Jump to content
matek

Lakers '20

Recommended Posts

1 minutę temu, ignazz napisał:

Spurs o ile dobrze pamietam przebąkiwali coś co potwierdza wersje Januarego. 
przyciśnięci przez media chcieli Ingram Kuzma Hart 2/3 picki i 2 swapy. Najpierw było kręcenie nosem ze Ingram niedostępny a potem ze na pewno nie ma opcji na obu razem. Pewnie potem przez analogie z Davisem podobnie wiec coś jest na rzeczy z KK. 

Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób to co przytaczasz potwierdza to, że Lakers rzekomo najbardziej chcieli zatrzymać Kuzmę. Jeśli już, to wskazuje na Ingrama (o czym zresztą sam nie raz pisałeś, próbując bronić decyzji Spurs).

W zostawieniu Kuzmy to istotną rolę odegrał też jego kontrakt. Chyba nikt kto ma oczy nie ocenił long-term potencjału Kuzmy nad Ingramem. Zrobił dobre śniadanie po wszystkim to został 🙃

maxresdefault.jpg

8 minut temu, Jendras napisał:

Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób to co przytaczasz potwierdza to, że Lakers rzekomo najbardziej chcieli zatrzymać Kuzmę. Jeśli już, to wskazuje na Ingrama (o czym zresztą sam nie raz pisałeś, próbując bronić decyzji Spurs).

Na pewno priorytetem było pozostawienie Ingrama i tu jesteśmy zgodni. Ale to przywiązanie do Kuzmy zapewne zablokowało podstawowy ruch z Leonardem. Niezależnie od naszych dywagacji spurs niezręcznie było zrobić ten ruch z głupiej przyczyny uporu popa i tylko szukano powodu zerwania rozmów których na dobra sprawę nie było. To ze na dziś  jeszcze bardziej podbita jest wartość Leonarda złe świadczy o spurs ... ale i innych klubach które ostatecznie nie zaryzykowały w tym lakers. Ale przegrany na dziś to spurs. Uważnie patrzę czy drugim największym przegranym nie będzie Bron. 

No ale January nie pisał, że Lakers po prostu chcieli zatrzymać Kuzmę, tylko że woleli go od Ingrama. 

• Like 1

1 minutę temu, Jendras napisał:

No ale January nie pisał, że Lakers po prostu chcieli zatrzymać Kuzmę, tylko że woleli go od Ingrama. 

Napisałem, że był nie do wyciągnięcia Kuzma. Ingram jak wiemy do wyciągnięcia był :P 

12 minut temu, Jendras napisał:

No to to jest przecież równoznaczne. 

Zle przeczytałem.

To, że Lakers po zeszłym sezonie woleli zatrzymać Kuzmę od BI to akurat jest wiadome. Nie wiadomo tylko czy była opcja przy negocjacjach z Pels na zatrzymanie BI, a puszczenie Kuzmy, są przesłanki które na to wskazują i te które temu przeczą.

40 minut temu, january napisał:

Nie wiadomo tylko czy była opcja przy negocjacjach z Pels na zatrzymanie BI, a puszczenie Kuzmy, są przesłanki które na to wskazują i te które temu przeczą.

Jakie przesłanki wskazują, że Lakers mieli opcje zatrzymać Ingrama ? W lutym były takie reporty

Wojnar tego nie dementował jedynie dodawał, że Pels chcą zamiast fillerów picki. Potem sytuacja już po przyjściu Griffina wyglądała tak, że Ingram był kluczowym elementem tego trejdu, a jedyne znaki zapytania to była sprawa jego zakrzepicy.

Cytat

I spoke to several people within the Pelicans' organization in the past several months that have a really high opinion of Brandon Ingram, and beyond just Brandon Ingram, have a really high opinion of the trade package that was on the table that was ultimately rejected. 

https://www.cbssports.com/nba/news/anthony-davis-trade-rumors-david-griffin-loves-brandon-ingram-several-within-pelicans-loved-lakers-original-offer/

Przyznam się bez bicia , ze lubiłem Kuzme. Sam do końca nie wiem dlaczego , ale lubiłem patrzeć na jego grę w ofensywie . I nie zgadzałem się z częścią krytykujących go Kolegów. Ale po tych kilku spotkaniach jestem załamany co on prezentuje w defensywie . A już ten ostatni mecz to w ogóle załamka . A ze teraz i w ofensywie cieniutko, to chyba naprawdę trzeba pożegnać się z tym graczem. Mam jeszcze cicha nadzieje , ze to wpływ tej kontuzji i potrzeba mu jeszcze kilkunastu spotkań by przynajmniej wrócił do poziomu ofensywnego z poprzedniego sezonu. Ale jak to mówią : nadzieja jest matką głupich 😀

No i przeciwko Suns Kuzma po obu stronach wyglądał tak jak się od niego oczekuje. Niesamowicie siedziała trójka Phoenix przez trzy kwarty. Live by 3 die by 3. Te FT Lebrona to czasem jakiś żart jest.. Jakoś nie mogę oglądać jednocześnie Rondo i LBJa na boisku, straszna kupa wtedy jest grana. KCP ma nad czym myśleć widząc grę Bradleya czy nawet Caruso.

• Like 1

Dla mnie KCP to najgorszy zawodnik z tych obecnie grających w rotacji. Dawno powinniśmy się go pozbyć . 
No te dwie trojeczki Kuzmy w końcówce ustawily mecz.

KCP mimo wszystko powinien się ogarnąć rzutowo jako-tako, za to Caruso jest w ataku bardzo słaby i z tokiem sezonu mam nadzieję, że wyleci z rotacji (dzisiaj +12 i wyjątkowo nie zrobił żadnej głupiej straty). Niestety on ma świetną reputację, bo jest biały, prawie-łysy, a potrafi w przechwyt i dunka, więc trochę to pewnie potrwa. Rondo bardzo dobrze pokazał się w 2nd unit, ale wszyscy wiemy, że następne mecze będzie grać wiele minut obok LeBrona, huura, dzisiaj na chwilę mieliśmy lineup Rondo-Caruso-Lebron-Davis-Dwight, perwersyjnie zacząłem żałować, że nie potrwało to dłużej. ;]

Dobry mecz dla Lakers, Suns grają najgorszą koszykówkę z perspektywy obrony Lakers (kilku ballhandlerów i obaj wysocy rozciągający grę na obwodzie), cenny materiał. Dopóki Baynes ma przez te 25 minut impakt naprawdę elitarnego rolesa, a Suns jako team są hot za 3 od początku sezonu - dopóty Suns są for real. Drugie-trzecie najlepsze zwycięstwo w tym sezonie tbh. 

Bardzo źle fizycznie LeBron wygladał te dwa ostatnie mecze... Mimo wszystko - 24 asysty przy 3 stratach, nie przeszło z Toronto, ale na szczęście dzisiaj świetny Kuzma.

17 godzin temu, january napisał:

Zle przeczytałem.

To, że Lakers po zeszłym sezonie woleli zatrzymać Kuzmę od BI to akurat jest wiadome.

A gdzie tam. :)

btw. dzisiaj widzę spokój od Kuzmy. :)

Bardzo fajnie już któryś mecz z kolei to funkcjonuje.

Edited by Jendras
  • Like 4

30 minut temu, Jendras napisał:

btw. dzisiaj widzę spokój od Kuzmy. :)

myślisz że ktoś się nabierze na  niego jeszcze😆 ?

Dobrze by było :P 

Daje jednak potrzebne punkty z ławki . Taki Williams w Clippers tez nie broni, ale jest straszna bronią . A przynajmniej warunki do bronienia Kuz ma lepsze . Dajmy mu jeszcze pare spotkań . Niech od rdzewieje po kontuzji.

Tylko Williams jest w tym wszystkim regularny, od biedy coś wykreuje, nie ma problemu z rolą rezerwowego i w swoim primie (?) zarabia 7-8 baniek za sezon. Kuzma w Lakers miałby sens, gdyby ustabilizował rzut na sensownym poziomie, bo to w połączeniu z jego bieganiem do kontr i ścinaniem pod kosz dawałoby dodatkowe warianty na rozegranie akcji przy lepiej zorganizowanej obronie. Niestety obecnie Kuzma w ataku krząta się bez celu rażąc nieskutecznością, a w defensywie jest równie tragiczny co wcześniej. Póki gra za śmieszne pieniądze, to wielkiej krzywdy drużynie nie robi, ale dramat zacznie się wtedy, kiedy wyciągnie rękę po większą kasę i obawiam się, że na stawce Sweet Lou się raczej nie skończy :)

7 godzin temu, january napisał:

myślisz że ktoś się nabierze na  niego jeszcze😆 ?

Z Bradley'em pisałeś podobnie. Za tą kwotę kontraktu, nie da się dostać nic poza końcem ławki. Kuzma był aktywem w rs, dzisiaj to żaden asset. I tak jak od początku wiadomo było, że Ingram potrzebuje 3 lat, tak Kużma w 1 roku przebił swój sufit.

Też chętnie zobaczyłbym go w innej ekipie za cokolwiek podobnego do winga 3&D, ale realnie nie ma na to szans. Deng zarabia 2,5 x tyle.

Jak nie ma dnia, powinien siedzieć na d, na końcu ławki i tyle. KCP podobnie. 

Myślę, że Pelinka przerżnął deal za AD, ale raczej nie było szans na zatrzymanie Ingrama (z Kuzmą czy bez).

13 godzin temu, Jendras napisał:

Bardzo fajnie już któryś mecz z kolei to funkcjonuje.

czy to standardowi komentatorzy lokalnej stacji Lakers czy jacys zastepczy? akurat ogladalem mecz z ich komentarzem i kiepscy moim zdaniem, a jednak w LA spodziewalbym sie czegos z gornej polki