Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, BMF napisał:

Kultura organizacji w beGM jest jak yeti: nikt jej nie widział i nie wie czym tak naprawdę jest, ale każdy o niej mówi. :)

 

4 minuty temu, BMF napisał:

Tecu jako jedyny prowadzi zespół z czołówki w sposób, w jaki wyobrażam sobie to w realu.

Mam dwóch młodych liderów - guard i wysoki (Mitchell/KAT). Obaj wiedzą, że to jest ich team. Do tego doświadczony weteran kreujący grę na boisku i mający odpowiednie doświadczenie by zachować zimną krew na boisku w decydujących minutach (Lowry). Ponadto znalazłem odpowiednią rolę dla Gordona jako defensora obok KATa na czwórce i sprecyzowałem rolę dla utalentowanego ofensywnie Oubre, który u nas na forum wiadomo jak jest traktowany. To moje s5 od samego początku jak dołączyłem do gry.

Uporządkowałem sytuację z kontraktami graczy i ściągnąłem Udonisa Haslema jako lidera szatni i mentora dla młodzieży - wiem, że jest symbolem rl Miami Heat, ale ja tu tak naprawdę prowadzę team wg standardów rl Miami Heat - nie tankujemy, bronimy, walczymy do końca tym co mamy - co tu jest regularnie wyśmiewane przez begmowe trole. 

Podpisałem kontrakty z odpowiednimi role playerami - McGruder, Joseph i ponownie ściągnięty/oddany Noel. W tym sezonie takimi graczami są Temple i Birch.

Mając świadomość wysokich kontraktów dla moich podstawowych graczy, postawiłem na młodzież z draftu pasującą mentalnie do mojego teamu - Grant Williams, Chuma Okeke (w którego bardzo wierzymy) oraz znalazłem niedocenianych graczy spoza draftu (Nunn i Silva).  

Nie mam wpływu na kłody, które mi są rzucane pod nogi - oddanie Noela wynikało z hard capu, który został na mnie narzucony. W podatek wszedłem tylko raz pozyskując właśnie w lutym Noela (i to nieznacznie - około 3mln.) - nic mi to nie dało w BeGM. Tragicznie bolesna lekcja - nie spodziewałem się odpadnięcia w I rundzie.

Kilku GMów zarzucało mi robienie wielu tradeów, ale pamiętam jak sam jako jeden z nielicznych zauważyłeś trzeźwo, że oddaje głównie graczy z końca rotacji lub spoza rotacji. Prince i Noel teraz to efekt zmniejszonego salary cap i ponownego odpadnięcia w I rundzie - finansów nie przeskoczę, sa sztywne liczby do których po prostu muszę się dostosować. 

Wiem, że celem gry jest utrudnianie budowania drużyny na lata, ale moim celem w BeGM jest zbudowanie drużyny właśnie na co najmniej dekadę. Z takim założeniem przyszedłem do BeGM i będę je realizował konsekwentnie. 

Co mi daje podpisywanie Haslema co roku? Trole się smieją, a mało kto to docenia.

Co mi da dotrzymanie słowa i podpisanie na 2way Rayjona Tuckera, który właśnie został zwolniony przez Cavs? Nic :) ale i tak to zrobię.

Podczas sezonu podpisałem na normalne kontrakty dwóch graczy 2way - Silve i Pelle, ale nikt o tym nie mówi, bo lepiej opać mnie za oddanie Tobie Tuckera, za którego dostałem Noela co i tak mi nic nie dało. :) 

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

No dziwne, zeby ktos z Mitchellem, KATem i Lowrym miał tankować i mamy Ci bić brawo za to, ze nie tankujesz. Za to to można np. Pacers docenić, a nie Magic.

O jakim tankowaniu piszesz? 

Przecież nawet jakbym miał słaby zespół to i tak bym nie tankował bo to nie w moim stylu.

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Streściłem twoją wypowiedź, jakby komuś nie chciało się czytać :)

ja juz nie miałem Foxa i Tatuma - Dnc zdążył ich wymienić za Lowrego i KATa. :) ale znając siebie to ja bym tych deali nie zrobił i miał teraz właśnie Mitchella, Foxa, Tatuma i Gordona. Pewnie tez nie musiałbym oddawać Kuzmy. 

W drafcie brałbym wtedy pewnie SGA jakby sie uchował, ale pick poszedł do Toronto w rozliczeniu za Lowrego. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Dziwne. Pamięć mnie zawodzi albo kłamiesz :P

A to już dzisiaj?

Wejdź sobie na początek naszej rozmowy na Priv - dołączyłem chyba w październiku tuż przed startem sezonu. Zdążałem jeszcze Qcinowi Noela z Lancem Thomasem oddać z 1st pickiem za Cody Zellera o Jona Leuera. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Wejdź sobie na początek naszej rozmowy na Priv - dołączyłem chyba w październiku tuż przed startem sezonu. Zdążałem jeszcze Qcinowi Noela z Lancem Thomasem oddać z 1st pickiem za Cody Zellera o Jona Leuera. 

 

Tak było. 
 

Tatuma dostałem od DNC, a brakło o rok dłuższego kontraktu Rubio wówczas bym miał jeszcze Foxa :) ale DNC wolał Lowryego ze względu na długość kontraktu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Wejdź sobie na początek naszej rozmowy na Priv - dołączyłem chyba w październiku tuż przed startem sezonu. Zdążałem jeszcze Qcinowi Noela z Lancem Thomasem oddać z 1st pickiem za Cody Zellera o Jona Leuera. 

 

coz cala potega soty zostala zbudowana nieetetycznie, na ruchaniu nowicjuszy... @Qcin_69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Wejdź sobie na początek naszej rozmowy na Priv - dołączyłem chyba w październiku tuż przed startem sezonu. Zdążałem jeszcze Qcinowi Noela z Lancem Thomasem oddać z 1st pickiem za Cody Zellera o Jona Leuera. 

 

Sam Cię wciągnąłem do BeGM po kilku namowach :P

Ano faktycznie. Teraz pamiętam, że ten Noel to był pierwszy twój trade.

Oj tak, pozwoliłem sobie na małą złośliwość 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BMF napisał:

No dokładnie. I Tecu być może źle prowadzi Sixers, nie oceniam tego, ale chyba nie ma (nie było?) bardziej stabilnej drużyny w beGM. Reszta uprawia symulację. Co nie jest złe, wręcz przeciwnie, ale dlatego ta 'kultura organizacji' stała się takim memem, i dlatego (IMHO) Tecu się tutaj jedynie tak mocno wyróżnia(ł?). :)

Niewielu jest też gm-ow którzy prowadzą team od początku i to zawsze zakres poszukiwań. Ja nic w hornets nie przeskrobalem ale trudno mnie porównywać z @Tecu zaledwie po roku prowadzenia zespolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarcusCamby napisał:

A ja Cię kutasie na pierwszym miejscu miałem umieścić...

Widziales akcje w Minny, ze mimo ciezkiej kontuzji Derricka White Ci dotrzymuja slowa i nadal oferuja kontrakt? Chyba wskoczyli w rankingu (bo z tego co kojarze nie byli u Ciebie na 1miejscu jak w innym na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

O jakim tankowaniu piszesz? 

Przecież nawet jakbym miał słaby zespół to i tak bym nie tankował bo to nie w moim stylu.

Napisales że nie tankujesz, a nie tankujesz bo masz dobry zespół.

Gdybyś miał słaby zespół to tankowalbys, bo gracze zawsze wychodzą po to żeby wygrać, a tanktujesz tym że masz za słaby zespół na wygrywanie meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

Widziales akcje w Minny, ze mimo ciezkiej kontuzji Derricka White Ci dotrzymuja slowa i nadal oferuja kontrakt? Chyba wskoczyli w rankingu (bo z tego co kojarze nie byli u Ciebie na 1miejscu jak w innym na forum)

 Camby dobry chłopak ale nie zmienia zdania, nigdy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Widziales akcje w Minny, ze mimo ciezkiej kontuzji Derricka White Ci dotrzymuja slowa i nadal oferuja kontrakt? Chyba wskoczyli w rankingu (bo z tego co kojarze nie byli u Ciebie na 1miejscu jak w innym na forum)

Nie czytałem jeszcze o tej kontuzji. Faktycznie taka ciężka czy palec wybił i nie zagra dwa tygodnie? :P

A oferty i tak nie można wycofać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

 Camby dobry chłopak ale nie zmienia zdania, nigdy :( 

No to akurat cecha kazdego czlowieka.

Teraz, MarcusCamby napisał:

Nie czytałem jeszcze o tej kontuzji. Faktycznie taka ciężka czy palec wybił i nie zagra dwa tygodnie? :P

A oferty i tak nie można wycofać :)

Top5 jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, człowiek...morza napisał:

coz cala potega soty zostala zbudowana nieetetycznie, na ruchaniu nowicjuszy... @Qcin_69

było też blisko Winslow za Kuzmę, Justin Holiday i jakieś 2nd :) 

wtedy ten kontrakt Noela wyglądał tragicznie i to wydawał się dobry deal. Metodą domina uzyskałem wtedy trochę wolnego miejsca w salary (m.in. oddanie Fluberowi do Cavs Collisona), dzięki czemu dostałem swapy 1st picków od Elda z Bostonu. Dopiero wtedy jak zmaterializują się te dwa 1st picki będzie można obiektywnie ocenić te moje ruchy z wtedy - dla mnie to były transakcje łączone. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.