Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

Mam wrażenie że wielu tutaj szokuje niezrozumienie idei święceń kapłańskich. Bo mam wrażenie że zarzut wobec Wojtyły jaki stawiasz to " dlaczego nie usunął ich ze stanu kapłańskiego".

Usunięcie księdza z obiegu nie musi polegać na usunięciu ze stanu duchownego. Wystarczyłoby nie przenosić takiego delikwenta z parafii do parafii, gdy zrobi się wokół niego gorąco ale zagospodarować go gdzieś w administracji kościelnej z dala od wiernych a zwłaszcza dzieci. KK prowadzi bardzo rozległą działalność poza duszpasterską więc chyba wszystkich pedofilów dałoby się tam upchać. Chyba, że o zgrozo, nie. Ale podstawowym rozwiązaniem jest zgłaszanie przestępstwa odpowiednim organom państwa co każdorazowo prowadziłby do usunięcia problemu zagospodarowania na co najmniej kilka lat. 

1 godzinę temu, fluber napisał:

W 78 Wojtyła został papieżem o ile mnie pamięć nie myli i do 2008 nie był bezpośrednim przełożonym surgenta. Dla mnie to jest raczej dowód pro Wojtyła że przywrócono surgenta w 78.

Obawiam się, że winy JP2 są jeszcze poważniejsze niż Wojtyły. Skoro miał własne, bezpośrednie doświadczenia z pedofilami to przecież nie mógł zakładać, że problem nie istnieje. Bezpodstawnym jest twierdzenie, że nie wiedział bo dowiedziono, że wiedział i znał mechanizmy postępowania, które sam stosował. Naiwnym jest opowiadanie, że McCarrick go oszukał i że nie wiedział o Baltimore. Nawet jeśli nie wiedział o poszczególnych sprawach to tylko dlatego, że nie chciał ich znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

ale nie dzięki niemu (plus z kierowaniem się prawem kanonicznym zdaje sie rezygnował…) i nie wszystkich, bo cześć spraw skutecznie wyciszał. poza tym jako głowa KK wraz odpowiadał za to, co się później działo w polsce, bo to nie jakaś afryka, gdzie nie miał kontaktów, lecz jego podwórko. 

Kogo masz konkretnie na myśli pisząc o wyciszonych sprawach?

3 godziny temu, jack napisał:

 

Obawiam się, że winy JP2 są jeszcze poważniejsze niż Wojtyły. Skoro miał własne, bezpośrednie doświadczenia z pedofilami to przecież nie mógł zakładać, że problem nie istnieje. Bezpodstawnym jest twierdzenie, że nie wiedział bo dowiedziono, że wiedział i znał mechanizmy postępowania, które sam stosował. Naiwnym jest opowiadanie, że McCarrick go oszukał i że nie wiedział o Baltimore. Nawet jeśli nie wiedział o poszczególnych sprawach to tylko dlatego, że nie chciał ich znać. 

Ale dlaczego naiwne? Oskarżenie mccarricka gdy JP2 żył wisiało na zeznaniach księdza który był pedofilem. Papież mimo tego zlecił śledztwo, które nie wykazało przestępstw seksualnych mccarricka. Co z tego że w latach 60-tych miał doświadczenia z pedofilami? Co ma piernik do wiatraka? Co miał zrobić po takich wynikach śledztwa? Samemu je przeprowadzić drugi raz? W takim stanie w jakim był tuż przed śmiercią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

@jack cieszę się że to kto z nas dwóch jest poważny już mamy wyjaśnione 

Ja nie wierze w wyjaśnienia kk na temat pedofilii, zwłaszcza w te sprzed lat. Niepoważnym jest wierzyć tym kłamcom. Teraz rozumiesz? 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole zastanawia mnie czemu ci zwyrodnialci w KK biora sie akurat za dzieci? Bo powiedzmy, ze ruchanie tych kobiet na plebani, czy ktore przychodza na spowiedz i tam nastepuje jakis podryw jeszcze jestem w stanie zrozumiec, nikt nie jest w stanie walczyc ze swoimi instynktami zawsze i wszedzie itd. Ale czemu akurat przypadkow pedofilii wsrod ksiezy jest az tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

Ale czemu akurat przypadkow pedofilii wsrod ksiezy jest az tyle?

Środowisko i dodatkowo owce, które to tolerują oraz tłumaczą ich działania. Cały czas mam wrażenie, że albo osoby ich broniący mają same takie skłonności lub kiedyś sami doświadczyli byciem ofiarą i dlatego tego ich bronią. Nie jestem w stanie zrozumieć ich obrony jako wolontariusz bo to że PiS i TVP bronią to polityka. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał:

W ogole zastanawia mnie czemu ci zwyrodnialci w KK biora sie akurat za dzieci? Bo powiedzmy, ze ruchanie tych kobiet na plebani, czy ktore przychodza na spowiedz i tam nastepuje jakis podryw jeszcze jestem w stanie zrozumiec, nikt nie jest w stanie walczyc ze swoimi instynktami zawsze i wszedzie itd. Ale czemu akurat przypadkow pedofilii wsrod ksiezy jest az tyle?

zmuszanie do życia w celibacie tworzy odchyły psychiczne i zradza takie patologie, nie wiem, mi zawsze się podobał ten model amerykański gdzie pastorzy mają normalne rodziny i przez to wcale ich autorytet nie cierpi, mogą żyć normalnie i nie hamować pierwotnych instynktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Reikai napisał:

W ogole zastanawia mnie czemu ci zwyrodnialci w KK biora sie akurat za dzieci? Bo powiedzmy, ze ruchanie tych kobiet na plebani, czy ktore przychodza na spowiedz i tam nastepuje jakis podryw jeszcze jestem w stanie zrozumiec, nikt nie jest w stanie walczyc ze swoimi instynktami zawsze i wszedzie itd. Ale czemu akurat przypadkow pedofilii wsrod ksiezy jest az tyle?

Jakbyś był pedofilem to gdzie Twoim zdaniem 50 lat temu miałbyś największe szanse się spełniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jakbyś był pedofilem to gdzie Twoim zdaniem 50 lat temu miałbyś największe szanse się spełniać?

Raczej ciezko mi wejsc w glowe pedofila, wiec jest to dla mnie na tyle abstrakcyjne, ze nie wiem.

No i nie robmy z tego czasu przeszlego, KK caly czas jest tym przesiakniety, a sprawcy przenoszeni na inna parafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lorak napisał:

sęk w tym, że nie bardzo wiadomo ile dokładnie to jest.

https://blogpilastra.wordpress.com/2010/10/15/pedofilia-w-sluzbie-kulturkampfu/

ale po co coś wiedzieć

widły już chwycone

nie ma już czasu na refleksję!

 

epa epa @Koelner prowadź!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.