Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie jak Kukiz organizowął nabór na posłów?

Byłem na takim spotkaniu.

Nie, nie chciałem się dostać do tego koryta, chciałem zobaczyć tych ludzi.

Wraz ze mną były chyba 4 osoby które dostały zaproszenie i miały się zaprezentować, oprócz tego chyba z 6 osób które prowadziły nabór.

Już po kilkunastu minutach zauważyłem że odsuwam się jak mogę od tych z którymi jako kandydat przybyłem a przysuwam się po okręgu w stronę tych którzy nas przepytują.
Możecie się smiać, ale w pytajacych od razu wyczuwałem ideowość, honor, jakąś taką szlechetność, w tych którzy byli pytani czułem interesowność, spryt, egoizm i bezwględność.

Opuściłem spotkanie w trakcie bo dowiedziałem się tego co chciałem, ale w chwili gdy mnie przesłuchiwano udało mi się odwrócić sytuację i to ja zacząłem pytać - dlaczego Ci pytajacy nie wystartują sami. Okazło się że albo dziecko w drodze, albo okres cięzkiej nauki i jakichś projektów informatycznych. Czyli nie mogą bo mają na głowie, konkretne spraway, bardzo wązne sprawy których nie porzucą dla polityki. I własnie dlatego że tacy sa powinni się w polityce znaleźć. Niestety działa to tak że znajdą się tam właśnie Ci których tam być nie powinno.

I tak będzie zawsze, z każda partią i każdym ugrupowaniem.

Wystarczy obejrzeć "House of cards" by zrozumieć że nie moze być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być konkretnym to głównie mi chodziło o styl wypowiedzi. Bosak jest merytoryczny i ciężko go zagiąć.Lub posłuchać wypowiedzi osób , które nie mówią hasłowo jak : Kamila Gasiuk- Pihowicz gdzie kiedy redakator zapyta się ile wynosi kwota wolna od podatku to ta osoba wykręca oczami jakby dostała pytanie z zakresu fizyki czy coś w teń deseń. Po drugie nie chciałem Cie do niczego zachęcać bo sam na nich nie głosuję więc po co miałbym agitować ich i zwiększać elektorat. 

 

Ps. Z ciekawości odpiszesz mi co sądzisz o redaktorach lewicowych : Wielowiejska czy Olejnik ? :) W skali od 0 do 10 ile byś dał ? 


Bądźmy poważni. chwilowo RN podobnie jak Razem wprowadza element humorystyczny, ale bardzo, ale to bardzo nie chciałbym by te członkowie tych ugrupowań miały cokolwiek do powiedzenia w kwestiach władzy

 

 

Dlatego takie partie czy ruchy obywatelskie nie mają większych szans by dostać się do parlamentu. Osobiście chciałbym zagłosować na partię republikańską zrzeszającą takie inicjatywy jak : Centrum Adama Smitha, Koliber i osobę prof.Roberta Gwiazdowskiego , którego chciałbym widzieć jako ministra finansów. Ale chyba jest to marzenie ściętej głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę mi się nudzi więc na wszelki wypadek podam interpretację.

Ten gośc co śpiewa od początku jest czerwony jak szatan bo metody którymi chce zaprowadzić do raju (niebieskie niebo) tą na niebiesko ubraną parkę aryjczyków są okrutne i złe. Aryjczycy mieli być nową rasą kultywującą ciało i ducha nie 200kg grubasami przez TV z piwem w ręku.

Te niezbyt atrakcyjne postacie to komuniści, żydzi i słowianie, ich nosy to podkreślają.

W dalszej częsci teledysku niebo się czerwieni ponieważ plan runął i zamiast raju wszystkim zgotowano piekło, również aryjczykom.

 

A plan runął dlatego że Hitler, jak większość i dziś robi, nie docenił potęgi systemu komunistycznego o czym rozmawia w tym filmiku.

Dla niewtajemniczonych, zapewniam że to nie żaden "fake" tylko oryginalny głos Hitlera.

https://www.youtube.com/watch?v=NVqxoA52kjI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A plan runął dlatego że Hitler, jak większość i dziś robi, nie docenił potęgi systemu komunistycznego o czym rozmawia w tym filmiku.

Dla niewtajemniczonych, zapewniam że to nie żaden "fake" tylko oryginalny głos Hitlera.

https://www.youtube.com/watch?v=NVqxoA52kjI

 

chodzi Ci o łagry? czy paszporty aby móc wyjechać z miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitler mówi o co chodzi, chodzi o fabryki produkujące taśmowo czołgi. Poczytajcie całość.

Amerykanie to wychuchane chłopaki które nie byłyby w stanie postawić się dzikim wilkom jakimi stali sie Niemcy przez biedę lat 20-tychy i 30tych.

Ludzie wychowani w dobrobycie nie są w stanie walczyć tak jak ludzie wychowani w trudnych warunkach, dlatego Niemców mogli pokonać tylko rosjanie + komunizm.

Kapitalistyczne Francja czy Anglia nie miały szans mimo ze silniejsze gospodarczo i militarnie (Francja na lądzie, Anglia na morzach)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitler mówi o co chodzi, chodzi o fabryki produkujące taśmowo czołgi. Poczytajcie całość.

Amerykanie to wychuchane chłopaki które nie byłyby w stanie postawić się dzikim wilkom jakimi stali sie Niemcy przez biedę lat 20-tychy i 30tych.

Ludzie wychowani w dobrobycie nie są w stanie walczyć tak jak ludzie wychowani w trudnych warunkach, dlatego Niemców mogli pokonać tylko rosjanie + komunizm.

Kapitalistyczne Francja czy Anglia nie miały szans mimo ze silniejsze gospodarczo i militarnie (Francja na lądzie, Anglia na morzach)

To są bzdury na tak wielu etapach, że naprawdę proszę Cię - odejdź od tematu historii, bo nie masz ŻADNEGO pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bzdury na tak wielu etapach, że naprawdę proszę Cię - odejdź od tematu historii, bo nie masz ŻADNEGO pojęcia. 

Bzdurą jest to co mówi Hitler?

Historycy wiedzą lepiej od niego?

Bądźmy poważni :)

Historia to dziwka bo piszą ją zwyciezcy.

Jak nie załozysz filtrów na to co zwyciezcy napisali nigdy nie zrozumiesz jak było naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitler mówi o co chodzi, chodzi o fabryki produkujące taśmowo czołgi.

 

no ba , jak po wielkiej czystce w 1938 2 mln niewolników dostarczało surowce bez kosztów robocizny to mogli coś tam produkować, chociaż Albert Speer w 1944 roku więcej produkował czołgów niż komunizm ale walka na dwa fronty i dominacja USA w powietrzu zrobiła swoje

Bzdurą jest to co mówi Hitler?

Historycy wiedzą lepiej od niego?

Bądźmy poważni :smile:

Historia to dziwka bo piszą ją zwyciezcy.

Jak nie załozysz filtrów na to co zwyciezcy napisali nigdy nie zrozumiesz jak było naprawdę

 

myślałem, że dzisiaj Rosja obchodzi Dzień Zwycięstwa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest to co mówi Hitler?

Historycy wiedzą lepiej od niego?

Bądźmy poważni :smile:

Historia to dziwka bo piszą ją zwyciezcy.

Jak nie załozysz filtrów na to co zwyciezcy napisali nigdy nie zrozumiesz jak było naprawdę

Francja była silniejsza na lądzie ? Z tego co kojarzę to mieli świetnie przygotowaną Linie Maginota by kontynuować jak w I WŚ wojną w sposób pozycyjny a nie jak robili to Niemcy w sposób błyskawiczny. Co do morskich działań wojennych oglądaliście program o zatopieniu Bismarcka ? Mieli dużego farta, Ci co ocaleli z tego pancernika mimo tak mocno ostrzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba , jak po wielkiej czystce w 1938 2 mln niewolników dostarczało surowce bez kosztów robocizny to mogli coś tam produkować, chociaż Albert Speer w 1944 roku więcej produkował czołgów niż komunizm ale walka na dwa fronty i dominacja USA w powietrzu zrobiła swoje

 

 

Plan był taki by w 1941 roku złamac zsrr, a w 1942 odrzucic ich za Ural i tam miała przebiegać granica z półdzikimi pozostałościami po zsrr.

Plan by sie udął gdyby zamiast ZSRR była tam wciąz rosja carska.

Nie udął się przez ZSRR i Stalina.

W 1944 nie byłoby dwóch frontów

Nie byłoby żadnego frontu bo nikt nie byłby w stanie wylądować w Europie gdyby niemcy mieli do dyspozycji potencjał europejskiej częsci ZSRR.

i 5 mln najlepszych żołnierzy w zachodniej europie

Francja była silniejsza na lądzie ? Z tego co kojarzę to mieli świetnie przygotowaną Linie Maginota by kontynuować jak w I WŚ wojną w sposób pozycyjny a nie jak robili to Niemcy w sposób błyskawiczny. Co do morskich działań wojennych oglądaliście program o zatopieniu Bismarcka ? Mieli dużego farta, Ci co ocaleli z tego pancernika mimo tak mocno ostrzału.

Była, ale historia to dziwka, więc nikt sie tym nie chwali zasadniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan był taki by w 1941 roku złamac zsrr, a w 1942 odrzucic ich za Ural i tam miała przebiegać granica z półdzikimi pozostałościami po zsrr.

Plan by sie udął gdyby zamiast ZSRR była tam wciąz rosja carska.

Nie udął się przez ZSRR i Stalina.

W 1944 nie byłoby dwóch frontów

Nie byłoby żadnego frontu bo nikt nie byłby w stanie wylądować w Europie gdyby niemcy mieli do dyspozycji potencjał europejskiej częsci ZSRR.

i 5 mln najlepszych żołnierzy w zachodniej europie

 

 

to czekam na relację jak skończysz tworzenie swojej historii alternatywnej dla Rosji :)

a z niedocenieniem ZSRR przez III Rzeszę to nie ma o czym dyskutować, to chyba powszechnie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie nurtowało pytanie, dlaczego żadna armia nie wejdzie do amazońskiej dżungli, żeby opanować nowe tereny. Teraz już wiem :nevreness:

Ja wam dam lepsze pytanie które was nigdy nie nurtowało a powinno.

W 1935 Niemcy miały pod bronia 100tys ludzi, tylko tyle żołnierzy mogli mieć.

Francja miała kilka milionów.

Hitler złamał postanowienia traktatu Wersalskiego i zaczął powiększac armię.

Dlaczego Francja nie wkroczyła i tego nie zatrzymała zgodnie z prawem i traktatem?

 

W 1923 roku wkroczyli gdy Niemcy zalegali z ratami wynikajacymi z Traltatu Wersalskiego, więc powód był mniejszy.

W 1935 Niemcy zaczynają rozbudowywać armię co grozi Francji dużo bardziej niż zalegajace raty i nikt z tym nic nie robi.

Żeby zrozumiec II wojne trzeba znaleźć odpowiedź własnie na to pytanie, dlaczego Francja pozwoliła na złamanie Traktatu, mimo że miała środki i możliwości by łatwo tą rozbudowę armii zablokować.

to czekam na relację jak skończysz tworzenie swojej historii alternatywnej dla Rosji :smile:

a z niedocenieniem ZSRR przez III Rzeszę to nie ma o czym dyskutować, to chyba powszechnie wiadomo :smile:

 

 

A co tu tworzyć. ZSRR miał w 1941 więcej czołgów niż wszystkie państwa świata razem wzięte.

Gdyby tam była zamiast zsrr Rosja carska to by były furmanki nie czołgi i Hitler by się po nich przejechał jak po ziemi niczyjej.

Dziś byśmy gadali po niemiecku, pomijajac to ze jako słowian w zasadzie by nas nie było a cała Europa byłaby III Rzesza nawiązującą coraz lepsze relacje z USA

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co tu tworzyć. ZSRR miał w 1941 więcej czołgów niż wszystkie państwa świata razem wzięte.

Gdyby tam była zamiast zsrr Rosja carska to by były furmanki nie czołgi i Hitler by się po nich przejechał jak po ziemi niczyjej.

Dziś byśmy gadali po niemiecku, pomijajac to ze jako słowian w zasadzie by nas nie było a cała Europa byłaby III Rzesza nawiązującą coraz lepsze relacje z USA

 

teraz to popłynąłeś ,masz zdolności

zacznij pisać historię alternatywną jak Piotr Zychowicz, to ostatnio jest modne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.