Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu urodzin Hitlera 20 kwietnia 1945 sowiecka artyleria po raz pierwszy w czasie II wojny światowej zaczęła bić w Berlin. 

Wczorajszy kremlowski jubilat też dostał piękny podarek. Oprócz tego że most krymski jest istotny logistycznie, to jeszcze jest ważnym symbolem megalomańskich wizji Putina. Zobaczymy jak zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyznawcy putina i ruSScy koloniści na Krymie maja ciepło. Na północy toczą się walki; most, gdzie pewnie myśleli, że jak będzie bardziej niebezpiecznie, to opuszcza "swoj" Krym jest częściowo zniszczony. Posiłki mogą być dostarczone tylko droga morska lub kosztem osłabienia linii obronnych od północy.

Jak żyć wladimirze wladimirowiczu! Jak żyć nasz carze, ostojo pokoju, dostatku i miłości! 

Piękna wiadomość. W końcu most zniszczony. I kolejne miliardy euro, dolarów czy tam setki miliardow jeśli chodzi ruble poszły się walić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Szabla napisał:

No to wyznawcy putina i ruSScy koloniści na Krymie maja ciepło. Na północy toczą się walki; most, gdzie pewnie myśleli, że jak będzie bardziej niebezpiecznie, to opuszcza "swoj" Krym jest częściowo zniszczony. Posiłki mogą być dostarczone tylko droga morska lub kosztem osłabienia linii obronnych od północy.

Jak żyć wladimirze wladimirowiczu! Jak żyć nasz carze, ostojo pokoju, dostatku i miłości! 

Piękna wiadomość. W końcu most zniszczony. I kolejne miliardy euro, dolarów czy tam setki miliardow jeśli chodzi ruble poszły się walić.

Ale ogolnie to chyba ten most nie jest zniszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, memento1984 napisał:

Pytam serio, on sie zapadl z tej jednej strony? Jedna wiazka przejezdna lol.

 

Po kremlowsku albo pisowsku pewnie jest cały, ale wątpię żeby po takich przejściach to się trzymało kupy i było sprawne.

Co nie oznacza że nie będą po tym jeździć, pytanie tylko jak długo i co będą w stanie tak przewieść bez rozwalenia go do końca. Pewnie w przeciągu dni wyskoczą jakieś analizy praktyków co się dzieje z konstrukcjami i betonem po takich pożarach, będziemy wiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno piciagi moga jezdzic po mostku ,  MSZ Ukrainy powiadomiło, że białoruski resort dyplomacji wezwał w sobotę ukraińskiego ambasadora, przekazując mu notę, w której oskarżył Kijów o "planowanie ataku na Białoruś".  niezly pretekst zeby pomoc putinowi i  uprzedzic atak :))) ukrainy. to bylby game changer .

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zawsze mozez miec swoje zdanie,  ja uwazam ze walka na dwa fronty  bez wsparcia zachodnimi soldierami bardzo zmienilaby sytuacje strategiczna ukrainy , batko zeby utrzymac obywateli w ryzach potrzebuje pewnie jakies 10 tys soldatow , reszta moze wojowac na ukrainie , a zachod nigdy nie wysle swoich soldierow na ukraine. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

nie no zawsze mozez miec swoje zdanie,  ja uwazam ze walka na dwa fronty  bez wsparcia zachodnimi soldierami bardzo zmienilaby sytuacje strategiczna ukrainy , batko zeby utrzymac obywateli w ryzach potrzebuje pewnie jakies 10 tys soldatow , reszta moze wojowac na ukrainie , a zachod nigdy nie wysle swoich soldierow na ukraine. 

Łukaszenko niespecjalnie ma ochotę dać broń do ręki i szkolić ludzi których 2 lata temu brutalnie pacyfikował. Przecież na początku inwazji grupa Białorusinów uszkodziła tory i utrudniła w ten sposób transport wojsk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mistrzBeatka napisał:

nie no zawsze mozez miec swoje zdanie,  ja uwazam ze walka na dwa fronty  bez wsparcia zachodnimi soldierami bardzo zmienilaby sytuacje strategiczna ukrainy , batko zeby utrzymac obywateli w ryzach potrzebuje pewnie jakies 10 tys soldatow , reszta moze wojowac na ukrainie , a zachod nigdy nie wysle swoich soldierow na ukraine. 

Każdy może mieć swoje zdanie. Ja po prostu tak uważam dlatego że:

a) Niezależnie od tego czy Białoruś zaatakuje czy nie to Ukraina musi być na to gotowa i wojska i tak nie mogą być zabrane z okolic Kijowa.

b) Białoruś może wystawić około 40-50k przy czym nawet w tej grupie żołnierzy większość nie popiera ataku na Ukrainę. Dlatego nawet wśród nich może dojść do buntu.

c)Magazyny i lotniska Białoruskie wykorzystywane przez ruskich są w zasięgu HIMARS. Po wkroczeniu wojsk Białoruskich nie będzie powodu żeby ich nie zaatakować.

d) Straty i ofiary po stronie Białoruskiej armii szybko mogą zapoczątkować bunt.

e) Atak Białorusi może zwiększyć pomoc ze strony USA i zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gregorius napisał:

Każdy może mieć swoje zdanie. Ja po prostu tak uważam dlatego że:

a) Niezależnie od tego czy Białoruś zaatakuje czy nie to Ukraina musi być na to gotowa i wojska i tak nie mogą być zabrane z okolic Kijowa.

b) Białoruś może wystawić około 40-50k przy czym nawet w tej grupie żołnierzy większość nie popiera ataku na Ukrainę. Dlatego nawet wśród nich może dojść do buntu.

c)Magazyny i lotniska Białoruskie wykorzystywane przez ruskich są w zasięgu HIMARS. Po wkroczeniu wojsk Białoruskich nie będzie powodu żeby ich nie zaatakować.

d) Straty i ofiary po stronie Białoruskiej armii szybko mogą zapoczątkować bunt.

e) Atak Białorusi może zwiększyć pomoc ze strony USA i zachodu.

z a moge sie lekko zgodzic chociaz to oznacza straty po stronie ukrainskiej , a wejda swieze soldaty bialoruskie ,  b ,c , d zwykla gdybologia nczym nie poparta , zyjemy dokladnie w takiej samej bance  informacyjnej w jakiej zyja bialorusini czy ruscy .  . e - zwiekszy sie pomoc zachodu , wiecej sprzetu ale nie soldierow   , ukraincy tez maja ograniczona liczbe swoich zolnierzy , ktorych coraz ciezej zastepowac. 

3 godziny temu, ptak napisał:

Łukaszenko niespecjalnie ma ochotę dać broń do ręki i szkolić ludzi których 2 lata temu brutalnie pacyfikował. Przecież na początku inwazji grupa Białorusinów uszkodziła tory i utrudniła w ten sposób transport wojsk. 

grupa bialorusinow ,serio ?  bo to przeciez ma duze znaczenie , ze jacys najprawdopodobniej cywile rozwalili tory , zgadzam sie ze  batko nie garnie sie do wojny . lukaszenko glownie pacyfikowal cywili , a cywili nie bedzie wysylal , bialorus ma zdaje sie okolo 50 tysiecy soldatow , czesc zostawi w razie w a reszta moze pojsc wojowac. 

btw bialorusini sa calkiem niezle przeszkoleni w wojowaniu tam nadal jest obowiazkowy pobor i trwa takie szkolenie 12-18 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mistrzBeatka napisał:

z a moge sie lekko zgodzic chociaz to oznacza straty po stronie ukrainskiej , a wejda swieze soldaty bialoruskie ,  b ,c , d zwykla gdybologia nczym nie poparta , zyjemy dokladnie w takiej samej bance  informacyjnej w jakiej zyja bialorusini czy ruscy .  . e - zwiekszy sie pomoc zachodu , wiecej sprzetu ale nie soldierow   , ukraincy tez maja ograniczona liczbe swoich zolnierzy , ktorych coraz ciezej zastepowac. 

 

takiej samej tylko symetrycznej z wajcha w druga strone : )

po 7+ miesiacach to teraz mozna tylko zasmiac z 90% "filmikow" umieszczanych codziennie z ministerstwa propagandy UA (mozna sobie zrobic takie "biny" tematyczne - fajny UA zolnierz z wasem tupiacy do muzyki / zly ork / pies patron raz na tydzien / stugna + spalone jakies tam wozy gdzies tam i rozkminka przez wirtualnych detektywow via metadata/"ja to znam, ja to wiem gdzie to" / traktor z ruskim czolgiem / pijani ruscy rezerwisci / dron cos tam). Ruskich to nie ma co ogladac bo byla zenada day=1 i ch im w smak.

ale ludzie to lubia, patrzac na komentarze i reakcje (po obu stronach, kazdy dopingujac z kanapy -> no ruskim sie troche zepsulo teraz z mini-mobilizacja ale doping z zachodu, od internetowych kanapowcow jest taki, ze normlanie zolnierze UA maja lezke w oku right?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

zyjemy dokladnie w takiej samej bance  informacyjnej w jakiej zyja bialorusini czy ruscy

Z tym ciężko się w ogóle zgodzić. I każde porównanie tych stron jest krzywdzące. O ile memento1984 żyję w USA (przynajmniej tak myślę) i może tam tv kreuje zupełnie innych obraz i jestem w stanie go zrozumieć to będąc w Polsce nie trzeba dużo wysiłku żeby móc posiłkować się wiadomościami z pierwszej ręki żeby zobaczyć że powszechny obraz w PL na temat wojny nie odbiega znacząco od tego co się faktycznie dzieje. (Pomija się pewne niewygodne wydarzenia które miały miejsce). Pomijam to że duża cześć "dziennikarzy" myli najbardziej podstawowe fakty. 

Na Białorusi w dalszym ciągu może oglądać tv z poza granic Białorusi i choć państwowe TV stara się jak może to ludzie mają szerszy dostęp do informacji. 

W rosji w tv obowiązuje jeden z góry narzucony przekaz i wystarczy oglądać którykolwiek ich program publicystyczy żeby to zrozumieć.

5 godzin temu, memento1984 napisał:

takiej samej tylko symetrycznej z wajcha w druga strone : )

Tak jak pisałem wyżej choć rozumiem dlaczego tak uważasz nie mogę nic poradzić że wewnętrznie czuję się takim postem zdegustowany. Zrównywanie nawet w propagandzie tego jest dla mnie obrzydliwe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.