Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Kepler napisał:

Tutaj nie chodzi o same zdjęcia. Oglądałem oba mecze i te sytuacje są niemal identyczne, jeżeli można mówić w sporcie o identycznych sytuacjach. Podobna odległość pomiędzy zawodnikiem zagrywającym a obrońcą, piłka trafia w rękę, która poszerza obrys ciała ale jest to ręka na której zawodnik interweniujący się opiera i w przypadku w którym nie było karnego było tłumaczenie, że jeżeli jest to ręka na której obrońca się opiera to nie należy się karny. Mija kilka dni i czołowy sędzia całkowicie inaczej interpretuje niby te same przepisy. 

Wkrótce drugi mecz pomiędzy Lakers a Memphis więc znowu dojdzie do mnie, że sędziowie piłkarscy wcale nie są tacy najgorsi. Tam to jest dopiero dowolność w gwizdaniu. W pierwszym meczu pozwalali Davisowi w obronie na wszystko i skończył z 7 blokami i jednym faulem. Inny podkoszowy miałby ze 4 bloki i 4 faule. 

Ja nie wiem z jakich to jest spotkań. Mówię, że na podstawie tych dwóch zdjęć to jest nie do oceny. Natomiast mówię, jest to kwestia interpretacji - dla mnie jeśli podpierasz się na ręce żeby się nie przewrócić i ktoś w tą rękę strzela to karnego być nie powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kepler napisał:

Raz jest karny, a raz go nie ma.

Każdy sędziuje jak chce.

Gdybym był złośliwy, to powiedziałbym że różnica jest taka, że jeden z nich ma na sobie koszulkę najbardziej uprzywilejowanego klubu w Hiszpanii :P ale nie jestem złośliwy więc tego nie powiem

powiem za to, że ten przepis z ręką podpierającą, czy też przepis że jeśli obrońca skiksuje i nastrzeli sam siebie w rękę i nie ma karnego, to turbo absurdy promujące jakieś łamagi, i przez to dochodzi do jakichś chorych sytuacji gdzie np to nie jest rzutem karnym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, airmax napisał:

powiem za to, że ten przepis z ręką podpierającą, czy też przepis że jeśli obrońca skiksuje i nastrzeli sam siebie w rękę i nie ma karnego, to turbo absurdy

Z tą ręką podpierającą dla mnie to jeszcze jest do przyjęcia natomiast to, że zawodnik popełnia błąd np w przyjęciu piłki, trafia sobie sam w rękę i nie ma karnego to jest dla mnie najbardziej kuriozalny przepis obecnie w nodze.

A ta sytuacja Soucka to nawet nie jest ręka podpierająca, tam to był babol sędziów porównywalny z tym jak na jednym z meczów Arsenalu chyba z Brendford sędziowie VAR zapomnieli narysować prawidłowo linię spalonego i zaliczyli Brendfordowi bramke ze spalonego

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, airmax napisał:

Gdybym był złośliwy, to powiedziałbym że różnica jest taka, że jeden z nich ma na sobie koszulkę najbardziej uprzywilejowanego klubu w Hiszpanii :P ale nie jestem złośliwy więc tego nie powiem

powiem za to, że ten przepis z ręką podpierającą, czy też przepis że jeśli obrońca skiksuje i nastrzeli sam siebie w rękę i nie ma karnego, to turbo absurdy promujące jakieś łamagi, i przez to dochodzi do jakichś chorych sytuacji gdzie np to nie jest rzutem karnym

 

No dla mnie to nie jest karny. Miał rękę przy ciele. Miał upadając pod dupę wsadzić ? 

Generalnie ręka powinna być za zagrania z premedytacją. Pisanie o tym, że takie interpretacje promują piłkarskie łamagi jest mocno nie fair bo widziałem nieudane i niefortunne zagrania u piłkarzy, którzy oceniani są jako znakomici. Moim zdaniem taka ocena bierze się z punktu widzenia - siedząc przed szklanym ekranem bardzo łatwo jest oceniać to co się dzieje na boisku ale już będąc na boisku można zauważyć, że wszystko dzieje się szybko i nie wszystko da się przewidzieć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebastian napisał:

No dla mnie to nie jest karny. Miał rękę przy ciele. Miał upadając pod dupę wsadzić ? 

Ale to nawet nie jest ręka podpierająca. Soucek z pełną świadomością wyciąga rękę żeby zablokować strzał.

Ja mam ten problem z przepisami zagrania ręką, że są one zupełnie inne dla drużyny broniącej, a zupełnie inne dla atakującej. Przecież najmniejsze dotknięcie ręką przez atakującego to z automatu piłka dla przeciwnika. A tutaj pozwalamy zatrzymywać piłkę ręką, bo się obrońca podeprzeć musi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ptak napisał:

Jesteś debilem i to tak przyjebanym, że brak słów. Jak Polak może napisać, że sojusznik Hitlera był wielkim człowiekiem?

Franco wygrywając wojne domową w ESP wyczyścił ją przynajmniej na jakiś czas z odpadów społecznych. Napisałbym zebyś przeczytał Mine Were Of Trouble ale pewnie nie znasz angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ptak napisał:

Jesteś debilem i to tak przyjebanym, że brak słów. Jak Polak może napisać, że sojusznik Hitlera był wielkim człowiekiem?

Franco nie był sojusznikiem Hitlera. Hitler mu pomógł w wygraniu wojny domowej(przypominam, że wtedy jeszcze Hitler nie zrobił Polsce nic złego), ale potem ich relacje były dość napięte i na pewno nie byli sojusznikami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odejście jest tak bezsensu że nie wiem jak to skomentować.Facet ma wreszcie szanse zagrać w el. LM i odchodzi z klubu, chyba że to decyzja zarządu z jakiegoś powodu jednak ale jeśli jego to zupełnie niezrozumiała.Chyba że coś sie psuje w środku i chce uniknąć blamażu zawczasu.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sewer napisał:

To odejście jest tak bezsensu że nie wiem jak to skomentować.Facet ma wreszcie szanse zagrać w el. LM i odchodzi z klubu, chyba że to decyzja zarządu z jakiegoś powodu jednak ale jeśli jego to zupełnie niezrozumiała.

Świerczewski się wypowiadał ze był w szoku po tej informacji i próbował jeszcze przekonać Papszuna do zmiany decyzji, ale ten nie chciał zostać.

Juz ponoć jest wybrany następca.

Papszun nie kończy kariery wiec może gdzieś w Europe ruszy- w sumie nawet spoko by było, bo do tej pory nie licząc Azji to chyba tylko Probierz  w Grecji gdzieś popracował, a tak to o Polakach w najwyższej klasie rozgrywkowej raczej nie mamy co marzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.