Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja go nie skazuje za rzekomy plagiat

Ale PiS dotychczas, jako opozycja kreowal się na partię, która nie promuje i nie popiera kandydatur ludzi o nadszarpnietej/niewyjasnionej przeszłości

 

To miała być ta dobra zmiana

 

Choć jak zauważył już ktoś

Ziobro

Kurski

Ten Rogacki czy jakoś tak

Wreszcie mój lokalny faworyt SBek Jasinski

Wszyscy bezwzględnie byli usuwani z partii (wyjątek Jasiński, którego tuszowano) za różne przewinienia, a teraz?

 

Mnie to po prostu bawi, tym bardziej jak sekta Smoleńska krzyczy o oczyszczeniu polityki przez Św.Jarosława

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij w mrowisko

 

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,19913819,zandberg-w-polsce-miliony-ludzi-zarabiaja-za-malo-jesli-firmy.html#Czolka3Img

 

Wywiad z prawdziwym lewakiem, ale przeczytajcie albo wcale, albo cały i do końca zamiast splunąc z obrzydzeniem po przeczytaniu tytułu :)

Warto przeczytać też komentarze, a wiec co myśla na ten temat ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityczna poprawnośc sprała im mózgi do tego stopnia że potrafią być już tylko ofiarami.

W zasadzie jednak to tacy jak ten norweg mimo że nazywani lewakami są prawdziwymi chrześcijanami, bo chcą nadstawiać drugi policzek tak jak uczył Jezus.

Prawicowa Polska chce kopac imigrantów w zadek i uważa że wyznaje wartości chrześcijańskie, a przecież to ma niewiele wspólnego z naukami Jezusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityczna poprawnośc sprała im mózgi do tego stopnia że potrafią być już tylko ofiarami.

W zasadzie jednak to tacy jak ten norweg mimo że nazywani lewakami są prawdziwymi chrześcijanami, bo chcą nadstawiać drugi policzek tak jak uczył Jezus.

Prawicowa Polska chce kopac imigrantów w zadek i uważa że wyznaje wartości chrześcijańskie, a przecież to ma niewiele wspólnego z naukami Jezusa.

 

szczególnie, że do wypowiadania się o religijni garną się najczęściej ludzie niewierzący.

 

Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz.  Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu. Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien;  i kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.  Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je.  Kto was przyjmuje, mnie przyjmuje; a kto mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który mnie posłał.  Kto przyjmuje proroka jako proroka, zapłatę proroka otrzyma; a kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, zapłatę sprawiedliwego otrzyma. Kto napoi choćby kubkiem świeżej wody jednego z tych małych jako [mego] ucznia, ten - tak właśnie mówię wam - nie straci swojej zapłaty".  Kiedy Jezus przestał dawać wskazania swoim dwunastu uczniom, odszedł stamtąd, by nauczać i głosić w ich miastach.

 

Mt 10,34-11,1

 

Najpopularniejszy przykład.

Jestem ateistą, nie wierzę w gadające węże czy hipisów chodzących po starożytnej Judei ale fanatyzm antyklerykalny mnie brzydzi, nawet mogę sądzić ,że to jest coraz bardziej modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na siłe chcesz się ze mną nie zgodzic :smile:

Gdzie widzisz fanatyzm antyklerykalny w tym że staram się dyskutować na temat nauk Jezusa?

 

Przypominam tylko że stary testament uczył "oko za oko".

 

W nowym testamencie Jezus uczył by nadstawiać drugi policzek, zresztą sposób w jaki skończył życie był własnie takim nadstawieniem policzka.

I ten norweg w swoim zachowaniu jest bliżej nauk Jezusa, a Polska prawica jest bliżej starego testamentu.

W zasadzie uważam że każdy wierzący w nauki Chrystusa powinien gorąco wspierać podejście tego norwega jesli chce być spójny z wyznawanymi przez siebie wartościami takimi jak wybaczenie i miłosierdzie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz to nowy testament

No tak, ale fragment który zacytowałeś to raczej chodzi w nim że wiara w Jezusa ma być dla Ciebie na pierwszym miejscu kosztem kogokolwiek innego, nawet kosztem ojca czy syna. Nie widze to odniesienia za bardzo do omawianej sytuacji.

Cytat mówi o tym kto ważniejszy Bóg czy ludzie, tu Bóg zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Natomiast jak weźmiemy nauki Jezusa dotyczące relacjo człowiek - człowiek, zamiast Bóg - człowiek, to tam właśnie jest drugi policzek, miłosierdzie i wybaczenie. O tym kościół naucza i o tym ludzie mówią.

Później jak przychodzi do praktyki zamiast teorii too tych naukach się zapomina, a tych którzy je zastosują (jak ten norweg-lewak) wręcz wyśmiewa.

 

Inaczej, gdyby na miejscu tego Norwega był Jezus i to Jezus by został zgwałcony, wtedy jego dzisiejszy żal i smutek że kara jest zbyt wysoka byłaby przyjęta z powagą i myślą - oto Jezus, jego miłość i miłosierdzie dla drugiego człowieka.

Skoro robi to jakiś lewacki norweg, budzi śmiech i politowanie i naraża się na drwiny.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale fragment który zacytowałeś to raczej chodzi w nim że wiara w Jezusa ma być dla Ciebie na pierwszym miejscu kosztem kogokolwiek innego, nawet kosztem ojca czy syna. Nie widze to odniesienia za bardzo do omawianej sytuacji.

Cytat mówi o tym kto ważniejszy Bóg czy ludzie, tu Bóg zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Natomiast jak weźmiemy nauki Jezusa dotyczące relacjo człowiek - człowiek, zamiast Bóg - człowiek, to tam właśnie jest drugi policzek, miłosierdzie i wybaczenie. O tym kościół naucza i o tym ludzie mówią.

Później jak przychodzi do praktyki zamiast teorii too tych naukach się zapomina, a tych którzy je zastosują (jak ten norweg-lewak) wręcz wyśmiewa.

 

Inaczej, gdyby na miejscu tego Norwega był Jezus i to Jezus by został zgwałcony, wtedy jego dzisiejszy żal i smutek że kara jest zbyt wysoka byłaby przyjęta z powagą i myślą - oto Jezus, jego miłość i miłosierdzie dla drugiego człowieka.

Skoro robi to jakiś lewacki norweg, budzi śmiech i politowanie i naraża się na drwiny.

 

 

nie mam czasu na pogłębianie fragmentów Biblii ale chyba przy Sodomie i Gomorze był opis, że gwałt na mężczyźnie jest większym przestępstwem niż na kobiecie a w starym testamencie w prawie mojżeszowym gwałt na kobiecie był surowo karany , w nowym testamencie chyba nawet nie ma fragmentów o gwałtach albo ich nie znam 

więc nie wiem do czego dążysz

z Twojego toku myślenia wynika, że chrześcijanin zgwałcony powinien jeszcze swojemu oprawcy zrobić dobrowolnie laskę 

 

takim sposobem chrześcijaństwo nie przeżyłoby wyjścia z jaskiń Kapadocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu na pogłębianie fragmentów Biblii ale chyba przy Sodomie i Gomorze był opis, że gwałt na mężczyźnie jest większym przestępstwem niż na kobiecie a w starym testamencie w prawie mojżeszowym gwałt na kobiecie był surowo karany , w nowym testamencie chyba nawet nie ma fragmentów o gwałtach albo ich nie znam 

więc nie wiem do czego dążysz

z Twojego toku myślenia wynika, że chrześcijanin zgwałcony powinien jeszcze swojemu oprawcy zrobić dobrowolnie laskę 

takim sposobem chrześcijaństwo nie przeżyłoby wyjścia z jaskiń Kapadocji. 

 

Tak wynika z nauk Jezusa.

Tu ich analiza

http://www.chlebzycia.pl/index.php/czytelnia/artykuy/197-jezus-nadstawia-policzek

Więc w zasadzie ten lewak postępuje tak jak chrześcijaninie uczą by postępować.

Może z tą laską to przesada, ale to by dać drugą szansę (a więc np. nie deportować) to typowe podejście zgodne z Jezusem.

 

Nie zgadzam się w tym momencie z tymi naukami, ani ich nie potępiam.

Irytuje mnie tylko trochę że teoria dotycząca nauk Jezusa często rozmija się z praktyką wśród chrześcijan, a dopiero lewaki mimo że tej teorii nie wyznają są w stanie praktycznie ją próbowac stosować

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanatyzm antyklerykalny mnie brzydzi, nawet mogę sądzić ,że to jest coraz bardziej modne.

 

E tam, z tego co widzę raczej nadmiernego wojowania wyrasta się mniej więcej tak jak z subkultur młodzieżowych (w tym samym wieku). Wiadomo, że czasem się znajdzie 40-letniego punka/metala/skejta ale mody żadnej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wynika z nauk Jezusa.

Tu ich analiza

http://www.chlebzycia.pl/index.php/czytelnia/artykuy/197-jezus-nadstawia-policzek

Więc w zadzie ten lewak postępuje tak jak chrześcijaninie uczą by postępować.

Może z tą laską to przesada, ale to by dać drugą szansę (a więc np. nie deportować) to typowe podejście zgodne z Jezusem.

 

Nie zgadzam się w tym momencie z tymi naukami, ani ich nie potępiam.

Irytuje mnie tylko trochę że teoria dotycząca nauk Jezusa często rozmija się z praktyką wśród chrześcijan, a dopiero lewaki mimo że tej teorii nie wyznają są w stanie praktycznie ją próbowac stosować

 

Wow, cóż za dogłębna analiza. Chrześcijanie uczą, że należy wpuszczać do domu ludzi o złych intencjach i jeszcze nadstawiać drugi półdupek, gdy chcą nas wychędożyć...

 

Czytasz czasami własne posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, cóż za dogłębna analiza. Chrześcijanie uczą, że należy wpuszczać do domu ludzi o złych intencjach i jeszcze nadstawiać drugi półdupek, gdy chcą nas wychędożyć...

 

Czytasz czasami własne posty?

 

Chrześcijanie uczą wybaczać i dawać drugie szanse, wciąż i wciąż, na tym w zasadzie polega też spowiedź, że narobiłeś bałaganu a Bóg Ci znów wybacza

Coś się zmieniło w tej sprawie?

Na tym przecież polegały nauki Jezusa, na miłosierdziu i wybaczeniu, a nie karaniu i mordowaniu w odwecie.

A według Ciebie jakie zachowanie wobec tego uchodźcy byłoby zgodne z naukami Jezusa?

 

Lewak mu wybaczył i uznał ze kara jest za wysoka, to wydaje mi się zgodne z naukami opartymi na chrześcijaństwie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijanie uczą wybaczać i dawać drugie szanse, wciąż i wciąż, na tym w zasadzie polega też spowiedź, że narobiłeś bałaganu a Bóg Ci znów wybacza

Coś się zmieniło w tej sprawie?

Na tym przecież polegały nauki Jezusa, na miłosierdziu i wybaczeniu, a nie karaniu i mordowaniu w odwecie.

A według Ciebie jakie zachowanie wobec tego uchodźcy byłoby zgodne z naukami Jezusa?

 

Masz bardzo wąskie wyobrażenie o chrześcijaństwie, a ja ograniczony czas i brak chęci do ewangelizowania innych na forach koszykarskich, więc napiszę w skrócie - poszukaj w Biblii tekstów o tym, co się dzieje gdy do stada wpuszczasz wilka, albo konsekwencjach sytuacji, gdy ludzie sami stanowią sobie prawa sprzeczne z naturą i słuchają się czarodziejów ze Wschodu. Bycie chrześcijaninem nie oznacza, że przy każdym przejawie zła z zewnątrz należy położyć się na ziemi i nic nie robić. Dlatego masz obronę konieczną albo wojnę sprawiedliwą.

 

Mamy szanować imigrantów („Nie krzywdźcie wdowy i sieroty, cudzoziemca i biednego! Nie żywcie w sercach waszych złości względem bliźniego!” - Zach. 7,10 ), ale uczyć ich naszych praw („Zbierz cały naród: mężczyzn, kobiety i dzieci, i cudzoziemców, którzy są w twoich murach, aby słuchając uczyli się bać Pana, Boga waszego, i przestrzegać pilnie wszystkich słów tego Prawa” - V Moj. 31,12). Innymi słowy, nie mamy się upodabniać do nich w naszym własnym domu, tylko oni mają się dostosować do nas.

 

A moim zdaniem? Wywalić dziada z kraju.

 

EDIT

 

Jeśli mod mógłby przerzucić te kilka postów do stosownego tematu, to byłoby miło.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo wąskie wyobrażenie o chrześcijaństwie, a ja ograniczony czas i brak chęci do ewangelizowania innych na forach koszykarskich, więc napiszę w skrócie - poszukaj w Biblii tekstów o tym, co się dzieje gdy do stada wpuszczasz wilka, albo konsekwencjach sytuacji, gdy ludzie sami stanowią sobie prawa sprzeczne z naturą i słuchają się czarodziejów ze Wschodu. Bycie chrześcijaninem nie oznacza, że przy każdym przejawie zła z zewnątrz należy położyć się na ziemi i nic nie robić. Dlatego masz obronę konieczną albo wojnę sprawiedliwą.

Jakie ja mam zdanie o tej sytuacji to dałem temu wyraz w pierwszym poście w pierwszym zdaniu który odnośnie norwega napisałem.

Zreflektowałem się tylko że w zasadzie nabijanie się z tego "lewaka" że on przebaczył gościowi ma mało wspólnego z chrześcijaństwem, bo wiele wspólnego miałoby uznanie lewaka za kogoś wartościowego. Nie da się bo to przecież lewak.

Nabijanie się z kogoś że komuś wybaczył jest po prostu antychrześcijańskie, bo nawet jeśli my nie mamy zamiaru wybaczać to nie powinniśmy się dziwić, a tym bardziej nabijac z tych którzy wybaczają

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.