Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2022/2023


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Żenujący jest już troszkę ten hejt na Lukę ( i na Kyrie)
Ten pierwszy robi w ostatnich 8 meczach 46%fg 3,2trójki 85%ft 30,9pts 9,4reb 7,3as 0,9stl 0,7blk i 3,1 strat
Kyrie za to w ost swoich 9 meczach 50%fg 2,4trójki 96%ft 24,2pts 4,9reb 5,5as 1,5stl i prawie blok na mecz, traci tylko 1,5 piłki na mecz.
 

Moim skromnym zdaniem obaj grają bardzo dobrze, starają się z tego co zauważyłem też bardzo w obronie, tak jak karpik pisał w temacie Hawks, Doncic np. był w ostatnim meczu „point of attack” dla Atlanty, ale dodałbym tylko, że Luka dobrze bronił większość tych akcji w IVq i OT i jako ten PoA się wybronił w miarę. 

 Nie oszukujmy się, to nie jest ich wina, że najlepsi teammates w drużynie to:
Reggie Bullock, Tim Hardaway jr - jakieś odpady ze słabiutkich zawsze Knicks, nie oszukujmy się na tą chwilę jako trzecia i czwarta opcja za słabi i obaj mega nie regularni. 
Max Kleber, Dwight Powell - jako jedyne możliwe rim protection w druzynie. obaj są nawet ciekawymi rolesami ale ich rzucać jako podstawowych centrów to jest grubsze wtf. 
Christian Wood ? Kolejny odpadek z Pistons, jako 6th Man nawet spoko ale wiadomo przy tej budowie składu, nie możliwe ukryć jego słabości w defensywie. 
Josh Green - fajny defensywny roles i trójkę też wrzuci, ale on tam napieprza po 30-35 minut. 
Jesli chodzi o dalszą glebie to jest jeszcze jakiś undersized rookie i Javale McGee, a mówimy o dziewiątym i dziesiątym najlepszym graczu w drużynie. 

Nie spodziewałem się też po Kiddzie i jego sztabie niczego więcej jak ISO Kyrie i Luka na zmianę, a Ci mnie nie zawiedli i spełnili moje oczekiwania w stu procentach. 

Reasumując imo w tym przypadku (może przez ten kiepski body language jak mi ktoś podpowiedział) wjechał trochę za duży hejt na Lukę, bo nie jest jego winą, że koledzy są marni. Kyrie również gra bardzo dobrze odkąd trafił do Mavs, nie ma chemii na boisku, ale to powinno należeć do trenera, by to poukładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Żenujący jest już troszkę ten hejt na Lukę ( i na Kyrie)
Ten pierwszy robi w ostatnich 8 meczach 46%fg 3,2trójki 85%ft 30,9pts 9,4reb 7,3as 0,9stl 0,7blk i 3,1 strat
Kyrie za to w ost swoich 9 meczach 50%fg 2,4trójki 96%ft 24,2pts 4,9reb 5,5as 1,5stl i prawie blok na mecz, traci tylko 1,5 piłki na mecz.
 

Moim skromnym zdaniem obaj grają bardzo dobrze, starają się z tego co zauważyłem też bardzo w obronie, tak jak karpik pisał w temacie Hawks, Doncic np. był w ostatnim meczu „point of attack” dla Atlanty, ale dodałbym tylko, że Luka dobrze bronił większość tych akcji w IVq i OT i jako ten PoA się wybronił w miarę. 

 Nie oszukujmy się, to nie jest ich wina, że najlepsi teammates w drużynie to:
Reggie Bullock, Tim Hardaway jr - jakieś odpady ze słabiutkich zawsze Knicks, nie oszukujmy się na tą chwilę jako trzecia i czwarta opcja za słabi i obaj mega nie regularni. 
Max Kleber, Dwight Powell - jako jedyne możliwe rim protection w druzynie. obaj są nawet ciekawymi rolesami ale ich rzucać jako podstawowych centrów to jest grubsze wtf. 
Christian Wood ? Kolejny odpadek z Pistons, jako 6th Man nawet spoko ale wiadomo przy tej budowie składu, nie możliwe ukryć jego słabości w defensywie. 
Josh Green - fajny defensywny roles i trójkę też wrzuci, ale on tam napieprza po 30-35 minut. 
Jesli chodzi o dalszą glebie to jest jeszcze jakiś undersized rookie i Javale McGee, a mówimy o dziewiątym i dziesiątym najlepszym graczu w drużynie. 

Nie spodziewałem się też po Kiddzie i jego sztabie niczego więcej jak ISO Kyrie i Luka na zmianę, a Ci mnie nie zawiedli i spełnili moje oczekiwania w stu procentach. 

Reasumując imo w tym przypadku (może przez ten kiepski body language jak mi ktoś podpowiedział) wjechał trochę za duży hejt na Lukę, bo nie jest jego winą, że koledzy są marni. Kyrie również gra bardzo dobrze odkąd trafił do Mavs, nie ma chemii na boisku, ale to powinno należeć do trenera, by to poukładać. 

Hejt na Luke myślę, że wynika w 99% z jego zachowania, a nie poziomu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gregorius napisał:

Zenujące to jest odbieranie każdej krytyki jako hejtu. Od pewnego czasu zamiast merytorycznych fajnych dyskusji zaczyna się szybkie szufladkowania jako fanboy'ow lub hejterow.

Napisałem swój post pod wpływem przeczytania w temacie Hawks zdania w stylu „ nie zdziwi mnie jak (Luka) zaraz se jeszcze wynyśli spisek że inne drużyny podkładają się specjalnie przeciwnikom Dallas w walce o play-in, tylko po to by Mavs nie weszli”. C’mon, ja nie mam nic do konstruktywnej krytyki, ale takie posty typu Luka jest soft nie są właśnie konstruktywne, bo realnie rzecz biorąc gość robi na boisku tyle co cała reszta drużyny razem wzięta (nie licząc Kyrie) . 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gregorius napisał:

O ile twój post był impulsem to co nawet napisałem każda dyskusja jest rozwalana albo przez to , albo przez idiotyczne niby żarty czy sprowadzanie do absurdy jakichkolwiek argumentów samemu nie starając się o nic konstruktywnego.

Aha, a sam napiszesz coś konstruktywnego w tym temacie, czy tylko będziesz pouczać innych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno hejt na Luke nie jest konstruktywny , gdyż założę się ze każdy kto na Luke napierdala chciałby żeby grał dla teamu ,któremu kibicuje. A najbardziej dupa boli kibiców Hawks.,Kyrie to inna historia , u niego talent do gry idzie w parze z talentem do rujnowania atmosfery i morale drużyn do których trafia .,Dlatego każdy team gdzie Kyrie się pojawi stacza się w dół tak było w Bostonie, Brooklynie i to samo jest w Dallas przed Irvingiem Mavs byli na 6 miejscu , a po jego przyjściu stoczyli się na 11 i szanse na Play in mają tylko teoretyczne,. W zasadzie to z jednej strony Mavs mają łatwe dwa mecze u siebie z Bulls , którym już niewiele zależy i Spurs , którym zależy bardziej żeby przegrać ,a OKC ma dużo trudniej , ale nawet przy wygranych w obu meczach, muszą liczyć na potknięcia innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Aha, a sam napiszesz coś konstruktywnego w tym temacie, czy tylko będziesz pouczać innych? ;)

Chciałbym tylko sam jeszcze nie mam do końca zdania. Ocena Doncica jest bardzo trudno z wielu powodów. Po pierwsze to czy spełnia oczekiwania czy też zawodzi zależy od tego jako kogo chcemy go oceniać. Czy jest topowym obecnie zawodnikiem w NBA? Tutaj chyba wszyscy się zgodzą że tak. Ale oczekiwania jak przychodził do ligi były że może powalczy o top 3 all time , a top10 to raczej pewne. W tym momencie nie bardzo widzę go w top3 nawet tego sezonu.

Drugim problemem dla mnie jest roster Dal w tym sezonie. Z jednej strony bardzo słaby bez odpowiedniego balansu pomiędzy obwodem i graczami pod koszowymi. Z drugiej strony na pewno nie tak słaby żeby pałętać się w okolicach 11 miejsca. Do tego tego typu składy z reguły powodują wzrost statystyk u lidera. 

Trzeci problem że jeżeli mamy zacząć traktować Doncica jako naprawdę topowego gracza to musi udowodnić że jego statystyki nie są puste a przekładają się na wynik zespołu. Na razie Doncic jest jeźdźcem bez głowy oddającym masę rzutów za 3 mimo marnej skuteczności.  Ale jednak ponad 30 pkt na mecz przy takiej liczbie asyst i zbiórek budzi szacunek. 

Po czwarte mimo że pewne rzeczy możemy oceniać na ten moment jak fatalna etyka pracy, brak obrony, wieczne pretensje do całego świata to jednak ma dopiero 23 lata. Nie jest wykluczone ze jedno solidnie przepracowane lato spowoduję że zacznie grać tak jak wydawało się że będzie . Dlatego ja widzę cały czas w nim wielki potencjał ale jednocześnie coraz więcej znaków zapytania .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gregorius napisał:

oczekiwania jak przychodził do ligi były że może powalczy o top 3 all time

Przypomnę tylko, że przed nim wybrano Aytona i Bagleya, więc raczej coś nie tak pamiętasz. Choć w Europie lepiej wiedziano co to za typ i że raczej powinien iść z jedynką, to dalej nie było takich głosów.

13 minut temu, Gregorius napisał:

Drugim problemem dla mnie jest roster Dal w tym sezonie. Z jednej strony bardzo słaby bez odpowiedniego balansu pomiędzy obwodem i graczami pod koszowymi. Z drugiej strony na pewno nie tak słaby żeby pałętać się w okolicach 11 miejsca

Otóż niestety jest, zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę, że Mavs dzieli 4W od 5. miejsca, a Luka jednak opuścił sporo meczów, a dodatkowo po ASG przez pewien czas grał z kontuzją.

16 minut temu, Gregorius napisał:

Trzeci problem że jeżeli mamy zacząć traktować Doncica jako naprawdę topowego gracza to musi udowodnić że jego statystyki nie są puste a przekładają się na wynik zespołu

No to był w zeszłym roku w finałach konferencji (zresztą podobnie do krytykowanego w ostatnim czasie tutaj Younga, który był tam rok wcześniej). Chyba to jest jakiś dowód, prawda?

Już raz to tutaj pisałem, ale chyba nie zaszkodzi powtórzyć. Można się zastanawiać czy ten styl Luki może się kiedyś przełożyć na miszcza (pewnie nie i docelowo będzie musiał nad tym popracować), ale zastanawianie się czy ewentualny brak PO, to jest czasem jego wina, to jest absurd i brak szacunku do świetnego gracza, który przez 2/3 sezonu robił z grupki rolesów PO team. Jak Luka przez kontuzję stracił boskie moce, to się wszystko posypało i nawet Kyrie nie pomaga. No, nie pomaga, bo jak Dwight Powell jest Twoim defensive anchorem, to jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Choć w Europie lepiej wiedziano co to za typ i że raczej powinien iść z jedynką, to dalej nie było takich głosów.

Może doprecyzuje po pierwszym roku gry. Ale też tak jak powiedziałeś patrzę z punktu widzenia Europy i jarania się nim jak grał jako 16 latek.

 

8 minut temu, karpik napisał:

Otóż niestety jest, zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę, że Mavs dzieli 4W od 5. miejsca, a Luka jednak opuścił sporo meczów, a dodatkowo po ASG przez pewien czas grał z kontuzją.

Raczej patrzę jakie teamy są za Dallas. A co do opuszczania meczów to w sumie to też jest jakaś obawa. Brak dbania o siebie przekłada się na sporą liczbę urazów mimo młodego wieku.

9 minut temu, karpik napisał:

Chyba to jest jakiś dowód, prawda?

tak oczywiście. Przy okazji przegrali miedzy innymi przez jego forme na linii wolnych. tak z głowy to miał koło 55% z rzutów osobistych.

11 minut temu, karpik napisał:

Można się zastanawiać czy ten styl Luki może się kiedyś przełożyć na miszcza (pewnie nie i docelowo będzie musiał nad tym popracować)

tutaj się zgadzamy. Doncic jest w grupie graczy którzy choć mają dobre statystyki,duży impact na swój zespół to jednocześnie wymuszają taki styl/budowe zespołu któa grywalna jest tylko do jakiegoś poziomu.

12 minut temu, karpik napisał:

ale zastanawianie się czy ewentualny brak PO, to jest czasem jego wina, to jest absurd i brak szacunku do świetnego gracza

A jesteś pewien że naprawdę jest tak świetnym graczem jak myślisz? Tzn. Doncic przez swoje kontuzje, brak obrony i mecze przegrane przez jego fatalna dyspozycje w tym momencie mówią mi że ma on też swoją cegiełkę w tych wynikach. Nie wszystko można zrzucić na słaby roster. Przy czym tak jak pisałem ważne żeby określić jaki poziom od niego oczekiwałeś i na podstawie tego czy spełnij Twoje oczekiwania.  Ja mimo rzeczy które krytykuje w jego grze dalej uważam że jest graczem top5-10 w lidze.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, karpik napisał:

Choć w Europie lepiej wiedziano co to za typ i że raczej powinien iść z jedynką, to dalej nie było takich głosów.

To akurat nie jest prawda bo było dużo mocków gdzie był nr 1 . Wiele speców od draftu  uważało ,ze to jest nr 1

By nie być gołosłowny niecałe 10 sekund szukania

https://www.sbnation.com/nba/2018/5/1/17275344/nba-mock-draft-2018-lottery-dallas-mavericks-luka-doncic-deandre-ayton-marvin-bagley

Ale problem się zaczął jak suns wylosowali nr 1 bo wtedy od razu zaczęło się gadanie o Aytonie.. PRzecież Suns zatrudnili trenera Luki a że tak się cały czas upierał na Doncica a nie Autona to go zwolnili. choć oficjalny powód był inny. Niemneij przed sezonem zgoda nie był pewniakiem do nr1. W trakcie sezonu często był. a potem jak suns wylosowali to wszyscy mówili ,ze pójdą w Aytona. Z Kings to tam coś było ,że Luka nie chciał do nich na treningi i im odmawiał. Ale na pewno nie było tak ,że nikt nie stawiał Luki jako nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rw30 napisał:

szkoda że Foyle'a jeszcze nie dodałeś, i że nie byłeś tak skrupulatny w wyliczaniu % rozegranych meczy w 2006 przez Davisa jak byłeś przy wyliczaniu % rozegranych meczy przez Curryego w 2023

LOL Skoro porównujesz 5-6 ekipę Zachodu obecnego Zachodu (z dużo większymi problemami zdrowotnymi ) z 13...  ówczesnego Zachodu (Bo Davis opuścił tam 30% meczy), to nie mam pytań. Bo nie zauważyłem abym wymieniał w obecnym sezonie ilość opuszczonych meczy w POR (gdzie z grubsza cała S5 opuściła po 25030% meczy) czy UTA (gdzie było podobnie, a Conley grał tylko połowę meczy z powodu kontuzji i trade-u).

W dniu 5.04.2023 o 20:29, rw30 napisał:

raczej mnie pokonasz dedication w tej dyskusji niż obiektywnościo

nie wiedziałem, że w pisząc kto gdzie gral i ile meczy opuścił "z kimś rywalizuję"... Niemniej obiektywności (a nawet braku jakiejkolwiek weryfikacji przed wypowiedzią) to chyba jednak Tobie zabrakło w ocenie mocy drużyn, a nie mi.

5 godzin temu, mayor napisał:

No na pewno hejt na Luke nie jest konstruktywny , gdyż założę się ze każdy kto na Luke napierdala chciałby żeby grał dla teamu ,któremu kibicuje.

No to jest juz hit: nie można kogoś konstruktywnie krytykować, jak nie jest z naszej piaskownicy!  Jednym słowem, dyskusja "merytoryczna" sprowadzona została tu do zdania: "Jak mi oddasz zabawkę to będę wtedy ją lubił!"

To może tak: W ostatnich 4 sezonach Dallas (a więc poza rookie sezonem) z All-Starem Luką Doncicem w składzie przy jego średnim 37% USG i statystykach na poziomie 30/9/8/1/0,5 i TS%59 mają NetRtg +3,3 (8,5 tys min). Ci sami c***owi Dallas, którzy bez tego Luki powinni zginąć w niebycie robią NetRtg +2,2 w 5,8 tys min. Z grubsza z Luką zyskują +5 w ORtg, ale tracą -4  w DRtg. 

Dla porównania LeBron w CLE (poza rookie sezonem) w 4 kolejnych jako All-Star przy średnim 32%USG (29/7,7/7/1,8/1), robił z CLE NetRtg +3,5 (w ponad 12 tys min), ale Ci sami CLE bez LBJ-a robili -6 NetRtg w blisko 3 tys min.

Kobas w tym samym okresie (4 sezony) przy 34%USG (31/6/5,5/1,5/0,5) robił z LAL NetRtg +3,5 (12,3 tys min) a LAL bez niego mieli NetRtg -4,5 w 3,6 min

Trzy  ekipy w tym czasie zaliczyły dodatni bilans od 53 do 57% W/L. Można oczywiście sobie analizować jak poszczególne składy były dobierane pod jednego, drugiego czy trzeciego, można gadać o sile ligi w tych latach, ale fakty sa takie, że jednego on-off to raptem +1 a drugiego blisko +10, a trzeciego +8. 

Można więc chyba postawić dosyć śmiałą tezę, że Luka najbardziej monopolizuje grę ekipy swoje, która co ciekawe gra niewiele gorzej (choc totalnie inaczej) bez niego, a nie przekłada się to na lepsze wyniki od tych graczy co mniej monopolizowali grę swoich (obiektywnie oceniając) gorszych ekip. Więc krytyka jest tu jak najbardziej konstruktywna, ale co najciekawsze z całej tej trójki - najwięcej hejtu to spadało na Kobasa meczącego sie ze Smushami a nie na Doncica czy LBJ-a ;)

7 godzin temu, Gregorius napisał:

Zenujące to jest odbieranie każdej krytyki jako hejtu. Od pewnego czasu zamiast merytorycznych fajnych dyskusji zaczyna się szybkie szufladkowania jako fanboy'ow lub hejterow.

Więc nie ma co sie dziwić Gregorius, że przy w/w podejściu to z założenia jesteś albo fanboyem, albo hejterem ;)

No ale jak to w znanym powiedzeniu: "prawdziwa cnota krytyk(-i) się nie boi... " - więc fani Luki wyjmijcie kije z dupska, bo chyba za sztywni jesteście i miejcie więcej otwartości na krytykę. To naprawdę nic złego.

Swoją droga ja trzymam kciuki, żeby wygrali te 2 mecze i weszli do PlayIn, bo póki co jeszcze wolę oglądać Lukę i Kyriego, zamiast SGA i Giddeya.

Wesołego Jajka i Mokrego Dyngusa chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

To akurat nie jest prawda bo było dużo mocków gdzie był nr 1 . Wiele speców od draftu  uważało ,ze to jest nr 1

By nie być gołosłowny niecałe 10 sekund szukania

Dzięki za troskę, ale proponuję, zanim się wtrącisz w jakąś dyskusję najpierw zrozumieć o czym się ona toczy. Rozmawialiśmy o tym, czy Luka był jako prospect stawiany jako potencjalny top 3, nie swojego draftu, lecz all-time. Nigdzie nie napisałem, że nie było głosów w USA, że powinien iść z jedynką. Także przykro mi, że straciłeś te niecałe 10 sekund swojego życia na szukanie nie tego, co trzeba.

@Gregorius ja nie mówię, że Luka jest super cacy i że nie mógł niczego zrobić lepiej. Po prostu zaznaczam, że główne problemy Mavs to źle skonstruowany roster, bez obrony, bardzo słaby front office i kiepski coaching. To są decydujące kwestie, dlaczego jest tak, jak jest. A to jak Luka się prowadzi, jaki ma styl gry, to jest inny temat. Mavs mają szósty atak w lidze właśnie dzięki niemu, tymczasem Mavs serią fatalnych decyzji personalnych nie jest w stanie mu zapewnić wsparcia. Także jakbym miał oceniać kto jest na ile winny, to Luce bym dał z 5-10% i zwracam właśnie uwagę, że w internetach toczy się dyskusja głównie o tych pięciu procentach, a główne problemy zdają się być pomijane, co jest zresztą  niestety standardem w tego typu sytuacjach, najłatwiej zawsze wszystko zwalić na jedną osobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.