Skocz do zawartości

karl

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, january napisał:

Zwłaszcza ciekawe, czy były jakieś oferty za Olynyka

Nie słyszałem by były.. Raczej większość zdawała sobie sprawę ,że on nie utrzyma takich procentów na mid range na floaterach ( tam miał ok 60% długo) czy właśnie za 3. Z tego co było mówione to chyba tylko na Beasleya i Vanderbilta były oferty

Ale prawda jest taka ,że zjazd zalicza nie tylko Olynyk ale i Clarkson a zwłaszca para Conley-Gay po kontuzjach. Widać ,że wieku się już nie oszuka a w przypadku Mike to i mam wrażenie ,że to trochę ręcznie steruje w kierunku tankowania

Clakrson jest o wiele mniej efektywny. Ostatnio zawalił Jazz dwa mecze w końcówkach pudłując sporo z linii np z Golden gdzie oboje z Olynykiem mocno się postarali by Jazz tamtego meczu nie wygrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Tak tylko gwoli ścisłości co do efektywności Clarksona, bo śledzę to mocno akurat :PW 1T (mecze 1-28) Clarkson robił 20/4/5 na 33% za 3 i na 54 ts. W 2T (mecze 29+) Clarkson robi 22/4/4 na 39% za 3 i na 61ts :) 

No ale z nim i z Beasleyem ostatnio jest falowo raz bardzo efektywnie a potem 1/7 za 3 tak jak dziś . I nie sprawdzałem ostatnio ale w clutch też spora obsuwa w stosunku do początku sezonu

Ostatnio ma w clutch 39% skuteczności i za 3 ok 33% i 70z linii. Wiadomo ,że ostatnio każdy praktycznie w Jazz daje ciała za 3 w końcówkach meczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz przegrywając z Memphis przesunęła się od razu z 13 na 9 pozycję w drafcie ale dziś w nocy znowu wskoczyli na 11.. Ogólnie teraz jest kilka ekip blisko siebie i trend jest raczej taki ,ze Jazz w ciągu tygodnia dwóch powinno wskoczyć do TOP 6-7 draftu.  Potem już będzie raczej trudno bo 5 najsłabszych zespołów wygląda na zabetonowane (choć Magic wydaje się ostatnio lepszym zespołem niż wskazuje ich pozycja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tankowanie, ale dziwi mnie np. małe ogrywanie mlodych czy to Bolmaro czy to Fontecchio

Nie ma wątpliwości ze najmądrzej to tankuje Spurs, Ogrywa wszystkich, jak coś z któregoś niewiele urośnie to przynajmniej nabędzie wartośc tradeową 

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robaq napisał:

mlodych czy to Bolmaro

Bolmero już jest 3 sezon w lidze i w Lidze letniej jak go Jazz próbowało był jednym z gorszych. Jak ktoś po dwóch sezonach nie dominuje ligi letniej to oznacza ,że nie ma skilla by grać w NBA. To samo dotyczy Azubuike

THT dostawał sansę na początku sezonu ale się okaało ,że gościu w ataku to nadal jeden ruch. Ma słaby rzut i średnio kreuje. Za to Jazz coraz więcej minut daje Agbajiemu czy NAW , którzy właśnie początek mieli słaby ale Jazz pracowało z nimi. Można utyskiwać ,że wciąż duże minuty dostaje Gay czy Olynyk ale na ich pozycji Jazz nie ma młodych zdolnych a jak ma Kwssler czy Vanderbilt to dostają spore minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Jak Spida przywitany? 

Widziałem tylko koniec meczu ale dostał tam ogromną owacje i z tego co słyszałem to na początku meczu tez był mega ciepło przyjęty

Clarkson zrobił 7 pkt w jednym posiadaniu bo najpierw był faulowany przy rzucie za 3 . Sędziowie uznali ,ze to był zbyt ostry faul więc Jazz dostało piłke i przy kolejnym rzucie za 3 był znowu faulowany więc zrobił 7 pkt w jednym posiadaniu ofensywnym. Jazz do tego moemntu grało typową dla siebie 4 kwartę ale na końcu te akcje Clarksona plus ewidetny brak allena sprawił ,że Jazz wygrało. Ale też mam wrażenie ,że wyjątkowo im zalezało by Mitchell nie wyjechał ze zwycięstem 

Allen zaczynał mecz ale z tego co czytam to podobno zjadł pizze Jordana i dość szybko poszedł do szatni.

Tak czy siak Jazz w końcówce grało tak sobie ale Cavs grało jeszcze gorzej. Jazz zbierało piłki i pudłowało albo było faulowane . W końcowych minutach mieli 2/8 z czego 1/5 za 3 ale 8/8 z linii a Cavs byli 0/4 i ogólnie przegrali na końcu jakieś 13-0 z czego sam Jordan zrobił 9 pkt pod rząd

Co ciekawe Mitchell rozmawiał z Kesslerem na koniec oprócz oczywiście standardowych rozmów z byłymi kolegami jak Conley, Clarkson czy trenerzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ely3 napisał:

 

Co ciekawe Mitchell rozmawiał z Kesslerem na koniec oprócz oczywiście standardowych rozmów z byłymi kolegami jak Conley, Clarkson czy trenerzy 

Donovan Mitchell said after the game he pulled Walker Kessler aside to tell him to stop calling out which type of defense he was going to play.

 

Kessler kept calling out his own strategy whether he was going to drop or not, and it allowed Donovan to know how to attack him.

 

Donovan said he told Kessler “stop giving me the answers to the test.” 

 

But Mitchell had high praise for the rookie Jazzman, said he had a bright future.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym Collinsem w Jazz? Ja rozumiem przebudowę ale taki słaby kontrakt gościa, który jak jest zdrowy to ma sufit blisko tego co pokazuje/ywal w Hawks czyli nic specjalnego? 
Z początku myślałem ze to jakies życzeniowe myślenie beatwriterow stamtąd ale widze ze to teraz nabiera jakichś konkretnych kształtów. Czy ja czegoś tu nie widze? @ely3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, karl napisał:

O co chodzi z tym Collinsem w Jazz? Ja rozumiem przebudowę ale taki słaby kontrakt gościa, który jak jest zdrowy to ma sufit blisko tego co pokazuje/ywal w Hawks czyli nic specjalnego? 
Z początku myślałem ze to jakies życzeniowe myślenie beatwriterow stamtąd ale widze ze to teraz nabiera jakichś konkretnych kształtów. Czy ja czegoś tu nie widze? @ely3 ?

Do tego fatalny fit z Laurim. Zakładam, że to kaczka dziennikarska bo aż nie chce się wierzyć w tak glupi ruch Jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, karl napisał:

O co chodzi z tym Collinsem w Jazz? Ja rozumiem przebudowę ale taki słaby kontrakt gościa, który jak jest zdrowy to ma sufit blisko tego co pokazuje/ywal w Hawks czyli nic specjalnego? 
Z początku myślałem ze to jakies życzeniowe myślenie beatwriterow stamtąd ale widze ze to teraz nabiera jakichś konkretnych kształtów. Czy ja czegoś tu nie widze? @ely3 ?

Jakiś miesiąc temu Hawks się zgłosili do Jazz ,że oni dadzą nam Collinsa oni dostaną Crowdera i kogoś z suns a my Beasleya i Vanderbilta do Suns. Ale temat upadł bo Jazz chciało 1 wybór pierwszorundowy od Suns i 2 od Hawks a Atlanta chciła na czysto i wtedy Ainge odlożył telefon. Generalnie chodzi o to ,że akurat na pozycji PF Jazz ma krucho bo gra tam albo Vanderbilt albo Gay a obaj delikatnie mówiąc są średnio słabi. Collins jest lepszy od Vanderbilta ale oczywiście jest przepłacony w.......

Ainge po prostu chce nadal zbierać wybory za graczy, których i tak nie ma w planach długoterminowych. W tej chwili tylko Kessler , Lauri i podobno Clarkson sa nietykalni .Choć pewnie Agbaji., Sexton też raczej nie będą wymieniani

Ogólnie mam wrażenie ,że ktoś odgrzewa staryt kotlet bo temat upadł... Więc byłoby dziwne jakby miał wrócić w tej samej konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka Lauri -Kessler ma niesamowite cyferki już w całkiem spora liczbę minut

ortg 199,4 - drtg 109

Wybory wyborami ale najdziwniejsze ,że na razie to Jazz wyciągneło młode diamenty z tych wymian. Kessler już teraz wygląda na jednego z lepszych młodych defensywnych centrów ( choć tu jestem sceptyczny bo pamiętam co pisano rok temu o Mobleyu a dziś w obronie jest zagubiony troszeczkę )

Podobno po meczu z Filadeflią był wściekły na siebie ,że nie udało mu się obronić Joela. Trzeba przyznać ,że większość meczu dobrze go bronił bez fauli i nawet blok mu się udało sprzedać Ale w tej ostatniej akcji zabrakło mu zdecydowania bo zablokował wjazd Hardenowi i jak ten oddawał piłke to Kessler zareagował o sekundę za późno

Dzś rozwalił system ale też Gobert szybko zszedł i na pewno było mu łatwiej zdominować strefę podkoszową

Jeśli chodzi o Lauriego to mam do niego jeden zatzut. Kompletnie nie kreuje a mógłby. Z jednej strony robi 25 na chorym TS i jest za szybko i za wysoki dla większosci obrońócw obwodzowych ale często go podwajają a on i tak próbuje rzucać a nie podać. To jest coś na czym musi pracować bo zdecydowanie za mało podaje.. 

Clarkson trzeba powiedzieć w tych 4 kwartach wpada w jakiś amok i wyciąga Jazz z nicości jak z Cavs czy nawet 76ers ale w obronie czasem poepłnia głupie błędy jak np te faule na Joelu średnio były potrzebne

No i wdiać jak brak Olynyka poprawia obronę. To jednak jest najgorszy obrońca Jazz . Obok Beasleya.. Ale jednak tak słabo broniący center to dramat. Kessler powinien być w s5. Z drugiej strony trio Lauri-Olynyk-Kessler też daje radę bo wtedy Olynyk nie robi za centra a na obwodzie sobie radzi lepiej niż pod koszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

119 :D, a nie 199.

Fajnie, że dali minuty większe Kesslerowi i Agbajiemu teraz, o Kesslerze wiadomo już dużo zostało napisane, ale też super dziś Agbaji wyglądał.

Agbaji dużo pracował bo na począątku wyglądał dramatycznie. Ale po wejściu smoka gdzie trafiał przez 3 mecze bodajże wszystkie trójki z rogu to potem jednak miał przysiad. Dziś miał znowu świetny mecz ale on trójke musi ustabilizować. Popraiwa się w obronie . Ogólnie  Jazz powinno shandlować Beasleya bo blokuje minuty dla Agbajiego i NAWA. Jest fatalnym obrońcą a trójka raz mu siedzi i wtedy trafi 7 na 8 ale zazwyczaj ma 1/7

NO i może ktoś się nabierze na THT. Facet słusznie traci miejsce w rotacj ibo poza spin movem i czasem przyzwoitą obroną nie wnosi nic. 

Ogólnie pozbyłbym się też Vanderbiltem bo jednak widać ,że sama zbiórka to słabo. To nie przypadek ,że ma w Jazz najgorsze on/offy . Dużo czytałem fajnego o nim zanim trafił do Jazz ale to jednak jest słaby gracz. Nie ma rzutu. Broni tak sobie . Jest rewelacyjny na zbiórce ale to nie jest gracz do rotacji poważnej drużyny 

@january Masz rację pomyłka pisarska 119 ale poważnie to się zastanawiam gdzie sklasyfikować Lauriego w tym sezonie? Ja mam go ok 24-25 miejsca. A jego on/off wyglądają rewelacyjnie bo on też nie daje się mijać w obronie choć musi bronić szybszych graczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem Agbajego jest rewelacyjny atletyzm

Jeśli ta jego trójka zacznie się stabilizować coś pomiędzy meczem Sotą a poprzednimi to będzie naprawdę fajnym zawodnikiem rotacji

A sam mecz do zapomnienia Ckippers bez liderów. Druga noc z rzędu To był pogrom. Clippers to w ogóle chcą oszczedzać liderów tylko ,że na razie to ich prowadzi do wypadnięcia z PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duet przyszłości

Lauri Markkanen, Walker Kessler
 
457
12.10
120.56
108.47

 

Z każdym kolejnym meczem tylko powiększają net rtg. Lubię Rudego ale ten sezon ma na razie kiepski. Ba można się zastanawiać czy Kessler już teraz nie gra lepszego sezonu od niego. Więcej blokuje. Świetnie się przesuwa w obronie picków. Zbierają podobnie z Rudym. Są pewne rzeczy, które musi jeszcze się nauczyć ale Jazz tak naprawdę zdobyło nowego Goberta ( wiaodmo ,że prime Gobert sprzed sezonu dwóch to jest sporo wyższy poziom niż dzisiejszy Kessler)  i jeszcze 4 wybory pierwszorundowe na dokładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mavs bez Luki to jednak smutny zespół. W ataku trochę nieporadny. W obronie nie mają kim bronić pomalowanego wiec Jazz co chwilę albo zbierało pod koszem albo w łatwy sposób zdobywało punkty... O ile jeszcze Mavs jakoś broni obwód o tyle podkoszowych ma słabych.

Początek meczu był nieporadny dużo strat ale od razu dwójka Lauri-Kessler zaznaczyła swoją obecność. Kessler miał szybko dwa bloki albo udane akcje w obronie na Powellu a w drugą stroną albo zdobywali punkty spod kosza albo Lauri trafiał za 3. Jazz większość meczu miało przewagę ok 10 punktów , która czasem spadała do 5 ale szybko tak naprawde odskakiwali. Jazz nie grało jakoś rewelacyjnie . Mieli momenty jak w połowie 4 kwarty kiedy kompletnie odpuszczali obronę w rogu i MAvs chyba miało z 4 trójki z rządu plus Bullock miał super dzień ale ze względu na słabą obronę pomalowanego to co chwilę im Jazz ścinało pod kosz albo ktoś mijał pierwszą linię obrony i miał otwartą drogę na kosz. Trzeba oddać ,ze MAvs naprawde sensownie bronili obwód tylko ,że nie za bardzo mieli kim bronić Lauriego więc ten trafiał trójki nad niższymi obrońcami. Zwłaszcza ta na dwie minuty do końca praktycznie ustawiła mecz.

Kessler potem miał jeszcze blok na Spencerze ale mu gwizdnęli faul. Nie zgadzam się z tym ale trudno . Jazz powinno ten mecz wygrać i wygrało. Kontrolowało go przez 48 minut. Mavs musiało grać 41 minut Specerem by mieć choć cień szansy ale w końcówce on też już padł ze zmęczenia i w 4 kwarcie był 1/7

Ja bym tylko chciał by Jazz gdzieś odpaliło Beasleya bo choć miewa takie dni jak dziś ,że trafia mega trudne trójki w ostatnich sekundach to jednak blokuje minuty dla NAW i Agbaji a lepiej jakby się oni rozwijali zwłaszcza ten drugi bo coraz lepiej się czuje w obronie. Jego trójka niestety wciąz mocno niestabilna ale wolę by grał więcej niż Beasley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ja bym tylko chciał by Jazz gdzieś odpaliło Beasleya bo choć miewa takie dni jak dziś ,że trafia mega trudne trójki w ostatnich sekundach to jednak blokuje minuty dla NAW i Agbaji a lepiej jakby się oni rozwijali zwłaszcza ten drugi bo coraz lepiej się czuje w obronie. Jego trójka niestety wciąz mocno niestabilna ale wolę by grał więcej niż Beasley

Może jakaś wymianka do Atlanty za AJa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.