Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, człowiek...morza napisał:

a co tam u derricka jonesa :D

Serio, jak ktoś porównuje te dwie sprawy to nie ma o czym gadać.

Po pierwsze to Derrick Jones dla 90% z Was był nikim. Mniej więcej tyle znaczył co teraz taki Sumner. Totalny anonim. Suns go zwolnili, chociaż mieli do Niego prawa. Ja rzuciłem 4-letnie minimum, ale gdyby ktoś dał dwa lata to tylko bym stracił slota. Tu Karpik nic nie ryzykował, bo znał już wyniki.

A po za tym to mówiłem kilkakrotnie, że tak się skończy co każdą turę FA i nikt mnie nie słuchał. Już podczas pierwszego FA mówiłem o tej sprawie, wtedy na przykładzie Festusa Ezili ( swoją drogą żyje jeszcze? :P )

I oczywiście dopiero jak pozyskałem Derricka Jonesa, a ten okazał się kotem ( Camby GOAT w te sprawy, wiadomo ) to wrócił temat kontrofert i reofert. Ale niestety system okazał się zdradliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Serio, jak ktoś porównuje te dwie sprawy to nie ma o czym gadać.

Po pierwsze to Derrick Jones dla 90% z Was był nikim. Mniej więcej tyle znaczył co teraz taki Sumner. Totalny anonim. Suns go zwolnili, chociaż mieli do Niego prawa. Ja rzuciłem 4-letnie minimum, ale gdyby ktoś dał dwa lata to tylko bym stracił slota. Tu Karpik nic nie ryzykował, bo znał już wyniki.

A po za tym to mówiłem kilkakrotnie, że tak się skończy co każdą turę FA i nikt mnie nie słuchał. Już podczas pierwszego FA mówiłem o tej sprawie, wtedy na przykładzie Festusa Ezili ( swoją drogą żyje jeszcze? :P )

I oczywiście dopiero jak pozyskałem Derricka Jonesa, a ten okazał się kotem ( Camby GOAT w te sprawy, wiadomo ) to wrócił temat kontrofert i reofert. Ale niestety system okazał się zdradliwy.

nie porownuje zero-jedynkowo tylko pisze tak a propo  ogolnej dyskusji o zlodziejstwie wynijakacym z wad regulaminu :) 

tez jestes beneficjentem

ssytem oczywisce do zmiany

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, january napisał:

Jeszcze będziesz mi dziękował za brak tego Thomasa, a poza tym no lol, jak zamierzasz się mścić jakoś w głosowaniach za decyzję Rady etc, to chyba coś nie halo z Tobą.

 

Nie manipuluj , bo nic takiego nie napisałem . 

Podziekuje czy nie to się okaże , na razie widzę tylko świński numerem i kolejna w tym roku niekonsekwencje Rady z niekorzyścią dla Minnesoty , nic więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Eld napisał:

Jak wróci Durant to rzeczywiście będzie grał rozsądne minuty.

Za rok to on będzie marzył aby odejść oglądając parkiet z bliska przez jakąś jedną kwartę. 

U mnie ma 2 lata, u Ciebie 4 lata niewoli za Durantem. Licząc, że dasz mu rosnący kontrakt ( bo raczej nie po równe 6,5M co rok ), to w sumie mało co traci a minuty ma pewne u mnie.

Według mnie tak nie będzie, Durant nie musi grać tylko na 3, więc zapewne będzie też miejsce do gry dla Craiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

nie porownuje zero-jedynkowo tylko pisze tak a propo  ogolnej dyskusji o zlodziejstwie wynijakacym z wad regulaminu :) 

tez jestes beneficjentem

ssytem oczywisce do zmiany

Równie dobrze Derrick Jones mógł okazać się równie wartościowy sportowo co Glenn Robinson, któremu dałem 9/3 licząc na wersje z Indiany Pacers z przed kontuzji. A ten mimo całej masy kontuzji w Pistons nawet wskoczył do S5, ale był tak dobry, że potem nawet z ławki nie wchodził. Warriors to chyba dla Niego ostatnia szansa, rotacja jeszcze węższa niż w Pistons, gdzie w pierwszej części sezonu kluczowymi graczami z ławki byli Calderon i Pachulia.

Hańba Karpiom! :P Jego legacy jest w strzępach, a był moim MVP. Jeszcze większy upadek niż loraka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Równie dobrze Derrick Jones mógł okazać się równie wartościowy sportowo co Glenn Robinson, któremu dałem 9/3 licząc na wersje z Indiany Pacers z przed kontuzji. A ten mimo całej masy kontuzji w Pistons nawet wskoczył do S5, ale był tak dobry, że potem nawet z ławki nie wchodził. Warriors to chyba dla Niego ostatnia szansa, rotacja jeszcze węższa niż w Pistons, gdzie w pierwszej części sezonu kluczowymi graczami z ławki byli Calderon i Pachulia.

tym tokiem rozumowania rownie dobrze mzoe sie okazac, ze to najwieksza wyplata jaka dostanie wcs w karierze

faktem jest, ze z beigiem czasu wyszlo ze jestes zlodziejem :P

to samo moze oakzac sie z karpikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

tym tokiem rozumowania rownie dobrze mzoe sie okazac, ze to najwieksza wyplata jaka dostanie wcs w karierze

faktem jest, ze z beigiem czasu wyszlo ze jestes zlodziejem :P

to samo moze oakzac sie z karpikiem

kibice Knicks trzymają sztamę, ale Camby wie swoje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BMF napisał:

Sprawdź ilu graczy przez ostatnie trzy sezony wzięło podobną umowę. 

Ponieważ z reguły klub nie podpisuje jednorocznych, a 3-4 letnie niegwarantowane :) 

Trier to undrafted drugoroczniak grający w tankujących Knicks. U mnie od razu ma ponad 6mln gwarantowane przez 3 lata, a jak utrzyma sie w lidze, to TO mu naturalnie też zagwarantuję. :) A dlaczego tak niski kontrakt? Gdyż nie stać mnie na przepłacanie jednorocznych kontraktów z PO. Mam sporo wysokich kontraktów i moja jedyna szansą są steale za niska kasę. Jak Trier weźmie QO to za rok są dużo mniejsze szanse, że go podpiszę - jak będzie dobry, to nie będzie mnie na niego stać, a jak będzie słaby, to nie będę miał interesu w wyciąganiu do gracza po raz drugi ręki. Tu jest 50/50 wg mnie. 

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Po pierwsze to Derrick Jones dla 90% z Was był nikim. Mniej więcej tyle znaczył co teraz taki Sumner. Totalny anonim. Suns go zwolnili, chociaż mieli do Niego prawa. Ja rzuciłem 4-letnie minimum, ale gdyby ktoś dał dwa lata to tylko bym stracił slota. Tu Karpik nic nie ryzykował, bo znał już wyniki.

No, ja "dzięki" Derrickowi Jonesowi znalazłem się w BeGM :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sylvinho. napisał:

Według mnie tak nie będzie, Durant nie musi grać tylko na 3, więc zapewne będzie też miejsce do gry dla Craiga. 

A jak inaczej wg. Ciebie może być? No chyba nie napiszesz nam, że obetniesz minuty Durantowi który nawet ze wzrostem oszukiwał by móc grać na SF.

Udupiasz gościa za plecami/w cieniu Duranta na 4-lata za jakiś śmiszny piniądz. 117M projected salary na przyszły rok, w kolejnym przewidują 120M. U mnie w najgorszym wypadku spadnie na FA właśnie przy tych 120M w wieku 30 lat, a u Ciebie będzie jeszcze śmigał dwa lata za 6,5M rocznie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, january napisał:

Nie chce mi się pisać o Jokiciu z fanatykami. Ale proszę Cię, nie porównuj tego jak się rusza Draymond i Jok. Nie schodźmy w absurdy.

Absurdem jest pisanie, że Jokić nie mógłby by grać z Looneyem skoro pykał z Śliwką i to z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre przedstawiłem od razu najlepszą ofertę jaką mogłem w mojej sytuacji finansowej i niemożności bycia hard cappowany. Zrobiłem to od razu, bez zbędnych ceregieli. 

Zdaję sobię sprawę, że nie jest to lukratywną oferta, ale liczę, że Andre będzie chciał na koniec powalczyć o misia i to w drużynie w której zaczynał i spędził świetne lata.

Na stole jest 4,9 mln co przy 19tu jest może mało, ale już różnica dla niego z 10ciu nie jest wielka, zwłaszcza, że w real NBA pewnie pójdzie za minimum a nie dla kasy.

Różnica z kolei pomiędzy moją ofertą a januarego jest taka, że ja dałem od razu dwa lata i AI2 był moim priorytetem a january po dłuższym zastanowieniu wyrównał tą ofertę po czym ogłosił, że odpuszcza Andre.

Dlatego zupełnie nie rozumiem czemu w każdym głosie jest wyżej niż ja. Ja chcę, on nie chce, oferta taka sama a i tak przegrywam 😀 Kopiuj wklej? 😉

Pozdrawiam i życzę miłego głosowania, nie zawsze kasa jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

No, ja "dzięki" Derrickowi Jonesowi znalazłem się w BeGM :P 

Ano dostałeś prośbę, by nie zachwycać się Nim na forum ogólnym do czasu jak go nie podpisze :P

I tak się zaczęło :D Do dziś nasza wspólna konferencja nazywa się na cześć wielkiego gracza Pels :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Ponieważ z reguły klub nie podpisuje jednorocznych, a 3-4 letnie niegwarantowane :) 

Odpowiedź to jeden, i to Briscoe grający w Europie. Mniej więcej tak często zawodnicy biorą czteroletnie umowy bez PO w okolicach minimum. Dla młodego gracza, który rozegrał już sezon w lidze, u nas - dostając minuty w playoffowym teamie, w realu - będąc w rotacji lotto teamu, taka umowa jest słabiutka. 

Ogólnie system głosowania na RFA powinien być mooocno zmieniony i dajesz drugi przykład, dlaczego. Oubre wziałby 2+1, Trier pewnie też. Jakby w realu Trier usłyszał "bierz 3+1TO, bo możesz wylądować w Chinach" to raczej nie wziąłby 3+1. ;] Z tym WCS to podobny case jak z tymi RFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Taki ten skutek był, że Plumlee po tym co widzieliśmy w PO (też z Jokiciem) już został wywalony* z Nuggets ku przestrodze Looneya co się dzieje z backupami Jokicia w Denver (o miłości GMa do Plumlee słyszeliśmy wiele razy).

*Jak usłyszę, że deal jeszcze nie klepnięty i nie mam go wspominać, to się roześmieję w twarz, że Kevon ma walczyć o pozycję backup C dopiero.

A i na PF w Nuggets się tłoczek robi po powrocie Kyle, bo tam SFowie będą przerzucani. W Lakers tego problemu nie ma, no i nie zostanie zaraz wyekspediowany za innego ławkowicza.

Ja nie grałem Plumlee na PF, odnosiłem się tylko do Twojej fałszywej tezy, bo nazwać Jokicia niemobilnym i stawiać przed takim Bellem, to wyższa forma manipulacji.

Ja swojego uczucia do Śliwki udowadniać nie muszę, nie moja wina, że Morris odrzucił fullMLE jako backup pg, docelowo nie chciałem nic w tym core zmieniać i o tym pisałem wielokrotnie.

I nie ma żadnego tłoku na PF, jest tylko Anderson. Tłok to Ty masz na centrze :)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

wątpliwe, ja nie zamierzam ukrywać, że celuje w backup, czekamy aż Jasiek zadeklaruje s5 i brak trejdu przez min 3 lata, bo widać, że wystawia coraz cięższe działa

czy tylko dla mnie Looney to bardziej czwórka niż piątka?

Jasiek też go na C umiejscawia. Zajebiście na nogach pracuje. Już dwa lata cmokałem nad Nim, że podczas PO z Pels robił lepszą obronę w defensywie na Davisie niż Draymond Green.

Trochę mnie dziwi, że omawiamy go tu głównie jako backup na centra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qcin_69 napisał:

@january @MarcusCamby @ozzy110 Dopiszcie ki tego Thomasa, albo przerzucie go do IV rundy, przecież to absurd żebyście anulowali mu czek na 10 mln, gdzie alternatywa jest 6 mln z powodu jakiejś literówki , Jakby Matt się dowiedział ze nie dostanie 4mln za friko i gry w PO teamie z powodu literówki to by został grać w Europie . 

Camby tyle piszesz, ze jesteś przeciwko gamblingowi i lubisz grę fair to czemu w takim przypadku chcesz upierdolic 4mln Thomasowi ? O to, ze chodzi o Matta wyjaśniłem przecież jeszcze przed reofertami , od razu po tym jak wyraziłeś zdziwienie k kogo chodzi , a teraz Matt i Minnesota maja znowu być pokrzywdzeni w tym FA? Najpierw kradzież Khrisa a teraz Matta, super !

Nie chce upi*****ić, ale staram się trzymać jakiś zasad. Jako rada jesteśmy na nie. Nic osobistego, liczę że listopad u Ciebie ciągle aktualny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

czy tylko dla mnie Looney to bardziej czwórka niż piątka?

Jasiek też go na C umiejscawia. Zajebiście na nogach pracuje. Już dwa lata cmokałem nad Nim, że podczas PO z Pels robił lepszą obronę w defensywie na Davisie niż Draymond Green.

Trochę mnie dziwi, że omawiamy go tu głównie jako backup na centra.

No ja celuje w backup C, ostatni sezon grał głównie tam, ale skoro rzeczywiście może grać czwórkę, to te 22 minuty może dostać na luzaku u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.