Skocz do zawartości

Boston Celtics 2010/2011


Mr. Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Będą musieli się zajebiście oszczędzać w RS

najbliższy sezon na to nie pozwoli, poziom na wschodzie podniesie się

 

 

Co do shaqa to uważam, że dobry deal zrobili ... ale żeby się wzmocnili Celtics to już nie.

Zastanawia mnie jak będzie wyglądać gra Shaqa i Rondo. Co prawda Rondo lubi mieć zastawionych przeciwników by mieć bezproblemowy wjazd pod kosz ale sam stwarza bardzo szybkie kontry i pobiec za nim może być problem shaqowi :mrgreen:

 

Nate + Shaqu = show i śmiech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 1 strony miec shaqa za minimum na 15 minut w meczu? czemu nie. najfajniejszy wysoki za minimum. najbardziej dominujacy gosc w lidze za minimum.

 

z 2 strony to nie przypadek, ze zespoly z shaqiem w skladzie w ostatnich latach odpadaly szybko w playoffs. indywidualnie shaq nawet sie odrodzil ale choc nawet sprawdzil sie w cavs w roli rezerwowego, to koszt przystosowania druzyny do niego byl na tyle wysoki, ze cavs zaplacili po czesci za to porazka z c's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale choc nawet sprawdzil sie w cavs w roli rezerwowego, to koszt przystosowania druzyny do niego byl na tyle wysoki, ze cavs zaplacili po czesci za to porazka z c's.

Według mnie to nadinterpretacja. Shaq robił to co miał robić w Cavs, i akurat na kogo jak na kogo ale na niego nie można zwalać niepowodzenia w PO. I rozumiem bb2 że Twoje zarzuty nie są bezpośrednio do osoby O'neal'a ale do możliwości wkomponowania go w drużynę. Ja jednak sądzę że nie można mówić o dużym przystosowywaniu drużyny pod grę zawodnika spędzającego w dłuższej perspektywie około 15 min. Sądzę że Szak nie będzie genialnym ruchem Dannego ale będzie to słuszne działanie, przynajmniej w perspektywie PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bardzo dobry ruch. zarzuty stawiane O'Nealowi w znacznej wiekszosci mozna powtorzyc w przypadku Perkinsa ale jakos nikt tego nie widzi (wolno wraca, nie ma range, nie biega do kontr), a Perk ma jeszcze o wiele wiecej wad (mnostwo strat mimo tego ze ma malo pilek, slaby finisher jak na okazje ktore dostaje, duzo gorszy passer od Shaqa etc). przede wszystkim Shaq wniesie rebounding i jakies scoring option, bo Celtics mieli z tym ogromne problemy w zeszlym sezonie. przy takim spacingu/passingu reszty teammates to Shaq moze jeszcze sporo pktowac. Shaq idealnie pasuje do ataku Celtics pod wzgledem spacingu (Big Three praktycznie na obwodzie, a Rondo jest mimo wszystko PG i nie kontroluje gry spod kosza) stojac pod sama obrecza, zdobywajac pkty i zbierajac. wiadomo ze broni bardzo slabo, ale przy KG jego pick and roll defense bedzie na pewno o wiele lepszy niz zwykle. przypomnijmy sobie jak Perkins z Big Baby bronili picki przeciwko Bulls w PO 09... Bulls tam zdobywali jakies 50 PPG z pomalowanego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ile? że 3 mln za 2 lata :lol:

 

ja w to nie wierze że on poszedł na taki kontrakt, chyba mu sie na stare lata cos pomieszało w głowie, to jest wbrew całej szakowej logice, wbrew szakowemu bytowi i jestestwu ;] to jest po prostu za śmieszne by było prawdziwe ;]

 

najlepsze jest to że pewnie będzie starterem i nawet powrót perka może tego szybko nie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ile? że 3 mln za 2 lata :lol:

 

ja w to nie wierze że on poszedł na taki kontrakt, chyba mu sie na stare lata cos pomieszało w głowie, to jest wbrew całej szakowej logice, wbrew szakowemu bytowi i jestestwu ;] to jest po prostu za śmieszne by było prawdziwe ;]

 

najlepsze jest to że pewnie będzie starterem i nawet powrót perka może tego szybko nie zmienić.

ja bym wolal JO na startera tak zeby pokazac Shaqowi jego miejsce w teamie, ale generalnie gralbym nim sporo minut z pierwsza piatka, bo bardzo dobrze do niej pasuje ofensywnie. pewnie i tak predzej czy pozniej JO sie polamie, wiec trzeba bedzie polegac na Shaqu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostał 2 letni kontrakt? Na yahoo przynajmniej tak powiadają. Szkoda, na początku był rumor mówiący że Danny twardo obstaje przy 1 rocznej opcji. Kontrakt na 1 sezon z Shaqiem to zasadniczo żadne ryzyko, ale cóż niech będzie jak ma być. Co do połamania się JO to równie szybko może popękać Shaq, ale zgadzam się z pomysłem temperowania Szaka przez wystawianie JO do s5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na to raczej nie ze strony wydatków, ale jeśli Shaq się nie sprawdzi to można by go kopnąć po sezonie. Tak jeśli się nie sprawdzi to w następnym sezonie będzie bruździł i psuł chemię w zespole. Scal siedział ale z jego ego to nie było groźne, można nawet powiedzieć że przyczyniał się do lepszej atmosfery. Patrząc z drugiej strony jak Szak się nie sprawdzi i wszystko będzie wskazywało że nie jest potrzebny w następnym sezonie można go zwolnić, no ale to 1.6M wywalone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To biznes i lepiej mieć w kasie 1.6 niż go nie mieć? To czysto hipotetyczna gadka ale skoro C's waive'owaliby Szaka to działaliby jako organizacja humanitarna, a tu raczej nie o to chodzi.

 

Pomijając to wszystko to i tak uważam podpisanie Shaqa za minimum za b. dobry ruch, szczególnie że na początku offseason klepał o pełnym midlevel. Jednak gdyby go podpisali na rok a potem po dobrej grze uważałbym za genialne posunięcie. Tylko tyle, a na to że Shaq się sprawdzi w C's mam wielka nadzieję, i że po tym sezonie nie będzie tematu jego zwolnienia tylko Shaq po 2 latach dobrej gry w Bostonie przejdzie na emeryturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie spojrzałem pod tym kątem i widzę, że na FA z centrów mamy jeszcze takich asów:

Kwame Brown, Anthony Tolliver( chociaż to taki średnio center), Brian Skinner, DJ Mbenga, Steven Hunter, Earl Baron, Etan Thomas, Francisco Elson, Jarron Collins, Patrick O'Bryant, Kirylo Fesenko( chociaż ten pewnie powróci do Jazz)...

Jak dla mnie żaden z nich nie był by lepszym wyborem dla Celtics, i to pomimo ryzyka związanego z wyborem Shaqa.. Zresztą- kto nie ryzykuje ten nie wygrywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę innej opcji niż ocenianie tego ruchu (przy kasie wydanej na Shaqa i graczach dostępnych na rynku) jako dobry.

 

Za minimum można podjąć ryzyko. Miejsce w pomalowanym zajmie, poprzestawiać się nie da, a jak się ktoś z fronctourtu Celtics połamie (a przy takim zestawie jak Shaq, JO, Garnett, to bardzo możliwe)to przyda się mieć nawet jego, co pokazał G7 z Lakers.

 

Dla mnie Celci z nim to główny faworyt wschodu znowu pokonujący w PO faworytów jak Heat czy Magic.

 

Boston ma jednak ten sam problem co Lakers. Niech no się tylko ktoś połamie z frontcourtu - czy to Garnett, Shaq czy Bynum i dupa zbita. Będzie naprawdę ciężko. Tak jak niektórzy gadają, że gdyby Perkins się nie połamał to tytuł pojechałby do Bostonu, tak ja mówię, że gdyby Bynum mógł grać na dwóch nogach to do G7 by nawet nie doszło.

 

Podkoszowi są niestety najważniejsi. Jak sobie pomyślę o tym składzie : S.O'Neal-J.O'Neal-Garnett-Pierce-R.Allen jeszcze tak 5 lat temu ... to byłby kosmos i praktycznie pewny 3-peat. Dziś to wzbudza jednak lekki uśmiech, gdy myśli sobie człowiek, że średnia wieku tych panów to prawie 35 lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo dobry ruch tym bardziej że na rynku już nie ma nic ciekawego a mięso pod koszem zawsze się przyda. Nie rozumiem czemu ktoś mówi że kasa wyrzucona w błoto. Zawsze trzeba patrzeć co innego mogli zrobić. Za tą kasę to chyba nic.

Nikt nie pisał że to kasa wyrzucona w błoto, ja pisałem że jeśli nie sprawdzi się w tym roku to zwolnienie go po tym sezonie będzie kasą wyrzuconą w błoto nie kasa za pierwszy rok (1.4) tylko za drugi (1.6), błagam czytajcie ze zrozumieniem.

 

Także powtórzę tak sprowadzenie przez Celtów Shaqa jest dobrym ruchem, byłoby b. dobrym jakby podpisał 1roczny kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na kwote za jaka przychodzi grac shaq jest to ruch swietny

jasne jest takze, ze oneal&oneal>sheed

 

ale trzeba wziac pod uwage, ze PP bedzie mial za rok w czerwcu prawie 34 lata, kg 35 a ray allen 36. shaq skonczy 39 w marcu'11 a jermaine 33 i kolana 40 latka. jasne mj,pip i rodman mieli swoje lata w 98 ale po 1 kg,allen i pierce to nie ta sama klasa co trio bulls a i tamci mieli longleya i kukoca w najlepszych latach swoich karier, do tego za przeciwnikow nie mieli takich heat i takich lakers.

 

uwazam, ze aby utrzymac ciaglasc celtics powinni pojsc w kierunku mlodego utalentowanego gracza. wiem, ze ray allen jest fajny ale poszukalbym jakiegos dealu np. z pistons by wyciagnac ripa hamiltona i taya prince'a. allen poza 2 meczem finalow nic druzynie praktycznie nie dal. nate i glen to fajni role playerzy potrafiacy wygrac nawet mecz w finalach.

 

reasumujac odmlodzilbym kadre i szukal kogos kto przejmie po kg i rayu ciezar zdobywania punkow.

 

c's nie maja wyjscia biora to co jest i robia pod tym wzgledem dobrze ale niekoniecznie zaprowadzi ich to do tytulu. chca sprobowac jeszcze raz w tym samym skladzie w sensie tym samym trzonem skladu ale juz rok temu ledwo ledwo sie to udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem, komu mam sprzyjać w przyszłym sezonie :wink:

Boston dobrze zrobił, że podpisał Shaqa. Dużo nie ryzykuje (a już z pewnością nie kasy), a przy dobrych wiatrach tu czy tam jego obecność może przeważyć. Rozmienia się Diesel na drobne, ale skoro tak chce, to mnie pozostaje mu kibicować, choć to już nie to samo co kiedyś. Myślałem, że zakończy karierę, jeśli nie znajdzie nikogo, kto da mu te kilka baniek. Nie byłem przekonany, że podpisze za minimum. Z contenderów, nawet jak na tę kasę, to wszędzie poza Bostonem popalił mosty, więc wiele opcji nie było.

 

Zabawne jest to, jak niektóre nazwiska spotykają się jednym klubie, ale niestety nie w najbardziej optymalnym momencie. Jermaine, Shaq, KG, Pierce, Allen - aż wali po oczach gwiazdorstwem. Wiele razy się zastanawiałem, jak super by było, gdyby Kobas z Shaqiem (albo Wade z Shaqiem) zetknęli się w jednej drużynie będąc w tym samym wieku. Jak długo mogliby rządzić. Widziałem jak Wade szaleje w 2005 i 2006 i żałowałem, że Diesel nie może mu pomóc w stylu ze swoich najlepszych lat. Kiedyś w Houston się trójka zawiązała z Pipem i Barkleyem oraz Olajuwonem. Albo co by było, gdyby Big3 z Bostonu zawiązało się z 5 lat wcześniej... Itp. itd., ale tak się to przeważnie układa. Dlatego tym bardziej doceniam to, co stało się w Miami. Choć może nie tyle doceniam, co robi to na mnie wrażenie. Żeby podpisać trzech takich wypasiorów nie jak są po 30-tce, ale właśnie 5 lat wcześniej, i to wszystkich!? Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jermaine, Shaq, KG, Pierce, Allen - aż wali po oczach gwiazdorstwem.

5 all starow + rondo o jest 6 all starow + nate big baby...

 

faktycznie spoznili sie pare lat, ylko wtedy nie mieliby rondo i reszty

 

szczerze mowiac szkoda, ze to tak wszystko sie potoczylo, bo shaqa z mila checia zobaczylbym w... lakers.serio. mialby juz zawsze 1 tytul mniej od kb, kobe moglby mu o wypominac na kazdym treningu mogliby sie pogodzic, zdobyc razem tytul i byloby fajnie. moze by sobie wszystko wybaczyli a tak shaq zalicza coraz to wiekszego wroga lakers. suns, cavs a teraz celtics. w LA juz zawsze beda slabo go wspominac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.