Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Lakers grali na serio (mając wielu weteranów w contract year i nie mając picku), to over 30 wins byłoby luźno do zrobienia, 20-parę zwycięstw to wynik zarezerwowany dla bardzo młodych teamów/tankerów, a poniżej 20 wygranych to już poziom ordynarnych tankerów/fatalnych teamów: Lakers ani nie mają młodego teamu, ani nie tankowaliby, a do tego mają kilku graczy (Schroder, Harrell, Kuzma) którzy dobrze odnaleźliby się w przeciętnym teamie na dużym usage, no i mają sporo dobrych obrońców w składzie. Jakoś trzy lata temu Mavs z Barnesem jako pierwszą opcją wygrali 33 mecze, tu byłoby podobnie. Co nie jest (zrobienie 23. bilansu) jakimkolwiek osiągnięciem, ale nie byliby na dnie.

Ale walka o playoffy na Zachodzie bez AD i LeBrona to mrzonki, poziom borderline playoff teamu na Zachodzie to coś między Suns/Dallas bez Porzingisa/Warriors, wstawienie do każdej z tych drużyn AD i LeBrona daje wyraźnie lepszy team niż obecni Lakers, 1.1% szans na grę w postseason z takim rosterem (tzn. bez AD i LeBrona). 

Samo wyjęcie LeBrona powodowałoby, że Lakers mogliby ominąć playoffy.

ps

OK, ten pick jest protected w top8 w '21, może by tankowali. :]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jendras napisał:

Rozmawiamy o czysto hipotetycznej sytuacji, jak dla Ciebie problem stanowi tutaj teoretyzowanie, to nie wiem po jaką cholerę w ogóle zaczynasz temat.

Mówię, że łatwo się rozgrywa teoretyczne akcje "X i Y grajo picki, Z rozdaje cutterom, ofensywa śmiga". Wszystkie zespoły mają zbliżone pomysły na ofensywę, ale potem przychodzi praktyka grania tych akcji na przestrzeni 100 possesions i wtedy decyduje jakość personelu, a Schroeder, Harrell i dziadek Gasol to jest słaby personel.

 

Godzinę temu, Jendras napisał:

Thunder to jest przypadkowa zbieranina graczy pozyskanych dla assetów. Stawianie na ich poziomie dobrze zbilansowanego zespołu złożonego głównie z solidnych weteranów, który ma predyspozycje do dobrej gry w obronie, to jakiś żart.

 

Godzinę temu, Jendras napisał:

No tak, niby patrzysz na całość, ale parę linijek niżej znowu wracasz do rzucania chwytliwych frazesów.

Dla jednych indywidualny poziom wykonawców jest frazesem, dla innych nie. Jeden powie, że slasher na PG i wysoki do picków to dobra podstawa ofensywy, drugi zapyta co to dokładnie za slasher i wysoki. Ci weterani są solidni, kiedy grają w swoich rolach, a zespół jest zbilansowany kiedy jest w nim LeBron i AD, bez nich to zbierania 3&D wingów, jednego ballhandlera i słabych w obronie wysokich, z czego jeden jest high energy scorerem, który nigdy nie grał więcej niż 28mpg, a teraz ma być koniem pociągowym ataku, drugi nieźle podaje i ma 36 lat, a trzeci wysoki powinien być czwartym wysokim. Czterech graczy na których chcesz opierać atak, nie dość że ustępuje konkurencji pod względem talentu, to jeszcze nigdy wcześniej ze sobą nie grało. Kto tutaj żartuje?

Które zespoły na zachodzie byłyby słabsze? Co się dzieje, kiedy Harrell i/lub Schroeder siedzi albo przeciwnik będzie zmuszał Schroedera do pozbycia się piłki? Albo kiedy przeciwnik będzie mieć kozaka, który będzie kręcił ich wysokimi (czyli prawie w każdym meczu)?

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BMF napisał:

Obowiązuje w tym przypadku, ale Kuzma po extension ten sezon rozegra w Lakers, to kończy na ten moment spekulacje o jego wymianie, a nie je zaczyna. Pewnie dlatego w ogole zgodził się na taki kontrakt. 

A czemu nie moze zaczynac? Jestem w stanie wejsc w zaklad, ze niedlugo zaczna sie ploty, za co mozna go puscic w nastepne offseason pod katem potrzeb Lakers, albo ich ewentualnej checi poscigu trzeciego superstara, zwlaszcza z wyzszym kontraktem jak obecnie,

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rw30 napisał:

dziwnie niski ten kotrrakt  wg mnie. Chyba lubi LA i chciał zostać jeszcze trochę. 

Może jednak logiczny? Lakers mają w tym sezonie bardzo szeroki skład. Kuzma wcale wielu minut mógłby nie dostać, a to wpływa na możliwości pokazania się. Nie każdy zaraz po wejściu na parkiet będzie wymiatał. Niektórzy potrzebują więcej minut na rozkręcenie się. Zatem niekoniecznie za rok mógłby liczyć na większą kasę. Jeziorowcy po tym jak Antek podpisał, odpuścili na razie temat 3 gwiazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BMF napisał:

Obowiązuje w tym przypadku, ale Kuzma po extension ten sezon rozegra w Lakers, to kończy na ten moment spekulacje o jego wymianie, a nie je zaczyna. Pewnie dlatego w ogole zgodził się na taki kontrakt. 

nie rozumiem

o czym ty mowisz?

przeciez tylko w tym sezonie nie moga nim handlowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BMF napisał:

I dlatego ,,kończy to na ten moment (podkreślenie własne) spekulacje o jego wymianie''.

aha to miales na mysli

Lakers podpisujac ten deal mieli jedno na mysli na pewno, w razie czego jakby kuzma gral slabo to taka umowe mozna spokojnie gdzies wyslac opakowana jakims mlodym talentem i pickami za konkretnego gracza

piekna umowa dla Lakers, win-win czy Kuzma bedzie gral dobrze czy zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to zleciało.

Ktoś znowu napisze, że panikuję, ale ciekawe czy (przynajmniej w regularze) to nie będzie pierwszy moment, gdzie LeBron faktycznie na poważnie zwolni. 3 miesiące przerwy po finałach, LeBron mówiący, że w sumie nie za bardzo dotykał piłkę po G6 finałów, 36 lat na karku, Davis, który powinien wejśc w sezon na pełnej, bardzo mocny roster, gdzie w końcu jest ktoś, kto może LeBrona odciążyć, no i samo podejście LeBrona do regulara, które nie jest już od 6-7 sezonów zbyt poważne, i po kolejnym tytule raczej będzie co najwyżej mniej poważne. Davis udowodnił krytykom jak mocnym jest graczem, LeBron w końcu przekaże pałeczkę, a jak to się stanie, to wszyscy powiedzą ,,no w końcu musiało to nadejść', i pewnie nawet Savannah nie będzie zaskoczona, ale mógłby to zrobić chociaż za rok. :] Oczywiście, może okazać się, że LeBron jak zwykle będzie robić te 26-8-8, s w playoffach jeszcze podniesie poziom, ale ten niby nieistotny mecz z preseasonu z Suns, gdzie LeBron potyka się o własne nogi, a Davis wygląda jak świeżaczek, dawał mi vibe, którego kontynuacja w regularze, a przynajmniej jego części, kompletnie mnie nie zaskoczy. 

Typuję strasznie ciężki początek sezonu dla Lakers, ale Clippers mają próbować grać w ataku zupełnie inaczej niż do tej pory, Lue wspomina coś o elementach triangle, więc pewnie też trochę im zejdzie zanim złapią dobry rytm, bo w preseason wyglądali koszmarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga czy to tak naprawde ma znaczenie? Moze jakies tam "prestizowe", ale Lakers maja oszczedzac gwiazdy i sie zgrywac z nowymi. Oni maja byc gotowi na PO i tak samo jak Lebron nie zapomnial w dwia miesiace (ani nie zestrzala sie nagle drastycznie) jak sie gra w kosza (mimo ogromnej ilosci strat), tak samo raczej chyba nikt nie watpi, ze na PO bedzie gotowy. Jesli dodatkowo uzna sie Clippers za najwiekszego rywala i potencjalnego przeciwnika w WCF, to i nawet HCA nie jest wcale Lakers pottrzebny. Patrzac na to co robia i jak sie wypowiadaja, to mam niemalze pewnosc ze oni wiedza o co chodzi i co tak naprawde sie tam liczy.

I o dziwo nie bylbym zaskoczony jak ktos inny wygra 1 seed na Zachodzie. Tak samo jestem pewien, ze przy zachowanym zdrowiu nikt im sie nie postawi w best of seven. No ale to juz tylko czas  pokaze, kto ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nba2midnight napisał:

Tak swoja droga czy to tak naprawde ma znaczenie? Moze jakies tam "prestizowe", ale Lakers maja oszczedzac gwiazdy i sie zgrywac z nowymi. Oni maja byc gotowi na PO i tak samo jak Lebron nie zapomnial w dwia miesiace (ani nie zestrzala sie nagle drastycznie) jak sie gra w kosza (mimo ogromnej ilosci strat), tak samo raczej chyba nikt nie watpi, ze na PO bedzie gotowy. Jesli dodatkowo uzna sie Clippers za najwiekszego rywala i potencjalnego przeciwnika w WCF, to i nawet HCA nie jest wcale Lakers pottrzebny. Patrzac na to co robia i jak sie wypowiadaja, to mam niemalze pewnosc ze oni wiedza o co chodzi i co tak naprawde sie tam liczy.

I o dziwo nie bylbym zaskoczony jak ktos inny wygra 1 seed na Zachodzie. Tak samo jestem pewien, ze przy zachowanym zdrowiu nikt im sie nie postawi w best of seven. No ale to juz tylko czas  pokaze, kto ma racje.

Jedynym rywalem dla Lakers są oni sami dla siebie i kluczowe jest zdrowie Lebrona i A.Davisa na playoff :)
Po wzmocnieniach liderzy mogą grać na pół gwizdka w RS, a i tak LAK będą rozstawieni, bo siła składu jest spora.
Lakersi są murowanym faworytem do mistrzostwa, ale jak wiemy w sporcie różne cuda się zdarzały.
Ktoś pisał do góry, że trudniej broni się mistrza niż zdobywa i nawet Jabbar, Bird i Duncan w prime nie obronili nigdy mistrzostwa.
Jabbar grał wtedy Bucks więc nie grał w tak wybitnej drużynie jak w past prime będąc już w LAK.
Bird trafiał w 1985 i 1987 na bardzo mocnych Lakers, którzy stali na drodze, a Duncan miał trochę pecha w w 2006 w
serii z Maverics 3-4, gdzie SAS miało mniej szczęścia wtedy, a ta wyrównana i ostatecznie przegrana seria zabrała mu
szansę na three-peat. Sądzę, że SAS mieliby większe szansę wygrać w finale z Heat w 2006 i zatrzymać Wade.

Mimo szczepionki sytuacja w pierwszej połowie 2021 roku w związku z pandemią nie zmieni się mocno zwłaszcza, że potrzeba czasu, by zaszczepić większy procent społeczeństwa, a wirus na dodatek mutuje.
Sam mam dziwne bóle płuc od 2 dni i potęgują się przy wysiłku. Podejrzewam, że przeszedłem to bezobjawowo, ale zostawiło ślad.
Testu nie robiłem, bo nie miałem nawet gorączki i kaszlu. Ale chyba będę musiał iść do lekarza, by mnie osłuchał.
Może to na  przykład bezobjawowe zapalenie płuc. Nigdy jeszcze nie miałem takiego bólu z tyłu pleców do góry.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.