Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

@Reikai

Dziś kolejny raz Rosja przypuściła szturm na Vuhledar . .Tym razem przez pole minowe ( nie wiem czy ukraina nie ustawiło go którejś nocy( . Efekt to ponad 30 pojazdów zniszczonytch lub uszkodzonych i opuszczonych  icoś takiego

Ostrzegam ,że tam widać biegnącego płonącego żywcem rosyjskiego czołgistę. Nie chcę epatować przemocą ale chce pokazać jak Rosjanie w dość dziwny sposób wykonują te ataki.

A tu masz dzisiejszy atak na Vodyane.

Pod Vodyane jest potwierdzone, że Ukraina odbiła grań oraz rejon kamienołomu niedaleko Vodyane przez co tera Rosjanie musza jak pod Vuhledarem musza atakowac wzdłuż dominujących wzgórz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

@Reikai

Dziś kolejny raz Rosja przypuściła szturm na Vuhledar . .Tym razem przez pole minowe ( nie wiem czy ukraina nie ustawiło go którejś nocy( . Efekt to ponad 30 pojazdów zniszczonytch lub uszkodzonych i opuszczonych  icoś takiego

Ostrzegam ,że tam widać biegnącego płonącego żywcem rosyjskiego czołgistę. Nie chcę epatować przemocą ale chce pokazać jak Rosjanie w dość dziwny sposób wykonują te ataki.

A tu masz dzisiejszy atak na Vodyane.

Pod Vodyane jest potwierdzone, że Ukraina odbiła grań oraz rejon kamienołomu niedaleko Vodyane przez co tera Rosjanie musza jak pod Vuhledarem musza atakowac wzdłuż dominujących wzgórz

Im wiecej takich filmikow, tym lepiej ! ;) Nie przejmuj sie, mysle ze nikogo nie rusza martwi rosjanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Wiesz, no jednak jest 100 sposobow na to, zeby sie poddac itd. Mi tam ich nie szkoda.

Nie przesadzajmy. Jak ktoś idzie do armii to w niej walczy. Poddanie się to tchórzostwo i nie oczekuj ,że Rosjanin który kocha swój kraj sie podda

Na zdjęciu powyżej widać spalone ok 10 czołgów... Zastanawiam się jak ktoś po rosyjskiej stronie mógł wpaśc na pomysł takiego linowego ataku po 10 dniach walk gdzie 72 udowodniła ,że ma Cezary na stanie, które sa w stanie błyskawicznie zmasakrować taki atak

Nie wiem czy to nie jest efekt  konceptu ataku pod osłoną zasłony dymnej. Jakieś 2 dni Rosjanie wrzucili film spod Vuhledaru gdzie trenowali taki atak . Z przodu idzie pojazd kreuący dym a za nim kilka pojazdów blisko siebie w linii. Idealny cel dla Cezarów. A wiadomo ,ze tam jest ok 12 Cezarów i jakieś PZH 2000

To wyglada na masakrę. Załóżmy ,że tam w kazdym czołgu zginęło po 4 żołnierzy plus na pewno szła z nimi kompania piechoty. Na oko to tam zginęło jakies 150 zołnierzyi pewnie dlatego potem czołgi próbowały uciekać z tej pułapki poprzez pole minowe na którym wyleciały w powietrze kolejne czołgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely, to jest najeźdźca, agresor. Im więcej w piachu tym lepiej. To tak jak żałowałbyś żołnierza Wermahtu.

Skoro szkoda go jako człowieka, mogła jego rodzina i przyjaciele oraz ponad 100000 wyeliminowanych innych soldatów podnieść głowę, powstać z kolan i przejrzeć na oczy. Ale brak inteligencji i jaj, więc maja to, na co zasłużyli. I oby jak najwięcej takich i oby jak najwięcej dramatów ruskich zwłaszcza takich, którzy ochoczo popierają denazyfikacje Ukrainy poprzez niszczenie i tak jednego z najbiedniejszych państw Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Reikai napisał:

Ja tam wolę być tchórzem niż mordercą.

Żołnierz nie jest mordercą chyba ,że zabija bezbronnych w ramach egezkucji

Na tej samej zasadzie czy Ukraińska ramia broniaca Vuhledaru jest banda morderców bo tylko dziś najpewniej zabili ok 200 Rosjan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Żołnierz nie jest mordercą chyba ,że zabija bezbronnych w ramach egezkucji

Na tej samej zasadzie czy Ukraińska ramia broniaca Vuhledaru jest banda morderców bo tylko dziś najpewniej zabili ok 200 Rosjan?

Come on, pzecież jest ogromna roznica w bronieniu swojego kraju i swojej ziemi, a niesprowokowanej inwazji na "bratni narod".

Ukraińcy po prostu wyrzucają śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Come on, pzecież jest ogromna roznica w bronieniu swojego kraju i swojej ziemi, a niesprowokowanej inwazji na "bratni narod".

Ukraińcy po prostu wyrzucają śmieci.

Wyluzuj i zacznij rozróżniaj żołnierza , który wykonuje rozkazy i za odmowe których idzie się pod mur ... Od mordercy. Mordercami byli ci w Buczy. Czy ci którzy mordowali pod Charkowem.

Zobacz jednak ,ze tam gdzie walczyli elitarne jednostki tj Chersoń jak mało znaleziono komór tortur i dowodów na mordowanie cywili. A jesli już to głównie OMON.

Żołnierz rosyjski wierzy w swój kraj i nie można mieć mu tego za złe. idzie walczyć bo wierzy ,ze robi to dla dobra swojego kraju. Bo takie dostał rozkazy. Walczy z innym żołnierzem i to nie jest mordowanie. Tylko normalna wojna. Nie on ją wywołał. Nie on zaatakował Ukrainę ale jako obywatel Rosji zostął powołany do wojska i walczy. Nie jest on żadnym śmieciem

Co innego wagnerowcy używający mundurów ukraińskich. Rekrutujący prawdziwych morderców i gwałcicieli. Ci nie zasługują na szacunek i tu możemy nazywać ich mordercami bo ani się nie łapią na konwencje genewską ani jej nie przestrzegają sami.

Ale zmobilizowany żołnierz rosyjski często z biednej wsi albo miasta zasługuje na normalna reakcję a nie wyzywanie od mordercó czy smieci. To są patrioci możesz nie rozumieć ich patruotyzmu ale oni tak to widza. Czym się oni różnią od USA , które najechało Irak.? To tez byli śmieci i mordercy? Bo zabijali Irakijskich żołnierzy. Czy nasz GROM biorący udział w tych wlakac to tez były śmieci i mordercy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ely3 napisał:

Wyluzuj i zacznij rozróżniaj żołnierza , który wykonuje rozkazy i za odmowe których idzie się pod mur ... Od mordercy. Mordercami byli ci w Buczy. Czy ci którzy mordowali pod Charkowem.

Zobacz jednak ,ze tam gdzie walczyli elitarne jednostki tj Chersoń jak mało znaleziono komór tortur i dowodów na mordowanie cywili. A jesli już to głównie OMON.

Żołnierz rosyjski wierzy w swój kraj i nie można mieć mu tego za złe. idzie walczyć bo wierzy ,ze robi to dla dobra swojego kraju. Bo takie dostał rozkazy. Walczy z innym żołnierzem i to nie jest mordowanie. Tylko normalna wojna. Nie on ją wywołał. Nie on zaatakował Ukrainę ale jako obywatel Rosji zostął powołany do wojska i walczy. Nie jest on żadnym śmieciem

Co innego wagnerowcy używający mundurów ukraińskich. Rekrutujący prawdziwych morderców i gwałcicieli. Ci nie zasługują na szacunek i tu możemy nazywać ich mordercami bo ani się nie łapią na konwencje genewską ani jej nie przestrzegają sami.

Ale zmobilizowany żołnierz rosyjski często z biednej wsi albo miasta zasługuje na normalna reakcję a nie wyzywanie od mordercó czy smieci. To są patrioci możesz nie rozumieć ich patruotyzmu ale oni tak to widza. Czym się oni różnią od USA , które najechało Irak.? To tez byli śmieci i mordercy? Bo zabijali Irakijskich żołnierzy. Czy nasz GROM biorący udział w tych wlakac to tez były śmieci i mordercy?

1. Wielokrotnie Rosyjscy zolnierze sie poddawali, sa nawet specjalne telefony do tego. Nie ma tu takiej sytuacji, ze albo bedziesz zabijal albo Ciebie zabija. Maja opcje wyboru.
2. Gdyby rosyjskie spoleczenstwo nie popieralo dzialan Putina, to ten nigdy by sie na to nie zdecydowal wiec sa tak samo winni. Wystarczy przesledzic ich komentarze w internecie na telegramach, gdzie ciesza sie z walenia po blokach. Stan umyslu.
3. Pomijajac ogromne roznice POLITYCZNE w wojnie w Iraku, tym ze to sie ciagnelo od 1991 gdzie to tez Irak zaatkowal Kuwejt, a 2003 bylo tylko kontynuacja, pomijajac polityczna otoczke wokol tego, 9/11 itd a tym co dzieje sie na Ukrainie, to powiedz mi ile widziales celowo niszczonych budynkow mieszkalnych w Iraku czy gdziekolwiek? Bo na Ukrainie niemal codziennie rosjanie wala w jakis blok mieszkalny. Jest ogromna roznica w smierci cywilow przypadkiem, a przez celowe walenie w nich.
4. Jezeli patriotyzmem jest najechanie na sasiedni kraj, walenie w cywilow rakietami, gwalty, sale tortur(a, przepraszam, w niektorych miejscach bylo tego tylko niewiele, takze wszystko jest ok), to ja ciesze sie ze rozumiemy tu w Polsce patriotyzm inaczej.

Jesli Duda mowi dzisiaj, ze ktos nas najechal i wezwie do mobilizacji i walki, to zglaszam sie od razu. Jesli ten sam Duda powie, ze nalezy jechac na Litwe/Bialorus czy gdziekolwiek, zdobyc jakies nowe tereny, zdenazyfikowac czy co tam jeszcze by wymyslil, to pokazuje mu srodkowy palec i raczej ciezko tu o inna reakcje.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, ely3 napisał:

Ostrzegam ,że tam widać biegnącego płonącego żywcem rosyjskiego czołgistę. Nie chcę epatować przemocą ale chce pokazać jak Rosjanie w dość dziwny sposób wykonują te ataki.

Ehh, a ja myślałem, że to jakaś podczerwień wizja, termal czy inne coś, że się tak świeci...

Oglądam te filmiki o doniesienia o durnych ruskich atakach i mimo to nie napawa mnie to optymizmem, bo jednak słyszy się, że powolutku, kilometr po kilometrze jednak posuwają się do przodu. Ukraina może tu być górą w skuteczności i mnożyć Ruskim straty, ale oni będą parli poganiani przez głupich dowódców, bo takim mają styl walki i innego nie znają. I koniec końców głupota wyprze mądrzejszych i bardziej liczących się z ludzkim życiem obrońców. Oby jednak nie i mam nadzieję, że pomimo tego, że Rosja może słać kolejne tysiące ludzi, klepać sprzęt bez końca, to jednak gdzieś w środku to imploduje, jebnie w swojej chorej strukturze i nie będzie to trwać ileś lat, a może tylko jeszcze ten rok... Chcę w to wierzyć, niż przyjąć wizję, że Rosja zamieni się w gigantyczną wersję Korei Północnej, czyli uzbrojony po zęby, agresywny skansen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reikai napisał:

esli Duda mowi dzisiaj, ze ktos nas najechal i wezwie do mobilizacji i walki, to zglaszam sie od razu. Jesli ten sam Duda powie, ze nalezy jechac na Litwe/Bialorus czy gdziekolwiek, zdobyc jakies nowe tereny, zdenazyfikowac czy co tam jeszcze by wymyslil, to pokazuje mu srodkowy palec i raczej ciezko tu o inna reakcje.

Ty nie pojmujesz czym jest armia. Jeśli jesteś zawodowym żołnierzem to jak Duda najedzie Białoruś to nie masz wyboru tylko idziesz na wojne

Możesz sobie osoibiście gadać co chcesz ale jak jesteś w wojsku to odmowa wykonania rozkazu to dezercja i sąd polowy w czasie wojny. 

6 godzin temu, Reikai napisał:

ezeli patriotyzmem jest najechanie na sasiedni kraj, walenie w cywilow rakietami, gwalty, sale tortur(a, przepraszam, w niektorych miejscach bylo tego tylko niewiele, takze wszystko jest ok), to ja ciesze sie ze rozumiemy tu w Polsce patriotyzm inaczej.

To nie jest patriotyzm ale większosć Rosjan widzi przekaz telewizyjny w którym Rosja się broni . Dostaje powołanie do wojska to idzie walczyć i bronic swojego kraju. Dopóki nie morduje cywili. Dopókji nie morduje jeńców to należy się mu godne traktowanie. Jest żołnierzem a nie mordercą. Zołnierz który zabije innego żołnierze wykonuje swoje obowiązki a nie morduje

6 godzin temu, Reikai napisał:

Pomijajac ogromne roznice POLITYCZNE w wojnie w Iraku, tym ze to sie ciagnelo od 1991 gdzie to tez Irak zaatkowal Kuwejt, a 2003 bylo tylko kontynuacja, pomijajac polityczna otoczke wokol tego, 9/11 itd a tym co dzieje sie na Ukrainie, to powiedz mi ile widziales celowo niszczonych budynkow mieszkalnych w Iraku czy gdziekolwiek? Bo na Ukrainie niemal codziennie rosjanie wala w jakis blok mieszkalny. Jest ogromna roznica w smierci cywilow przypadkiem, a przez celowe walenie w nich.

Wyjaśnij mi więc jaka jest różnica pomiędzy żołnierzami atakującymi Vuhhledar , których nazwałeś mordercami  iśmieciami . A polskim Gormem atakujacym wojsko Irackie? Stosujesz uparcie podwójną moralność. To co jest godne potępienia tj rejon wokół kijowa czy Charkowa np Bucza a czym innym są regularne bitwy gdzie żołnerz walczy z żołnierzem

Już pomijam ,że jak nasi w Afganistanie ostrzelali sobie wioske to w kraju było gówno burza bo ich postawiono przed sądem.

6 godzin temu, Szak napisał:

Oglądam te filmiki o doniesienia o durnych ruskich atakach i mimo to nie napawa mnie to optymizmem, bo jednak słyszy się, że powolutku, kilometr po kilometrze jednak posuwają się do przodu

Ale ja nie twierdzę ,że Rosja nigdzie nie ma sukcesów i cały czas pisze ,że wokół Bachmutu nie jest za ciekawie ale tak naprawdę na całym froncie Rosja próbuje atakować ale sukces mają w jednym miejscu i powiedzmy ,że dobre postępy wokół Kreminy bo odsunęli Ukrainę o jakieś 2-5 km od miasta

Ale jeszcze przyjdzie czas na ofensywę bo jak napisałem wczoraj oni mają ok 20 tys żołnierzy w rejonie Vuhledar -Wołnowacha. Ok 20-30 tys pod Bachmutem i jakieś 40-50 tys przygotowane do ofensywy Kremina-Swatowe. Rosjanie nie powiedzieli ostatniego słowa ale ja wolę pisać o tym co jest a ostatnio zaliczyli kilka spektakulanych porażek niż gdybać... Ukraina chwilowo ma dużo oddziałów na poligonach . Oni się szykują do własnej ofensywy ale nie są gotowi jeszcze . Odesłali kilka dobrych jednostek na tyły by się szkoliy na zachodnim sprzęcie. Pierwsze Leonardy 2 dni temu lądowały we Wrocławiu. Pewnie dziś są już na ukrainie. Tak samo Madery . Oni się uczą walczyć na nich ale dopiero koniec marca a pewniej koniec kwietnia będą gotowi. Rosjanie zaatakują już i dużo zależy od tego jak mocno Ukraina jest na to pprzygotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przez kilka dni okazje oglądać rosyjskie kanały info i można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy .,W Wietnamie jest bardzo dużo kanałów z całego świata co ciekawe programy na żywo takie jak CNN ,BBC ABC są transmitowane z 10 minutowym opóźnieniem - jeżeli ktoś pamięta mistrzostwa świata w Hiszpanii to było tak samo 10 minut opóźnienienia żeby dać czas cenzurze na wyczyszczenie jak ktoś powie coś brzydkiego o naszej władzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

 

Prawie 200 to już chyba nieźle.

Ale to są jedynki z których większosć musi być modernizowana w zakładach na północy Niemiec. Oni teraz moga wysłać od razu ok 30 i za nie zapłaci Dania. Nie wiem jak z resztą ale tam chyba tez Duńczycy chcą sponsorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ale to są jedynki z których większosć musi być modernizowana w zakładach na północy Niemiec. Oni teraz moga wysłać od razu ok 30 i za nie zapłaci Dania. Nie wiem jak z resztą ale tam chyba tez Duńczycy chcą sponsorować

Nie jestem pewien tej modernizacji. W niemieckich zakładach powinno być około 100 leopardów 1 w wersji 1A5. Czyli już zmodernizowane. Tam problem jest że musza być poddane przeglądowi i ewentualnym naprawom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Reikai napisał:

1. Wielokrotnie Rosyjscy zolnierze sie poddawali, sa nawet specjalne telefony do tego. Nie ma tu takiej sytuacji, ze albo bedziesz zabijal albo Ciebie zabija. Maja opcje wyboru.
2. Gdyby rosyjskie spoleczenstwo nie popieralo dzialan Putina, to ten nigdy by sie na to nie zdecydowal wiec sa tak samo winni. Wystarczy przesledzic ich komentarze w internecie na telegramach, gdzie ciesza sie z walenia po blokach. Stan umyslu.
3. Pomijajac ogromne roznice POLITYCZNE w wojnie w Iraku, tym ze to sie ciagnelo od 1991 gdzie to tez Irak zaatkowal Kuwejt, a 2003 bylo tylko kontynuacja, pomijajac polityczna otoczke wokol tego, 9/11 itd a tym co dzieje sie na Ukrainie, to powiedz mi ile widziales celowo niszczonych budynkow mieszkalnych w Iraku czy gdziekolwiek? Bo na Ukrainie niemal codziennie rosjanie wala w jakis blok mieszkalny. Jest ogromna roznica w smierci cywilow przypadkiem, a przez celowe walenie w nich.
4. Jezeli patriotyzmem jest najechanie na sasiedni kraj, walenie w cywilow rakietami, gwalty, sale tortur(a, przepraszam, w niektorych miejscach bylo tego tylko niewiele, takze wszystko jest ok), to ja ciesze sie ze rozumiemy tu w Polsce patriotyzm inaczej.

Jesli Duda mowi dzisiaj, ze ktos nas najechal i wezwie do mobilizacji i walki, to zglaszam sie od razu. Jesli ten sam Duda powie, ze nalezy jechac na Litwe/Bialorus czy gdziekolwiek, zdobyc jakies nowe tereny, zdenazyfikowac czy co tam jeszcze by wymyslil, to pokazuje mu srodkowy palec i raczej ciezko tu o inna reakcje.

Ty tak na poważnie z tym Irakiem? O ile 1991 możesz wytłumaczyć to drugiej wojny, tak jak Afganistanu nie. Przecież za drugim razem użyto argumentu broni chemicznej itp. a później wyszło na jaw, że to było kłamstwo. USA nie chodzi o demokrację tylko o ropę. A po co byli tam Polacy to już w ogóle nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, prawie się zakrztusiłem jak przeczytałem o tych Leopardach... Rozumiem, że Europa jest mocno rozbrojona, ale Leopardy 1 to już naprawdę zaawansowana wiekowo konstrukcja, która kompletnie nie przystaje do wymagań nowoczesnego pola walki. Wiem, że mówi się o wozach po modernizacji do standardu 1A5, ale skoro już przy 2A4 można było kręcić nosem, to co dopiero przy czołgu starszej generacji, który był projektowany w zupełnie inny sposób... 

No nic, na froncie lepiej byłoby tych Leopardów nie zobaczyć, ale jeśli miałyby one trafić do jednostek zabezpieczających ewentualne wyjście z kierunku białoruskiego lub stanowić głęboki odwód operacyjny, to może nie jest to taki najgorszy pomysł. Ewentualnie jakby Ukraińcy zmodyfikowali nieco kształt swoich brygad zmechanizowanych, to może i dla tych Leopardów w wersji 1A5 znalazłoby się sensowne zastosowanie. Tak czy siak moim zdaniem pojazdy typu Leopard 1 czy AMX-10RC to bardziej postawienie ukraińskim dowódcom nowego wyzwania z wkomponowaniem ich do jednostek liniowych, niż rozwiązanie trapiących ich problemów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.