Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, darkonza napisał:

Francja miałą lepsze czołgi niż Niemcy w 1940 i wcale nie miałą ich mniej, ale rozdzieliła je po kilkanascie sztuk na dywizję. Niemcy skoncetrrowali chyba ze 2000 w jednym miejscu i tego walca nie ma jak zatrzymać,a francuskie grupki zatrzymywac sie dało.

Niemcy mieli dwukrotną przewagę w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

Nie sądzę, do tej pory wszyscy wycierali sobie gęby 'kompromisem aborcyjnym' - teraz już nikt tego nie będzie robić, a więcej osób statystycznie w Polsce chce liberalizacji ustawy aborcyjnej v. większych restrykcji, więc skoro presja tych 'większe restrykcje' podziałała, to tych pierwszych podziała za jakiś czas tym bardziej.

Więc Chytruz i january mają racje: jakby PiS tego nie ruszył, to ten 'kompromis' by się utrzymał być może całkiem długo (dopóki typowa lewica nie doszłaby do władzy) - a tak IMHO wystarczy, że dojdzie do władzy Platforma. Krótkoterminowo zyska (nie do końca wiem co, ale załóżmy), ale długoterminowo straci.

To, że wyboldowane to prawda, to inna sprawa.

Mit - nie zaczepiajmy gości, bądźmy grzeczni, dawajmy im nasz lunch to może nas nie pobiją. Oprych zawsze będzie oprychem.

Patrz -> historia liberalizacji prawa aborcyjnego w Europie.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cardi napisał:

To co? Nie wysyłamy żołnierzy na frony w obronie kraju, bo życie żołnierza jest większą wartością niż suwerenność i niepodległość kraju? Serio?

Bronimy się chyba przed tym żeby na inni nie zaatakowali i mordowali. Chyba że wierzysz w pokojowa aneksje bez represji.

A poważnie to było bardziej do faktu, że życie ludzkie jest rzeczą ktore kazda konstytucka powinna bronić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DeltaCenter napisał:

A czy lewica, warszawfka, szeroko rozumiany salon, wyznawcy narracji TVN chcą poprzestać wyłącznie na aborcji eugenicznej? Pytanie do ciebie tecu, popierasz liberalizację prawa aborcyjnego i np. legalną aborcję do 12 tygodnia, ciekaw jestem bo wydaje mi się, że wtedy kobiety chcące dokonać aborcji nie kierują się ciepieniem i męczarniaim dziecka po urodzeniu. No raczej zdrowie dziecko nie cierpi po urodzeniu. Choć kiedyś Wyborcza flirtowała z panem profesorem, który uważał, że rodzice mają prawo do usuwaniu dzieci do roku po ich urodzeniu.

Ja popieram obecny (ten obowiązujący do wczoraj) kompromis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Koelner napisał:

Niemcy mieli dwukrotną przewagę w powietrzu.

Pewnie, ale rajdu dokonały czołgi, spojrrzałem w dane, niemcy mieli blisko 2,5tys, a francuzi 3,3 tys czołgów, jednak nikt nie słyszał o ich "akcjach" bo były podzielone na grupki, a niemieckie razem, chodzi o doktrynę użycia.

Lotnictwo jasne ze swoje robi, ale skoncentrowanego ataku 1000 sztuk nie powstrzyma.

p.s. Układ warszawski w powietrzu tez miał duza przewagę liczebną

W drugiej czesci jest coś na temat lotnictwa w takiej totalnej wojnie:

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

Mit - nie zaczepiajmy gości, bądźmy grzeczni, dawajmy im nasz lunch to może nas nie pobiją. Oprych zawsze będzie oprychem.

Prawo aborcyjne i tak zostałoby prędzej czy później zliberalizowane. 

W Polsce obowiązywał mit ''kompromisu aborcyjnego'', więc ludzie, którzy powinni w teorii robić to co Zachód (SLD, Platforma) nie chcieli tego przez lata ruszać. ,,Mamy w Polsce najbardziej restrykcyjne prawo w UE, ale mamy kompromis i nie będziemy go ruszać''.

Gdyby Platforma przejęła władzę w 2023 - IMHO dalej nie chciałaby tego ruszać.

PiS pierwszy to ruszył i jak w 2023 roku Platforma przejmie władzę - to nikt nie powie słowa o żadnym 'kompromisie'. Co to za kompromis, gdy PiS przejmuje władzę i znowu zaostrzy prawo? 

Więc tak, ten 'kompromis' aborcyjny > bardziej restrykyjne prawo aborcyjne z perspektywy PiS. Czasem mniej to jest jednak więcej.

I będzie zliberalizowane ''prędzej'', a nie ''później''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym badaniu w USA wyszło, że dzieci z rodzin konserwatywnych mają niższy poziom empatii niż dzieci z rodzin bardziej liberalnych. W dorosłym życiu również jest to widoczne (między innymi właśnie podczas dyskusji o aborcji uszkodzonych płodów).  

Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach to są obrzydliwi hipokryci. 

 

 

dc499bski-bo-dotyczyc582a-ich-osobiscie-aborcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

Lotnictwo jasne ze swoje robi, ale skoncentrowanego ataku 1000 sztuk nie powstrzyma.

Lotnictwo wygrywa wojny ale nie jest w stanie utrzymać terytorium ( np. Wietnam , Afganistan ). Czołgi spełniają element zastraszający ale ich wartość bojowa spadła drastycznie. Od bitwy na łuku Kurskim gdzie ukazana była skuteczność broni przeciwpancernej nie opłaca się nawet z powodu kosztów budować drogich czołgów ( nie chodzi nawet o $ ale roboczogodzine ) jak można robić tańsze działa przeciwpancerne ( mobilna artyleria ) czy broń przeciwpancerna piechoty .Dlatego dyskusja o przewadze broni pancernej po 45 jest jak dyskusja o przewadze kawalerii w 39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Lotnictwo wygrywa wojny ale nie jest w stanie utrzymać terytorium ( np. Wietnam , Afganistan ). Czołgi spełniają element zastraszający ale ich wartość bojowa spadła drastycznie.

Lotnictwo jest fajne jak wojna trwa miesiace i lata, ale co jak ma potrwac tygodnie? Samoloty nie zdąza zbyt wiele zrobić. Im większa skala starcia, im szybciej wszystko sie dzieje tym mniejsze znaczenie ma lotnictwo. Im mniejsza skala starcia, im wolniej wszystko przebiega tym lotnictwo wazniejsze.

Obejrzyj  te filmy, naprawdę są sensownie zrobione i sensownie zaprojektowano przebieg wydarzeń. Łacznie z decyzjami o ataku atomowymi łącznie z tym ze Polska najwiecej dostaje w d..e

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jan.kowalski napisał:

W pewnym badaniu w USA wyszło, że dzieci z rodzin konserwatywnych mają niższy poziom empatii niż dzieci z rodzin bardziej liberalnych. W dorosłym życiu również jest to widoczne (między innymi właśnie podczas dyskusji o aborcji uszkodzonych płodów).  

Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach to są obrzydliwi hipokryci. 

masz na myśli osoby liberalne udające że dla nich to kwestia empatii a nie wygody? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Tym w stanie Iowa czy Idaho? 

Nie pamiętam, bo dawno o tym czytałem. A ma to jakieś znaczenie?

Zresztą bardzo podobne obserwacje ma... Tomasz Terlikowski. Oto jego opinia o liberalno-lewackiej Norwegii:

Bardzo lubię Norwegię, pewnie mógłbym tam mieszkać. Z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci. W Norwegii system opieki społecznej dla dzieci z zespołem Downa jest o niebo lepszy niż w Polsce. I jest to niewątpliwie element cywilizacji życia. Z drugiej strony jest tam pełne przyzwolenie, żeby dzieci z Downem abortować. Wiele razy zastanawiałem się, jak te rzeczy mogą współistnieć. Nie wystarczy zakazać aborcji, aby stworzyć dobre społeczeństwo. To ważna sprawa, bo dotyczy fundamentów, ale jej zakazanie nie rozwiązuje problemów. Takich złudzeń nie mam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jan.kowalski napisał:

Zresztą bardzo podobne obserwacje ma... Tomasz Terlikowski. Oto jego opinia o liberalno-lewackiej Norwegii:

Bardzo lubię Norwegię, pewnie mógłbym tam mieszkać. Z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci. W Norwegii system opieki społecznej dla dzieci z zespołem Downa jest o niebo lepszy niż w Polsce. I jest to niewątpliwie element cywilizacji życia. Z drugiej strony jest tam pełne przyzwolenie, żeby dzieci z Downem abortować. Wiele razy zastanawiałem się, jak te rzeczy mogą współistnieć. Nie wystarczy zakazać aborcji, aby stworzyć dobre społeczeństwo. To ważna sprawa, bo dotyczy fundamentów, ale jej zakazanie nie rozwiązuje problemów. Takich złudzeń nie mam.

 

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Ktoś powie, że nawet jedno takie życie jest ważne i ja się mogę zgodzić. Tylko, że brakuje mi empatii wśród osób, którzy cieszą się z takiego wyroku TK. Nie słyszę głosów, urodź, nie zabijaj, pomożemy Ci w tym trudnym czasie, będziemy pomagali przy opiece nad dzieckiem, wesprzemy finansowo, a nawet przejmiemy całą opiekę nad nim jeżeli nie czujesz się na siłach, bo rozumiemy, że nie każdy może być bohaterem. Nie ma nic takiego, jest tylko hasło urodź, nie zabijaj. 

Państwo także abdykowało, ustawa o zaostrzeniu aborcji powinna nieść ze sobą realną pomoc nie tylko finansową, łącznie z mozliwością legalnego oddania takiego dziecka, bo nie każdy może być bohaterem. Większość nim nie jest i nie będzie. Niestety, nie wierzę, że tak będzie, patrząc po tym jak Państwo pomaga osobom wychowujących niepełnosprawne dzieci. 

Przy okazji, chylę czoła w wielkim szacunku dla osób, które wychowują dzieci z jakąkolwiek niepełnosprawnością. 

Tomasz Terlikowski

Tecu

przypadek?

 

(i myślę że te oba teksty to jest całkiem normalna sprawa -> samo zabranianie bez zapewnienia wsparcia nie jest nic warte :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jan.kowalski napisał:

W pewnym badaniu w USA wyszło, że dzieci z rodzin konserwatywnych mają niższy poziom empatii niż dzieci z rodzin bardziej liberalnych. W dorosłym życiu również jest to widoczne (między innymi właśnie podczas dyskusji o aborcji uszkodzonych płodów).  

To jest fałszywa alternatywa. Obie strony używają argumentu empatii. Jedna w stosunku do dzieci a druga w stosunku do matek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

masz na myśli osoby liberalne udające że dla nich to kwestia empatii a nie wygody? :)

Mam na myśli chociażby empatię w stosunku do kobiet z Polski B, dla których wycieczka do kliniki w Pradze to nie jest takie hop siup jak dla Lemingów z Wilanowa a opieka nad dzieckiem z niedorozwojem to w ich przypadku jest większa katorga niż chociażby dla Kai Godek (czyli osoby dobrze sytuowanej i mającej wsparcie męża). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Mit - nie zaczepiajmy gości, bądźmy grzeczni, dawajmy im nasz lunch to może nas nie pobiją. Oprych zawsze będzie oprychem.

Patrz -> historia liberalizacji prawa aborcyjnego w Europie.

Dokładnie. Też tak zawsze uważałem. I PiS właśnie pokazał po raz kolejny, że jest oprychem. Ale spoko odpowiedź nadejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

To jest fałszywa alternatywa. Obie strony używają argumentu empatii. Jedna w stosunku do dzieci a druga w stosunku do matek. 

Nie wiem czy można to nazwać empatią, czy jednak raczej fanatyzmem. Za tą "empatią" niestety nie kryje się często żadna chęć pomocy realnej. Ma tak być i koniec. Reszta mnie nie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jan.kowalski napisał:

Mam na myśli chociażby empatię w stosunku do kobiet z Polski B, dla których wycieczka do kliniki w Pradze to nie jest takie hop siup jak dla Lemingów z Wilanowa a opieka nad dzieckiem z niedorozwojem to w ich przypadku jest większa katorga niż chociażby dla Kai Godek (czyli osoby dobrze sytuowanej i mającej wsparcie męża). 

No a druga strona ma 'empatie' w stosunku do potencjalnie zabijanych dzieci.

pick ur poison

11 minut temu, Tecu napisał:

Nie wiem czy można to nazwać empatią, czy jednak raczej fanatyzmem. Za tą "empatią" niestety nie kryje się często żadna chęć pomocy realnej. Ma tak być i koniec. Reszta mnie nie interesuje. 

przeciez kolega dal cytat 'fanatyka' Terlikowskiego ktory mowi dokladnie to samo co Ty :)

ot jedna strona chce po drugiej stronie widziec religijnych fanatykow a druga mordercow dzieci

to tyle jesli chodzi o 'empatie' w tym sporze xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.