Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

naprawdę porównujesz standard życia ludzi w USA do ZSRR? mordowanie polaków oraz Ukraińców i chłopów przy kolektywizacji czy żołnierzy radzieckich których dotknęły czystki?

O rany, na siłę chcesz mi wcisnąć coś czego nie napisałem. Przeciez powtarzam wciąz że USA niewoliło ludzi tak jak ZSRR tylko że to było kilkadziesiąt lat wczesniej. Wszystkich w zasadzie za niewinność.

W USA mordowano Indian, W ZSRR Polaków i Ukraińców.

Przecież tak było.

Nawet jeśli udowodnicie że jednak większe winy sa po stronie ZSRR to zastanówcie się czemu usilnie tak chcecie to udowodnić.

Dlaczego dziś jest tak że wciąz gada się o zbrodniach ZSRR a nie mówi nic o zbrodniach USA?

Przeciez te zbrodnie USA maja miejsce dosłownie teraz. Jak choćby rozwalenie Iraku na podstawie sfabrykowanych dowodów na istnienie bromni masowego rażenia.

Zastanówcie się czy na pewno jesteście obiektywni w ocenie USA i ZSRR, czy czasem nie staliście się kibolem bezrefleksyjnie kibicującym USA

 pozycja do przeczytania Heinz Magenheimer Hitler-Strategia klęski 1940 1945 ,praktycznie 400 stron , czytałem ją z 10 lat temu. 

Bagration to miałem nawet gierkę planszową.

 

No to gratuluję.

Było tam o tym jak Niemcy planowali napaśc na Francje a Hitler się nie zgodził i zarządął przebudowy całej strategii na taką która będzie mogła francuzów zaskoczyć?

"Wówczas to na polecenie Hitlera zmieniono założenia planu natarcia na przedstawione Hitlerowi przez Ericha von Mansteina. Były całkowicie odmienne od tradycyjnego podejścia niemieckiego Sztabu Generalnego (opartego na planie Schlieffena) i stały się podstawą ostatecznego, zrealizowanego planu ofensywy na Zachodzie"

 

Albo o tym jak generałowie w 1941 chcieli koniecznie atakowąc na Moskwę a Hitler ich przekonał że wazniejsze jest okrążenie ruskich pod Kijowem?

W efekcie niemcy odnieśli największe zwycięstwo wtedy na wschodzie.

Później generałowie naciskali Hitlera by jednak spróbować atakowąc Moskwę i ten w końcu uległ i tak oto doszło do pierwszej klęski w ZSRR :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, na siłę chcesz mi wcisnąć coś czego nie napisałem. Przeciez powtarzam wciąz że USA niewoliło ludzi tak jak ZSRR tylko że to było kilkadziesiąt lat wczesniej. Wszystkich w zasadzie za niewinność.

W USA mordowano Indian, W ZSRR Polaków i Ukraińców.

Przecież tak było.

Nawet jeśli udowodnicie że jednak większe winy sa po stronie ZSRR to zastanówcie się czemu usilnie tak chcecie to udowodnić.

Dlaczego dziś jest tak że wciąz gada się o zbrodniach ZSRR a nie mówi nic o zbrodniach USA?

Przeciez te zbrodnie USA maja miejsce dosłownie teraz. Jak choćby rozwalenie Iraku na podstawie sfabrykowanych dowodów na istnienie bromni masowego rażenia.

Zastanówcie się czy na pewno jesteście obiektywni w ocenie USA i ZSRR, czy czasem nie staliście się kibolem bezrefleksyjnie kibicującym USA

 

No to gratuluję.

Było tam o tym jak Niemcy planowali napaśc na Francje a Hitler się nie zgodził i zarządął przebudowy całej strategii na taką która będzie mogła francuzów zaskoczyć?

"Wówczas to na polecenie Hitlera zmieniono założenia planu natarcia na przedstawione Hitlerowi przez Ericha von Mansteina. Były całkowicie odmienne od tradycyjnego podejścia niemieckiego Sztabu Generalnego (opartego na planie Schlieffena) i stały się podstawą ostatecznego, zrealizowanego planu ofensywy na Zachodzie"

 

Albo o tym jak generałowie w 1941 chcieli koniecznie atakowąc na Moskwę a Hitler ich przekonał że wazniejsze jest okrążenie ruskich pod Kijowem?

W efekcie niemcy odnieśli największe zwycięstwo wtedy na wschodzie.

Później generałowie naciskali Hitlera by jednak spróbować atakowąc Moskwę i ten w końcu uległ i tak oto doszło do pierwszej klęski w ZSRR :smile:

 

podaj mi źródła Twoich rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi źródła Twoich rewelacji

To już nawet nie są zadne rewelacje, o tym się juz oficjalnie pisze w Wiki. rewelacje to były kiedyś

Ten fragment co wkleiłem jest z tego linku:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_francuska_1940

 

Zaraz poszukam czegoś w tamacie ataku na ZSRR, na necie czasem ciezko...

 

na razie tylko dyskusja na forum:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=13625&st=195

 

Strona 88, o tym jak Hitler wybił z głowy moskwę

https://books.google.pl/books?id=xgRyysYnOo4C&pg=PA415&lpg=PA415&dq=barbarossa+zwrot+na+po%C5%82udnie+hitler&source=bl&ots=2QjKugifVA&sig=tO_IQZvpnAI6yoQ4Z5L1DyXBe8w&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwi2-db_7s3MAhXSbZoKHbodCn4Q6AEIGzAA#v=onepage&q=%20kij%C3%B3w&f=false

 

efekty tej zmiany wprowadzonej przez Hitlera

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Kij%C3%B3w_%281941%29

warto zauważyć ze niemcy mniejszymi siłami doszczętnie zniszczyli większe zgrupowanie

 

No naprawdę ciężko teraz znaleźć resztę...robienie z Hitlera debila to typowa taktyka ośmieszania drugiej strony, tak zawsze działała propaganda i zawsze będzie działać.

Gdyby nie Hitler Niemcy nie pokonaliby Francji z wielomilionowa armią w tygodnie tylko w najlepszym razie w miesiace. Gdyby nie Hitler Stalingrad wydarzyłby się juz w 1941.

Był geniuszem militarnym i politycznym, zdolnym architektem (8 godzin dziennie projektował miasta niemieckie które miały zostać budowane po wojnie) nie najgorszym malarzem, do tego wizjonerem (widac w "rozmowy przy stole")

Niestety również egocentrykiem a przede wszystkim psychopatą, nie przejmującym się cierpieniem ludzkim. Wychowała go wojna i uważał że by zostac mężczyzną każdy powinien jej doświadczyć.

 

Ja się na dziś poddaję, pozdrawiam :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj czyste fakty się zgadzają. Faktycznie to Hitler był zwolennikiem planu Mansteina:

https://en.wikipedia.org/wiki/Manstein_Plan

I to niezaprzeczalny sukces. Podobnie to on rozkazał zamknąć kocioł pod Kijowem i tutaj już są dyskusje historyków czy to aby była dobra decyzja, miast przeć wtedy na Moskwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie są zadne rewelacje, o tym się juz oficjalnie pisze w Wiki. rewelacje to były kiedyś

Ten fragment co wkleiłem jest z tego linku:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_francuska_1940

 

Zaraz poszukam czegoś w tamacie ataku na ZSRR, na necie czasem ciezko...

 

na razie tylko dyskusja na forum:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=13625&st=195

 

Strona 88, o tym jak Hitler wybił z głowy moskwę

https://books.google.pl/books?id=xgRyysYnOo4C&pg=PA415&lpg=PA415&dq=barbarossa+zwrot+na+po%C5%82udnie+hitler&source=bl&ots=2QjKugifVA&sig=tO_IQZvpnAI6yoQ4Z5L1DyXBe8w&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwi2-db_7s3MAhXSbZoKHbodCn4Q6AEIGzAA#v=onepage&q=%20kij%C3%B3w&f=false

 

efekty tej zmiany wprowadzonej przez Hitlera

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Kij%C3%B3w_%281941%29

warto zauważyć ze niemcy mniejszymi siłami doszczętnie zniszczyli większe zgrupowanie

 

No naprawdę ciężko teraz znaleźć resztę...robienie z Hitlera debila to typowa taktyka ośmieszania drugiej strony, tak zawsze działała propaganda i zawsze będzie działać.

Gdyby nie Hitler Niemcy nie pokonaliby Francji z wielomilionowa armią w tygodnie tylko w najlepszym razie w miesiace. Gdyby nie Hitler Stalingrad wydarzyłby się juz w 1941.

Był geniuszem militarnym i politycznym, zdolnym architektem (8 godzin dziennie projektował miasta niemieckie które miały zostać budowane po wojnie) nie najgorszym malarzem, do tego wizjonerem (widac w "rozmowy przy stole")

Niestety również egocentrykiem a przede wszystkim psychopatą, nie przejmującym się cierpieniem ludzkim. Wychowała go wojna i uważał że by zostac mężczyzną każdy powinien jej doświadczyć.

 

Ja się na dziś poddaję, pozdrawiam :smile:

 

przepraszam Cię ale wikipedia to nawet kończy się na liceum, prosiłbym o źródła.

podałem Ci tylko jedną pozycję, a o nieudolności Hitlera pisze w pamiętnikach Speer, jest taka pozycja "Piekło na Froncie Wschodnim" gdzie są wypowiedzi generałów.

o wybicie z głowy z Moskwy to uczą w podręcznikach do liceum, a to jest kwestia dyskusyjna, jak wspomniał Rappar.

Stalingrad to był jeden z błędów Hitlera i to zarzucali mu generałowie, za pomocą wojsk piechoty Stalingrad mógł być zdobyty z marszu a niestety Hitler kazał czekać na dywizje pancerne,które opóźniły marsz i w dodatku ich wartość bojowa spada w działaniach miejskich.

błędów Hitlera jest pełna a pierwszym było umożliwienie Dunkierki wojskom alianckim , sam plan Barbarossa był odrzucany przez większość generalizacji, sukcesy w pierwszym miesiącach wojny to zasługa... Sowietów, którzy szykowali się do ofensywy a nie defensywny o czym pisze Suworow.

a odnośnie ataku na Francję to pamiętam kiedyś informację, że Hitler planował od razu zaatakować Francję w 1939 ale za wysokie straty spowodowane w kampanii wrześniowej i argumenty odwlekły jego zamiary oraz obawa przed działaniem Wielkiej Brytanii w Norwegii.

 

oczywiście się rozjechaliśmy dzięki Twojemu bujaniu.

ja mogę skończyć temat ponieważ nie uda mi się Ciebie przekonać, że każdy chciałbym mieszkać w USA niż w ZSRR , może faktycznie murzyn z plantacji bawełny miał gorzej niż członek partii bolszewickiej ale Ukrainiec mógłby już z Tobą dyskutować jakby przeżył

porównać kraj ,który wymordował około 80 mln ludzi i praktycznie własnych obywateli do walki USA z Indianami o nowe tereny jest niegrzeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów Hitlera jest pełna a pierwszym było umożliwienie Dunkierki wojskom alianckim , sam plan Barbarossa był odrzucany przez większość generalizacji, sukcesy w pierwszym miesiącach wojny to zasługa... Sowietów, którzy szykowali się do ofensywy a nie defensywny o czym pisze Suworow.

Wikipedia>>Suworow

 

a odnośnie ataku na Francję to pamiętam kiedyś informację, że Hitler planował od razu zaatakować Francję w 1939 ale za wysokie straty spowodowane w kampanii wrześniowej i argumenty odwlekły jego zamiary oraz obawa przed działaniem Wielkiej Brytanii w Norwegii.

Polska myśl martyrologiczna

 

porównać kraj ,który wymordował około 80 mln ludzi i praktycznie własnych obywateli do walki USA z Indianami o nowe tereny jest niegrzeczne

80 mln? Mocno przesadzona liczba, z 30 mln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna księga komunizmu czy Archipelag Gułag jest podawany krytyce i nie dla mnie ich ocena ponieważ nie ma danych. brakuje rzetelności bolszewików w porównaniu do urzędników III Rzeszy ;]

 

ja wolę Suworowa niż wikipedię

po pierwsze facet sam tworzył ten system , po drugie będąc w GRU miał dostęp do informacji, które nie wyciekały do opinii publicznej , miał kontakty z oficerami z najwyższego szczebla, dla mnie jego informacje są tak rzetelne jak Kuklińskiego

tak samo traktuje pamiętniki Speera , który może wybielać swój udział ale dostając dożywocie raczej nikt nie kieruje się zewnętrznymi czynnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Suworow - dziesiątki lat ujawnia wbrew Kremlowi tajne informacje na temat GRU, od oficerów najwyższego szczebla żyjąc sobie zupełnie jawnie i jeżdżąc na konferencje. A porównanie do Kuklińskiego? To jak porównywać Zychowicza(bo kimś takim jest Suworow) do Churchilla. 

Dożywocia bywają skracane, jak w jego w przypadku. 


Czarna księga komunizmu czy Archipelag Gułag jest podawany krytyce i nie dla mnie ich ocena ponieważ nie ma danych. brakuje rzetelności bolszewików w porównaniu do urzędników III Rzeszy ;]

I brakowałoby do tego już powoli ludzi w ZSRR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Suworow - dziesiątki lat ujawnia wbrew Kremlowi tajne informacje na temat GRU, od oficerów najwyższego szczebla żyjąc sobie zupełnie jawnie i jeżdżąc na konferencje. A porównanie do Kuklińskiego? To jak porównywać Zychowicza(bo kimś takim jest Suworow) do Churchilla. 

Dożywocia bywają skracane, jak w jego w przypadku. 

I brakowałoby do tego już powoli ludzi w ZSRR. 

 

miał dostęp do tajnych informacji. jako źródło trudno znaleźć lepsze.

 

zychowicz ,kim on jest? na pewno nie był agentem przynajmniej WSI ,głupie porównanie

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Cię ale wikipedia to nawet kończy się na liceum, prosiłbym o źródła.

Wiki nie jest talka zła bo często ma odnośniki do poważnych źródeł.

Przeczytałem tyle róznych książek że nawet nie jestem w stanie Ci powiedziec która to dokładnie opisuje, ale znalazłem fajny krótki artykuł

http://www.konflikty.pl/historia/druga-wojna-swiatowa/plan-mansteina-geneza-i-zalozenia/

 

podałem Ci tylko jedną pozycję, a o nieudolności Hitlera pisze w pamiętnikach Speer, jest taka pozycja "Piekło na Froncie Wschodnim" gdzie są wypowiedzi generałów.

Zawsze zwalasz winę na tych których juz nie ma, tak to działa i zawsze będzie tak działać

o wybicie z głowy z Moskwy to uczą w podręcznikach do liceum, a to jest kwestia dyskusyjna, jak wspomniał Rappar.

Jeśłi ktoś się bawił choćby w gry strategiczne, to dla niego to nie będzie kwestią dyskusyjną.

Własnie tak postąpiono pod stalingradem (jak generałowie chcieli postąpić w 1941 z Moskwą)  szturmowano miasto nie dbajac o skrzydła (inna sprawa ze do takiego rozwiązania Hitler był zmuszony z innych powodów)

Stalingrad to był jeden z błędów Hitlera i to zarzucali mu generałowie, za pomocą wojsk piechoty Stalingrad mógł być zdobyty z marszu a niestety Hitler kazał czekać na dywizje pancerne,które opóźniły marsz i w dodatku ich wartość bojowa spada w działaniach miejskich.

Tutaj musiałbym pisac cały artykuł... w skrócie było tak że Niemcy mieli kłopoty z paliwami, w roku 1942 zaplanowano operacje nie majac odpowiedniej rezerwy paliwowej dla wojsk pancernych i zmotoryzowanych, liczono na zdobycze u ruskich.

To się nie udąło, ruskie stosowali taktykę spalonej ziemi na swoim terytorium. Hitler tracąc inicjatywę przez brak mobliności sił pancernych (braki paliwa) nie mógł już wykonywac takich fajnych manewrów jak pod Kijowem.

Niemcy doszli do stalingradu i byli zagrożeni na skrzydłach, nie majac paliwa na wojnę manewrową i zagrożonymi skrzydłami zdecydowali się na zrobienie pod stalingradem maszynki do mielenia miesa która będzie mieliła głównie radzieckie rezerwy nie pozwalajac im wzmocnić jednostek na skrzydłach niemieckich które mogłyby te słabe skrzydła bronione przez rumunów i węgrów rozbić. Takie podejście miało umożliwić utrzymanie tzw. inicjatywy strategicznej w rękach niemieckich mimo braku ich uderzeń na róznych kierunkach.

Okazało się że zsrr jest w stanie mobilizowac dużo więcej jednostek niz niemcy podejrzewali i nie tylko był w stanie słać ciągle nowych ludzi do stalingradu ale tez w międzyczasie zbudowąc na niemieckich skrzydłach potęzne zgrupowanie uderzeniowe które łatwo złamały obrone na skrzydłach i okrążyły niemców.

Później Hitler uwierzył Goringowi że ten jest w stanie swoimi samolotami dostarczyć zaopatrzenie do kotła i przez to zabronił Paulusowi próbowac wyrwac się z okrążenia. Odblokowaniem okrążenia miał sie zająć Manstein, ale jego kontrnatarcie został zatrzymane około 30km od okrazonych jednostek

Na koniec Hitler już poświęcił 6 armię i Paulusa i kazał im tam ginąc po to by ruskie były zajęte llikwidacją tego kotła a nie kolejnymi uderzeniami na które niemcy mogli nie znaleźć odpowiedzi i cały front mógł się załamać. 6 armia umierła pod Stalingradem po to by reszta niemieckich wojsk miała czas na przegrupowanie

błędów Hitlera jest pełna a pierwszym było umożliwienie Dunkierki wojskom alianckim

 

To była pierwsza próba pokojowego zakończenia wojny a angolami. Hitler od początku twierdził ze Niemcy maja panowac na ladzie a na ocenach Angole i chciał pokoju i przymierza z Angolami. Wbrew temu co twierdza Anglicy Hitler nigdy nie planował desantu w Anglii. Operacje desantowe ich plany robiono po to by wystraszyc Anglików.

W małej norwegii dla jej kontroli Niemcy musieli utrzymywac 350tys żołnierzy.

W Polsce blisko milion.

Po zdobyciu Anglii tam musieliby trzymac z 1,5mln i karmić całą wyspę która nie była samowystarczalna.Po proistu nie mogli wziąc sobie takiego garba na plecy, potrzebowali jak najwięcej żołnierzy na front wschodzi i tak im ich zabrakło. Gdyby mieli jeszcze 1,5mln mniej atak na ZSRR nie byłby  w ogóle możliwy.

Anglicy oczywiście mówią jak się wspaniale obronili przed niemiecka inwazją ale to kłamstwo, żadna inwazja nie wchodziła w grę póki istniał ZSRR

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polska myśl martyrologiczna

 

My mamy swoją, Anglicy mają swoją, a Niemcy swojej miec nie mogą. :)

 

Wszyscy oglądali fimy typu Rambo czy Commando - niezły bzdury nie? :)

 

Problem w tym że gdyby Niemcy wygrali wojne nie potrzeba by takich wymyslonych postaci.

Niemcy mieli swoich supermenów, filmy w stylu Rambo byłyby filmami dokumentalnymi o takich żołnierzach jak:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Erich_Hartmann

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hans-Ulrich_Rudel

To czego oni dokonywali to Rambo przy nich wysiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zwalasz winę na tych których juz nie ma, tak to działa i zawsze będzie tak działać

 

 

to dlatego doszło do Walkirii ? wtedy Hitler żył i generalizacja obwiniała Hitlera za porażki. Speer wspominał, że Hitler miał niebywały instynkt jeśli chodzi o zagrania polityczne czy podejmowanie decyzji ale lepiej słuchać generalizacji niż kaprala.

może dlatego, że widział na stole płótno i chorągiewki z dywizjami zapominał o czymś takim jak logistyka, zaopatrzenie?

to jak gra w pokera ,ktoś może słabiej grać ale ma dobre karty ,ryzykuje i może wygrać.

 

Twoje teoria o których się rozpisałeś to jest ciekawe, ponieważ używasz stwierdzeń dokonanych ,jakby to był pewnik ale z wiekiem może się nauczysz inaczej prowadzić dyskusję,ponieważ nawet profesorowie na uniwersytetach odnośnie historii gdybają odnośnie jakiegoś wydarzenia , masz to samo jak Rappar ale z wiekiem to się zmienia.

 

jeden z przykładów. podajesz argument, że inwazja na Anglię nie wchodziła w grę i Operacja Lew Morski to mit , a profesor z uniwerku napisałby Ci książkę o takiej możliwości, rozmawiamy o państwie zarządzanym przez Adolfa Hitlera, który nieraz dokonywał spontanicznych decyzji

ale może Ty masz lepsze przeczucie

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.