Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2019 o 17:15, quevas napisał:

 

"Państwowy gigant energetyczny PGE, który sponsoruje Zofię Klepacką, poprosił sportsmenkę, aby wygasiła swoją aktywność w mediach , gdzie krytykuje LBGT, ustaliła Gazeta Wyborcza"

 

Jesli to prawda, przekonamy się niebawem,  ile warte są dla Klepackiej jej "wartości", na ile wycenia ich "obronę".

Cytat

Ja po raz kolejny mówię, że do osób homoseksualnych nic nie mam. Niektóre środowiska wykorzystały urywki cytatów z moich wywiadów i zrobiły ze mnie homofoba. To się rozprzestrzeniło i uważam, że to jest nie w porządku. Przekręcanie moich słów i manipulowanie nimi jest bardzo nie w porządku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu rusofobia zabija:

Zrezgnowalismy z serwisowania MG-ów przez ruskich. Sami dorabiamy częsci i robimy "przeróbki". W wyniku jednej z nich i głębokiego niezrozumienia mechanizmu działania fotela katapultowanego wprowadzono przeróbkę która uniemożliwiła otwarcie spadochronu w wyniku czego zginął pilot.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24896558,pilot-mig-29-zginal-bo-nie-zadzialal-fotel-polska-grupa-zbrojeniowa.html

Na F-35 będziemy sypac dziesiatkami miliardów, na jakieś pierścienie od ruskich nam szkoda.

A tu jeszcze sie wojskowy wypowiada w temacie zakupu F-35

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24895401,gen-roman-polko-z-amerykanami-nie-ma-zmiluj-sie-moze-sie.html#s=BoxOpMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darkonza napisał:

Z cyklu rusofobia zabija:

 

Zamiast lamentować, podaj konkretne ceny. Po ile ruski gaz, po ile amerykański? Rób wygibasy i przeliczaj te wszystkie mmBtu. Ja zawsze myślałem, że jest jakaś tajemnica handlowa, a tu proszę, w necie krążą wersję w przybliżeniu do +/- 1USD.

2 minuty temu, quevas napisał:

.gwarancją bezpieczeństwa jest Unia Europejska, a najlepiej strefa euro, a nie dziesięć najdroższych samolotów świata, choćby nawet latających.

 

 

Petru przejął konto. Łapu capu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

po co oni w ogóle wydali te pieniądze ? po co wydają co roku kolejne dziesiątki miliardów na te zabawki ?

To są dary dla suzerena, Twoim i moim kosztem, my nie jesteśmy w stanie zapewnić serwisu dla o wiele prostszych F-16

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/polska-armia-bez-samolotow-f-16-niesprawne-inne-uziemione-aa-1KJ2-r677-aJtE.html

Już lepiej byłoby po prostu dac amerykanom tą kase i nie brać samolotów, oszczedzilibyśmy na kosztach serwisowania które jak sie okazuje nawet w przypadku prostych (w porównaniu do F-35) nie zapewnia ich sprawnosci.

500+ nie jest problemem bo ta kasa daje nam wszystkim dobrobyt napędzjac koniunkturę, ale kasa za F-35 da dobrobyt i koniunkturę w USA.

My nie kupujemy F-35 bo ich potrzebujemy, ale akurat USA sie z Turcją posprzeczało i nie miał kto wziac tych samolotów, wiec poszły naciski od kongresmenów, ze trzeba to sprzedac, bbo zyski, bo miejsca pracy i amerykanei znaleźli szybko kogoś kto zastąpi Turcję w utrzymywaniu amerykańskiego dobrobytu

13 minut temu, DeltaCenter napisał:

Zamiast lamentować, podaj konkretne ceny. Po ile ruski gaz, po ile amerykański? Rób wygibasy i przeliczaj te wszystkie mmBtu. Ja zawsze myślałem, że jest jakaś tajemnica handlowa, a tu proszę, w necie krążą wersję w przybliżeniu do +/- 1USD.

Wiele jest domysłów, na pewno fikcją nie jest koszt transportu gazu przez ocean i jego skraplanie i rozprężanie. Na całym świecie gaz sprzedawany z rurociągów jest o wiele tańszy niz ten który trzeba wozić przez oceany. Do tego cała Europa bierze gaz od Putina nakładajac równoczesnie na niego sankcje, a Polska i Bałtowie biorą z USA.

No to na podstawie tych rozważań jaka może byc cena?

Ukraina tez już nie kupuje ruskiego gazu, a właściwie kupuje ruski ale ten co płynie do niemiec i stamtąd na ukrainę zawrac - tam tez jest oczywiste ze ukraińcy na tym tracą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, quevas napisał:

jak Ruscy będą chcieli,  to wciągną Polszę nosem i nawet 50 takich samolotów czy tam helikopterów nie pomoże; po co zatem wydawać na to kasę,

bo tu nie chodzi o zdolność bojową, lecz o opiekę USA. na przykład ruscy nie dokonają "aneksji podlasia" tak długo, jak w naszym kraju będą stacjonować amerykanie.

 

56 minut temu, quevas napisał:

gwarancją bezpieczeństwa jest Unia Europejska, a najlepiej strefa euro,

nie jest, bo nią rządzą niemcy, którzy cały czas układają się z rosjanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

bo tu nie chodzi o zdolność bojową, lecz o opiekę USA. na przykład ruscy nie dokonają "aneksji podlasia" tak długo, jak w naszym kraju będą stacjonować amerykanie.

 

Nawet jak nie będą stacjonować, też nie dokonają.

3 minuty temu, lorak napisał:

 nie jest, bo nią rządzą niemcy, którzy cały czas układają się z rosjanami.

Może warto ich naśladować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Może warto ich naśladować?

owszem. ale tu akurat Vasquez ma rację i w świadomości polaków awersja do rosji jest zbyt mocno zakorzeniona, więc polityk z takim podejściem byłby z miejsca skreślony.

3 minuty temu, RappaR napisał:

Nawet jak nie będą stacjonować, też nie dokonają.

o ukrainie też podobnie kiedyś mówiono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

o ukrainie też podobnie kiedyś mówiono...

Kiedy i kto i dlaczego to jest argument?
Kiedyś mówiono, że nie można skonstruować maszyny latającej cięższą od powietrza, jak i przekroczyć prędkości światła.

Co z tego wynika? Lorak, proszę Ciebie - nie znikaj jak zwykle po moim pytaniu, tylko proszę, odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Kiedy i kto i dlaczego to jest argument?
Kiedyś mówiono, że nie można skonstruować maszyny latającej cięższą od powietrza, jak i przekroczyć prędkości światła.

Co z tego wynika? Lorak, proszę Ciebie - nie znikaj jak zwykle po moim pytaniu, tylko proszę, odpowiedź. 

sam sobie odpowiedziałeś lataniem oraz prędkością światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

sam sobie odpowiedziałeś lataniem oraz prędkością światła.

Nie, nie odpowiedziałem. Poproszę Ciebie o odpowiedź na moje 3 krótkie pytania:

Kiedy i kto i dlaczego to jest argument?
 

5 minut temu, fluber napisał:

Na anektowanym terenie mieszkalo jakies 60% rosjan z tego co pamietam . Mysle ze mialo to istotne znaczenie

92%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Kiedy i kto i dlaczego to jest argument?

różni ludzie jakiś czas temu - nie chce mi się szukać, bo uważam to za zbyteczne. natomiast jest to argumentem, bo że teraz ci się wydaje coś nierealnym, to nie znaczy, iż się nie stanie.

 

12 minut temu, fluber napisał:

Na anektowanym terenie mieszkalo jakies 60% rosjan z tego co pamietam . Mysle ze mialo to istotne znaczenie

część chyba naciągana, ale tak czy inaczej nie usprawiedliwia to rozpoczęcia wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lorak napisał:

owszem. ale tu akurat Vasquez ma rację i w świadomości polaków awersja do rosji jest zbyt mocno zakorzeniona, więc polityk z takim podejściem byłby z miejsca skreślony.

skad pomysl ze polacy maja awersje do rosjan?

ukraincy z ktorymi historycznie tez jest nam nie podrodze , maja sie u nas calkiem dobrze , jest ich ponad milion , pracuja w malych miasteczkach ponizej 10 tys , w tych nieco wiekszych i w najwiekszych,  nie wykazujemy wobec nich jakiejs wiekszej niecheci/agresji , bardziej panuje narracja - biedni ludzie ktorzy przyjechali za chlebem/lepszym zyciem

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

różni ludzie jakiś czas temu - nie chce mi się szukać, bo uważam to za zbyteczne. natomiast jest to argumentem, bo że teraz ci się wydaje coś nierealnym, to nie znaczy, iż się nie stanie.

 

Ale to, że coś mi się wydaje nierealne, nie oznacza wcale, że się stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.