto bedzie solidny pdo tablicami i w obronie a przy tym nie bedzie sie interesowal zdobywaniem punktów do czego Evans idelanie pasuje. Prawie 10 zbióek w Sonics i niskie statystyki punktowe. Reggie jest zastrzezonym wolnym agentem, ale Cavs beda mu w stanie dac wiecej pieniedzy i nie jestem przekonany czy team z Settle bedzie wyrównywał kazda oferte. Sportowo w sumie jest podobnie, Cavsi nie awansowali do PO, ale wydaje sie ze w tym sezonie w rozgrywkach posesoznywhc po prostu musza sie znalezc. Juz w tamtym sezonie wygladali na mocnych, teraz z Hughesem ich siłą jeszcze rosnie. Jak dobrze sie wkomponuja to moze to byc dla Cavs kluczowy sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T lato mialo byc przelomowe dla Cavs i narazie okazuje sie ze jest. Udalo sie zatrzymac Ilgauskasa, oczywiscie za spora kase, ale to bylo do przewidzenia. Litwin, jednak potwierdzil w ostatnich sezonach ze jest jednym z najlepszych "nie rapujacym i nie skosnokich" (chyba cos takiego :P ) centrów w lidze. Ciesze sie z tego faktu, bo odpada jeden zespol do walki o Curryego, jest za tem wieksza szansa ze zostanie on w Bulls, ale to nie o tym mamy tu pisac. No i kwestia Hughuesa, powiem szczerze on jest najlepszy z trojki z Waszyngtonu. Widziałem chyba 5 czy 6 meczy w serii przeciwko Bulls i gral tam momentami kapitalnie, ma bardzo duza łatwosc w urywaniu sie obroncy, do tego niezly rzut z pldystansu, za trzy troche slabiej, ale tez potrafi trafic zza łuku. N i jeszcze te niewiarygodnie szykie rece. Jak jeszcze dodamy ze potrafi on grac bardzo efektownie , stworzy z Bronem naprawde ciekawy duet. Obaj stosunkowo mlodzi, grajacy radosna koszykowke, juz nie trzeba do nich jakiegos super rozgrywajacego, poniewaz sa to jedni z najlepszych w lidze asystenci nie grajacy na PG. choc przydalby sie jeszce jakis PG, bo chyba McInnisa Cavs odpuszczaja? Najepiej gdyby to byl jakis dobry strzelec. Pasuje mi tu jak ulał Damon Jnes, ktory chce tam troche kasy, ale na pewno nie tyle ile maja jeszce Cavaiers. Wtedy pierwsa piatka juz by sie krytalizowała, jeszce moze jakis role playersw na ławke, ktora wyglada najwyzej srednio. Tak naprawde jedynymi w miare niezlymi graczmi z ławki sa Snieg i Varejao. Niewiem co mozna chciec od Drew Goodena? 15 punktów, 8 zbiórek i 1 blok za psie pieniadze to chyba nieźle, choc oczekiwania byy kiedys wieksze, w koncu to zawodnik z TOP5 draftu. Ale coz mysle ze nie powinno sie go pozbywac, czasami miewa w ataku fantastyczne okresy gry, do tego mody zawodnik, bardzo dobry rebounder. choc ....

 

W Clevland juz pojawiaja sie spekulacje o rzekomym wytradowaniu Goodena. W sumie zyskali go inema za nic wiec licze ze uda sie go oddac za cos bardziej wartosciowego. Cavs sa natomiast zainteresowani podpisaniem Evansa. Na Realgm napisali ze szujkaja kogos kto bedzie solidny pdo tablicami i w obronie a przy tym nie bedzie sie interesowal zdobywaniem punktów do czego Evans idelanie pasuje. Prawie 10 zbióek w Sonics i niskie statystyki punktowe. Reggie jest zastrzezonym wolnym agentem, ale Cavs beda mu w stanie dac wiecej pieniedzy i nie jestem przekonany czy team z Settle bedzie wyrównywał kazda oferte.

Moze sign and trade z Seatlle, Gooden zarabia niecale 5 baniek, mysle ze za takie pieniadze Evans mglby sie skusic na gre w Cavs, tzn za takie pieniadze to chyba na pewno, ale zobaczymy jak to bedzie.

Sportowo w sumie jest podobnie, Cavsi nie awansowali do PO, ale wydaje sie ze w tym sezonie w rozgrywkach posesoznywhc po prostu musza sie znalezc.

Podobnie ? Polfinal mocniejszej konferencjii vs Fatalny koniec sezonu po za PO,w teoretycznie slabszej dywizjii. To chyba nie jest podobnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ? Polfinal mocniejszej konferencjii vs Fatalny koniec sezonu po za PO,w teoretycznie slabszej dywizjii. To chyba nie jest podobnie

To chodzi bardziej o to ze w tym sezonie moze byc podobnie, a nawet lepiej po stronie Cavs. Teraz nie wyobrazam sobie PO bez Cavaliers. Sonics w sumie powinni byc tak samo. A wracajac do poprezdniego sezonu to tylko na finiszu było tak zle.. na ale skonczyło sie jednak zupelnie rózni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku krystalizuje sie skład Cavaliers, powoli koncza sie tez pieniadze :) Po przedluzeniu Ilgauskasa i pzyskaniu (?) Larry'ego, czas na rozgrywajacego i to naprawde zakup ciekawy, bardzo ciekawy, otóz cav juz prawie sie dogadali z Sarunasem Jasikieviciusem :!: Byłym zawodnikiem Barcelony i ostatnio Maccabi. Najlepszym, chyba, graczem w Eurpie, a na pewno najlepszym rozgrywajacym. Litwin, ktorego mozna byl zobaczyc chocby na Olimpiadzie, gdzie prowadzil swoja reprezentacje, raz lepiej raz gorzej juz kilka razy byl przymierzany do NBA. Mowil sie wczesniej o Indianie Pacers, jednak chyba na pewno przejdzie do Kawalerzystów. zawodnik ten ma zastapuic w pierwszej piatce Jeffa McInnisa.

 

Jednak nie wszystko musi byc tak rozowo, tzn z Litwinem, ja mam kilka rzeczy, ktore moga przeszkodzic mu w tym zeby grac w NBA cnajmniej dobrze. Po pierwsze, najwiekszy atut Sarunasa to rzut za trzy, jak wiemy w Europie trojka jest o prawie metr blizej, ale przyklady Stojakovicia, Radmana czy nawet Turkoglu potwierdzaja ze ta trudność można przezwyciężyć. Inna sprawa to kondycja, w lidze izraelskiej, chyba zbytnio duzo trudnych meczy nie mial. Nie interesuje sie jakoś dokladnie ta liga, ale chyba jest wiele silniejszych lig w Europie ( Azjii :) :?: ). No i najwazniejsze chyba to aklimatyzacja, bo kilku graczy nie umialo sie odnalesc w kompletnie innych realiach, kiedy to musza grac po 5 meczy w tygodniu, ciagle podruzując z jednego iejsca w Ameryce Polnocnej do innego. Przed poprzednim sezonem "papiery na grę" mial Ibrahim Kutulay, ale jednak sie kompletnie nie sprawdzil w NBA. Kim bedzie Sarunasem: Peja Stojakoviciem czy Ibrahimem Kutulayem, a moze kims zupelnie innym, nie gwiazda nie slabeuszem a po prostu sredniakiem. Inna sprawa to to ze w Cavs jest masa dobrych zawodników, z ktorych kazdy, podkreslam kazdy mze co noc rzucac po 20 i wiecej punktów, popatrzmy: LeBron- 27.2 ppg, Hughes- 21.9 ppg, Ilgauskas- 16.9 ppg, Goden- 14.4 ppg. Wiem ze ich statsy nie co spadna bo do druzyny przychodzi Hughes no i omawiany przeze mnie Jasikievicius.

 

Ale sprawa zakupow Cavs powoli sie konczy, teraz mozemy oceniac czy te ruchy sa dobre (przedluzenie BigZ, pozyskanie (?) Sarunasa i Hughesa) czy moze mozna bylo inaczej to rozegrac, sciagnac innych graczy, zobaczymy w sezonie zasadniczym, ale chcialbym przypomniec ze przed poprzednim sezonem tez na papierze Cavaliers byli silni (Snow, McInnis, LeBron, Gooden, ilgauskas) jednak parkiet zweryfikowal sile zespolu. Ciekawe jak bedzie w najblizszym sezonie.

 

Inna kwestia to head coach, czy to zespol bez glownego trenera? Czy dalej jest poszukiwany trener, czy moze ja cos przeczoyłem.

 

Wiec sklad na dzien dzisiejszy wyglada mniej więcej tak:

PG- Jasikievicius/Snow/James

SG- Hughes/Newble/Jackson

SF- James/Pavlovic

PF- Gooden/Varejao

C- Ilgauskas/wakat(nie licze Andri@#$#%%ciusa :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Cavs znaleźli swojego rozgrywającego :D Tak jak przewidywałem po pozyskaniu Hughesa dali sobie spokój z Danielsem i sprowadzili dobrego strzelca z dystansu.

 

Ciekawe jak się przystosuje do roli trzeciej opcji w ataku, albo nawet czwartej jeżeli liczyć Ilgauskasa. Dużym problemem jest jego defensywa z tego co go kojarzę, to jest strasznie "Atkinsowaty" w obronie, co może także wpłynąć niekorzystnie na ilość fauli niezbyt szybkiego i zwinnego centra jakim jest Z.

 

Trzeba jednak przyznać, że ciekawa ekipa się tworzy w Cleveland, jeżeli wszystko zaskoczy powinni wywalczyć 4 miejsce, bo Heat,Pistons i Pacers raczej nie przeskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku krystalizuje sie skład Cavaliers(...) czas na rozgrywajacego i to naprawde zakup ciekawy, bardzo ciekawy, otóz cav juz prawie sie dogadali z Sarunasem Jasikieviciusem! Byłym zawodnikiem Barcelony i ostatnio Maccabi. Najlepszym, chyba, graczem w Europie, a na pewno najlepszym rozgrywajacym.

jedno co można z pewnością powiedzieć o Jasikieviciusie to to, że nie jest rozgrywającym:]....tak się składa, że w okresie, kiedy NBA nie dawała żadna polska telewizja, oglądałem dużo Euroligi i obejrzałem sporo meczów Barcelony....i tam de facto rozgrywającym był Bodiroga, który robił wszystko na parkiecie...a ci, którzy mieli zajmować się rozgrywaniem (tylko z racji wzrostu) - właśnie Jasikievicius i Navarro, zajmowali się głównie odpalaniem trójek (z bardzo różną skutecznością) i zdobywaniem punktów po kontrach....Sarunas jest zatem OSTATNIM zawodnikiem, jaki teraz potrzebny jest Cleveland na jedynce....oni mając teraz trzy strzelby Jamesa, Hughesa i Z, potrzebują dwóch uzupełnień do składu a nie kolejnego strzelca w pierwszej piątce...jednym świetnym byłby Evans a drugim zawodnik w typie Snowa sprzed kilku lat.....ostatnia rzecz, jakiej potrzebują to kolejny, tym razem egoistyczny strzelec....oni muszą mieć rozgrywającego, który poklepałby piłkę zamiast Jamesa i dał mu odpocząć, żeby ten miał siły na cały mecz, a szczególnie na końcówki, w których jak wielu z nas zauwazyło, ewidentnie zawodził....muszą mieć jakiegoś pewniaka na jedynce, który nie straci piłek, nie będzie kozłował dla kozłowania (jak "fantastyczni" playmakerzy Travis Best czy Lindsey Hunter) i będzie miał co najważniejsze głowę podniesioną do góry i z rzadka patrzył będzie na kosz a często na swoich partnerów i ich szukał...

 

z obecnym składem Cavs mają naprawdę ogromne szanse stać się potentatem ligi...pozyskanie Hughesa było niewątpliwie jak na razie hitem transferowym obecnego lata i razem tworzą tercet, jakiego już dawno nie było w NBA - wygląda na to, że nawet lepszy od Nowitzkiego-Finley'a-Nasha w Dallas....

z wartościowymi zmiennikami jak Snow, Pavlovic, Newble, Varejao (który nota bene także grał w okresie, o którym wspominałem w Barcelonie i także zapamiętałem go jako tyleż walecznego i ambitnego, co chaotycznego zawodnika, z bardzo słabym rzutem, który wartościowy jest z pewnością dla drużyny jak zmiennik, ale na pewno nigdy jako pierwszopiątkowicz)....dalej szkoda że oddali Tracktora, bo on był wbrew swoim gabarytom, naprawdę ruchliwym i solidnym zawodnikiem...

 

także już widać, że Cavs potrzebują jeszcze solidnego rozgrywającego i gracze podkoszowego i sukcesy w NBA staną przed nimi otworem.....a jeśli już ściągać Sarunasa, to na ławkę, żeby był strzelcem, ale na pewno nie rozgrywającym....poza tym, jak słusznie zauważacie, metrowa różnica w dystansie rzutów 3-punktowych pomiędzy NBA a Euroligą może znaczyć dużo, szczególnie dla takiego chuchra jak Jasikievicius....

 

a i tak największym problemem Cleveland jest brak dobrego trenera, który byłby mentorem dla Jamesa i potrafiłby pokierować jego karierą.....wielka szkoda dla tego klubu, że nie udało im się ściągnąć Larry'ego Browna (czy też Jaxa), który byłby idealnym kandydatem na tą posadę....ale cóż, on ma jeszcze torchę do zrobienia w Detroit...

 

Przed poprzednim sezonem "papiery na grę" mial Ibrahim Kutulay, ale jednak sie kompletnie nie sprawdzil w NBA.

jeśli chodzi o Kutulaya, to z nim historia miała się podobnie jak z Antoinem Rigaudeau ro kwcześniej - obaj przyszli do NBA gdy byli już po 30-tce i ich przygoda z tą liga nie mogła się skończyć inaczej..obaj nawet nie dostali szansy, gdyż nie mieli szans w starciu z atletyzmem graczy amerykańskich...to są zawodnicy, którzy są niekwestionowanymi gwiazdami europejskich parkietów, gdzie gra jest dużo wolniejsza i ustawiona...warto było spojrzeć na ich statystyki, by zobaczyć, że są to raczej inteligentni, wyrachowani i sprytni, a przede wszystkim ogromnei doświadczeni gracze, zdobywający po killkanaście punktów w meczu, a nie superstrzelcy...dlatego ich przejście do NBA nie wyszła ona dobre klubom, które ich zatrudniły jak i samym zawodnikom, u których pojawiły się rysy na pięknych karierach, wynikające z ogromnej różnicy poziomu koszykówki po obu stronach oceanu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak Marko Jaric na PG druzyny Cleveland:

Duffy hinted Monday that it might take the rest of the Cavaliers' cap space to get Jaric, a deal that might be worth $40 million over five years.

Zaczynal by se kontrakt od 6 baniek, potem sukcesywnie by wzrastal, nie jestem pewien czy zawodnik taki jak Jaric jest potrzebny, jest to typ rozgrywajacego-asystenta, choc zawodnik byl wychowany w Europie wiec ma tez solidny jumperek. Znajac LAC nie przebija tej oferty, bo chyba maja zamiar stawiac na Livingston Sam juz niewiem kto tu sie bardziej nadaje Sarunas czy Marko. Za Jariciem jest to ze jest w lidze juz pewien czas i sie sprawdzil, statsy rzedu 10-6-3 jak na rozgrywajacego sa calkiem dobre. do tego dchodzi to z Jaric bedzie mogl dgrywac pilki do taki specjalistów od punktow jak LeBrn czy Hughes, a ci jego podania mgliby zamienic na punkty. Kolejnym atutem Jaricia jest jego wzrost (6.7) jak na PG bardzo duzo i umie to wykorzystywac, dobrze tez kradnie pilki, co by tworzylo w trio z Hughesem i Jamesem najlepiej "kradnacy" obwod w calej lidze. Kolejny plus dla Jaricia to jego wiek i to ze z kazdym sezonem sie polepsz, widac progres jego formy, a jak juz pisalem wczesniej LAC na swojego pierwszego point guarda szykuja chyba Livingstona.Widac ze Cavs poszukuja Europejskiego kumpla dla Ilgauskasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donyell Marshall podobno dogadał się z Cavs , co raz lepiej to wszystko wygląda w tej drużynie, widać, że robią wszystko żeby w przyszłości zatrzymać Lebrona u siebie. Pierwsza piątka wygląda naprawde nieźle teraz jeszcze Marshall jako zmiennik na 4 i 3 na wschodzie robi się co raz bardziej ciekawie i tłoczno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zaczyna sie dobrze towrzyc w Cavs, po sciagnieciu Hughesa nasze S5 wyglada juz bardzo dobrze i teraz włąsnie zastanwiałem sie nad sciagnieciem dobrego strzelca bo ani James ani Larrry nie sa shhoterami. Widac GM czyta w moich myslach bo Jasikievicius, gregg pisał ze to troche nie jest dobry wybór, ale ja mam nadzieje ze on stanie sie bardzo dobrym strzelcem. Na poczatku bedzie sie musiał przezywczaic do tego ze nie jest pierwsza strzelba zespołu, bo przed nim sa James, Hughes i zapewne w wiekszosci spotkan Ilgauskas.

 

CO do Jarica to oczywiscie wole go niz Jasikieviciusa bo to gracz juz sprawdzony, do tego wydaje mi sie ze nie jest tylko strzelcem a podawac na poziomie tez potrafii( Gregg00 pisał ze Sarunas raczej tylko koncentruje sie na rzucani. James potrafi grac z piłka, ale moim zdaniem przydałby sie dla niego ktos kto zawsze mołby mój ja dograc. Jest to wysoki PG, wiec od razu mogłby tworzyc przewage wzrostu.

 

Marshall- tez jestem za. Tylko w jego przypadku jest taki problem ze on juz od konca RS rozmawia z zespołąmi i jeszcze nic konkretnego z tego nie wynikło, i narazie jestem za tym ze z braku laku zostanie w Raps :) W Cleveland napewno sie przyda, na SF i PF narazie mamy po 2 graczy, wiec 3 sie nie zmarnuje. Do tego Pavlovic nie prezentuje narazie jakies wielkiej formy, podobnie jak Varejao, wiec pozadny zmiennik sie przyda.

 

Szczerze powiem ze jestem pod wrazeniem tego co sie dzieje w tym zespole, w dobie gdzie niemal kazdy gracz jest przepłącony, tutaj GM rozsadnie dysponuje pieniedzmi, wydaje sie ze w tym roku nie ma wielkich gwiazd na rynku wolnych agentów, a jednak kompletuje sie wielki zespól, jezeli podpisza jeszcze Donyella to bede super zadowolony, bo pierwsza piatka juz wyglada koncertowo, z łąwka jest gorzej, ale nie zle, a GM pracuje by to poprawic. Teraz raczej nie wyobrazam sobie PO bez Cavs, ale rok temu myslałem podobnie i bardzo sie zawiodłem, ale teraz na papierze wygladaja jak jeden z najlepszych zespołów Wschodu. Problem jest nadal jednak ten co rok temu. Kto ma dostac piłke w trudnych chwilach? James narazie sie do tego nie nadaje, Ilgausaks tez raczej nie, nie wiem jak jest z Hughesem, ale w Wizz piłke zawsze brał Arenas, wiec znowu moze pasc na LeBron i niestety z róznym skutkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Pavlovic nie prezentuje narazie jakies wielkiej formy, podobnie jak Varejao, wiec pozadny zmiennik sie przyda.

 

Tutaj bym sie przyczepil Varejao jako zmiennik to dbry gracz w poprzednim sezonie kiedy to byl dopiero drugim wchodzacym wysokim z ławki (po Traktorze) wykrecal bardzo fajne statsy: 5 ppg i 5 rpg w 16 minut. Gdy ogladałem mecze Cavs zauwazylem tego zawodnika o ciekawej fryzurze. Jest on niezlym rebounderem, dobrze broni i do tego jest strasznie waleczny. Popatrzmy tez na jego FG- grubo ponad 50%. IMHO moze to byc klejny dobry zawodnik rodem z Brazylii, ktos taki kim jest obecnie Nene. A i trzeba przypmniec ze byl t jego debiutancki sezon i w kazdym nastepnym roku powinno byc lepiej. Naprawdę ciekawy zmiennik na pozycję 4-5.

 

a ja czytalem ze Jasikievicius jednak cos umie podawac, ja tam sie o to podawanie nie bje co o jeg chce bycia liderem druzyny, w nba nie ma o tym nawet mowy, a juz na pewno nie przy Bronku. Ale tak namarginesie to jeszcze nic do konca nie wiadomo bo kasy na pewno nie ma tyle zeby podpisac trojke: Marschall/Jasikievicius/Jaric. Starczy gora na dwoch, trzeba rozsadnie wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do Jarica to jest to właśnie ktoś, kogo Cavs szukali...jego co ciekawe także pamiętam z Euroligi- - muszę się do niej znów odwołać, gdyż jego meczu w NBA pomimo aż 3 sezonów nie miałem okazji zobaczyć żadnego, jako że Clippers chyba nigdy nie gościli w naszej telewziji (ja naprawdę jako żywo nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek w życiu oglądał w TV jakiś mecz Clippersów!)....

no i z gry w Kinderze Bologna zapamiętałem go jako naprawdę przydatenego i wszechstronnego ROZGRYWAJĄCEGO.....pomimo, że miałl może takze trochę zapędów strzelckich, to tam jednak pierwsze skrzypce w owym czasie (jak i w całej lidze zresztą - dwa tytuły MVP) grał Ginobili i Jaric "grał swoje" będąc w cieniu...nie prezentował się wybitnie, ale solidnie i równo będąc wtedy do tego zaledwie dwudziestokilkulatkiem.....można powiedzieć, że jest to taki wykapany europejski Eric Snow, tyle ze grający trochę bardziej efektownie...w NBA już przez to, że trafił do Clippersów nie śledzilem za bardzo jego kariery, ale czasem zerknąlem na statsy i zdarzało się nierzadko, że były przyzwoite i z pewnością był wyróżniającym się debiutantem...

jego obecna średnia asyst - 6,1 to już naprawdę jest coś, także jeśli iCavs go ściągną, to mają problemem rozgrywania z głowy na dobrych kilka lat lat...co najważniejsze - Jaric to zawodnik, który lubi podawać i nie ma jakichś zapędów jeśli chodzi o liderowanie czy raczej w jego przypadku branie zbytniego cieżaru gry na siebie....jest bardzo dobrym pomocnikiem...

jedyny problem z nim to jego ewentualne zarobki - 8 milionów średnio za sezon to zdecydowanie za dużo...jest wart 5-6 milionów max (taki porównywalny zawodnik Arroyo zarabia 4 i wielu mówi, że jest przepłacony) i Cavs już całkowicie zapchają sobie (znacznie przekroczą za rok pod podpisaniu Jamesa??) salary podpisując go za taką kasę....ale z drugiej strony, jeśli nie bedzie nikogo innego do wzięcia, to może i warto aż tyle zainwestować.....jak będzie zawodził, to na pewno komuś go upchną - takie Portland czy NY ma talent do brania zawodnikó przepłaconych...

 

z kolei transfer Marshalla byłby kolejnym świetnym posunięciem GM Cleveland i pozyskanie tak wszechstronnego, doświadczonego i nieobliczalnego gracza byłoby ogromnym sukcesem....Donyell, na temat kórego mam jak najlepsze wspomnienia z czasów bardzo dobrej gry w Utah, byłby już ostatnim brakującym elementem w drużynie....naprawdę świetnie by się przedstawiała z nim w składzie...tyle że problem z nim jest zapewne podobny do tego z Jaricem...zapewne to właśnie przez kasę nie może się dogadać tak długo z żadnym klubem - na pewno liczy na spory kontrakt, do którego predysponują go występy w zeszłym sezonie....

 

no nic - pożyjemy zobaczymy.....może to tylko plotki i nic z tych transferów nie będzie..ale jeśliby Cavs udało się pozyskać tych dwóch zawodników to zbudują świetna drużynę (która już teraz jest przecież bardzo mocna), dla której nie będzie innego celu niż co najmniej finał konferencji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym sie przyczepil Varejao jako zmiennik to dbry gracz w poprzednim sezonie kiedy to byl dopiero drugim wchodzacym wysokim z ławki (po Traktorze) wykrecal bardzo fajne statsy: 5 ppg i 5 rpg w 16 minut. Gdy ogladałem mecze Cavs zauwazylem tego zawodnika o ciekawej fryzurze. Jest on niezlym rebounderem, dobrze broni i do tego jest strasznie waleczny. Popatrzmy tez na jego FG- grubo ponad 50%. IMHO moze to byc klejny dobry zawodnik rodem z Brazylii, ktos taki kim jest obecnie Nene. A i trzeba przypmniec ze byl t jego debiutancki sezon i w kazdym nastepnym roku powinno byc lepiej. Naprawdę ciekawy zmiennik na pozycję 4-5.

 

Nie kulturalnie jest sie czepiac :wink: Po Twoim poscie na Marshalla patrze głównie jako na SF w naszym zepsole, i ewentualnie PF, bo warto rozwijac Varaujo. Mam nadzieje ze masz racje i bedziemy mieli z niego porzytek. Dobrze tez ze przypomniałes mi o Traktorzem, jego tez bym podpisał i moze troche ryzykowanie ale wstawił na C. Wiem ze to nie jest jego pozycja, ale mamy 2niezłych PF wiec alternatywa dla BigZeta tez sie przyda.

 

a ja czytalem ze Jasikievicius jednak cos umie podawac, ja tam sie o to podawanie nie bje co o jeg chce bycia liderem druzyny, w nba nie ma o tym nawet mowy, a juz na pewno nie przy Bronku. Ale tak namarginesie to jeszcze nic do konca nie wiadomo bo kasy na pewno nie ma tyle zeby podpisac trojke: Marschall/Jasikievicius/Jaric. Starczy gora na dwoch, trzeba rozsadnie wybrac.

Jak chce byc liderem to raczej nie u nas, bo jest conajmniej 3 graczy ktrym szybciej dał bym ta role, nad reszta mogłbym sie jeszcze zastanowic jakbym zobaczył ze cos pokazuje. Mowa o Jamesie, Hughesie i Ilagusksaie. Swoja droga to troche dziwne, ze idzie do NBA i od razu chce byc liderem, w Europie ma wyrobiona marke ale to 2 rózne ligi. Jezeli teraz miałbym wybierac 2 to wziałbym raczej bez wachania Jaricia(powiedział dzisiaj ze Cavs to dla niego swietne miejsce) i Marshalla. Wygladało by to tak

PG-McIlnnis/ w krysysowych sytacjach James

SG- SG- Hughes/Newble/Jackson

SF- James/Marshall/Pavlovic\

PF- Gooden/ Varaujo/ ewentulanie Marshall i Traylor

C-Ilgauskas/ Traylor(ryzykowne, ale Robert ma mase, którzą przewyzsza niemla kazdego gracza, wiec mysle ze by sobie poradził.

 

Dla mnie wyglada to bardzo dobrze i pozostaje tylko wlaczyc o najwyze cele :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutko wzmocnienia letnie Cavs sie koncza ze wzgledujuz na pwli konczace sie pieniadze. Po przedluzeniu Ilgauskasa i dogadaniu sie w sparawie Hughesa, teraz nadszedl czas na doswiadczonego forwarda- Marschalla. Ten zawodnik, nigdy nie grał jak na niego oczekiwano po wybraniu go z numerem 4 w drafcie w roku 1994. Jednak od dawana okazuje sie świetnym zmiennikiem na pozycję SF-PF. Rzadko kiedy sie slyszy zeby z Marschallem byly jakieś problemy dyscyplinrne czy cos takiego. Wie on ze jest "tylko" solidnym role playerem. Będzie on olbrzymim wzmocnieniem ławki rezerwoej Cavaliers, która owiedzmy sobie szczerze nie wygląda za dobrze przy innych benchach w lidze. Teraz może o jego umiejetnościach czysto koszykarskich. Chyba wszyscy pamietamy jeg 12 trójek w barwach Raps, w poprzednim sezonie przeciwko Phily, czyli ma on rzecz, ktorej brakuję Kawalerzystom bardzo- rzut z dystansu. Oprócz tego ze dbrze rzuca, umie tez nieźle zbierac. Bedzie pewnie pierwszym wchdzacym za Goodena i czasami tez będzie mogl zastepowac LBJa na SF, gdy ten przejdzie na SG lub po prostu usiadzie na ławce. Jest to zawodnik wszechstronny w sezonie 2003/04 byl jedynym graczem w NBA, ktory byl w TOP 25 w blokach (1.5 per game) zbiórkach (9.9 per game) i skutecznści rzutów za trzy (.403). Jego srednie statsy kariery to: 12.4 ppg i 7.3 rpg. Wiedzac ze to juz zawdnik stosunkowo wiekowy (32 lata), Ferry podpisal z nim nie 5-letni, a 4 letni kontrat za jakies 20-25 baniek, więc w pierwszym sezonie cos ok. 4.5-5 baniek.

 

PG-McIlnnis/ w krysysowych sytacjach James

 

Nic z tych rzeczy, McInnis jest Fa i nawet nie prowadzi sie z nim rozmów na temat zostania w Cavs, jeszcze do niedawan, prawie pewne byl pozyskanie Jasikieviciusa, teraz o tym sie juz mowi bardzo malo, a w zasadzie nic. Za to pjawily sie nowe twarze.

 

Pierwsza opcja to próba pozyskania zawodnika ogranego w NBA, ktory móglbby wskoczyć do S5. Mowi sie o Stoudemirze i Jariciu. Jednak nic mi nie wiadomo ile kasy chce Damon, a jak wiemy p wzmocnieniach kasy dużo już nie zostało. Jaric chcial okolo 40 milionowy kontrak za 5 lat gry, jak pisal greg00 trochę sporo, a wgole o tego gracza stara sie również Minetka.

 

Druga opcja jest taka ze pierwszym rozgrywajacym byłby Eric Snw, który nie byl za bardzo wykorzystywany w poprzednim sezonie i rozgrywał (próbowal to robic :P) Jeff McInnis. A dla niego sciagnie sie jakiegoś w miare taniego, mlodego Pg. Kandydatami sa Steve Blake i Dan Dickau. Ten pierwszy jest równiez wiazany z zastepca Jasikievicusa w Maccabi, ale jak widzimy narazie Sarunas nigdzie sie nie wybiera. Jest to na pewno bardzo ciekawy zawodnik, ktory umie zarówno dokladnie podac, jak i tez swietnie rzuca za trzy, jednak z powodu natloku obronców(Arenas, Hughes, Dixon) w Wash nie byl tam nalezycie wykorzystywany przez Edddiego Jordana. Nie bedzie chcial ogromnej kasy, a mi sie wydaje ze bylby przydatnym wzmocnieniem Cavs, dobrze rzuca za trzy to podstawowa cecha która daje mu wielki plus w walce o kontrakt z Cavs. jesli nie Blake to moze Dan Dickau, ktory rzegrał zyciowy sezn, ale powiedzmy sobie szczerze gral gdzie gral, czyli w NOH, a jak wiemy t nie był w poprzednim seznie zespol, Dicaku byl w ostatnim roku kontraktu i to dobrze wykorzystal, jesli nie bedzie chcial kokosów (np. 15 baniek za 5 lat gry wydaje mi sie w miare dpowiednie) to mozna by go zaryzkowac, tylko trzeba pamietac ze to stosunkowo słaby obronca, ale to czego potrzebuj Cavs, czyli dobry rzut posiada.

 

Ciekawe c sie stanie jesli jednak Cleveland zawiedzie w najbliszym sezonie czy LBJ bedzie tylko po cichu narzekal czy mże będzie chcial sie gdzies przeniesc. Ale o tym mozna tak naprawde dopiero gadac, jesli zespol sie nie bedzie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Marshall naprawdę miło. :) A na PG mimo wszystko widzę Sarasa. 8 baniek za sezon dać Jarićowi to grzech, a Litwin weźmie gdzieś ze 3. I nie ma tu mowy o jakimś jego liderowaniu. On po prostu będzie musiał się przestawić i pozostawić lidorowanie LeBronowi. Ja skład Cavs na przyszły sezon widzę tak:

 

C - Ilgauskas/Varejao

PF - Gooden/Marshall

SF - James/Pavlović

SG - Hughes/Newble, Jackson

PG - Jasikievicius/Snow

 

Jak dla mnie skład wypasiony na maksa. :) Aż chce się zobaczyć taki zespół w akcji. Oby tylko wszystkie podpisy doszły do skutku. Szkoda mi tylko, że nie podpisali Tractora, który brał zaledwie 1,5 mln rocznie, a był bardzo przydatny jako zmiennik BigZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy, McInnis jest Fa i nawet nie prowadzi sie z nim rozmów na temat zostania w Cavs,

Qrde juz sie gubie na rynku wolnych agentów, kto podpisuje itp. Napisałem go z przezwyczajenia, ale cóz mam nadzieje ze przyjdzie Jaric i po problemie z PG :) Z podanych przez Antka rozwiazan włąsnie to z nim na PG mi najbardziej pasuje, Jaskievicius chce byc liderem, wiec dla mnie od razu jest skreslany. A Snow to dobre rozwiazanie, tylok po co szukac młodych PG jak mozemyz atrudnic Marka? Od razu ukształtowany rozgrywajek, stary tez nie jest, a Eric jest coraz starszy a winem nie jest czyli umiejetnosci beda spadały. Za Marshalla dla naszego GM naleza sie ogromna brawa, wolałbym zeby zostla w Raps, ale cóz... Jak pisała Antek to gracz ukształotowany, nie zajmuje sie pozasporotwym zyciem. Jak na gracza który gra daleko na obowidze zaskakujaco dobrze zbiera. A jak na PF zaskakujaco dobrze rzuca trójki> Dla mnie bedzie alternatywa na pozycje PF i SF zaleznie od tego gdzie bedize potrezba by zagrał. Chcielismy strzelca, to w postaci Donyella napewno go mamy, czyli zespól praktycznie nie ma juz luk, mozna ruyszac na podbój NBA :twisted: Gm wykonał kawał dobrej roobty w tym sezonie, jak jeszcze podpiszaemy Jarica to bedzie mozna stwierdzic ze lepiej tych pieniedzy nie mozna było sporzytkowac. GM byłby bohaterem i a Cavs najwiekszymi zwyciecami tego offseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na PG mimo wszystko widzę Sarasa. 8 baniek za sezon dać Jarićowi to grzech, a Litwin weźmie gdzieś ze 3. I nie ma tu mowy o jakimś jego liderowaniu. On po prostu będzie musiał się przestawić i pozostawić lidorowanie LeBronowi.

Szkopul w tym ze chyba Cavs sie wkoncu z Jasikivisiuesm nie dogadali, bo jesli bylby on juz zaklepany (10 baniek za 3 lata gry) to chyba nie bylooby poszukiwań klejnego PG, bo oprócz Litwina jest tam jeszcze Snow a i James, przychodzil do ligi jako PG, a jego srednia asyst (7 na mecz) mowi sama za siebie.

Szkoda mi tylko, że nie podpisali Tractora, który brał zaledwie 1,5 mln rocznie, a był bardzo przydatny jako zmiennik BigZ.

Tez wydawal mi sie to dziwny ruch, ale bylo to spowodowane IMO dwoma rzeczami:

a) chcieli miec wiecej kasy na FA, wiec nie przedluzyli nie tylko Traktora, ale tez Harrisa, a Welscha wyslali do Bucks za przyszly drugorundowy pick w drafcie

B) chyba liczą na to, że Varejao się rozwinię na miarę jego talentu i stanie sie solidnym role playerem (na to ma zadatki, nie na zadna gwiazdę)

 

Apropo GMa,, to nikt juz nie placze za Paxsonem, przyszedl Danny Ferry i wszystko wydaje sie ładnie ulozył, ale efekty jego pracy bedzie mozna ocenic dopiero pod koniec sezonu. Na papierze wszystko wygląda ładnie, ale zobaczymy realia, a najwczesniej bedziemy mogli to zobaczyc dopiero w Preseasonie no i głownie w regular season (może tez PO :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do Jarica to jest to właśnie ktoś, kogo Cavs szukali...jego co ciekawe także pamiętam z Euroligi- - muszę się do niej znów odwołać, gdyż jego meczu w NBA pomimo aż 3 sezonów nie miałem okazji zobaczyć żadnego, jako że Clippers chyba nigdy nie gościli w naszej telewziji (ja naprawdę jako żywo nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek w życiu oglądał w TV jakiś mecz Clippersów!)....

Greg - był taki mecz na Canal+ w sezonie 2003/4 pomiędzy Clips a T-Wolves. To był jeden z pierwszych meczy po powrocie Branda z kontuzji. To właśnie z niego w cut-scenkach puszczali buzzera Garnetta na 2.5 s. przed końcem z prawie 6 m. Otóż Jarić ma znakomite czucie piłki i duże boiskowe IQ. Nie jest jednak takim rasowym PG i podobnie jak np. Manu jest dość wszechstronny. Nie ma jednak dynamiki Argentyńczyka i chyba trochę szwankuje technika - ale szybkość, prowadzenie piłki i przegląd sytuacji naprawdę na najwyższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Marshalla to rzeczywiscie w Cleveland chyba nie chca juz w przyszlosci powtorzyc takiego blamazu jak w ostatnim sezonie i w koncu celuja w awans do co najmniej drugiej rundy PO. Zbrojenia w tym celu sa naprawde powazne o czym swiadczy nie tylko podpisanie Hugesa ale rowniez Doneylla ktory mimop swojego wieku jest bardzo wartosciowym graczem i za naprawde niwygorowane pieniadze potrafi wniesc sporo dobrego do gry swojej druzyny nie tylko poprzez trafianie sporej ilosci trojek ale rowniez swietnie zbiera pilki i walczy twardo na parkiecie przeciwko kazdemu przeciwnikowi. Jest niewatpliwie sporym wzocnieniem lawki lub pierwszej piatki w zaleznosci co dzialacze maja zamiar zrobic z osoba Drew Goodena, czy chca go pozostawic czy pozyskac w zamian za niego jakiegos klasowego rozgrywajacego. Chociaz jesli juz dogadali sie z Jasikieviciusem to wszystkie niewiadome w pierwszej piatce sie wykrystalizowaly i raczej teraz Marshall bedzie tylko i wylacznie rezerwowym, czyli tym kim przez prawie wiekszosc swojej kariery i w tej roli czuje i wywiazuje sie z niej najlepiej. Szkoda ze nie udalo sie go podpisac w Philadelphi, jeszcze jak trenerem byl O'Brien to byl oromnym entuzjasta talentu Doneylla i koniecznie chcial go sciagnac do ekipy Sixers, szkoda ze nie zwolnili go po podpisaniu kontraktu z Marshallem :twisted: . BTW ekipa Cavs wyglada coraz ciekawiej i mysle ze w przyszlym sezonie jesli tylko nie dopadna ich jakies przykre niespodzianki (kontuzje, zawieszenia :roll: , czy inne nieszczescia) to powinni niezle namieszac na wschodzie i byc jedna z czolowych ekip tej koferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak czytam Was tj. antka, Flasha czy KrAsP-a i obserwuję Cavs i Ferry'ego to mam wrazenie, że jak to wszystko wypali czyli min. II runda PO w przyszłym sezonie, to jak nic Danny ma tytuł EOTY w kieszeni :wink: :P Bo rzeczywiście porządki i zbrojenia idą pełną parą i wyłania się z tego obraz kompleksowego obudowywania megagwiazdy Kinga Jamesa I solidnymi graczami za niewygórowane pieniądze.

Co do Jasukieviciusa to Antek ma chyba rację z tym, że w Cleveland popłynęli z nim po kiju bo na rynku zostali już tylko Jazz i Pacers, którzy uparcie o niego walczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.