Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM: Free Agency - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Eld napisał:

Longer się modli aby Rubio trafił do Kings bo idę w zakład, że Shevcu wtedy pójdzie w chore cyfry dla VanVleeta.

Ja to jestem ciekawy, jakie ruchy planuje Longer, żeby znaleźć cap space, skoro Favors, Harrell i Aminu to oferty bezwarunkowe na około 38 milionów, a ma w tej chwili ponad 74,6 pod kontraktami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwi mnie, że człowiek...morza jeszcze nie wspomniał, że Tucker dwa lata temu wziął 32/4 (nie w pełni gwarantowane) od Rockets zamiast 33/3 od Raptors, żeby grać obok CP3 w contenderze.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, fluber napisał:

Pozostałe drużyny są na minusie, myślisz że któraś z drużyn na minusie da 20 milionów Favorsowi?

Ustalmy dwie rzeczy, bo dziwny tutaj jest tok myślenia. Primo by finansowo równać się z ofertą Longera to wystarczy oferta zaczynająca się od 16,25 mln oferta innego klubu, bądź od 16,02mln oferta Lakers - kiedy mówimy tu o ofercie maksymalnie dwuletniej, a nie korzyściach z longterm dealu, więc nie wiem o czym mówisz w kontekście nagle 20 milionów.

Po drugie zadziwiające jak na Ciebie jest wymyślenie takiego czegoś "jest na minusie to nie da" - sugerowałoby to brak zrozumienia całego CBA finansowego, o co Cię nie posądzam. Dla tych ekip (jak nawet otrzymają full hardcap, a niemal żadne nie otrzymają takiego) to w kontekście złożenia oferty Favorsowi przecież nie ma to znaczenia - oni będą operowali poniżej salary cap by złożyć taką ofertę. Pierwszy lepszy przykład to Nets z blisko 80 mln wolnych pieniędzy, które jakoś będą chcieli spożytkować. A najlepsze do poprawiania bilansu finansowego są wyniki, które taki Favors gwarantuje. Podobnie jak do ściągania kolejnych FA (przykład Heat jak walczyli w sezonie po PO i Raptors przegrywających glosowania jak leci po roku w bottom tabeli).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BMF napisał:

Dziwi mnie, że człowiek...morza jeszcze nie wspomniał, że Tucker dwa lata temu wziął 32/4 (nie w pełni gwarantowane) od Rockets zamiast 33/3 od Raptors, żeby grać obok CP3 w contenderze.  

Nie znałem tego faktu , ale tez serio coś takiego ma przechylić szale? Wszelkie głosy nie na knicks w przypadku tuckera są conajmniej dziwne. Nie chce być niegrzeczny dlatego nie będę kontynuował . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

Ja to jestem ciekawy, jakie ruchy planuje Longer, żeby znaleźć cap space, skoro Favors, Harrell i Aminu to oferty bezwarunkowe na około 38 milionów, a ma w tej chwili ponad 74,6 pod kontraktami.

Oddawać Favorsa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, january napisał:

Ustalmy dwie rzeczy, bo dziwny tutaj jest tok myślenia. Primo by finansowo równać się z ofertą Longera to wystarczy oferta zaczynająca się od 16,25 mln oferta innego klubu, bądź od 16,02mln oferta Lakers - kiedy mówimy tu o ofercie maksymalnie dwuletniej, a nie korzyściach z longterm dealu, więc nie wiem o czym mówisz w kontekście nagle 20 milionów.

Po drugie zadziwiające jak na Ciebie jest wymyślenie takiego czegoś "jest na minusie to nie da" - sugerowałoby to brak zrozumienia całego CBA finansowego, o co Cię nie posądzam. Dla tych ekip (jak nawet otrzymają full hardcap, a niemal żadne nie otrzymają takiego) to w kontekście złożenia oferty Favorsowi przecież nie ma to znaczenia - oni będą operowali poniżej salary cap by złożyć taką ofertę. Pierwszy lepszy przykład to Nets z blisko 80 mln wolnych pieniędzy, które jakoś będą chcieli spożytkować. A najlepsze do poprawiania bilansu finansowego są wyniki, które taki Favors gwarantuje. Podobnie jak do ściągania kolejnych FA (przykład Heat jak walczyli w sezonie po PO i Raptors przegrywających glosowania jak leci po roku w bottom tabeli).

Obiecaj mu umowe i masz moj glos. Jak nie obiecasz, to nie masz. Proste.

Od raptors ma 30/2. Od Ciebie 11.7/1.

Zagadka, ile to jest 30 minus 11.7. Wedlug mnie 18.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, BMF napisał:

Tylko Tucker jest teraz syty po pierścionku już, jego kumple idą gremialnie do Kings, wymieniani są po kolei jak worki kartofli lub są w Minny (Lillard, Drummond), a jeszcze GM doskonale znał ofertę dla Tuckera i jak najbardziej miał zacne fundusze by dołożyć trochę finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

+ 2,8M dolicz bo Lou dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, człowiek...morza napisał:

Nie znałem tego faktu , ale tez serio coś takiego ma przechylić szale? Wszelkie głosy nie na knicks w przypadku tuckera są conajmniej dziwne. Nie chce być niegrzeczny dlatego nie będę kontynuował . 

Dla mnie ten paycut to no-brainer, tak tylko piszę, że w realu Tucker też go wziął (i to trochę większy niż max 5 mln), bo widzę już jakieś głosy na Wolves. A u nas w teorii to paycuty powinny być częściej niż w realu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Alonzo napisał:

W czym oferta Pacers dla Kellego Oubre jest lepsza od oferty Magic?

Tak ogólnie to są akademickie rozważania tylko, bo oferta Pacers będzie tu nieliczona, ale jako Oubre wziąłbym 43/2+1 PO nad 47/3+1 PO, więcej kasy, możliwe szybsze wejście na rynek. On w RL po długich negocjacjach klepnął ile? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Eld napisał:

+ 2,8M dolicz bo Lou dochodzi.

No ale to dopiero po 3 turze moze najpredzej wiec to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Qcin_69 napisał:

Minnesota z kolei zapewnia Tuckerowi miejsce s5 i grę na spokojniejszym Zachodzie , do tego daje mu 3 rok bo w niego mocno wierzy - Knicks wiedzieli o tym a mimo to nie postanowili dołożyć dodatkowego roku. 

Jeśli miałbym to porównać do sytuacji z tegorocznego FA w rl NBA to mamy Bojana Bogdanovicia bis gdzie Pacers nie chcieli dołożyć 4 roku BB, wiec ten przeniósł się do Jazz.

Tucker spotyka się ponownie z Lillardem i Drummondem z którymi świetnie dogadywał się w Blazers. 

Przeciez to nawet nie będzie Portland 2.0 tylko jakieś 0.6. Nie ma Ala, Brogdona, Aminu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, january napisał:

Tak ogólnie to są akademickie rozważania tylko, bo oferta Pacers będzie tu nieliczona, ale jako Oubre wziąłbym 43/2+1 PO nad 47/3+1 PO, więcej kasy, możliwe szybsze wejście na rynek. On w RL po długich negocjacjach klepnął ile? 

30/2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

No ale to dopiero po 3 turze moze najpredzej wiec to nie ma znaczenia.

Co po III turze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, january napisał:

30/2, Alonzo znał jego preferencje, a i tak dał mu rok dłuższy kontrakt za mneijsze pieniądze. I tyle z tej kultury organizacji. :) 

Tucker ma 2,5 mln gwarantowane w ostatnim roku w Rockets, więc wziął potencjalnie 26/4 zamiast 33/3. U nas miałby nie wziąć 25/2 zamiast 30/3? Please.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

@Alonzo

moi Nuggets dali za niego ligowego startera i 2 picki, a potem dali mu pograć dwie rundy w PO, to nie jest wcale mniej niż wybranie go z 51 numerem przez rl Denver

Wierz mi - tu przy Monte mam największy dylemat i doskonale Ciebie rozumiem. Wiem o tym doskonale, że bardzo go cenisz i z pewnością Monte miałby u Ciebie pewne miejsce w rotacji.

Jako user sprzed laptopa masz mój głos na 100%, ale tu musimy postawić się w roli gracza.. :( 

Dlatego tez zostawiłem sobie furtkę i jak Ignaś w odpowiednim temacie mi nie potwierdzi, że przynajmniej do końca sezonu go nie sprzeda, to zmienię tu głos na Nuggets :)

ale jeżeli trafi do Spurs, to życzę Tobie, żeby   Spurs sprzedali go do Nuggets tak szybko, jak tylko to będzie możliwe :) 

Postaw się w sytuacji Monte? Co by zrobił młody chłopak, który do tej pory w 2 lata grając dla 3 klubów zarobił raptem 2mln$ i nagle dostaje takie propozycje kontraktu.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

Od raptors ma 30/2. Od Ciebie 11.7/1.

Ode mnie nie mógł dostać więcej, od Raptors mógł, ale woleli iść w Aminu (a i tak jeszcze się okaże że będą musieli kogoś szybko zrzucać, ciekawe kogo...)

2 minuty temu, BMF napisał:

Dla mnie ten paycut to no-brainer, tak tylko piszę, że w realu Tucker też go wziął (i to trochę większy niż max 5 mln), bo widzę już jakieś głosy na Wolves. A u nas w teorii to paycuty powinny być częściej niż w realu

Dla mnie nie, bo niemal cała ekipa (wylatują Rubio, Morris, Bogdanovic, Saric, Gobert) mistrzowskich kolegów Tuckera została potraktowana jak została.

Teraz, BMF napisał:

Tucker ma 2,5 mln gwarantowane w ostatnim roku w Rockets, więc wziął potencjalnie 26/4 zamiast 33/3. U nas miałby nie wziąć 25/2 zamiast 30/3? Please.

Inny wiek i tu ma pierścionek!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Eld napisał:

Co po III turze?

Po 2. Sorry:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nie ma miejsca w s5 w NYK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Alonzo napisał:

Wierz mi - tu przy Monte mam największy dylemat i doskonale Ciebie rozumiem. Wiem o tym doskonale, że bardzo go cenisz i z pewnością Monte miałby u Ciebie pewne miejsce w rotacji.

Jako user sprzed laptopa masz mój głos na 100%, ale tu musimy postawić się w roli gracza.. :( 

Dlatego tez zostawiłem sobie furtkę i jak Ignaś w odpowiednim temacie mi nie potwierdzi, że przynajmniej do końca sezonu go nie sprzeda, to zmienię tu głos na Nuggets :)

ale jeżeli trafi do Spurs, to życzę Tobie, żeby   Spurs sprzedali go do Nuggets tak szybko, jak tylko to będzie możliwe :) 

Postaw się w sytuacji Monte? Co by zrobił młody chłopak, który do tej pory w 2 lata grając dla 3 klubów zarobił raptem 2mln$ i nagle dostaje takie propozycje kontraktu.. 

San Antonio Spurs zaproponowali Monte Morrisowi nowy kontrakt gdzie GM spurs zgodnie z zapytaniem gracza wyłącza na sezon nie tylko wnioskowany  2019/20 ale i 2020/21 rozmowy na temat sprzedaży gracza. W trzecim roku teoretycznie tylko ze ostatnim ( liczę na kolejne lata ) spurs umożliwia graczowi ewentualny wybór klubu ale nie będzie inicjatorem rozmów Zamyka to możliwości pozyskania gracza do 2021 roku. Dodatkowo potwierdzam ze zdrowe trio rozgrywających zamyka potrzeby klubu San Antonio w tym zakresie. Umożliwi to grę MM w zakresie 28-32 minut  ( tu oczywiście istotne jest zdrowie gracza) Proponuje powyższe deklaracje zaznaczyć w szablonie stosownym kolorem. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi