Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, airmax napisał:

k**** skąd naliczono Polsce xG na poziomie 0,32? :D 

Szczerze? Jesteśmy dziadami. Ten awans zawdzięczamy tylko i wyłącznie temu, że Argentyna to minimaliści i te 2-0 im wystarczyło. Przecież my nawet w tym naszym autobusie to mamy takie dziury, że to dramat i ten mecz mógł się skończyć równie dobrze 4-0. Podziwiam ludzi, którzy po tym meczu potrafią się cieszyć. Fajnie że wyszliśmy, natomiast no wstyd za to jak my wyglądamy.

0 celnych strzałów z Argentyną

1 celny strzał z Meksykiem

Czekamy na Francję :) 

Ale bez jaj.

Nasza obrona to gracze:

12. klubu PL

15. klubu Serie B

17. klubu Serie A

19. klubu Serie A

Środek pomocy to gracz:

Ligi Saudyjskiej

13. klubu Championship

 

I co my mieliśmy grać z takim składem osobowym? Na co liczyles?

Czes zrobił max maxow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, airmax napisał:

8JIBNH.jpg

 

Bro... nasza linia pomocy to stała na 11 metrze

nWjepV.jpg

moment gola.

Serio, ja potrzebuje jakiejś łopatologicznej ilustracji jak można grać niżej XD

No ten moment gola ładnie wszystko obrazuje "uplastycznia". 7 graczy w polu karnym, 3 tuz obok, 1 Lewy czy tam Świderski gdzieś trochę dalej, a koles z Argentyny oddaje strzał właściwie niekryty. Co tam ta trójka obrońców przed Szczęsnym właściwie robi? Bramkę muruje zamiast pokryć napastników. Ta nasza obrona Częstochowy ma wiele dziur i za głęboko się cofamy w swoje pole karne. Ani na spalonego nie złapią a i Argentyńczycy z 10-15 metrów mogą spokojnie strzelic.

W 1 sytuacji właściwie 10 graczy w polu karnym. No nie da się tego oglądać, ja się nie dziwię dziennikarzom z zagranicy, że oceniają nas jako najgorzej grająca drużyną na mundialu, bo jeśli ktoś nie jest Polakiem i ten mecz w żaden sposób go nie emocjonował to może powiedzieć ja prdl co za gówno. Zero celnych strzałów, jeden strzał Glika obok słupka z głowy po wolnym i to tyle. Murowanko cały mecz i oby najnizszy wymiar kary. Też kibicuje tej kadrze, ale z taką grą no to nie ma co myśleć o czymś innym niż 3/4:0 z Francją. Ciekawe jakie by też były opinie na forum, gdyby Meksyk wcisnął 3 gola (co zrobili zresztą tylko był spalony), na co nie mieliśmy żadnego wpływu i Czesiowi się sfarcilo, bo zapewne byłyby pretensje czemu nie zaryzykował ani trochę.

31 minut temu, january napisał:

Potwierdzam, patrzeć się na ten nudny sport nie da :P :P Nie dziwi mnie, że młodzież coraz bardziej odchodzi od oglądania piłki, to jest nudne.

Da się było wiele ciekawych spotkan bylo, ale no na te Polski to się nie dało patrzec poza momentami z Arabia.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał:

A doczytales, że napisałem wyraźnie, że Zieliński w klubie lepszy i zadałem tam pytanie o formę w kadrze?  

Formę w kadrze?. Zdecyduj się o czym piszesz. Albo porównujesz potencjał piłkarzy albo grę w kadrze za taktykę której odpowiada Michniewicz, którą właśnie January słusznie krytykuję.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, airmax napisał:

A właśnie bo o tym ananasku cisza. Polecam sprawdzić zachowanie Krychowiaka przy drugiej bramce Argentyny. Zaangażowanie na poziomie kryminalnym

Personalnie z tym co miał, to zrobił, przy tonie szczęścia MAXA. 

Co z taką obrona miał zrobić? No mógł tylko cofnąć pomoc, żeby nie narażać ich na pojedynki 1:1 z szybkimi latynosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, airmax napisał:

Enzo i Alvarez od pierwszej, to akurat mocno takie sobie info 

Pisałem, ostrzegałem, nikt ze sztabu nie słuchał. A ta dwójka młodych zrobiła tą drugą bramkę kapitalnie. Enzo świetnie wszedł i zrobił przewagę, podanie lobikiem prima sort, a zachowanie Alvareza klasa. Z Cashem na plecach przyjęcie, ułożenie piłki do strzału i kapitalne uderzenie.

BTW Cash gra słaby mundial. Nie pamiętam z kim to się kłóciłem o Cash>>>Dest. Patrząc na Casha obecnie to te znaczki postawiłbym odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Nie trolluj.

Meksyk - liczba graczy w ligach z top5: 4

Polska - jakby Tłusty Przydupas Fryzjera chcial, to by miał 26 na Mundialu.

Nikt mu nie każe wystawiać niektórych z tych co wymieniłeś (np. z Ligi Saudyjskiej).

No mógł Porębę wziąć.

To Ty nie trolluj. Meksyk zawsze miał mocną ligę i kadra ZAWSZE opierała się na graczach z tejże ligi. 

Meksyk - 13 na świecie, Argentyna - 3.

Jaki tytuł na transfermarkt:

"Argentina and Poland survive Group C!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, airmax napisał:

BTW Cash gra słaby mundial. Nie pamiętam z kim to się kłóciłem o Cash>>>Dest. Patrząc na Casha obecnie to te znaczki postawiłbym odwrotnie.

  

W dniu 22.11.2022 o 10:31, airmax napisał:
W dniu 21.11.2022 o 22:29, Kepler napisał:

 Cash to powiedzmy podobny poziom do Desta, a Kiwior miałby szansę powalczyć o 11. 

Cash>>>Dest 

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pablo81 napisał:

Ale bez jaj.

Nasza obrona to gracze:

12. klubu PL

15. klubu Serie B

17. klubu Serie A

19. klubu Serie A

Środek pomocy to gracz:

Ligi Saudyjskiej

13. klubu Championship

 

I co my mieliśmy grać z takim składem osobowym? Na co liczyles?

Czes zrobił max maxow 

Jeśli to jest nasz max maxow to mamy kadre na poziomie jakiejś Rumunii, a wydaje mi się, że mamy trochę lepszych graczy. Nie można być takim minimalistą. Jak w tym stuleciu jedziemy 4 raz na mundial jako druga drużyna do wyjścia z grupy to w końcu fartem i zasadami fair play się wyjdzie. Nie dało się osiągnąć podobnych lub nawet lepszych wyników przy choć trochę lepszej, bardziej ofensywnej i widowiskowej grze? Przecież przed mundialem każdy mówił, że to najgorszy Meksyk od wielu lat, oprócz Lozano bez żadnej choćby gwiazdki, a my wychodzimy z grupy dzięki genialnemu Szczęsnemu i obrobieniu przez niego dwóch karnych i tym, że Meksyk 3.gola z Arabia strzelił ze spalonego. Sam przecenilem Arabię po 1. meczu (a stracili też dwóch ważnych graczy po nim i poza tym mocno ich ten mecz kosztował kondycyjnie) to była słaba grupa po prostu. I tak zresztą gdyby Argentyna musiała wygrać w tym meczu 4/5:0 to by z nami tyle wygrali.

Ten nasz autobus ma wiele dziur i za głęboko się cofamy, przez co nie złapiemy na spalonego, a z 10-15 metrów już łatwo strzelić gola, nawet ze Szczęsnym w bramce. Nie mówiąc, że nasi obrońcy są za daleko od przeciwnika i właściwie czasami mając przewagę 6 vs.2 w polu karnym to Argentynczycy nie byli pokryci, jakby nasi chcieli zasłaniać ciałem strzały zamiast kryć blisko rywala i do tego strzału nie dopuścić. Nawet jak Czeslaw cofa pomoc do asekuracji to obrona nie może się cofać aż tak gleboko. Ta taktyka Czesia to wcale nie jest dobra taktyka i jest dziurawa prawdopodobnie się na nas zemści z Francją, byleby jakiegoś blamażu nie było i byśmy spróbowali chociaż zrobić 2-4 akcję do przodu, a nie jak dzis, że przy 2:0 dalej będziemy się bronić, żeby nie skleić piątki.

Ranking FIFA to lol, Belgia jest 2. niedawno była 1. Przez dłuższy czas. 13 miejsce Meksyku nie oddaje ich siły, ponownie na mundialu nie ma choćby Chicharito czy Corony, a ich najlepszy gracz to Ochoa.

Wątpię, żeby znalazła się tu choć jedna osoba, która życzy źle reprze, nawet jak ktoś nie lubi Czesia, wręcz przeciwnie nic bardziej nie wkurwialo niż "nic się nie stało". Nikt tu nie ma pretensji o wyniki tylko o styl gry, bo z takim stylem to prędzej czy później będzie katastrofa jeśli chodzi również o wynik. Chyba, że komuś pasuje wyjście z grupy i potem 1:6 jak z Belgia.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Jeśli uważasz, że ta żenada dzisiejsza/z Meksykiem to max jaki Tłusty Przydupas Fryzjera mógł zrobić, będąc dla wszystkich zagranicznych kibiców najbardziej obrzydliwą drużyną turnieju, to nie mamy po prostu o czym pisać, więc kończę.

Ty myślisz, że każdy ogląda każdy mecz?

To idzie w swiat:

Transfermarkt:

"Argentina and Poland survive Group C!".

Na ESPN zdjęcia Lewego i Messiego, że wyszli z grupy itd, itp.

Jeżeli bardziej nienawidzisz Czesia niż lubisz reprezentację, to faktycznie eot. Jej wyniki będą zawsze odwrotnie proporcjonalne do twojego nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, airmax napisał:

A właśnie bo o tym ananasku cisza. Polecam sprawdzić zachowanie Krychowiaka przy drugiej bramce Argentyny. Zaangażowanie na poziomie kryminalnym

Nie no to było nic. W pierwszej połowie On i Bielik ładnie podawali Argentyńczykom. Tam zaliczyliśmy bodajże serię trzech takich podań w obrębie od 5 do 15 minuty. Od tego momentu zresztą nasza gra ofensywna umarła. 

Ogólnie mam wrażenie, że i Krychowiak i Bielik byli obsrani strasznie i kompletnie nie dawali sobie rady z tym, że obrońcy do nich podają. 

A i tym, którzy pytają czego oczekuje się  od trenera w kontekście posiadania przez niego pomocnika z ligi saudyjskiej, otóż ja bym oczekiwał żeby go nie powoływał a jeśli to już się przypadkiem zdarzyło to aby go nie wystawiał. 

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Jeżeli bardziej nienawidzisz Czesia niż lubisz reprezentację, to faktycznie eot. Jej wyniki będą zawsze odwrotnie proporcjonalne do twojego nastroju.

 W stosunku do mnie użyłeś tego samego argumentu, który jest po prostu głupi. Nasza obecna kadra ma po prostu zdecydowanie większy potencjał na dobrą grę niż to co pokazuje za Michniewicza. I można to twierdzić i jednocześnie kadrę lubić. Można wstydzić się stylu i jednocześnie cieszyć się tym, że tym chłopakom jakoś się udało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Nie no to było nic. W pierwszej połowie On i Bielik ładnie podawali Argentyńczykom. Tam zaliczyliśmy bodajże serię trzech takich podań w obrębie od 5 do 15 minuty. Od tego momentu zresztą nasza gra ofensywna umarła. 

Ogólnie mam wrażenie, że i Krychowiak i Bielik byli obsrani strasznie i kompletnie nie dawali sobie rady z tym, że obrońcy do nich podają. 

A i tym, którzy pytają czego oczekuje się  od trenera w kontekście posiadania przez niego pomocnika z ligi saudyjskiej, otóż ja bym oczekiwał żeby go nie powoływał a jeśli to już się przypadkiem zdarzyło to aby go nie wystawiał. 

 W stosunku do mnie użyłeś tego samego argumentu, który jest po prostu głupi. Nasza obecna kadra ma po prostu zdecydowanie większy potencjał na dobrą grę niż to co pokazuje za Michniewicza. I można to twierdzić i jednocześnie kadrę lubić. Można wstydzić się stylu i jednocześnie cieszyć się tym, że tym chłopakom jakoś się udało. 

 

Nie uważam Michniewicza super trenera. Ot, solidny. Ale na tym turnieju ma zawodników w średniej formie (oprócz Szczęsnego oczywiście) za co niekoniecznie odpowiada. Na baraże miał graczy, którzy byli w wyższej formie w klubach i wyglądało to nawet całkiem fajnie.

Nie uważam Czesława za najlepszy wybór, nawet za dobry, ale uważam, że gromy, które na niego lecą są nie do końca zasłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.