Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ely3 napisał:

Akurat Davisa? Wątpie -- Zwłaszcza ,że były 2 dni przerwy

Przed sezonem bylo mowione, ze beda LJ i AD oszczedzac, a liga potwierdzila ze na tych co dluzej grali bedzie przymykac okol gdy opiszczaja mniej prestizowe mecze dlatego sadze, ze to akurat celowe.

 

No ale oficjalnie tez tego nie powiedza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz za lekki ten W. Kuzma kolejny raz pokazuje, ze lepiej mu sie gra tylko z jednym z dwojki AD/LJ i to zwlaszcza z Lebronem. Niemniej Kuzma póki co staty ma kozackie i widac znaczna poprawe w jegp grze - trzeba mu oddac. Lepsza defensywa i nie forsuje rzutow jak jest hot.
 

Nawet hejterzy Gasola musza mu oddac, ze dzis mial fajny mecz. Okolice TD z 3/3 za 3, to duzo lepiej niz sie spodziewalem, ale tak caly czas nie bedzie.

Niemniej póki co w trzech meczach Gasol pokazal rozstrzal od zwlok do ...historycznego osiagniecia?

 

Lakers center Marc Gasol became the first player in NBA history to finish with 12 points, eight assists, seven rebounds and four blocks in 21 minutes or less since blocks became an official stat in 1973-74, according to @EliasSports - via Lakers PR.
 
Jak się ustabilizuje gdzieś pośrodku (lub tak gdzies level Sabonis późny w Blazers?) To będą Lakers mieli z niego niemało pociechy. Naprawdę dobrze jako dyrygent wygląda  takimi cutterami jak KCP czy Schroeder.

Poza tym do boju poslano glebokie rezerwy i kolejny mecz, gdy Matthews zastepuje godnie Dannyego Greena. Zwlaszcza zza luku. Jedyny plus chyba w tym wszystkim taki, ze face kosztuje jedna piata Greena. Poki co najwieksze zaskoczenie in minus.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej A.Davis nie grał, bo mu poluzowali niż uraz. Ważne, że chłopaki grają swoje nie oglądając się, że brakuje kogoś z liderów.
I tak stawiam, że LAK nie będą spinali się na jak najlepszy bilans jak w poprzednim sezonie tylko będą grać na 80-90% cały RS.
Znają swoje możliwości i wiedzą jaką mają przewagę nad ligą, gdy są zdrowi. Będzie luzowanie dwóm gwiazdom jak swego czasu Popovich odpuszczał T.Duncanowi podczas RS, by był gotowy na czas playoff.
Zwłaszcza wobec tak krótkiej przerwy dla LAK od finałów do rozpoczęcia nowego sezonu.
Wcześniej planowano start sezonu na styczeń.
Marc Gasol okazać się może strzałem w 10-tkę, by zmniejszyć minuty A.Davisa i L.Jamesa, a mimo to wygrywać.
Jakoś nie mogę przetrawić tylko tego, że RS będzie liczył 72 gier, a nie 82. To już drugi sezon z rzędu skrócony.
Oby nie weszły im w głowę takie rozwiązania w przyszłości jako norma :)

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Me Myself and I napisał:

 

jakby tak grał co 2 mecz to nie żal nawet tego Ingrama (bo by gwiazdorzył :P)

Niech gra tak co 3-4 i też będzie dobrze.. na miarę swojego potencjału. Jak tylko startuje to w każdym aspekcie gry ogląda się go przyjemnie. 

EqWha1DU0AAdZTT?format=jpg&name=large

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, KeepItDirty napisał:

Schroeder to będzie i jest, jeden z największych steali tego offseason.

To co on wyprawia chociażby teraz w Q3 vs POR to o matko.

Płakał ktoś za Rondo? No to czas chusteczki odstawić w kąt. 

Za to podpisanie Harella największym błędem. Ten człowiek mozna rzecz przegrał drugi mecz Lakersom. On nie ma pojęcia o najprostszej obronie. Ba nawet ze zbiórkami miewa problemy. A Dennis to jednak szaleniec bo on miał dziś dwie takie akcje ,że zmarnował całe 24 sekundy i Lakers nic z tego nie miało . Do tego on czasem podaje na ostatnie 2 sekundy do Jamesa czy Davisa. Ale fakt faktem ,że czasem to szaleństwo daje sporo pozytywów tylko ja nie wiem czy to jest dobry pomysł na ofensywę Lakers ,że Dennis ma więcej piłki w dłoniach niż James

No i Trent Jr. Fantastyczny mecz plus z braku Caruso Lakers musiało go bronić THT co skończyło się źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KeepItDirty napisał:

Schroeder to będzie i jest, jeden z największych steali tego offseason.

To co on wyprawia chociażby teraz w Q3 vs POR to o matko.

Płakał ktoś za Rondo? No to czas chusteczki odstawić w kąt. 

Ja z takim porównaniem Niemca do Rondo bym się jeszcze wstrzymał. Lubię Schroedera, ale gra w RS i gra w PO to zupełnie inna sprawa, a Rondo w bańce był znakomity mimo, że w RS był cancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mimo wszystko nadzieję, że jakoś za 7 meczów LeBron przestanie się ruszać jak 42-latek, bo jakoś nie widzi mi się oglądanie jak nie potrafi pojechać 1v1 Doncicia albo nie potrafi zrobić kosza na Derricku Jonesie. No ale początek sezonu zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BMF napisał:

Mam mimo wszystko nadzieję, że jakoś za 7 meczów LeBron przestanie się ruszać jak 42-latek, bo jakoś nie widzi mi się oglądanie jak nie potrafi pojechać 1v1 Doncicia albo nie potrafi zrobić kosza na Derricku Jonesie. No ale początek sezonu zgodnie z planem.

Wątpię. Obawiam się, że to będzie bardzo oszczędny RS dla dwóch superstarów LAK :) I długo będą wchodzić w sezon.
Przypominam, że Lebron 30 grudnia będzie miał 36 lat i ma w nogach za sobą nie tylko 17 sezonów, ale już 260 gier w playoff.
Długowieczny Jabbar grający 20 sezonów w NBA rozegrał w playoff 237 gier.
Zresztą nawet w poprzednich playoff 2020 może nie każdy wie, ale James średnio grał o 5 minut krócej niż w playoff 2017 i 2018. Jest dobry zespół więc może wreszcie sobie na to pozwolić.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę offtopic, ale muszę to napisać

 

@Rodman91 nie wiem czy juz ktoś to pisał tu na forum, ale masz niesamowitą wiedzę na temat nba i zawsze przyjemnie się czyta twoje posty w których jest tyle ciekawostek historycznych, pozdro!

 

A co do meczu to nie dość, że porażka to jeszcze Vogel nie restował LBJ w b2b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Mam mimo wszystko nadzieję, że jakoś za 7 meczów LeBron przestanie się ruszać jak 42-latek, bo jakoś nie widzi mi się oglądanie jak nie potrafi pojechać 1v1 Doncicia albo nie potrafi zrobić kosza na Derricku Jonesie. No ale początek sezonu zgodnie z planem.

Oczywiście James nie był sobą bo kilka razy mu gracze Blazers wyrwali piłkę w koźle. Ale większym problemem dla Lakers jest pasywność Davisa. Harell to koszmar w obronie ale kilka razy w drugiej połowie Kanter jak i Nurkic mogli sobie spokojny kończyć floaterem bo Davis zanim sie do nich ruszył , zanim zareagował to piłka już leciała do kosza. W obronie Davis w tym meczu był tylko ciut lepszy od Harella ale obaj gorsi od Kantera.. W ataku też nie wnosił za dużo. To już KCP dawał więcej iskier

No i THT w ataku to rzeczywiście fajny zawodnik z dużą pewnoscią siebei ale w obronie dziś chyba nie miał ani jednej dobrej akcji a to co z nim robił Trent w 4 kwarcie to był pierwszy element porażki Lakers bo wtedy Blazers odskoczyli.. Potem James wykorzystał kiepskiego Kantera ale jak wrócił Nurkić i Lillard to szybko wykorzystali ,że Harell wciąż jest na parkiecie.

 

Ogólnie jeśli Vogel ma zamiar grać 11 minut w 4 kwarcie Harellem to nie wróże sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron zagrał pierwszy mecz na poważnie akurat, ale na razie kompletnie nie posiada nóg i jak próbuje minąć kogoś 1v1 to wygląda to tragicznie, więc gra dużo bez piłki: mało przyjemny widok, ale fani Derricka Jonesa mogą się jarać, bo zrobił na LeBronie blok tygodnia.

Lakers na ten moment mają problemy po obu stronach parkietu, ale tak musiało to wyglądać przy kombinacji nowy roster - rekordowo krótkie offseason - po wygranym tytule, zdecydowanie nie dramatyzowałbym z krytyką Matthewsa i Harrella, za to zacząłbym się wstępnie jarać podpisaniem Gasola. Żaden contender nie wszedł dobrze w sezon i nie ma w tym przypadku.

Schroder będzie dobry, na razie niby balansuje na granicy przeceniania swojej roli w zespole (z Clippers ewidentnie porwało go flow po dobrym początku), ale jak wróci LeBron i AD w normalnej dyspozycji to nie będzie to problemem. Na dystansie całego sezonu da dużo, dużo więcej od Rondo.

THT będzie z kolei bardzo dobrym obrońcą, ale jak ktoś nie ma żadnego doświadczenia z NBA, to z reguły swoje przy kryciu Trentów Juniorów musi zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, the_secret napisał:

Troszkę offtopic, ale muszę to napisać

@Rodman91 nie wiem czy juz ktoś to pisał tu na forum, ale masz niesamowitą wiedzę na temat nba i zawsze przyjemnie się czyta twoje posty w których jest tyle ciekawostek historycznych, pozdro!

tak - dla mnie np jest autorytetem w tej dziedzinie bo jego wiedza jest wiarygodna ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.