Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Gregorius napisał:

W tym ciekawy film ze zdobycznym TOS-1.

To z Pawliwki. Tam jak pisałem dwie brygady piechtoy morskiej wsparte właśnie TOSem uderzyło ale okazalo się ,ze atak może iść wąską drogą i szybko Ukraina odcięła zaopatrzenie artylerię a potem zepchnęła Rosjan w błoto i tam doszło do dużych strat. Podobno 155 i 40 brygada juz napisały do swoich flot o skargi do Ministerstwa obrony bo zostały posłane na rzeż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 155 straciła ponad 50% ludzi i sprzętu. Ale dziś jak pisałem były tez ciekawe informacje o zniszczeniu konwoju ze sprzętem, bazy wojskowej itd. 

Do tego dziś też można było zobaczyć wysadzanie trakcji elektrycznej i transformatorów w okolicach Chersonia plus grabież wszystkiego co tylko można. 

 

co do Chersonia myślę ze ruscy liczą się z wycofaniem stad wywiezienie lub zniszczenie wszystkiego co mogą. Z drugiej strony mam wrażenie że starają się sprowokować atak bezpośrednio na Chersoń od strony Czarnobajewki. Dla mnie to pułapka i próba wciągnięcia UA w miejskie walki. Patrząc na topografie to Chersoń jest nie do utrzymania nawet bez szturmu. Wystarczy że zostanie odcięte połączenie z Nową Kachuwka a przeprawy będą pod kontrolą artylerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gregorius napisał:

 

Jak ely3 napisał chyba inną wojnę oglądamy. Gdzie Twoim zdaniem to przybycie rezerwistów zatrzymało UA? Bo komunikaty armii i blogerów mówi jedynie o problemach z powodu błota które zatrzymały ofensywę w Chersoniu i w okolicach Swatove.

Powiem więcej. Chyba czytamy też inne posty. Bo komunikaty armii i blogerów odnoszą się jedynie do Twojej tezy :)

MTM0M2VlYjUsUjsBeRdvIG8Kb1s_TmF2OBJ3EHlb

Loty wojskowe za ostatni miesiąc. Dobrze nagumowana warstwa ścieralna w Rzeszowie. W sam raz dla Kubicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, starYfaN napisał:

Loty wojskowe za ostatni miesiąc

Ok ale jaka jest Twoja teza związana z tymi lotami? Bo akurat przez ostatni miesiąc Ukraina otrzymywała głównie sprzęt pplot. I z Niemiec trochę armatohaubic ale te jechały koleją

Ukraina narzeka na braki amunicji 155 mm zwłaszcza tych super precyzyjnych Excaliburów czy niemieckich Volcano. 

Dziś się pokazały zdjęcia ze złapania ok 20-30 Rosjan głównie świeżo zmobilizowanych z rejonu moskiewskiego.. Jeńcy na 95% zostali złapani w wyzwolonej wiosce Nowosieliwskie pod Swatowe. Z tego co można wyczytać to Rosjanie opowiadają ,ze tam już w nocy jest mróz. Nie maja ciepłej odzieży, Ratują się czym się da. Do tego brak jedzenia . Wystarczyło kilka nocy i dni pod ostrzałem i w moemncie ataku Ukraińskiej armii to się schowali do piwnic i wyszli z nich by się poddać. Reszta uciekła. Ogólnie od tygodnia jest coraz więcej info i to od samych Rosjan ,że na pierwszej linii jest coraz wiecej zmobilizowanych , którzy nie wytrzymują kombinacji ognia artylerii i braku jedzenia . Rosjanie próbują oszczędzać te lepsze oddziały by bronić Swatowe oraz innych kluczowych punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Ok ale jaka jest Twoja teza związana z tymi lotami? Bo akurat przez ostatni miesiąc Ukraina otrzymywała głównie sprzęt pplot. I z Niemiec trochę armatohaubic ale te jechały koleją

Ukraina narzeka na braki amunicji 155 mm zwłaszcza tych super precyzyjnych Excaliburów czy niemieckich Volcano. 

Dziś się pokazały zdjęcia ze złapania ok 20-30 Rosjan głównie świeżo zmobilizowanych z rejonu moskiewskiego.. Jeńcy na 95% zostali złapani w wyzwolonej wiosce Nowosieliwskie pod Swatowe. Z tego co można wyczytać to Rosjanie opowiadają ,ze tam już w nocy jest mróz. Nie maja ciepłej odzieży, Ratują się czym się da. Do tego brak jedzenia . Wystarczyło kilka nocy i dni pod ostrzałem i w moemncie ataku Ukraińskiej armii to się schowali do piwnic i wyszli z nich by się poddać. Reszta uciekła. Ogólnie od tygodnia jest coraz więcej info i to od samych Rosjan ,że na pierwszej linii jest coraz wiecej zmobilizowanych , którzy nie wytrzymują kombinacji ognia artylerii i braku jedzenia . Rosjanie próbują oszczędzać te lepsze oddziały by bronić Swatowe oraz innych kluczowych punktów

moze ruscy rzucaja tych glodnych rezerwistow zeby uszczuplic zapasy jedzenia armii ukrainskiej? z karabinem czy bez, w okopie czy w niewoli misja wykonana! Ty sie zastanawiales jak rosjanie wykarmia i ogrzeja 300tys zolnierzy -> to moze bedzie problem dla armii ukrainskiej gdzie oni tylu jencow utrzymaja (pol zartem pol serio teraz).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o naciskach na rozmowy pokojowe Rosja Ukraina?

Śledząc najbardziej znane polskie portale informacyjne widoczne jest co raz więcej artykułów o negocjacjach pokojowych. A to że USA rozmawiało coś z Rosją, a to warunki brzegowe Ukrainy, teraz dementi że nie ma rozmów USA Rosja.

Hmmm. Szykowanie gruntu na krzywy pokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Orus92 napisał:

Co sądzicie o naciskach na rozmowy pokojowe Rosja Ukraina?

Śledząc najbardziej znane polskie portale informacyjne widoczne jest co raz więcej artykułów o negocjacjach pokojowych. A to że USA rozmawiało coś z Rosją, a to warunki brzegowe Ukrainy, teraz dementi że nie ma rozmów USA Rosja.

Hmmm. Szykowanie gruntu na krzywy pokój?

oficjalnie nie ma żadnych nacisków aczkolwiek widziałem dosyć sensowne artykuły o tym że Ukraina nie powinna bezwarunkowo odrzucać rozmów przy czym w zasadzie nic to nie oznacza. Na podstawie tego co czytałem bardziej wygląda to na propagandę ruska która bardzo by chciała żeby takie rozmowy się zaczęły. Inna sprawa że te rozmowy nie mają sensu dla obu stron bo obie strony nie mogą spełnić minimalnych żądań drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orus92 napisał:

Co sądzicie o naciskach na rozmowy pokojowe Rosja Ukraina?

Śledząc najbardziej znane polskie portale informacyjne widoczne jest co raz więcej artykułów o negocjacjach pokojowych. A to że USA rozmawiało coś z Rosją, a to warunki brzegowe Ukrainy, teraz dementi że nie ma rozmów USA Rosja.

Hmmm. Szykowanie gruntu na krzywy pokój?

Wg mnie to ruska propaganda tak samo jak twoje zapytanie w tym temacie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orus92 napisał:

A możesz wytłumaczyć na czym polega ta propaganda w  moim wykonaniu polega?

Ktoś mi płaci? Jaki mam cel itd?

No właśnie my byśmy chcieli żebyś Ty nam wytłumaczył jak to wszystko działa :)! Jest kryzys, może któryś z nas chciałby troszkę dorobić… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orus92 napisał:

Co sądzicie o naciskach na rozmowy pokojowe Rosja Ukraina?

Śledząc najbardziej znane polskie portale informacyjne widoczne jest co raz więcej artykułów o negocjacjach pokojowych. A to że USA rozmawiało coś z Rosją, a to warunki brzegowe Ukrainy, teraz dementi że nie ma rozmów USA Rosja.

Hmmm. Szykowanie gruntu na krzywy pokój?

Noe wiem jakie portale czytasz ale nie ma żadnych rozmów ani nawet nie ma przygotowań. Rosjanie swego czasu zerwali. Ukraina po Buczy tez przestała rozmawiac. W tej chwili czasem Turcja bierze na siebie pewne dyskusje jak eksport zboża ale np Rosja zerwała umowę. Świat ich olał i nic nie zrobili, Mało tego Turcja powiedział Rosjanom ,że ich okręty nie przejdą przez Bosfor więc musieli rozpocząć powrót na Kamczatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam najbardziej poczytne gadzinówki. Lubię widzieć oficjalny przekaz jaki płynie.

Nie było nigdzie mowy, że negocjacje trwają tylko pojawiły się głosy/artykuły o warunkach brzegowych Ukrainy do podjęcia negocjacji, dementi że nie ma rozmow stany rosja..

Tak jak wcześniej było grillowanie ofensyw i wszędzie tytuły o kolejnych postępach tak tu teraz cisza i przebakiwanie o sprawach pokojowo negocjacyjnych. Dziwne - wiec zapytałem.

 

Co do tych onuc i propagand, to bardzo interesujące jest jak w świecie internetowym ludzie szybko i pełną pewności wydają osady, jak bardzo nie mają oporów by pisać, że ktoś jest sponsorowany przez Rosję ue Tuska pis czy inny szajs. Ciekawe czy tak samo mocni i odważni byliby na ulicy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza wynika z tego ,że rosysjcy bloigerzy dzostali wezwani do sądów za szerzenie paniki. Teraz jak w Pawliwce doszło do rzezi i dwie eletiarne brygardy straciły 50% stanów  i ponad 80poajzdów . Te pojazdy to mowa o dwóch dniach . . Tak czy siak jak jeden bloger napisał o skargach marynarzy na rzęz to już Duma wezwała do ukarania go za ujawnienie tych skarg bo to tajennica. Więc Rosjanie poza jednym WarGonzo pisza tylko fałszywki o postępach Rosjan lub odparciu ataków. Ukraina swoim blogerom narzuciła skrajny OSPEC i teraz jest tak ,że nie ma praktycznie przecieków. 

Plus błoto które znacząco utrudnia wszelkie ruchy  i już np nie da się zrobić manewrów jak w e wrześniu . Ofensywa trwa walki trwają codziennie na połowie frontu . Oczywiście nie ma na razie tak mocnych ruchów jak jeszcze do 10 października ale Ukraina robi postępy . Negocjacji nie ma i nikt poważny nie wspomina nawet o warunkach brzegowych. To jest obecnie marzenie Rosjan by doszło do rozmów. I rosja teraz ewidentnie próbują zamrozić front za wszelką cene bo im sie końćzą zasoby

Rakiety już muszą kupować w Iranie bo sami nie produkują obecnie a zapasy im się kończą w zastraszającym tempie. Wg wywiadu brytyjskiego Rosjanie zużyli 70-80 % rakiet wyprodukowanych od lat 80 tych. Mają jeszcze trochę starych modeli ale one są zawodne i często trafiają własne wyrzutnie.. Dlatego Rosjanie przerobili pociski S-300 do ostrzału celów naziemnych. Wcześniej strzelali pociskami przeciwokrętowymi ale te tez im sie końcża albo zatonęly na okrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orus92 napisał:

 

 

Co do tych onuc i propagand, to bardzo interesujące jest jak w świecie internetowym ludzie szybko i pełną pewności wydają osady, jak bardzo nie mają oporów by pisać, że ktoś jest sponsorowany przez Rosję ue Tuska pis czy inny szajs. Ciekawe czy tak samo mocni i odważni byliby na ulicy :)  

Jeżeli ktoś się rejestruje na forum o koszykówce i ma jeden post w tematyce związanej z tym forum ,a dużo wpisów w działach nie związanych z tym tematem to ludzie mogą wydawać różne osądy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, NieMy napisał:

Sprawdźmyż! xD

Gdzie tam trzeba pojechać? Piotrogrood? Moskwa? Pierdziszewo?

Ciekawe,  że kasa na trolli jest a na żarcie dla mobilizowanych nie ma. 

Bo nażarty w razie postrzału w brzuch ma przejebane ,dla ich własnego dobra wysyłają ich do boju na głodniaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, mayor napisał:

Jeżeli ktoś się rejestruje na forum o koszykówce i ma jeden post w tematyce związanej z tym forum ,a dużo wpisów w działach nie związanych z tym tematem to ludzie mogą wydawać różne osądy 

 

No faktycznie - niezłe myślenie. Nie ma się co dziwić, że skoro taki intelekt głosuje, to mamy władzę jaką mamy.

Godzinę temu, NieMy napisał:

Sprawdźmyż! xD

Gdzie tam trzeba pojechać? Piotrogrood? Moskwa? Pierdziszewo?

Ciekawe,  że kasa na trolli jest a na żarcie dla mobilizowanych nie ma. 

Warszawa zapraszam. kupić bilet pks z Psiej Wólki i odebrać na dworcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orus92 napisał:

 

 

No faktycznie - niezłe myślenie. Nie ma się co dziwić, że skoro taki intelekt głosuje, to mamy władzę jaką mamy.

 

Akurat źle trafiłeś przez 15 lat mieszkałem w. US i w polskich wyborach nie głosowałem. Mogłem, ale uważałem , że to jest nie fair . Jeżeli rzeczywiście nie jesteś kremlowskim trollem ,tylko fanem NBA.,To opisz bez szukania w Google -w ciągu 2 minut na czym polega zasada TTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.