Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, BMF napisał:

Odpowiedź to jeden, i to Briscoe grający w Europie. Mniej więcej tak często zawodnicy biorą czteroletnie umowy bez PO w okolicach minimum. Dla młodego gracza, który rozegrał już sezon w lidze, u nas - dostając minuty w playoffowym teamie, w realu - będąc w rotacji lotto teamu, taka umowa jest słabiutka. 

Ogólnie system głosowania na RFA powinien być mooocno zmieniony i dajesz drugi przykład, dlaczego. Oubre wziałby 2+1, Trier pewnie też. Jakby w realu Trier usłyszał "bierz 3+1TO, bo możesz wylądować w Chinach" to raczej nie wziąłby 3+1. ;] Z tym WCS to podobny case jak z tymi RFA.

Tylko, ze jak dobrze widzę na hoopsrumors, jako drugoroczniak mógłby podpisać za 1,44 i w czwartym roku dostaje 1,88 - co jest mniej niż ja mu daję już w pierwszym roku, a później podnosze o 8% w każdym kolejnym.  Cap hold ma 1,6mln zatem możliwe, że jak zaczynałby u mnie taki od tej kowty o ile to jego QO, to ostatecznie wyszedłby na tym nieco lepiej, ale tylko nieco. 

Royce O'Neale w swoim 3 sezonie - jak oczywiście Jazz zagwarantują mu kontrakt, na co mają czas do 1 października - zarobi 1,616mln. 

Trier od razu ma u mnie pewną sytuację na 3 lata, a w swoim 3cim gwarantowanym roku dostanie 2,356mln czyli o 0,74mln więcej (praktycznie tyle co zarobił w swoim pierwszym sezonie). 

Natomiast wspomniany przez Ciebie Isaiah Briscoe po swojej fatalnej kontuzji został zwolniony przez real Orlando i juz jest od kwietnia poza NBA. 

 

Trier grał w tankujących Knicks, a Oubre w tankujących Suns. Dlaczego BMF nie bierzesz tego pod uwagę, że w nieporównywalnie silniejszej drużynie, jaką ja mam ich rola byłaby nieco inna, a niższe statsy przełożyłyby się na ich niższe kontrakty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Eld napisał:

A jak inaczej wg. Ciebie może być? No chyba nie napiszesz nam, że obetniesz minuty Durantowi który nawet ze wzrostem oszukiwał by móc grać na SF.

Udupiasz gościa za plecami/w cieniu Duranta na 4-lata za jakiś śmiszny piniądz. 117M projected salary na przyszły rok, w kolejnym przewidują 120M. U mnie w najgorszym wypadku spadnie na FA właśnie przy tych 120M w wieku 30 lat, a u Ciebie będzie jeszcze śmigał dwa lata za 6,5M rocznie :D.

Craig jeszcze niedawno grał w Australii czy Nowej Zelandii. Dostaje pierwszą dużą wypłatę z gwarantowanymi 26 milionami gdzie wcześniej o takich pieniądzach mógł pomarzyć. W nadchodzącym sezonie będzie grał grał grube minuty w zespole, który w niego uwierzył i dał mu najwięcej kasy. Czy serio myślisz, że mając 28 lat będzie on myślał o testowaniu rynku za rok ?
"Udupienie gościa w cieniu Duranta" toć daj spokój. To określenie de facto może pasować do praktycznie każdego gracza w NBA.
Przypomnę tylko, że w real NBA grał on za plecami Bartona czy Harrisa, a w nadchodzącym sezonie dostanie on bardzo duże minuty w moim zespole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sylvinho. napisał:

Craig jeszcze niedawno grał w Australii czy Nowej Zelandii. Dostaje pierwszą dużą wypłatę z gwarantowanymi 26 milionami gdzie wcześniej o takich pieniądzach mógł pomarzyć. W nadchodzącym sezonie będzie grał grał grube minuty w zespole, który w niego uwierzył i dał mu najwięcej kasy. Czy serio myślisz, że mając 28 lat będzie on myślał o testowaniu rynku za rok ?
"Udupienie gościa w cieniu Duranta" toć daj spokój. To określenie de facto może pasować do praktycznie każdego gracza w NBA.
Przypomnę tylko, że w real NBA grał on za plecami Bartona czy Harrisa, a w nadchodzącym sezonie dostanie on bardzo duże minuty w moim zespole. 

No, w sumie dzięki, że wypisałeś wszystko na co chciałem zwrócić uwagę :). No może jedno poprawie, że w cieniu Duranta to go czeka taka rola Alfonzo McKinnie :D.

1 minutę temu, january napisał:

O co chodzi z tym Durantem, przecież on grał sporo czasu jako smallball PF, a po kontuzji raczej też może ku temu zmierzać?

Wcześniej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie chce upi*****ić, ale staram się trzymać jakiś zasad. Jako rada jesteśmy na nie. Nic osobistego, liczę że listopad u Ciebie ciągle aktualny? ;)

Nie no te FA to trzeba zmienić po maksie , ten rok pokazuje jak wiele jest do poprawy w tej materii . 

Listopad aktualny ale jak się okaże ze ten kasztan Thomas sieka po 3 trójki na mecz w Raptors to Cię znajdę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie no nie masz racji, Craig w Wizz to jest no-brainer, wtf w ogóle 9/1+1 TO vs 26/3+1 PO dla Craiga, po co o tym coś pisać?

Jak Craig będzie nawalał za dwa lata to będzie cmokanie nad Sylwkiem jaki to steal odwalił to się wtedy przypomnę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, january napisał:

Od połowy lutego ten duet razem na boisku był na mocnym minusie (-4.04 per100 w 164 minuty). Rozszyfrowana została zabawa z klocami i się skończyło.

Jaka zabawa, Plumlee to nie jest nominalny pf i grał tam tylko z przymusu, bo Lyles okazał się totalnie nieprzydatny., a Sap się łamał i długo dochodził do siebie. Od lutego to Jok grał dużo gorzej więc te statystyki nie są niczym szokującym akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

dlaczego Prince wg Ciebie nie bierze extension od Magic? Przecież w niego nie wierzysz. Oddałeś go z Annunobym i 2nd pickiem za Zhaire Smitha (nawet nie wiem, czy tak się jego imię pisze). T

Dlaczego nie dopuszczacie myśli, że są gracze, którzy wolą gwarantowaną kasę od obiecywanej? Gracze, dla których stabilizacja i pewna rola w drużynie też ma wartość

Bo dajesz mu za mało kasy. Moje prywatne zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Dopuszczam myśl, że gracze chcą gwarantowaną kasę, ale jako Prince wolę więcej. To jest przecież poniżej MLE. O jakiej stabilizacji i roli w drużynie mówisz, skoro on nie zgrał u Ciebie meczu?

PS Nazwisko OG pisze się inaczej, a Zhaire był rok temu lepszy niż Jarrett Culver, czyli topowy prospekt z obecnego draftu. 

@MarcusCamby Pisałem przy okazji Irvinga, żeby wprowadzić możliwość odrzucenia kontraktu przez gracza. Postanowiliście inaczej i masz teraz pretensje do mnie, że to wykorzystuję? Przynajmniej będę miał pewność, że ten zapis zostanie za rok wprowadzony, choć mogło się to stać już w tym. Tworzenie regulaminu i poprzednie FA to była operacja na otwartym sercu. Wiadomo raczej, że błędy się pojawiają i będą pojawiać. Pisałem by to naprawić, Rada to zignorowała, a teraz to ja niby jestem ten zły? Byłbym, gdybym zauważył lukę i tego nie zgłosił, teraz jednak nie bardzo widzę problem po mojej stronie.

@fluber Matthews ma od Hornets najwięcej gwarantowanej kasy. Jest stary i woli pewne pieniądze.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie no nie masz racji, Craig w Wizz to jest no-brainer, wtf w ogóle 9/1+1 TO vs 26/3+1 PO dla Craiga, po co o tym coś pisać?

No Turek to Eld ładnie odleciał to fakt :D 

Przeciez Craig przez cała karierę w rl NBA nie zarobi tyle co dostał tutaj od Sylwka , przypominam ze typ ma 29 lat za chwilkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Dlaczego BMF nie bierzesz tego pod uwagę, że w nieporównywalnie silniejszej drużynie, jaką ja mam ich rola byłaby nieco inna, a niższe statsy przełożyłyby się na ich niższe kontrakty?

Przecież tu nie chodzi o wysokość kontraktów, tylko o ich długość. Jakbyś dał 2+1 Oubre albo Trierowi to nie napisałbym nawet słowa. Zresztą, nawet Cię nie krytykuję za to, takie są przepisy tej gry, ale w normalnych warunkach zaproponowałbyś 3+1 Oubre, on odpowiedziałby, że chce krótszy kontrakt (tak zrobił w realu), i skończyłoby się na 2+1. Tak samo z Trierem. Za dwa lata salary w porównaniu do teraz podskoczy kolejne kilkanaście procent, to jest bardzo duża różnica. I nie dlatego, że Trier jest dobry, tylko dlatego, że dla młodego gracza cztery w pełni gwarantowane ze strony organizacji lata jest obiektywnie słabiutkie. 

U nas nie ma takiej opcji, a alternatywą jest jedynie QO. No i to wychodzi w takich sytuacjach jak z Oubre, Trierem czy WCS. Po co WCS miałby brać 20/4 kosztem 10/2? Nie ma powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlaKB napisał:

Jakby cos to ja Matthewsowi gwarantuje ze za rok dostanie ode mnie conajmniej minimum żeby nie wyszedl na podpisaniu ze mna gorzej pod wzgledem finansowym.

Oczywiscie jesli będzie gral na odpowiednim poziomie to dostanie ode mnie odpowiednio wyzsza ofertę.

Zeby nie wyszedl gorzej powinienes obiecac 3.7 miliona za rok. Jezeli to zrobisz, to nie mam argumentow i nie bede sie o niego tlukl z Toba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

Jak Craig będzie nawalał za dwa lata to będzie cmokanie nad Sylwkiem jaki to steal odwalił to się wtedy przypomnę :).

Craig jest spoko, ja tam typa nawet bardzo lubię, u LBSa go proponowałem przy pierwszym meczu Jazz-Nuggets (albo drugim) w zeszłym sezonie , ale koles ma 29 lat, zarobił w NBA pare dolarów , i teraz ma rezygnować z prawie 30 baniek bo może za rok ktoś da mu kilka peso więcej ? Typ mi przypomina zupgradowana wersje Elijaha Millsapa , który tez miał swoje 5 minut w Jazz do których trafił w wieku 27 lat (z pamięci) a teraz nie ma go w lidze i łącznie zarobił pewnie 1-2 mln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Looney na PF grał tylko obok mobilnych "centrów" typu Bell, Draymond. U mnie tacy są.

Ale nie grał obok kloców BogutoCousinso-Jokicio-Gasolowo podobnych.

W Warriors grywał obok Pachulii, McGee czy Jonesa. Zresztą on ma chyba podejrzany rim protector. Nie wiem, zacząłem więcej czytać i faktycznie mówi się o Nim głównie w kontekście piątki, ale mi on bardziej wydaje się czwórką. Tak więc ustawienie z Jokicem to nie to samo co z Plumlee.

Ogólnie Jasiek kochasz switche, ale chyba bardziej przydałby się Ci big man z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie te twoje opcje są dość podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Trzy razy musiałem sprawdzić, czy faktycznie mówimy o alternatywie za mniejsze pieniądze z TO.

Ale z tym Craigiem to zobaczymy, bo te 47% za 3 z playoffów to pewnie niezły fluke.

No tam alternatywą to już prędzej jest oferta Lakers. Lepsza finansowo od Thunder i lepszy zespół, ale nawet Jasiek ma tyle przyzwoitości, ze tu o nic nie walczy :P

On od stycznia rzuca +40% za 3, jest bardzo aktywnym i atletycznym defensorem (ale przez to czasem przereagowuje w obronie), świetny energizer i kapitalnie zbierający (zwlaszcza w ataku) zawodnik. Kawał solidnego rolesa z okej wypłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

normalnie Looney na luzie wybrałby Lakers

Normalnie argumenty o UCLA i tym, że Looney jest fanem Lakers byłyby w RL NBA całkiem trafne. Problem polega na tym, że u nas Lakers to nie jest ociekająca złotem i pieniędzmi organizacja, którą kocha połowa graczy w lidze, tylko jakaś z trudem wiążąca koniec z końcem organizacja targująca się z topowymi zawodnikami o każdego centa.  Jesteśmy w tym punkcie, w którym Lakers oferowali 3 czy 4 extension Russellowi, żeby w ostatniej dać mu zawrotną kwotę 13 milionów dolarów rocznie, oferowali już extension Ingramowi, który je odrzucił, próbowali przechwycić Favorsa za ponad 3 miliony rocznie mniej, teraz mordują się o 1,4 miliona rabatu przy Looneyu, połowa składu to rookies/sophomores i mając LeBrona i Butlera w składzie trzeci sezon z rzędu stają na rzęsach nie po to żeby wygrać ligę, tylko po to żeby nie zapłacić podatku. Ile jeszcze ta biedna organizacja z BeGM będzie żerować na opinii RL Lakers???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.