Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Reikai napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/putin-wyraznie-wskazal-cel-desperacka-proba-slowa-rozpaczy-6842366926711328a

@lorak tyle z narracji o sprowokowanej Rosji. Nowych terenów się chłopu zachciało w 2022.

"Specjalna operacja wojskowa to, być może, długotrwały proces, ale zdobycie przez Rosję nowych terytoriów jest znaczącym osiągnięciem. To duża rzecz. Co tu ukrywać, Morze Azowskie stało się wewnętrznym morzem Federacji Rosyjskiej. Już car Piotr walczył o zdobycie dostępu do Morza Azowskiego" - te słowa w żaden sposób nie przeczą temu, że rozszerzanie strefy wpływów NATO/USA ma wpływ na działania rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał:

https://streamable.com/jadcl6

Płoną koszary na Krymie. Lokalne media podają, że w środku było kilkuset rosyjskich żołnierzy.

Potwierdzisz @ely3?

Chyba przeceniasz moje możliwości. To ,że płoną koszary na Krymie potwierdzam. To ,że były one baza dla zmobilizowanych to też ale ile osób było w środku i tak naprawdę ile osób pozostało to już nie mam pojęcia. Pożar wygląda na zaprószony . Raczej straty osobowe nie będą duże. Większe mogą być w zniszczonym hotelu w rejonie chersońskim bo były trafione HIMARSEM a była tam baza FSB

W dniu 9.12.2022 o 09:58, lorak napisał:

Specjalna operacja wojskowa to, być może, długotrwały proces, ale zdobycie przez Rosję nowych terytoriów jest znaczącym osiągnięciem. To duża rzecz. Co tu ukrywać, Morze Azowskie stało się wewnętrznym morzem Federacji Rosyjskiej. Już car Piotr walczył o zdobycie dostępu do Morza Azowskiego" - te słowa w żaden sposób nie przeczą temu, że rozszerzanie strefy wpływów NATO/USA ma wpływ na działania rosji. 

Już ci pisałem ,że jakoś Rosja nie zareagował na akces Szwecji czy Finlandii. Ba wręcz opróżniła koszary na granicy fińskiej. I w tej chwili nie maja praktycznie żadnych wojsk na nowej granicy z NATO. Do tego na granicy z Polską i Łotwą jest teraz 50% sił z tych , które były tam przed rokiem

Nie ma żadnego realnego dowodu na potwierdzenie tej tezy? Skoro atakuja kraj , który w NATO nie jest i który deklarował neutralność. Za to ograniczyli znaczaćo obecność wojskową na granicy z NATO. Nic nie potwierdza Twojej tezy.. Ba nawet słowa Putina wg Ciebie nie zaprzeczają tezie choć jawnie pokazują ,że Rosja miała inne cele.

Widzę Lorak ,że dla Ciebie fakty  są bez znaczenia.. Jeśli nawet słowa Putina przeczą Twojej tezie to co w ogóle przemawia za nią?

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lorak napisał:

to nie jest moja teza lecz Putina - i słowa o zdobyciu nowych terytoriów wcale jej nie przeczą.

Tak a gdzie on wspomina o odpieraniu NATO? Gdzie Rosja osiągnęła cel inny niż zdobywanie terytorium , który tak naprawdę jest ich jedynym celem od początku

Czy Ukraina chciała wejść do NATO ? Czy NATO miało bazy wojskowe na Ukrainie? Mamy prawie 300 dni wojny i praktycznie nic nie potwierdza twojej tezy jakoby Rosja atakowała bo się obawiała wpływów NATO. Ba skoro wycofali praktycznie wszystkie wojska z rzeczywistej granicy NATO i w tej chwili potencjał obronny Rosji w Kaliningradzie i wokół Petersburga jest taki ,że polska policja by ich pokonała to o jakim zagrożeniu NATO my rozmawiamy?

Ba Rosja osiągneła jak na razie tyle ,że Armenia jawnie opuściła Rosje i dogaduje się z Azerami bez Rosji a raczej za pomocą NATO. Azerowie jawnie opuścili Rosję i są w sojuszu z państwem NATO

Ba Azja Środkowa już jest poza wpływami Rosji . I co ciekawe jakos ROsjanom nie przeszkadzało jak kilka lat temu Amerykanie mieli bazy i wsparcie  w krajach Azji Środkowej a zaatakowali Ukrainę choć ci nawet deklarowali w lutym ,że moga ogłosić oficjalną neutralność byl nie było wojny. Ale jak widać nie to było wtedy celem Rosji skoro i tak zaatakowali.

Putin i Rosja okazało się glinianym kolosem ... Ogłosili ,że Chersoń jest na zawsze rosyjski ale już chyba sami o tym zapomnieli bo niby był akces ale ługańska republika i doniecka nadal ma osobną armię, policję, skarbówkę i rząd. Chersoń oddali i nie ma z tego powodu konsekwencji. Meidwiediew tak straszył atomem ,że chyba sam się wystraszył bo jak na razie to ani słychu ani widu o samym Miedwiediewie. Byli tu tacy co straszyli ,ze Rosja jak ma stracić Chersoń to użyje atomu. I wyszło na moje ,że nie ma takiej opcji.

Powiedz mi co akces Chersonia, Zaporozą Donbasu ma wspólnego z odpieraniem NATO?

@Reikai @P_M @karpik

Kiedyś pytaliście się co może być kolejnym celem Ukrainy. Od 48 godzin Ukraina ma dużą aktywnosc artyleryjską wokół Tokmaku. Trafili tam kilka baz ze sprzętem. Bobmbardują pozycje bunkrów i artylerii. Do tego trafili jednocześnie co jeszcze się nie zdarzało zarówno baraki na Krymie ( i wogóle kilka pozycji) i Melitopolu. Nie wiem czy to podpucha czy zmiękczanie Rosjan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ely3 napisał:

Tak a gdzie on wspomina o odpieraniu NATO?

narracja o złamaniu obietnic przez zachód jest silna w rosji i między innymi do tego odwoływał się Putin już 21 lutego:

 http://en.kremlin.ru/events/president/news/67828

"Furthermore, we are aware of the US leadership’s position and words that active hostilities in eastern Ukraine do not rule out the possibility of that country joining NATO if it meets NATO criteria and overcomes corruption.

All the while, they are trying to convince us over and over again that NATO is a peace-loving and purely defensive alliance that poses no threat to Russia. Again, they want us to take their word for it. But we are well aware of the real value of these words. In 1990, when German unification was discussed, the United States promised the Soviet leadership that NATO jurisdiction or military presence will not expand one inch to the east and that the unification of Germany will not lead to the spread of NATO's military organisation to the east. This is a quote."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

. Byli tu tacy co straszyli ,ze Rosja jak ma stracić Chersoń to użyje atomu. I wyszło na moje ,że nie ma takiej opcji.

Strata Chersonia w czasie zimy, była pewna odkąd ruszyła ofensywa (wyżywienie przyczółka jest poza możliwością logistyki). Ukraina wykonała plan minimum, a rosja w dalszym ciągu, może użyć broni taktycznej. Wszyscy "eksperci" gadają o tym od pół roku. Nihil novi sub sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, starYfaN napisał:

Wszyscy "eksperci" gadają o tym od pół roku

Niby którzy? Bo śledzę tę wojnę intensywnie i nie zauważyłem by ktoś rozpatrywał taki scenariusz. Prakjtycznie wszyscy dają szanse na to bliskie zeru. A widziesz - uderz w stóła nożyce się odezwą. To Ty straszyłeś ,że Rosjanie nie pozwolą na utratę Chersonia i użyją taktyczny ładunek? A teraz podpierasz się ekspertami i to jeszcze wszystkimi...

Możesz pokazać takie analizy ?

2 godziny temu, lorak napisał:

narracja o złamaniu obietnic przez zachód jest silna w rosji i między innymi do tego odwoływał się Putin już 21 lutego:

To wyjasnij mi ten fenomen ,że Rosja zaatakowała Ukrainę , która nie ma żadnych baz NATO na swym terytorium i nie rozmawiała a nie zaatakowała Uzbeksitanu czy Tadzyksitanu , które takie bazy miał i który od stycznia rozmawiał z NATO na temat baz wojskowych na swym terytorium.  Bo to sie ni cholery nie kleci?

Poza tym Rosja jako główny argument podawała obrone ziomali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ely3 napisał:

To wyjasnij mi ten fenomen ,że Rosja zaatakowała Ukrainę , która nie ma żadnych baz NATO na swym terytorium i nie rozmawiała a nie zaatakowała Uzbeksitanu czy Tadzyksitanu , które takie bazy miał i który od stycznia rozmawiał z NATO na temat baz wojskowych na swym terytorium.  Bo to sie ni cholery nie kleci?

przecież w podlinkowanym tekście masz to wyjaśnione, jeden fragment nawet zacytowałem, który wyraźnie wskazuje o co Putinowi chodzi i jak to postrzega.

51 minut temu, ely3 napisał:

Poza tym Rosja jako główny argument podawała obrone ziomali

też, ale kwestia powiększania strefy wpływów zachodu ciągnie się od 90s i trudno oczekiwać, aby to nie wpływało na działania rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Niby którzy? Bo śledzę tę wojnę intensywnie i nie zauważyłem by ktoś rozpatrywał taki scenariusz. Prakjtycznie wszyscy dają szanse na to bliskie zeru. A widziesz - uderz w stóła nożyce się odezwą. To Ty straszyłeś ,że Rosjanie nie pozwolą na utratę Chersonia i użyją taktyczny ładunek? A teraz podpierasz się ekspertami i to jeszcze wszystkimi...

Jak zwykle konfabulujesz.

W dniu 29.07.2022 o 09:56, starYfaN napisał:

Wcześniej pisałem, że najważniejsze jest południe, ale realnie na dzisiaj, (też południe :)) najważniejsze, jest zdobycie strategicznego Chersonia, oraz wypchnięcie Ruskich za Dniepr.         To trzeba będzie uznać za sukces.

Dalej uważam, że Rosja może użyć broni taktycznej. I nie chce mi się enty raz pisać, że są głowice które nie czyniąc szkód, zamrażają konflikt ze względu na promieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lorak napisał:

przecież w podlinkowanym tekście masz to wyjaśnione, jeden fragment nawet zacytowałem, który wyraźnie wskazuje o co Putinowi chodzi i jak to postrzega.

Może jestem ślepy , ale czy możesz pokazać mi fragment mówiący o Uzbekistanie? I dlaczego nie atakowali tego kraju choć negocjował powstanie bazy NATO w ich kraju

I czemu poszą o rusofobii na Ukrainie a nie ma słowa o Kazachstanie choć tylko tam Rosjanie są traktowani na poziomie psów. Nigdzie rosyjska mniejszość nie jest traktowana tak źle jak tam a jakoś nie przypominam sobie ataków na Kazachstan

4 godziny temu, starYfaN napisał:

Dalej uważam, że Rosja może użyć broni taktycznej. I nie chce mi się enty raz pisać, że są głowice które nie czyniąc szkód, zamrażają konflikt ze względu na promieniowanie.

A powiedz mi co powstrzymuje Rosjan by tego nie zrobić przez te 300 dni? Bo na razie nic nie wskazuje by była choć 1% szans . I czy możesz wrzucić tych wszystkich analityków co rozpatrują na poważnie atak nuklearny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ely3 napisał:

Może jestem ślepy , ale czy możesz pokazać mi fragment mówiący o Uzbekistanie?

nie mogę, bo takiego nie ma. jest jednak sporo o NATO, więc dziwne jest twoje negowanie, iż Putin używa takiego uzasadnienia, skoro sam wielokrotnie o tym mówi.

  

9 godzin temu, ely3 napisał:

I dlaczego nie atakowali tego kraju choć negocjował powstanie bazy NATO w ich kraju

nie mam takiej wiedzy, aby ci na to odpowiedzieć. ale zdaje się byłeś niezłym szachistą, więc powinieneś zdawać sobie sprawę, że niby oczywiste posunięcia nie zawsze są tymi najlepszymi.

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lorak napisał:

nie mogę, bo takiego nie ma. jest jednak sporo o NATO, więc dziwne jest twoje negowanie, iż Putin używa takiego uzasadnienia, skoro sam wielokrotnie o tym mówi.

neguje bo Rosja nie zaatakowała postsowieckiego kraju który negocjował powstanie bazy NATO i taką miał 15 lat temu u siebie a zgodnie z tym co linkowales to powinien być ich cel nr 1. A zaatakowali Ukriainę , która nawet nie miała żadnych rozmów z NATO. To co linkowałes idealnie pasowało do Uzbekistanu czy Tadzykistanu ewentualnie Kazachstanu w temacie rusofobii i nijak nie pasowało do Ukrainy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RT, ruscy, najwieksi obroncy Polakow, robia “niezle” dokumentalne produkcyjniaki nt Wolynia. 4 kadry ~1943 1 azow 1 jakies dziadki na obchodach swieta Ukrainy i tak wkolo. Tam nawet sporo wypowiedzi od Polakow sie pojawia - pytanie, jak oni robia taki dokument to robia to pod jakas przykrywka niezaleznego producenta a ten pozniej to sprzedaje do RT? czy poprostu maja jakies takie niby-niezalezne grupy produlcyjne i ludzie nie maja pojecia ze wspolpracuja np wlasnie z RT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skoro Rosjanie wierzą ,że walczą  z armią Polską to moga i uwierzyć ,że to Polacy występują w tych filmikach.. 

 

@Gregorius @Hoolifan Nie wiem czy widzialiscie ale Rosjanie rzucili swoje jedyne dwie kompanie Terminatorów na front. Jedna nalezy do nowosformowanego 3 korpusu a druga do 90 dywizji Pancernej, którą częsciowo odtworzono. Pod Swatowe i Kremninę oprócz Terminatorów też rzucono też T-90 M a do tego po dobno pod Ługańskiem są zdjęcia T-90 S to jest wersja eksportowa z których niektóre kraje zrezygnowały w tym roku więc Rosjanie rzucili je na front

Tak naprawde Ukraina czeka na zimno bo na razie to błoto jest takie ,że nie da się w ogóle atakować . Jak było 5 dni zimna i błoto zamarzło to od razu Ukraina zdobyła 2-3 wioski na północ od Kremniny ( Czernopopiwka na pewno a do tego  żytliwka i Holykiwka są albo częśiowo opaonowane albo Ukraina jest na obrzeżach.  Ogólnie widać ,że Ukraina ma wieksze siły w tamtym rejonie ale czeka na pogodę.

A drugi taki rejon to jednak Tokmak. Dane z FIRMS pokazują ogromną ilośc ognia artyleryjskiego w tamtym rejonie. Nienaturalnie dużo jak na to jak działa armia ukrainska. Powtarzam nie jestem sztabowcem więc gdybam tylko ,że jakies uderzenie pójdzie  bo by to znacząco odciązyło front Bahmutu i Doniecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.