Skocz do zawartości

Przyszlosc Cavs


Lord

Rekomendowane odpowiedzi

W tegorocznym lecie rozstrzygna sie losy Cleveland Cavaliers na najblizsze lata. Konczy sie bowiem olbrzymi, 15 milionowy kontrakt Zydranusa Iuzgauskasa i Cavs beda mieli do wydania tego lata az 20 mln $.

 

Zacznie sie wiec poszukiwanie drugiej opcji, czyli gracza, ktory bedzie pelnil przy LeBronie podobna role co Pippen przy Jordanie. Takim zawodnikiem mial byc Ricky Davis, ale on nie chcial zaakceptowac przywodztwa Jamesa wiec musial odejsc z klubu. Potem mowilo sie o Boozerze ale ten wybral kase w miescie Mormonow. Jeszcze wczesniej pewne nadzieje wiazano z Wagnerem, ale on juz od rookie season mial duze problemy ze zdrowiem. Z kolei Drew Gooden nie zrobil od sezonu debiutanckiego jakichs wiekszych postepow i graczem wiekszego formatu raczej nigdy nie bedzie. Jest jeszcze Zydrunas Ilgauskas, najlepszy nie-rapujacy i nie-skosnooki center w lidze, ale jednak chodzi nam o gracza troche lepszego.

 

Szukac trzeba wiec dalej - najlepiej na rynku wolnych agentow i najlepiej juz tego lata. Pod uwage bierzemy graczy, ktorzy maja format All-Star, ale nie sa zbyt silnymi osobowosciami i byliby w stanie oddac pole pierwszenstwa w zespole LeBronowi.

Kto moze wiec przyjsc na pomoc Jamesowi i spelnia jednoczesnie podane wyzej kryteria?

 

Michael Redd - jego najchetniej bym widzial w Cavs ale chyba nic z tego - na stronie http://www.hoopshype.com jest z nim wywiad w ktorym mowi, ze nie zamierza opuszczac Bucks.

 

Ray Allen - wlasciwie moglby byc, jest jednak jedno "ale". Niby Allen jest postrzegany jako taki "good boy" a podobno kilka lat temu byl najwiekszym prowakatorem konfliktow w Bucks z Casselem i Glennem Robinsonem (cicha woda brzegi rwie?). Do tego nie wiem, czy zechce opuszczac Seattle po tak dobrym sezonie (cos tam slyszalem jednak o podpisaniu przez niego extension)

 

Antoine Walker - ;-]

 

Larry Hughes - ma dopiero 26 wiosen, dobrze broni, rzuca sporo punktow i jest przyzwyczajony do bycia druga, czy nawet trzecia opcja w druzynie (nigdy nie byl liderem w zadnym teamie). Bardzo dobry kandydat jednak chyba za bardzo zadomowil sie w Washingtonie i nie bedzie chcial opuszczac Wizards, ktorzy sa teamem z dobrymi widokami na przyszlosc.

 

Sheeref Abdul-Rahim - w Portland nic go nie trzyma, zespol jest raczej bez perspektyw. Oczywiscie Paul Allen moze dac mu wiecej $ niz Cavs (Blazers maja bowiem Prawo Birda) ale nie wydaje mi sie, by Rahim polecial na kase - on raczej chcialby wreszcie zagrac o najwyzsze laury w play-off (jeszcze nigdy nie bral udzialu w tych rozgrywkach chociaz gra juz w lidze od 9 lat :!:) a w Cleveland mialby taka szanse. To wlasnie Rahim ma IMO najwieksze szanse na trafienie do Cavs.

 

 

No i co wy na to? Kto najlepiej nadawal by sie do Cavs? Ktory z tych graczy ma najwieksze szanse tam trafic? A moze bedzie tak jak z Bulls kilka lat temu (mial u nich grac Grant Hill a ostatecznie podpisano kontrakt z Ronem Mercerem), czy Spurs w 2003 roku (mial byc Kidd, Elton Brand a skonczylo sie na Nesterovicu). Pamietajmy jednak, ze jezeli Paxonowi nie uda sie zdobyc zadnego klasowego gracza tego lata to w 2007 roku LeBron moze odejsc i caly misterny plan pojdzie w pizdu, ze sie tak filmowo wyraze. ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno bardzo ważne pytanie do tematu: Kto bedzie trenował Cavs? Silas juz out, po serii porazek i słabszej gry został zwolniony.

 

Moze Jackson? Perspektywa trenowania następcy Jordana moze być kusząca... Jakos niespecjalnie w to wierze, ale gdy Phil poczuje głód koszykówki może weźmie sie za LeBrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku musze Cię Lordzie pochwalić za bardzo dobry temat .

 

Jest to bardzo dobre pytanie kto bedzie w stanie stworzyc duet z Lebronem na miare Jordana i Pippena czy Koba i Shaqa . Uważam że jednak partnerem bedacym idealnym powinien byc solidny gracz podkoszowy a jednoczesnie szybki , rzekł bym ze cos a la Shaq jezeli nie przedlurza kontraktu z Zydrunasem. . Jednak jezeli wlodarze Cavs zdecyduja sie na gracza rzucajacego to mysle ze powinien byc swietnym snajperem ( Redd tu pasuje ) . Hughes i Allen tu także takze sa w sam raz . Jest duzo mozliwosci . Nie musza polowac tylko na wolnych agentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dawno nie pisalem w dziale nba.. lecz tym razem odpisze :wink:

Po dobrym początku sezonu zaczołem sobie zdawać sprawe ze Cavs-i b ędą "wymiatać" tak cały sezon. Wydawalo mi się ze nawet ok.60 zwycięstw w sezonie jest w ich osiągnięciu. Jak obecnie widać są bliscy 50%.. i tak już chyba zostanie, żeby PO zawojowali takim składem też mi się nie wydaje. Najlepiej prezentuje to ostatni mecz gdzie LBj wrzuca ponad 50 pkt, i uzyskuje tylko pomoc od 1 kolegi z drużyny. Reszta nie prezentuje się najlepiej (dwóch zawodników z pierwszej piątki gra beznadziejnie : Eric Snow, Ira Newble) - a ławka wrzuca 1 pkt... Jak wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę Cavsi muszą przejść metamorfoze. LBJ jest pewniakiem, Drew Gooden też jest ok, ich bym nie ruszał. Jak dla mnie E.Snow wogóle się nie sprawdza w Cleveland i trzeba się go pozbyć.Zwolnić, sprzedać wszystko jedno, najlepiej wymieonić na jakiś pick w drafcie :wink: Jak dla mnie nie ma też głębszego sensu szukać wzmocnień na FA, pozbywając się Zydrunas Ilgauskasa kogo można wziąść? M.Reed na pewno nie opuści buck-s, zaczyna robić się tam ciekawa ekipa, pozbyć się "dziadków" i drużyna znowu zacznie ciągle być groźna. Niestety teraz dość często dają du**..Ray-a Allena nie widze w Cleveland.. Lary Hughes odpada raczej zostanie w Wizards...Antoniego Walkera nie ma po co brać.. grają z Goodenem na tych samych pozycjach, i już by było nieciekawie. Choć on za poł roku zechciałby ponownie wróćić do celtów ... :twisted:

 

Jak dla mnie jest jedna opcja najleży podpisać z Zydrunas Ilgauskasa kontrakt i szukać jakiejś wymiany.. Zydrunasa wiele ekip widziało by w swoim klubie. Na pewno CC dostali by za niego coś wiecej niż "ciekawy"rynek FA.. Może dołożyć jakieś mięcho i poszukać?Na pewno jest wiele opcjio takiego transferu. Można się wymienić z Lakersami za 2/3 z ich parunastu SF :wink: Można próbować także wymiany z PTB za Zacha.. lecz to zależy jednak od jego powrotu po kontuzji..W obecniej sytuacji Cavs trzeba szukać różnych spoosbów zmiany obecnej sytuacji. Ja nie pozwoliłbym LBJ opuścić klubu. Mimo, że ma krótki staż jest już gwiazdą, ma fanów, przyciągla ludzi.Biznes się kręci. Wszyscy korzystają więc trzeba załatwić mu odpowiednich partnerów do gry.. no i wreście pograć w PO a nie odpaść w 1 rundzie.. jak już się dojdzie do PO :wink:

 

 

Ad.sorrki trochę się pogubiłem w temacie, zaczołem już za daleko sięgac myślami. Nie wiem czy w 100% przelałem me myśli tu lecz mam nadzieje ze tak :wink:

 

PiSska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem kiedys, ze prawdopodobnie Ilgauskas zostanie podpisany za mniejsze niz dotad pieniadze, a za reszte beda szukac jakiegos wolnego agenta. Tzn. Litwina sa raczej pewni, ze chcieliby zachowac, ale jeszcze sporo moze sie zmienic w planach. Nie wiadomo tez czy ktos nie pomacha Ilgauskasowi przed oczami plikiem $$$. Taki solidny center to rzadkie dobro w dzisiejszych czasach. Jesli daloby sie go podpisac za mniejsze pieniadze (10 baniek na rok) to IMO warto jak najbardziej go zostawic. Ewentualnie sign and trade, ale tu tez musialby przyjsc z powrotem ktos wysoki pod kosz.

 

Najbardziej przydalby sie Cavs tak na chwile obecna jakis dobry SG. Bo na PF jest Gooden, na PG McInnis. Tego nieszczesnego Newble'a mozna by wyslac na lawe. Ray Allen mnie jakos nie przekonuje. Niby dobry chlopak, ale mam wrazenie, ze tam "cicha woda brzegi rwie", wydaje mi sie, ze ma o sobie dosc wysokie mniemanie. No i szuka sporej gotowki za swoje uslugi. Redd bylby ok, bo to strzelec, pasowalby. Ale skoro ponoc chce zostac w Bucks... Hughes tez mnie nie przekonuje. W Wizards ma sporo kontaktu z pilka. Tam panuje polityka, ze trzeba duzo rzucac i on to robi. Nie wiem, czy by sie sprawdzil w sytuacji wiekszego rygoru i bardziej poukladanej gry.

 

Nie wiem dokladnie, kto bedzie wolnym agentem, ale tez bym sie chyba raczej sklanial ku Rahimowi (z podanych nazwisk). To jednak uznana i solidna firma. Moze byc taniej do wziecia, bo ostatnio troche przybladl. Moze pelnic role drugoplanowa i wypadaloby, by w koncu zagral w playoffs. Wtedy Goodena by trzeba bylo wymienic na jakiegos SG. Moze cos z Seattle? Tam maja nadbywajacego Murray'a. Aha, Antoine'a Walkera nie biore pod uwage. Nie lubie faceta i zadnej druzynie go nie zycze :wink: Choc w Bostonie ladnie sie poczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem kiedys, ze prawdopodobnie Ilgauskas zostanie podpisany za mniejsze niz dotad pieniadze, a za reszte beda szukac jakiegos wolnego agenta.

Brak extension dla Ilzgaskasa byloby kompletna glupota ze strony Cavs - koles ma dopiero 30 wiosen (czyli pogra jeszcze 3-4 lata na wysokim poziomie), jest czolowym centrem ligi i od trzech sezonow nie ma klopotow ze zdrowiem - po prostu rodzynek na rynku centrow. Takze Litwin zostaje na 99%, oczywiscie za mniejsze pieniadze (no chyba, ze sam odejdzie tak jak piszesz, bo ktos mu zaplaci wiecej, ale watpie by tak sie stalo).

 

Hughes tez mnie nie przekonuje. W Wizards ma sporo kontaktu z pilka. Tam panuje polityka, ze trzeba duzo rzucac i on to robi. Nie wiem, czy by sie sprawdzil w sytuacji wiekszego rygoru i bardziej poukladanej gry.

Bez przesady - Cavs to nie Jazz czy Spurs. Oczywiscie musi byc tam jakis rygor i bardziej poukladana gra bo bez tego nie ma szans na wieksze sukcesy, ale Hughes dostanie generalnie dosc duzo swobody i jezeli nie bedzie wchodzil LeBronowi w parade to ich wspolpraca powinna sie dobrze ukladac (chociaz z Iversonem mu nie wyszlo, ale raz ze byl mlodszy a dwa, ze z Jamesem jest sie znacznie latwiej dogadac niz z Answerem ;-] ).

 

Co do reszty mamy podobne zdanie - Redd bylby ok, ale chyba jest nie do ruszenia wiec odpada, Ray Allen raczej tez, tematu Walkera nawet nie warto poruszac, zostaje wiec Abdul-Rahim (chociaz jak wspomnialem, obstaje tez przy Hughesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej widziałbym Michaela Redda. Myślę, że mógłby się skusić na współpracę z LeBronem. Przydałby się, bo to dobry snajper (takich ludzi w Cleveland brakuje najbardziej), nie jest wielką gwiazdą i nie bierze aż tak dużo kasy. Jeśliby jednak rzeczywiście bardzo chciał zostać w swojej słabiutkiej drużynie, to sam nie wiem, kto miałby przejść, nie wiem kto będzie na FA. Ale sami zobaczcie:

 

C - Ilgauskas

PF - Gooden

SF - LeBron

SG - Redd

PG - McInnis

 

Musicie przyznać, że wreszcie by to jakoś wyglądało. Ilgauskas musi zostać, tylko, że nie za taką kasę jak obecnie. Choć powyższa piątka prezentuje się b.dobrze, to wciąż nie ma rezerw. Tu też trzebaby coś zrobić.

 

Ostatnia sprawa to head-coach. Jako fan Cavs życzyłbym sobie Phila, który może się skusi na prowadzenie kogoś takiego jak LeBron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat :) Jako kibic Cavs także zabiore głos :P

 

Dla mnie osobiście bardoz jest żal Carlosa Boozera, chłopak był dobry nadal dobrze gra, razem z LBJ chyba nieźle współpracowali, tworzył dobry duet z Ilgauskasem, który sprawiał, że byliśmy mocni pod koszem. Jak odszdł to baaaardzo się wkurzyłęm, najpierw obiecaki o zmniejszeniu kontraktu dla dobra teamu a potem "ucieczka" do Utah :evil: :evil: NIe lubię takich zapewnien, a najgorzej mnie wk.. jak zawodnik takie coś nagada a potem agent do dziełą i liczą się tylko pieniądze :? Co do poleszenia skłądu to trzeba to zrobić. Najgłupszą rzeczą, jaką mogliby zrobić działacze Cavaliers to nie wzmocnienie skadu co może wiązać się z odejsceim James. Chłopak już jest gwiazdą, jest wykreowany na niewiadmomo kogo, już pokazuje ogromną klasę, przyciąga fanów, jest znany prawie w każdym zakątku świata, jego odejśca kibica Cleveland dziłączom by chyba nigdy nie wybaczyli. Ale wrócmy do składu. ja myśle, że trzeba pdopisać Ilgauskasa, za mniej ale mimo wszystko podpisć.(to o czym mówiliscie, ja raczej od początku topicu nie widzę innej możliwości) Mimo, że nie jest jakimś wybitnym centrem, ale przez wielu uważany za 3 centra w lidze, nie wymaga dużo kasy, na bosiku potrafi usunac się w cień lidera i robić swoje. Myśle, że mimo, że chcemy wzmocnień nie możemy osłabiać tego co mamy, wieć jak dla mnie BigZ zostaje. Trzeba tylko tak zrobić umowę, by zmniejszyć mu kontrakt na tyle by jeszce przyszedł ktoś wartoścowy. Z wymienionych przez Lorda graczy najbardziej pasuje mi trójka: Redd, Hughes, Allen. Najchętnie widziałbym tego ostatniego. Nie wiem czy potrafi usunąć się w cień lidera, ale jest bardzo dobrym graczem i niemal wybitnym strzelcem, mocno wzmocniłby obwód. Zawsze groził by rzutem za 3, co często mogłoby nie pozwalać na podwajanie Jamasa i innych przy penetracjach, bo odrazu szlaby piłka do Allena, rzut za 3 i punkty :) Jego widziałbym najchętniej,ale niestey jest to raczej nierealne. Dalej już na równi Redd i Hughes. Pierwszy jest bardzo dobrym strzelelcem, potrafiącym zagrać na naprawdę wysokim poziomie, w Bucks jest liderem, pokazuje spore możliwoci. Natomiast największym plusem Larrego jest to, że nigdy nie był liderem, potrafić grać bardzo dobrze jako ten 2. W ty sezonie gra wyśmienicie, dla mnie warto się nad nim zastanowić, jego sciagniecie jest najbardziej relane bo Redda i Allena raczje nie. Przy takich transferach jak wyglądałyby skłądy

 

C-BigZ

PF-Gooden

SF-James

SG-Allen

PG-Mclinnis

Trzeba przyznać że wygląda to bardzo ipmonujaco i jestesmy grożni z każdego miejsca i na każdej pozycji. Ławkę tez powinniśmy wzmocnić, ale z nią jeszce nie jest najgorzej

 

C-BigZ

PF-Gooden

SF-James

SG-Redd

PG-Mclinnis

 

Moim zdaniem wygląda to bardzo dobrzem, wszystko łądnie straszymy na obwodzie jak i pod koszem. Ławka spoko, ale jeszce do wzmocnienia.

 

C-BigZ

PF-Gooden

SF-James

SG-Hughes

PG-Mclinnis

 

Według mnie wygląda to dobrze, mamy solidny i raczej róny skłąd z wybijająca się gwiazdą. Ławka spoko, ale do wzmocnienia(ale mamy jesze draft, zobaczymy co będzie)

 

Jeśli chodzi o Walkera to ja jestem na NIE. Faktem jest, że dzięki niemu Boston gra naprawde świetenie, ale jeog cegły i niestabilonśc(mowa o tym, że zarazz by znowu wracał do Celtics :wink: ) mnie do niego zniechęca. Poza tmy uzupełniałby się pozycjami z Goodenem i Traylorem, po co nam 3 PF? chbya, że zagrąłby na SF, wtedy byloby już ciekawie, ale ja narazie jestem na NIE. Ogólnie myśle, że jak podpiszemy Zydrunasa to należy wzmocnić jednak obwód, bo z podkoszem nie będzie źle, wiadmo nie ma centrów, a na PF mamy Goodena i Traylora.

pewno jest wiele opcjio takiego transferu. Można się wymienić z Lakersami za 2/3 z ich parunastu SF

Jeśli mówimy o Odomie to jestem zdecydowanie na tak, wtedy dajemy LBJ na SG jest piekny skład i możemy zdziałać naprawdę wiele. Reszta jakoś mi się widzi :twisted:

Można próbować także wymiany z PTB za Zacha.. lecz to zależy jednak od jego powrotu po kontuzji..

ja wiem czy dobry pomysł :| mamy w sumie dobrego PF, do tego jest Traylor, wiec nie wiem :| Chyba, że zrobić tak, ze zyskujemy Zacha,a oddajemy Drewa a najlepiej "traktora", wtedy bysmy siuę ogromnie wzmocnili. Jeżeli jednak zyskiwać 3 PF to raczej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak

chyba nic lepszego niemogło spotkać Cavs niż zwolnienie Silasa , nie mówie że Silas był trenerem złym

ale to czego mógł nauczyć LeBronka już go nauczył

Silas poprostu niejest trenerem z którym sięga się po tytuł , natomiast do młodzieży się nadaje

 

inna sprawa że skład wygląda na troche lepszy niż jest w rzeczywistości , braki są duże , ale skład jest ładnie sklepany , natyle ładnie że Clevland jest wstanie spokojnie konkórować z drużynami z nudnego zachodu

 

jeśli chodzi o PO to według mnie jeszcze jest za wczesnie , władze klubu o tym chyba dobrze wiedzą skoro zwalniają trenera niemalże tuż przed PO

 

LeBron jest dobry , będzie lepszy , nieróbmy z tego tematu histori o tym jak dobry będzie

 

Bron potrafi współpracować , więc scenarusz 76ers 96+ niepowinien nastąpic , zresztą widać że GM chętnie da komus współtworzyć ten zespół (Reed?)

BigZ jest dobry , bo stanowi przeciw wage Brona , ale jest bardzo nierówny , stary i żadko miewa jasne przebłyski

kończy mu się ogromny kontrak , z jednej strony tracić takego gracza podkoszowego to grzech , chyba że pokutą miałby być gracz takiego formatu jak Reed

 

ale kto by został pod koszem Traktor , Varejao , Gooden i co dalej Driop

Gooden w przyszłym sezonie może być wkońcu naprawde dobry , Varejao z Taylorem są przydatni ale ta trójka absolutnie niezapewni spokoju pod koszem

 

pozatym jeśli zespoł chce iść w strone Reed/LeBron , pod koszem zamiast takiego Goodena powinien zawitać taki Chandler np.

 

dodatkowo dochodzi sprawa McInnisa którego troche szkoda było by puścić wolno , zdrógiej strony zacznie się robić tłok na pozycjach G/F lepiej było by zostawić go niż Snowa którego jednak raczej trudno będzie spóścić tymbardziej za darmo

 

niskich skrzydłowych jest bez liku Welsch , Pavlowic , Jackson , przy czym tego ostaniego można chyba sobie już odpuścić

z gardów są Newble i Harris

i wszyscy mają ważne kontrakty na przyszły sezon , teraz wyobraźcie sobie że oni wszyscy mieli by grać za plecami Reeda i LeBrona , Pavlowic i Welsch są warci zostawienia chyba że .....

niebędzie trzeba wysztkich wywalać bo po dochodzącym McInnisie na miejsce pierwszego PG'da wskoczył by LeBron ... sam jeszcze niewiem co o tym sądzić

 

więc decyzje personalne będą tego lata bardzo trudne , albo Clevland zacznie się prężnie rozwijać , albo stanie w miescu na długi czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Okropnie zawiodłęm sie w tym sezonie na Cavs. Pisza posta tutaj nawet przez myśl mi nie przeszło że nie bedzie nas w PO, ba nawet nie myślałem o tym że będziemy na 8 miejscu, walczyć o nie do ostateniego tchu :evil: :evil: :evil: Wszystko zaczęło się sypać, głownie przez brak pomocników dla lidera, który niemal co mecz grał świetnie. Jedank jemu można zażycić to że znikał w najważniejszych momentach. Dzisaj jednka zagrał świeteni TD w meczu z Raps robi wrażenie, zwyciesto w sumie łatwe, ale wcześniejsza fatlana gra sprawiła że nie ma Cavs w PO. I teraz chyba na naowe można zadać sobie pytanie na temat przyszłosći Cavs, bo wtedy wsyscy wierzyli w PO.

Cóz trzeba poszukać wzmocnień na rynku wolncyh agentów. Koljjnosc graczy taka jak wcześniej, tylko z 3 graczy których chaiłbym najbardziej w PO nie zobaczymy tylko Redda, czyli szansa na zatrudnienie 2 pozostałych jest znikoma. Czeka nas loteria która sprawia, że możęmy wziąc kogoś porzytecznego z rookies, z tego co jednak słyszałem nie będzie to rok obfity w wielkie gwiazdy. Proirytetem jest podpisanie BigZ,może nie jest graczem wybitnym, ale jak pomyslę, ze jeszcze spadnie nasza siął to nie jest dobrze. Kolejna sprawa to wzmocnienia, trzeba ich dokonać bo James nie zechce pozsotac, nie moze dostac sie do PO, reszta zespołu nie gra na miarę oczekiwań. To jest ostanie lato, jak za rok nie będzie PO, zespól znowu da ciałą to niestety ale James możę odejsć, teraz musimy działać. Wierzę że sie uda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos sign-and-trade Ilgauskasa to mowi sie o mozliwych trade'ach za Odoma (LAL) i co mnie cieszy duzo bardziej - Szczerbiaka (MIN). przy tym ostatnim obie druzyny dostaja to czego potrzebuja - MIN dobrego centra a CLE dobra strzelbe..co traca? MIN kluczowego zmiennika (ktory i tak chce odejsc a przede wszystkim chce byc starterem i wiecej grac) nie zapominajmy tez ze MIN czeka powazna przebudowa tego lata, natomiast CLE traca 2 najwazniejszego gracza ale to daje szanse Varejao ktory na ponoc b.duze mozliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę kłamał. Życzyłem Cavs odpadnięcia z PO, zeby ukrócić te wszystkie puste słowa, jaki to james nie jest wielki. Cieszę się choć i tak gdyby nawet weszli do PO to wiele by nie użyli. Odpaśc to trochę wiekszy wstyd, ale tak przynajmniej mają loterie i jakąś szansę na numer pierwszy :lol:

 

Teraz rzecz o której chciałem napisać. Otóż pozostanie BigZ w Cavs nie jest już takie oczywiste jak to było w czasach kiedy grali niezły basket i byli drugą ekipą Wschodu. Illgauskas zaczyna wycofywać sie z deklaracji jakoby przedłużenie umowy było czymś oczywistym, podkreślając przy tym, że nie ma to żadnego zwiżaku z LBJem. Ale czy napewno. Być może doszło między nimi do jakiś spięć. Nie chcę i szczerze nie mam ochoty się w to zagłębiać, ale jakiś haczyk musi w tym być. Opcja sign-and-trade wydaje się bardzo prwadopodobna. Redd już wstepnie zdeklarował chęc pozostania w Bucks, choć gadać każdy gada, a potem poczuje zapach zielonych i już gra w innym zespole :twisted: . Ogólnie sytuacja Cavs jest trudna, bo muszą podjąc trudną decyzję czy napewno chcę dać BigZ tyle kasy ile on zachce. Młody już nie jest, ale to solidny C. Niestety jeden błąd może kosztować Cavsów utratę możliwości manipulowania składem na lata. Jeśli Z zarząda zbyt wiele (a sp[oro wskazuje, że zechce tłustego kontraktu) to Cavs będą mieli nie lada problem. Wydaje mi się, że piewrwszą rzeczą jaką muszą zrobić w Cavs to zatrudnić coacha, ktory będzie potrafił uporządkować zespół i zacznie prawdziwe budowanie potegi Cle (o jakiej mówiło się już w tym roku :lol: ). Czas najwyższy przestać żyć w świecie fantazji, czas zaprzestać praktyk wychwalania Jamesa, czas zaczą wykorzystywać niesamowity potencjał drzemiący w tym graczu bez zbędnych pochwał, które pomimo wielu starań okazały się tylko pustym gadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasada, ze lezacego sie nie kopie nie zamierzam tutaj bluzgac nad Cavs bo jaki byl sezon w ich wykonaniu kazdy widzi. Sezon sie skonczyl nie ich po mysli, ale trzeba myslec o przyszlosci bo ona jest teraz najwazniejsza.

 

 

Opcja, ze trzeba budowac team wokol LeBrona jest wziaz tak samo aktualna jak byla jeszcze pare miechow temu gdy Cavs wymiatali i fatalna koncowka sezonu w ich wykonaniu tego nie zmienia. James w tym wieku nie musi jeszcze odbierac MVP, nawet brak awansu do PO nie jest tak wielka tragedia. Duze postepy w porownaniu do poprzedniego sezonu (murowany MIP), obecnosc w ligowej czolowce w az podstawowych statystykach (punkty, asysty, przechwytow), bardzo przyzwoita skutecznosc jak na jedynego franchise-playera w druzynie oraz te 56 punktow w meczu z Raps - to i tak duzo osiagniec jak na 20-latka. Wystarczy tylko by LeBron nadal pracowal nad soba by w przyszlosci swoje slabe strony zamienic w zalety.

 

Zostaje kwestia jak zbudowac wokol Jamesa odpowiedni zespol. John Paxon zrobil w Bulls kawal dobrej roboty, miejmy teraz nadzieje, ze jego brat czyli GM Cavs - Jim pojdzie jego sladem. Jim Paxon zdazyl juz podjac kilka trafnych decyzji - pozbycie sie Ricky Davisa rok temu (co dalo wieksza swobode na boisku LeBronowi), sciagniecie Goodena w zamian za Tony'ego Battie oraz zatrudnienie Silasa - idealnego coacha dla poczatkujacego w NBA Jamesa. Teraz jednak czekaja go naprawde trudne wyzwania:

1. Dogadanie sie z Ilzgauskasem w sprawie extension.

2. Sciagniecie gracza, pelniacego role drugiej opcji przy LeBronie.

3. Zatrudnienie wysokiej klasy coacha.

 

To jest chyba plan minimum na to lato.

 

Troche inna bajka to DRAFT. W sumie szansy na zdobycie kogos sensownego raczej nie ma - jezeli Cavs dostana pick w okolicach 10 miejsca lub jeszcze gorzej (a na to sie zanosi) to najlepszym rozwiazaniem byloby sprzedanie pozycji draftowej w zamian za jakiegos solidnego role-playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze mowiac to wogole nie rozumiem tego kroku. Moze mi ktos wskazac chociaz jeden blad jaki popelnil Paxon w ostatnich 3 latach? Przeciez nawet z pozoru bezsensowna decyzja o oddaniu Andre Miller za pol darmo okazala sie sluszna (dzieki temu mozliwy byl fatalny sezon 2002/03 w wykonaniu Cavs co rownalo sie wiekszym szansom na dostanie LeBrona).

 

Yahoo wprawdzie pisze, ze Paxon wybral w drafcie dwoch bustow (Diop, Langdon) oraz pozwolil na odejscie Boozera. Co do pierwszego zarzutu to sie zgodze, jednak to bylo juz pare lat temu. Z kolei w jaki sposob GM Cavs mial powstrzymac Boozera przed odejsciem? Przystawiajac mu bron do skroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż to jest juz pewne przebudowa Cavs Paxon zajmowac sie nie bedzie. Mysle iz nowy wlasciciel szuka teraz swoich ludzi i robi porzadki w zarzadzie. Wplyna na zwolnienie Silasa, teraz usunal Paxsona. Mysle iz zwolnienie Silasa bylo wielkim bledem z nim na fawce byloby PO.

No coz musza sie troszke spieszyc z podjeciem decyzji o zatrudnieniu nowego General Menagera, do Draftu pozostalo juz tylko ok 2 miesiecy a przeciez nowy GM musi miec jakas koncepcje rozwoju. Szkoda troche Paxsona, ale bedzie teraz czas na przemyslenie swoich ruchow. Co do utraty Boozera to jednak troche sie do tego przyczynil, przeciez mogl rok wczesniej przedluzyc z nim kontrakt a tak zwolnili go z zobowiazan i zostala wybrana opcja oszczednosciowa, zemsilo sie to na nich. Za bardzo poskapili i tak sie to skonczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche inna bajka to DRAFT. W sumie szansy na zdobycie kogos sensownego raczej nie ma - jezeli Cavs dostana pick w okolicach 10 miejsca lub jeszcze gorzej (a na to sie zanosi) to najlepszym rozwiazaniem byloby sprzedanie pozycji draftowej w zamian za jakiegos solidnego role-playera.

Rzeczywiście draft to trochę inna bajka. Choć prawdę mówiąc dla Cleveland to tylko i wyłącznie bajka :lol: . Otóż ich pierwszorundowy pick powędrował do Charlotte, a drugorundowy do Orlando ;). Nowy GM może przez najbliższe 2 miesiące nie przychodzić do pracy 8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich okolicznosciach odbyl sie ten handel pickami (tzn. co Cavs za nie dostali)?

 

Nowy GM może przez najbliższe 2 miesiące nie przychodzić do pracy

Ale potem (tzn po pierwszym lipca) bedzie mial chyba najbardziej pracowite lato ze wszystkich GM'ow. :twisted:

 

Zreszta za nowym coachem powinien rozejrzec sie troche wczesniej - w koncu niedlugo zaczyna sie play-off wiec podejrzewam, ze niejeden trener pojdzie na bruk gdy jego druzyna nie spelni oczekiwan w rozgrykach posezonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.