Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa midrangeJ Ingrama - Lakers (sztab i LJ) zachęcają go mocno do takiej gry...

Dwie kwestie - pierwsza to odpoczynek całkowity dla LJ w ofensywie (BI jako jedyny gra 1v1 właściwie poza LeBronem) w tych akcjach.

Druga natomiast to podobno przygotowanie longterm Ingrama jako tej opcji w ofensywie pod PO.

 

Cóż fanem tego za bardzo nie jestem, bo do takiej gry Ingramowi brak masy, footwork i doświadczenia jeszcze, więc to wygląda jak wygląda... No i jednak te akcje to jest wg mnie ostateczność w HCO (ogólnie midrangeJ, o turnaround nie wspominając), a nie jako podstawa planu, no ale cóż. 

 

Nie wiem czy pomysłodawcą tego był Magic czy Walton, ale już powinni opróżniać swoje gabinety, ewentualnie jechać do Moreya na pogadankę o bezsensowności takiej koszykówki i jak będą odjeżdżać to zabrać ze sobą Melo, który nauczy Ingrama jak to się robi w starym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

fajnie wyglada 20 punktow mcgee, ktory masakrycznie korzysta na calym systemie ofensywnym. w kazdym innym teamie, gdzie bylby zmuszony do graniaa 1on1 pewnie nie robilby 10pts, tutaj robi 20 i w zasadzie koledzy pracuja na 80% jego punktow. jestem bardzo na tak.

Tak jak mówisz, w tym przypadku świetnie się wpasował i chłopaki wykorzystują go jak należy, jakkolwiek to zabrzmiało. Teraz już nie gra się centrem w post up tak jak kiedyś kloce się masowały pod koszem. Dzisiaj center jak nie ma rzutu to po picku leci na kosz, wykańcza loba albo czeka koło trumny o jak niski wjeżdża na kosz to znowu albo lob albo podanie z rąk do rąk na małym dystansie przy podwojeniu i paka i więcej nie potrzeba, a że Mcgee ma duży zasięg to jest łatwiej. Mamy takiego Capelle za ułamek ceny.

Ostatnio Hart jakby niewidoczny, owszem w poprzednich meczach trafił parę trójek ale ogólnie jak na jego 20parę minut na mecz to mało go widać. Dobrze, że KCP trochę się ogarnął, ogólnie bardzo ciekawe jest dla mnie to ustawienie small ball gdzie gra 4 niskich, Rondo, KCP, hart i lance plus center.

No i oczywiście szkoda straty Ronda, więcej pogra pewnie trio niskich i może ukrainiec wejdzie na parę minut.

Ogólnie to jak czytałem wcześniejsze wpisy, że przy braku centra zbawi nas Mo Wagner, to przypomina mi się jak bardzo mial nas zbawić pod koszem przez dwa lata Thomas Bryant co ma długie łapy i ma być bestią w obronie a koleś jest chyba poza rotacją w Magikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

war zone in 3, 2, 1....

 

generalnie to pisane juz bylo odkad bron podpisal z lakers, ze ciezko uwierzyc w to, by tu przyszedl bez jakiegos planu. w sensie, bron + mlodzi i atakuja lige... bron od 2010 zawsze mial jakis plan. tak bylo w miami, tak bylo w cleveland. kd,ad i lj wyglada na bardzo rozsadny plan na koncowke kariery. spokojnie moglby zdobyc tytul, pozniej odejsc pograc z synem i zostawic organizacje w rekach kd i ad. to wyglada rozsadnie i schodzi sie w jedna calosc (agent ad, miejsce w salary na kd)

 

inaczej tez patrzy sie na wszyskie podejmowane decyzje przy fa (rich paul) i rezygnacji z randle'a (swoja droga imo randle mial byc zatrzymany, skorzystac z opcji i pojsc w s'n't za davisa w pakiecie...)

 

to by tez sporo wyjasnialo w kwestii pg13 oraz walki agentow o wplywy. aaron mintz mogl juz wczesniej swoje wiedziec i dlatego doprowadzil do takiej sytuacji, by lakers utrudnic zycie. moze pg nie byl nawet brany pod uwage przez brona/richa paula... a mintz nie chcial, by poprzez randle'a pomoc la w kwestii zdobycia davisa. to wyglada logicznie

 

lol, fajny news. troche porazek pels i zrobi nam sie zabawnie. ciekawe jaka bedzie cena za ad, w sumie poza kevinem love nie pamieram, by jakas gwiazda poszla za rozsadne pieniadze. przyklad melo pokazuje, ze oddanie polowy skladu za carmelo niczego dobrgo nie przynioslo, bo knicks oddali niemal wszystkie assety i suma sumarum nie udalo sie nic zbudowac wokol niego.

 

z 2 strony lj,ad i kd, ciekawe czy da sie otoczyc fa by byli w stanie grac o mistrzostwo...

jak znam zycie, pels za ad beda chcieli cale mlode trio plus picki... a to i tak moze byc malo

 

ciekawie bedzie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis jeśli poinformuje zarząd że nie skorzysta z opcji gracza (już chyba jest przekonany że z tą organizacją do finału nie wejdzie) to Pels będą mieli do wyboru rok AD, czyli rok z szansą na PO albo oferta od Lakers. Ingram + pick za rok Davisa bez opcji przedłużenia kontraktu wydaję się być rozsądnę. Pels mieli by młodego gracza, w którym wiele osób widzi przyszłego allstara.

 

Problem pojawia się przy gorszych wynikach Celtics, może wtedy wejść Ainge, który spokojnie przelicytuje Lakers.

 

Lakersi moim zdaniem powinni mocno starać się o AD już na przyszły sezon aby nie stracić kolejnego efektywnego roku Jamesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjsciu Chandlera nie ma juz tragedii na C w Lakers, bo oprócz Tysona jest McGee, który gra zaskakująco dobrze, ale czy JaVale lepiej fituje niz Brook to nie wiem.. oczywiście dobry finisher przydaję się w każdej drużynie, ale Lakers nie mają kompletnie shooterow, którzy są potrzebni Lebronowi i Ingramowi więc Lopez pod tym względem bardzo by się przydał. Tym bardziej, że w obronie chyba też Brook jest lepszy.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjsciu Chandlera nie ma juz tragedii na C w Lakers, bo oprócz Tysona jest McGee, który gra zaskakująco dobrze, ale czy JaVale lepiej fituje niz Brook to nie wiem.. oczywiście dobry finisher przydaję się w każdej drużynie, ale Lakers nie mają kompletnie shooterow, którzy są potrzebni Lebronowi i Ingramowi więc Lopez pod tym względem bardzo by się przydał. Tym bardziej, że w obronie chyba też Brook jest lepszy.

Brak shooterow ma zwiazek z kiepskim fitem calej reszty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak shooterow ma zwiazek z kiepskim fitem calej reszty :D

Ale w takim składzie bardziej przydałby się shooter niż finisher na C więc do tej druzyny bardziej pasuje Lopez, a nie McGee.

 

Twoim tokiem rozumowania to mogę napisać, że Rondo jest tu świetnym fitem tylko ten McGee tu nie pasuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim składzie bardziej przydałby się shooter niż finisher na C więc do tej druzyny bardziej pasuje Lopez, a nie McGee.

 

Twoim tokiem rozumowania to mogę napisać, że Rondo jest tu świetnym fitem tylko ten McGee tu nie pasuje. ;)

Nie no moj tok rozumowania wyglada raczej tak, ze (bez patrzenia na calosc teamu) dobranie JaVale do LBJ jest bardzo spoko. Dobranie Robdo do LBJ juz niezbyt (i tak jest w zasadzie z cala reszta - poza Hartem i ew KCP, ktory jednak zawodzi).

 

W skrocie - jak masz w druzynie LBJ to nie patrzysz jak pacholy fituja miedzy soba, ale na to jak fituja do KRULA :P.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moj tok rozumowania wyglada raczej tak, ze (bez patrzenia na calosc teamu) dobranie JaVale do LBJ jest bardzo spoko. Dobranie Robdo do LBJ juz niezbyt (i tak jest w zasadzie z cala reszta - poza Hartem i ew KCP, ktory jednak zawodzi).

 

W skrocie - jak masz w druzynie LBJ to nie patrzysz jak pacholy fituja miedzy soba, ale na to jak fituja do KRULA :P.

Przecież pod tym względem to dobranie Lopeza do Lebrona też jest bardzo spoko, a biorąc pod uwagę resztę teamu a nie tylko Jamesa to Lopez po prostu fituje tu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pod tym względem to dobranie Lopeza do Lebrona też jest bardzo spoko, a biorąc pod uwagę resztę teamu a nie tylko Jamesa to Lopez po prostu fituje tu lepiej.

No nie twierdze, ze Brook jest zly - po prostu LeBron coraz wiecej rzuca z dystansu (trend bedzie sie pewnie utrzymywal) i imho atletyzm McGee jest fajniejszy dla niego niz spejsing Brooka. Brook jest swietny dla czolga jakim teraz jest Giannis (do ktorego pasuje idealnie i moze przy LBJ nie wygladal by az tak kozacko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.