Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chodzi o Kuzmę to serce walczy z rozumem, ale meh, chyba się skłaniam ku wymienianiu go jak najszybszemu.

No proszę. 

 

Pomału może większość przejdzie na moją stronę ws. Kuzmy :smile:

 

A jeszcze dwa słowa nt. Chandlera, Tysona Chandlera. 

 

No cholera, mógłbym powiedzieć, że w końcu, w końcu tutaj trafił. Szkoda tylko, że na tak późnym etapie kariery, na sam koniec. Pamiętam, jak mocno chciałem go w Lakers za czasów Charlotte, jak był tanio do wzięcia, a na forum ludzie pukali się w głowę czytając o moim pomyśle. Co było później, wiemy. Mistrzostwo, DPOTY... ehhh.

 

Fajnie, że sam Tyson wygląda na szczęśliwego z powrotu do domu. Oby był w stanie dać te solidne 10 minut, jak nie ma McGee na parkiecie. 

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

For all the talk of the Lakers “not having enough shooting” (an idea I pushed back against), I think things have been much more of a mixed back considering the team ranks 20th in 3-point FG% at 34.3%. Mind you, this isn’t good, but it’s only .9% below the Blazers and their 15th ranked percentage.

tylko że lakers są również 22 w 3PA/G, a blazers 16 i już 13 w 3P%. to daje różnicę trochę ponad punktu na mecz. niby niewiele, ale biorąc pod uwagę ilość zaciętych końcówek, to z lepszym spacingiem (i to nie jakimś super, bo POR to jednak przeciętniacy ligowi pod tym względem) mógł być bilans 7-3 zamiast 4-6.

 

In the 351 minutes LeBron James has been on the floor, the Lakers have a net rating of -4.8. Further, in the 134 minutes LeBron has been off the floor, the Lakers have a net rating of +6.7. Add it all up and the Lakers have been, through 10 games, 11.5 points per 100 possessions (+9.7 on offense, +1.8 on defense) when LeBron is out of the game. Look, no one is going to argue that LeBron isn’t great or anything dumb like that. He’s clearly still an amazing player even if it’s clear he’s operating about about 55-60% of playoff-LeBron levels. But these numbers are what they are and they’re not good.

LeBron 70% czasu spędza z Kuzmą, który jest bardzo słaby w D oraz granie nimi jako 4-5 to kiepski pomysł. patrząc na nieco bardziej zaawansowane staty, to James jest zdecydowanie najlepszy z 1.7 PIPM, a drugi McGee z 1.2. Kuzma tragiczny w obronie, więc im ktoś więcej z nim gra, tym gorzej będzie wyglądał w +/- (szczególnie jeśli jednocześnie są to minut bez McGee).

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i?

weź zobacz na post, do którego się odnosiłem: "Ja wiem ze poki co ingram wyglada z lbj tragicznie ale kiedys i jakos sie musza zgrac. Na poczatku wade z lbj tez zle funkcjonowal ale z czasem sie to poprawilo".

Dobra, przyjmijmy, że z toku rozmowy nie wynikało to co napisałem i odniosłeś się tylko do posta.

Po 10 meczach (stan na 14.11.2010)  LJ z Wadem mieli net rtg +7,2, niby ok, ale... 

- było to jeden z najgorszych 2 players lineup (z Boshem, Ilgauskasem, Arroyo, Jonsem czy Anthonym miał od+13 do +17)

- najgorsze (z Eddim  Haslemem) miały +6,1 +6,2 https://on.nba.com/2D7lGW5 

- cała ekipa miała +9,5

- Wade miał on-off -7,9 (na koniec sezonu +9,1)

- na koniec sezonu mieli +12,2 (2 najlepszy wynik po LJ + Bosh +12,4)

Więc teza kolegi była jak najbardziej słuszna (bo ta 2 grała prawie najgorzej w szacowanej na najlepszą - drużynie ligi i dopiero z czasem poprawiła efektywność), a sam net rtg lineupu bez szerszego pola analizy nie ma sensu. Ot wstawka, która właśnie prowadzi do błędnej merytoryki lineupów LJa w Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyjmijmy, że z toku rozmowy nie wynikało to co napisałem i odniosłeś się tylko do posta.

Po 10 meczach (stan na 14.11.2010)  LJ z Wadem mieli net rtg +7,2, niby ok, ale... 

- było to jeden z najgorszych 2 players lineup (z Boshem, Ilgauskasem, Arroyo, Jonsem czy Anthonym miał od+13 do +17)

- najgorsze (z Eddim  Haslemem) miały +6,1 +6,2 https://on.nba.com/2D7lGW5

- cała ekipa miała +9,5

- Wade miał on-off -7,9 (na koniec sezonu +9,1)

- na koniec sezonu mieli +12,2 (2 najlepszy wynik po LJ + Bosh +12,4)

Więc teza kolegi była jak najbardziej słuszna (bo ta 2 grała prawie najgorzej w szacowanej na najlepszą - drużynie ligi i dopiero z czasem poprawiła efektywność), a sam net rtg lineupu bez szerszego pola analizy nie ma sensu. Ot wstawka, która właśnie prowadzi do błędnej merytoryki lineupów LJa w Lakers.

nie Danny, teza kolegi nie była słuszna, ponieważ w pierwszych 10 meczach LJ z DW byli na poziomie +9 (http://bkref.com/tiny/R3YnX). pewnie, później się jeszcze poprawili (do +12,6), ale to w żadnym razie nie uzasadnia mówienia, że na początku grali słabo. oni od razu mimo wszystko dobrze współpracowali i problemy bardziej wynikały z pozostałych heat niż pokrywającego się stylu gry dwóch gwiazdorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wzajemna sympatie i mowę ciała wyglądali bardzo dobrze.

Ale realia parkietu zweryfikowały to złudne przeświadczenie ze będzie łatwo miło i przyjemnie.

 

Na szczęścia obaj byli tytanami pracy i wspólnymi siłami wypracowali lepsze schematy współistnienia na parkiecie.

 

Wydaje mi się ze Wade miał troszkę trudniej z aklimatyzacja niż lbj.

 

LeBron w lakers mimo doniesień i linków o biznesowej chęci nie jest już tak naturalnym tworem.

 

Jest trudniej a także wychodzą braki młodych.

Pierwsze zdania o Heat oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, chodziło mi bardziej o to, że serce wierzy, że Kuz się może rozwinąć, ale przyznaję że chciałem napisać zamiast serce vs rozum, to matek vs jendras :grin: :grin:, więc good catch. Choć w przeciwieństwie do Ciebie wymieniałbym go na coś wartościowego, a nie jak dobrze pamiętam WCS ;>

To zależy, co rozumiesz pod pojęciem wartościowego i jeszcze jak Kuzme wycenia liga. Moim zdaniem WCS byłby bardzo dobrą opcją i w moich oczach wartość Kuzmy odpowiada tej jego, a akurat ja KK nie oceniam za mocno i nie spodziewam się, żeby liga się na niego rzucała, gdyby był dostępny. 

 

Dobrze, że trafił się ten Tyson. Jeszcze może w trakcie sezonu będzie Lopez do wzięcia i można się na niego zaczaić dodatkowo. 

 

Byłoby lux, gdyby Walton wyrzucił z piątki Kuzme i w jego miejsce machnął Harta. 

No chyba, że chce podbić trochę wartość Kyle'a przed wymianą tym graniem w s5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie myślę; gdzie się podziała dawna radość i przyjemność z oglądania tej cudownej ligi? ;) Czy już każdy mecz, każda akcja, musi być podpierana pierdyliardem statystyk i cyferek, a każda dyskusja zamieniać się w matematyczny elaborat? Ktoś Wam płaci za te analizy czy o co chodzi?

 

Tak po ludzku; nie chce Wam się po prostu oglądać i cieszyć oczy zamiast siedzieć w jakichś nieistotnych liczbach marnując swój czas? ;) Mnie cieszy obecny sezon tak jak dawno nie cieszył zaden inny regular. Podziwiam Nuggets i Bucks, uwielbiam nowych Raptors, bije pokłony przed odrodzeniem Rose'a no i fajnie mi się ogląda Lakers. Nie chcę póki co nic więcej od tych rozgrywek ;) Może to starość a może po prostu nawrót młodzieńczej chęci cieszenia się z prozaicznych rzeczy, jakimi jest po prosty rajcujący oczy basket  :)

 

PS. Miłego czwartku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jakim cudem taki kasztan jak KCP zarabia 12 milionów dolarów za sezon. Hart nakrywa go czapką i jeśli dałoby się wymienić go na cokolwiek wartościowego (może być automat do gier), to nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba go ładnie spakować i wykopać jak najdalej od Staples Center.

 

Tak jak pisał January - duet Kuzma&James w defensywie po prostu nie funkcjonuje i lepiej, żeby Walton w końcu to zauważył. LeBron na PFa, Hart do s5 i powinno to w końcu zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCS jest RFA za rok, wolałbym więc kogoś z:

a) znacznie lepszym value na teraz

b ) lepszym value pod względem umowy.

 

Spakowałbym Kuza z Dengiem za coś, no ale ekhm

Wolałbym... ale tutaj wracamy do tego, jak liga wyceniłaby Kuzme. A ja jakoś nie spodziewam się, żeby to była taka wartość, która mogłoby kogoś przekonać do wzięcia umowy Denga, gdyby ten jeszcze był w składzie. 

 

Spokojnie jest czas, żeby poczekać i próbować spuścić Kuzme z umową takiego KCP, co mogłoby być zdecydowanie łatwiejsze, niż ewentualny handel Dengiem. 

 

Chyba, że myślałeś o KK, jako o dodatku, żeby ktoś chciał w ogóle łyknąć Denga, bez nic w zamian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Danny, teza kolegi nie była słuszna, ponieważ w pierwszych 10 meczach LJ z DW byli na poziomie +9 (http://bkref.com/tiny/R3YnX). pewnie, później się jeszcze poprawili (do +12,6), ale to w żadnym razie nie uzasadnia mówienia, że na początku grali słabo. oni od razu mimo wszystko dobrze współpracowali i problemy bardziej wynikały z pozostałych heat niż pokrywającego się stylu gry dwóch gwiazdorów.
Nie rozumiesz Karol czym jest 2 player lineup? Skoro średnia dla całego zespołu jest większa niż lineup 2 najlepszych graczy w zespole, to znaczy że ich lineup nie funkcjonuje jak należy. To, że jest dodatni wynika z siły całej ekipy, co wyraźnie pokazywał moj post i link.

 

Więc nic nie zmienia wstawienie danych z b-r (że niby inne? lepsze?) no fakt jest taki, że wcześniej oni dwaj (razem) zaniżali efektywność ekipy a w drugiej części sezonu podwyższali. Zobacz jak inne 2 player lineup grały wtedy: https://on.nba.com/2PTSwAR

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz Karol czym jest 2 player lineup? Skoro średnia dla całego zespołu jest większa niż lineup 2 najlepszych graczy w zespole, to znaczy że ich lineup nie funkcjonuje jak należy. To, że jest dodatni wynika z siły całej ekipy, co wyraźnie pokazywał moj post i link. Więc nic nie zmienia wstawienie danych z b-r (że niby inne? lepsze?) no fakt jest taki, że wcześniej oni dwaj (razem) zaniżali efektywność ekipy a w drugiej części sezonu podwyższali. Zobacz jak inne 2 player lineup grały wtedy: https://on.nba.com/2PTSwAR

A jak weźmiesz ponad 300 minut i wszystkie mecze sezonu to w 4 najlepszych lineupach masz Bosha. O czym to świadczy?

 

Bosh>Lebron w Miami? 

 

Excel jest super, od dziś nie ogladam meczów tylko śledze statsy na bbref

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz Karol czym jest 2 player lineup? Skoro średnia dla całego zespołu jest większa niż lineup 2 najlepszych graczy w zespole, to znaczy że ich lineup nie funkcjonuje jak należy.

to oznacza tylko tyle, że inne ustawienia mogły grać lepiej. ale w żadnym scenariuszu wykręcanie +9 to nie jest zły wynik - szczególnie że nie tak mocno odbiega od ogólnego drużyny (+10,3 http://bkref.com/tiny/Xjh70). ta różnica natomiast najpewniej wynikała z wielości używanych lineupów i że DW+LJ więcej grali przeciw starterom niż inni.

 

Więc nic nie zmienia wstawienie danych z b-r (że niby inne? lepsze?)

dokładniejsze, temat poruszany wiele razy – nba.com błędnie liczy possessions.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel jest super, tylko trzeba umieć z niego jeszcze korzystać. :) Niektórzy są na poziome informatyki w 5 klasie, więc osiągają efekt odwrotny do zamierzonego.

Prawda, ale oszalamiajaca kariera pokracznych on/offow na forum w tym sezonie to troche przypal.

 

Co wejde do tematu to sie jeden z drugim przerzucaja kombinowanym on/offem z 2.5 zawodnika na 11-minutowej probce w 5 meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oznacza tylko tyle, że inne ustawienia mogły grać lepiej. ale w żadnym scenariuszu wykręcanie +9 to nie jest zły wynik

To wprawdzie bez znaczenia czy mają +7 czy +9 kiedy ekipa ma +10 czy +12 a inne lineupy S5 mają +13 +18, efekt jest ten sam.

wg Twojego toku myślowego, jeśli drużyna wygrywa i ktoś jest dodatni (bo był na boisku jak wygrywała), to znaczy, że nie mógł zagrać źle...?

Tu chodzi o to, że kompletnie sie nie odniosłeś do sytuacji drużyny, jej wyników, gry pozostałych zawodników, sam suchy net rtg może być bardzo mylący zwłaszcza z perspektywy 10 gier.

ta różnica natomiast najpewniej wynikała z wielości używanych lineupów i że DW+LJ więcej grali przeciw starterom niż inni.

Jak już coś takiego piszesz, to może sprawdź najpierw, zrób analizę, a nie wrzucasz luźne myśli. Lepsi byli starterzy, chyba że Bosh wg Ciebie grał przeciwko rezerwowym ;)

dokładniejsze, temat poruszany wiele razy – nba.com błędnie liczy possessions.

Inaczej liczy, z hasłem "gorzej" bym polemizował, ale nie ma to znaczenia tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak weźmiesz ponad 300 minut i wszystkie mecze sezonu to w 4 najlepszych lineupach masz Bosha. O czym to świadczy?

Bosh>Lebron w Miami?

Nie. Oznacza, że Bosh lepiej fitował w ekipie (w tym z LBJ), że miał bardziej pozytywny wpływ na innych graczy - poniekąd o tym tu rozmawiamy.

Zwróć uwagę, że ja piszę, iż same adv stats bez szerszej analizy, nie są od razu wyznacznikiem "zajebistości" choć niektórzy tak to tutaj traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.