Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi, Autorzy, wyjaśnić, jak to jest, że takie same zdobycze statystyczne poszczególnych zawodników w różnych dniach, dają różne wyniki w value? Np. taki Kevin Martin miał pięciokrotnie zero przechwytów i za każdym razem value za tę kategorię za dany dzień jest inne. Z tego wynika dla mnie, że wyniki za każdy dzień są liczone w stosunku do średnich na ten dzień i nie są korygowane w przyszłości, co wydaje mi się bez sensu, to by oznaczało, że np. dobre mecze z początku sezonu będą dawać zazwyczaj dużo lepsze rezultaty niż takie same mecze na koniec. Ale ja jestem tylko prawnik i się nie znam na zawiłościach matematycznych ;] A może to value, to tylko dla picu jest, bo łączny wynik, to nie jest średnia z tych value, tylko jest liczony oddzielnie dla średnich z sezonu?

 

W monsterze nie ma value dla poszczególnych kategorii, dla danego dnia (jest tylko łączny wynik), więc nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi, Autorzy, wyjaśnić, jak to jest, że takie same zdobycze statystyczne poszczególnych zawodników w różnych dniach, dają różne wyniki w value? Np. taki Kevin Martin miał pięciokrotnie zero przechwytów i za każdym razem value za tę kategorię za dany dzień jest inne. Z tego wynika dla mnie, że wyniki za każdy dzień są liczone w stosunku do średnich na ten dzień i nie są korygowane w przyszłości, co wydaje mi się bez sensu, to by oznaczało, że np. dobre mecze z początku sezonu będą dawać zazwyczaj dużo lepsze rezultaty niż takie same mecze na koniec. Ale ja jestem tylko prawnik i się nie znam na zawiłościach matematycznych ;] A może to value, to tylko dla picu jest, bo łączny wynik, to nie jest średnia z tych value, tylko jest liczony oddzielnie dla średnich z sezonu?

 

W monsterze nie ma value dla poszczególnych kategorii, dla danego dnia (jest tylko łączny wynik), więc nie ma porównania.

 

Tak - wyniki poszczególnych meczów w tej chwili są liczone według średnich z danego dnia. I jest to rzecz którą zmienimy po uporaniu się z nowymi funkcjami które są teraz w fazie testów i niedługo powinny być dostępne.

Odnosnie monstera to oni przeliczają values względem średnich ligowych na dany dzień, więc values też ulegają zmianie, ale trudniej jest to zaobserwować.

Tutaj różnica wynika z innej filozofii podejścia do karty zawodnika. Monster nie posiada kart zawodników jako takich i są one generowane na bieżąco - dopiero po podaniu parametrów odnośnie wielkości ligi.

W naszym przypadku karty zawodników są częścią strony i można je oglądać niezależnie od pozostałych danych.

Jak zwykle ma to swoje plusy, ale i minusy.

W każdym razie karta zawodnika ulegnie niebawem zmianie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do dokładności rankingów - yahoo podaje na stronie ligi i standingach punktację bardzo dokładnie. O dziwo, mniej dokładnie punktuje np na stat trackerze i niestety także mniej dokładne dane przekazuje do API.
Ninja dostaje te mniej dokładne dane i stara się dociągać tie-breakery (tam, gdziej jest to konieczne) ze strony html.

Jeżeli ma z tym problem (choćby z powodu takiego, że liga jest prywatna) - wówczas pozostaje przy tych mniej dokładnych rankingach.

To najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie  rozbieżności rankingów, jakie mi przyszło do głowy.

Nie wiem, jak jest z korektami statystyk, czy one napływają tylko podczas przetwarzania dnia przez yahoo czy mogą dotrzeć też w tzw. międzyczasie. Wówczas też byłbym w stanie wyobrazić sobie sytuację, w której ranking yahoo jest korygowany w środku dnia, juz po aktualizacji ligi w fb-ninja.

Ale na oko ten pierwszy scenariusz wydaje mi się sensowniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, UWAGA!
Idziemy do przodu!

Wczoraj wypchnęliśmy na świat "directions".

Wiem, trochę później, niż planowałem, ale za to przeszły już pierwszą wewnętrzną burzę mózgów i są nieco bardziej konfigurowalne, niż to oryginalnie zakładałem.

Jak to działa, zostało opisane w popupie helpowym dostępnym pod przyciskiem "How directions work".

Z grubsza - narzędzie pozwala na analizowanie trendów ligowych. W jakich kierunkach zmierzają aktualne składy drużyn, bazując na dotychczasowych uśrednionych standingach (* % zaawansowania sezonu) i produkcji aktualnie grających w teamie graczy za wybrany okres.

Rzućcie okiem, dzielcie się uwagami, pytajcie.

Następna w kolejce - wyszukiwarka optymalnych trejdów roto o wdzięcznej nazwie "let's make a deal"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czeka mnie dziś dużo zabawy z nowym narzędziem. Na razie wrzuciłem sobie ligę 2 East z prognozami za ostatnie 2 tygodnie i wychodzi na to, że na koniec sezonu klekotom zabrakłoby jednego punktu do awansu, a Wyczeskom trzech. Obrońcy Krzyża spadną do 3 ligi, a mi z 20 punktów na średnich zostanie na koniec sezonu 8. Muszę chyba zabrać się za jakieś wymiany. Ciekawe, na ile te przewidywania będą trafne i który okres będzie najskuteczniejszy :nevreness:  A może było to już testowane?

W sumie wyniki przeczą mojej intuicji. Niezależnie od tego, czy jako startera wybieram Davisa, czy Kantera, to sumaryczny wynik za cały sezon mi się nie zmienia :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Tu już trzeba połączyć intuicję i doświadczenie z narzędziem.

Nie ma jedynego słusznego okresu, nie ma pewnych prognoz, co oczywiste w fb.
Ja zazwyczaj biorę last month.

 

Co za Davis? Ed?

Sumaryczny wynik może się nie zmieniać, jeżeli zawodnicy są podobni. Ba, może się nie zmieniać dla pojedynczej drużyny, jeżeli zawodnicy łatają nawzajem swoje słabe strony silnymi w innych kategioriach. Ale statystyki drużyny, jak rozumiem, nie pozostają identyczne?

 

 

EDIT - rzeczywiście zdarza mi się czasem, że jeżeli podmienię tylko starterów - wyświetla te same wyniki. Ale nie w każdym przypadku, dlatego wcześniej u siebie tego nie miałem. Po południu przeanalizuję, kiedy tak się dzieje i dlaczego.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Tu już trzeba połączyć intuicję i doświadczenie z narzędziem.

Nie ma jedynego słusznego okresu, nie ma pewnych prognoz, co oczywiste w fb.

Ja zazwyczaj biorę last month.

 

Co za Davis? Ed?

Sumaryczny wynik może się nie zmieniać, jeżeli zawodnicy są podobni. Ba, może się nie zmieniać dla pojedynczej drużyny, jeżeli zawodnicy łatają nawzajem swoje słabe strony silnymi w innych kategioriach. Ale statystyki drużyny, jak rozumiem, nie pozostają identyczne?

Nie są identyczne. Nie wiem, jak Wy to liczycie, ale jeżeli zamienię Curry'ego i Anthony'ego Davisa na Hicksona i Kantera (przy TOP 10 i Last Month) to tracę z tego powodu jeden punkt roto... Wygląda dziwnie :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Curry i Davis to leszcze są...

 

A tak na serio... Przy tej podmianie zwróć pls uwagę na statystyki w poszczególnych kategoriach.

Jak się zmieniają? Zgodnie z oczekiwaniami? np trójki?

Trójki i Bloki rosną przy zmianie, ale po dzisiejszej aktualizacji wyników, dla TOP 10 i Last Month mam 96 punktów w obu przypadkach i 9 punktów przewagi nad drugim zespołem.  Trochę smutne, bo mam 21 punktów przewagi na średnich aktualnie i 34 mecze zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójki rosną bez Curry'ego??

 

A co do 9 punktów. Cóż, directions nie są po to, żeby potwierdzać błogo poyzycję w standingach tylko żeby prognozować, jak może się zmienić.

Czujny zatem bądź!:-)

Rosną z Curry'm. Chodzi o to, że nieważne, czy gram Anthony Davisem i Stephenem, czy Hicksonem i Kanterem to efekt jest taki sam spadek z 21 punktów na 9. 

W ciągu miesiąca z tym składem zwiększyłem przewagę na średnich z 14 do 21, a directions w oparciu o ten miesiąc wylicza mi, ze jak tak dalej pójdzie to skończę z 9 punkami przewagi? nic z tego nie rozumiem :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekaj, żeby podsumować.

Statystyki w poszczególnych kategoriach zmieniają się na korzyść, gdy masz Kurę i Antoniego, ale punkty już nie?

I liga to jest ta sama, dla której były problemy z datami średnich i totali?

Teoretycznie możliwy jest scenariusz, o którym piszesz, zwłaszcza jeżeli w międzyczasie w lidze były jakieś ruchy, ale oczywiście warto rzucić okiem.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekaj, żeby podsumować.

Statystyki w poszczególnych kategoriach zmieniają się na korzyść, gdy masz Kurę i Antoniego, ale punkty już nie?

I liga to jest ta sama, dla której były problemy z datami średnich i totali?

Teoretycznie możliwy jest scenariusz, o którym piszesz, zwłaszcza jeżeli w międzyczasie w lidze były jakieś ruchy, ale oczywiście warto rzucić okiem.

W tej chwili na TOP 10 w ogóle nic nie liczy. Za każdym razem podaje ten sam wynik, niezależni od tego, kogo wybiorę.

Nie wiem, jak robicie te prognozy, ale są dla mnie przerażające, bo wygląda na to, że Berdjusza nadrobi do mnie 38 punktów i z łatwością wygra ligę :neglected:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.