Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

?

Kto jest lepszy? Ledostawnogowski czy Ollić? Z jakiegoś powodu zawsze napastnik najlepszej drużyny danej ligi jest najlepszym strzelcem(therefore)[sorry brakuje mi słów w polskim języku] pozycja ST jest PRZEREKLAMOWANA.

Innymi słowy, każdy potrafi dostawić nogę do piłki na 5 mętrze od bramki jest hurrra najlepszym zwodnikiem, to trochę słabo wygląda, Tym bardziej kiedy juniorzy młodsi twojej drużyny mają większy budżet niż 70% pierwszych drużyn z twojej ligi(plubmersliga)

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kołczu33 napisał:

Kto jest lepszy? Ledostawnogowski czy Ollić? Z jakiegoś powodu zawsze napastnik najlepszej drużyny danej ligi jest najlepszym strzelcem(therefore)[sorry brakuje mi słów w polskim języku] pozycja ST jest PRZEREKLAMOWANA.

Innymi słowy, każdy potrafi dostawić nogę do piłki na 5 mętrze od bramki. Tym bardziej kiedy juniorzy młodsi twojej drużyny mają większy budżet niż 70% pierwszych drużyn z twojej ligi(plubmersliga)

Nie zawsze napastnik jest najlepszym strzelcem-Liverpool (Salah), Barcelona (Messi), City (Gundogan) itd. ST ma pełnić pewna funkcje, w zależności od systemu, czemu tak mało masz klasycznych ST w czołowych klubach świata? I czy poza Lewandowskim i Haalandem jeszcze jakiś mieściłby się w top15 piłkarzy na świecie obecnie? Chyba ze Mbappe liczymy jako ST to jeszcze on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kołczu33 napisał:

moje odpowiedź jest up

Problem w tym, że się mylisz :) 

Jeśli przywołujesz temat różnicy finansów to faktycznie ona w długim okresie działa  - ale nie wpływa tylko na pozycję napastnika.

Natomiast jeśli piszesz o dostawianiu nogi to warto popatrzeć na statystyki na świecie aby sprawdzić jak ciężko jest tą nogę dostawić. Jak unikalna jest to umiejętność. I nie warto patrzeć na wielkie kluby które kupują kogo chcą ale na średniaków - gdzie często po sprzedaży skutecznego napastnika drużyna ma duży kłopot z nalezieniem następcy. 

Ponadto najlepsi napastnicy są trochę jak Curry - ściągają uwagę obrony rywali, przez co kreują wolne pole dla wchodzących w pole karne kolegów. A najlepsi z najlepszych napastników dodatkowo grożą dryblingiem i strzałem zza szesnastki co w ogóle utrudnia organizację gry obronnej rywalowi.

Ale to takie moje spojrzenie na futbol. Szanuję to, że masz inne, mimo tego , że się tak strasznie mylisz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Nie zawsze napastnik jest najlepszym strzelcem-Liverpool (Salah), Barcelona (Messi),

Ci goście to raczej napastnicy rotujący pod bramkę. Innymi słowy tacy, którzy mają najwięcej strzałów(nie wiem jak to nazwać, ani zapisać bo w soccer oczywiście Europejczycy są uczuleni na bardziej zaawansowane statystki, w 2022 max to chyba ciągle %posiadania piłk(xD)]

Nie wiem jak robi się cytaty tutaj w bbcodzie, sorry.

> ST ma pełnić pewna funkcje, w zależności od systemu, czemu tak mało masz klasycznych ST w czołowych klubach świata? Bo jest to przereklamowana pozycja, jeśli grasz w drużnie, która dominuje swoją ligę to jesteś najlepszym napastnikiem, jak nie to it's over dla ciebie: patrz Bayern z sezonów kiedy dominował i kiedy szło słabo, połowa lat 2000, i np, ostatnio legia warszawa.

> I czy poza Lewandowskim i Haalandem jeszcze jakiś mieściłby się w top15 piłkarzy na świecie obecnie? Chyba ze Mbappe liczymy jako ST to jeszcze on

Ani lewy ani Norweg nie są graczami z top 15 ze względu na to w jakiej lidze grają.(Liga, w której juniorzy nalepszej drużyny mają większy budżet niż połowa drużyn z pierwszej ligi) to nawet ciężko nazwać sportem.

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Problem w tym, że się mylisz :) 

Jeśli przywołujesz temat różnicy finansów to faktycznie ona w długim okresie działa  - ale nie wpływa tylko na pozycję napastnika.

Natomiast jeśli piszesz o dostawianiu nogi to warto popatrzeć na statystyki na świecie aby sprawdzić jak ciężko jest tą nogę dostawić. Jak unikalna jest to umiejętność. I nie warto patrzeć na wielkie kluby które kupują kogo chcą ale na średniaków - gdzie często po sprzedaży skutecznego napastnika drużyna ma duży kłopot z nalezieniem następcy. 

Ponadto najlepsi napastnicy są trochę jak Curry - ściągają uwagę obrony rywali, przez co kreują wolne pole dla wchodzących w pole karne kolegów. A najlepsi z najlepszych napastników dodatkowo grożą dryblingiem i strzałem zza szesnastki co w ogóle utrudnia organizację gry obronnej rywalowi.

Ale to takie moje spojrzenie na futbol. Szanuję to, że masz inne, mimo tego , że się tak strasznie mylisz :)

 

I tak i nie. W piłce wszystko sprowadza się do jednej rzeczy, finansów. Może w bundeslidze nie strzeliłbym 70 goli jak lewandowski, ale spokojnie mając za swoimi plecami drużynę, której pensja jest 30x większa niż pensja 80%mojej ligi, mógłbym strzelić te 30 goli w meczach ad hoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kołczu33 napisał:

Ci goście to raczej napastnicy rotujący pod bramkę. Innymi słowy tacy, którzy mają najwięcej strzałów(nie wiem jak to nazwać, ani zapisać bo w soccer oczywiście Europejczycy są uczuleni na bardziej zaawansowane statystki, w 2022 max to chyba ciągle %posiadania piłk(xD)]

Nie wiem jak robi się cytaty tutaj w bbcodzie, sorry.

> ST ma pełnić pewna funkcje, w zależności od systemu, czemu tak mało masz klasycznych ST w czołowych klubach świata? Bo jest to przereklamowana pozycja, jeśli grasz w drużnie, która dominuje swoją ligę to jesteś najlepszym napastnikiem, jak nie to it's over dla ciebie: patrz Bayern z sezonów kiedy dominował i kiedy szło słabo, połowa lat 2000, i np, ostatnio legia warszawa.

> I czy poza Lewandowskim i Haalandem jeszcze jakiś mieściłby się w top15 piłkarzy na świecie obecnie? Chyba ze Mbappe liczymy jako ST to jeszcze on

Ani lewy ani Norweg nie są graczami z top 15 ze względu na to w jakiej lidze grają.(Liga, w której juniorzy nalepszej drużyny mają większy budżet niż połowa drużyn z pierwszej ligi) to nawet ciężko nazwać sportem.

Bayern wygrywał LM grając z drużynami których  drużyny maja niższe budżety niż ich juniorzy? 

Czy bez Lewandowskiego Bayern wygrał w

zeszłym roku LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Bayern wygrywał LM grając z drużynami których  drużyny maja niższe budżety niż ich juniorzy?

Tego nie wiem, wygrali ligę mistrzów, raz a w ostatnich 6 sezonach im się to nie udało. Brawo dla nich, gdyby byli tak dominujący to wygraliby ligę mistrzów 6x. Plus, pytanie jest czy i tak wygraliby ligę mając zamiast Lewego, np Artiego Sobiecha? Ja mówię, że tak.

>

Czy bez Lewandowskiego Bayern wygrał w

zeszłym roku LM?

Oczywiście, że tak, bez niego ograli bez problemu PSG, tak samo jak wygraliby ligę mistrzów gdyby ich napastnikiem był Qcin_69(chyba, że jeździsz  na wózku to nie)

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kołczu33 napisał:

Tego nie wiem, wygrali ligę mistrzów, raz a w ostatnich 6 sezonach im się to nie udało. Brawo dla nich, gdyby byli tak dominujący to wygraliby ligę mistrzów 6x. Plus, pytanie jest czy i tak wygraliby ligę mając zamiast Lewego, np Artiego Sobiecha? Ja mówię, że tak.

>

Czy bez Lewandowskiego Bayern wygrał w

zeszłym roku LM?

Oczywiście, że tak, bez niego ograli bez problemu PSG, tak samo jak wygraliby ligę mistrzów gdyby ich napastnikiem był Qcin_69(chyba, że jeździsz  na wózku to nie)

a to Bayern nie odpadł rok temu- bez Lewandowskiego- z PSG? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

a to Bayern nie odpadł rok temu- bez Lewandowskiego- z PSG? 

 

Nie wiem nie oglądam soccera tak szczerze. Ale jak odpadł to Lewandostawnogowsk nic by nie zmienił.

Plus ollić better + ratio

Plus dyskusja była o plumberslidze a nie o lidzę mistrzów. Jak nie wygrał ligi mistrzów to tym bardziej nie powiinien byc uwzględniany w tym golden ball czy tam golden shoe czy co tam w tym soccerze jest MVP trophy.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kołczu33 napisał:

Nie wiem nie oglądam soccera tak szczerze. Ale jak odpadł to Lewandostawnogowsk nic by nie zmienił.

Plus ollić better + ratio

to skoro nie oglądasz soccera to czemu uważasz ze ST jest najbardziej przereklamowana pozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

to skoro nie oglądasz soccera to czemu uważasz ze ST jest najbardziej przereklamowana pozycja?

W skrócie. To nie ważne jak dobry jesteś, jeśli twoja drużna jest najlepszą drużyna ligi, to twój napastnik będzie miał najwięcej goli(patrz Olić w Bayernie)

Lewandowski jest przereklamowany i tyle. Nie muszę oglądać soccera żeby wiedzieć na czym ten sport polega, wystarczy, że grałem w niego z sukcesami. Pozycja środkowego napastnika to dostaw nogę i tyle, bazuje na utalentowanych gościach, którzy dostarczają piłkę. Nawet nie chcę mi się pisać, że w takiej bundeslidze dominowali goście typu Stefan Kissling(nie pamiętma jak to się pisze po niemiecku), goście, którzy mieli koło 20 sekund na 100 metrów(Czyli tyle ile miałby Shaq, to dużo mówi o poziomie sportowym btw.)

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kołczu solidnie zaczął weekend. 

Btw. jakieś piłkarskie fantasy by siadło, ale takie prawilne, a nie od Kucia, bez zbędnego biadolenia. :( To zawsze dobry content, bo koszykówka jest nudna, raczej nikt poważny nie pisze, że Jokic jest lepszy od Embiida  Malone był lepszy od Jordana, a w piłce latają opinie z kosmosu, bo dużo ciężej to wszystko porównywać, to czasem komuś się uleje, że Ivica Olic = Lewy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BMF napisał:

Widzę, że Kołczu solidnie zaczął weekend. 

 

Wróciłem dziś do domu niedopity. Masz rację co nie zmienia faktu, że w takiej lidzę jaką jest bundesliga(z taką dominacją największego marketu) nie da się obiektywnie ocenić czy Lewandowski jest lepszy od Olicia bo obaj dominowali ligę w swoim okresie, mogę dorzucić inne nazwiska jak Luca Toni, Czy Roy Makkay.

Plus BMF nie przywołujmy tego tematu, wy waszym BeGM pozwaliście na to żeby ligę wygrała drużyna z Ingramem i DLO na 2 i 3 opcji.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kołczu33 napisał:

żeby ligę wygrała drużyna z Ingramem i DLO na 2 i 3 opcji.

Lol. Nie było takiego przypadku. Ktoś Ci źle opowiedział.

Już nie wspomnę co ma do rzeczy to w dyskusji piłkarskiej.

Nie chciałem się wychylać, ale fajnie się zaczynało. Też uważam, że Lewandowski jest przereklamowany. Za czasów Dortmundu całą grę właściwie robił Marco Reus, który w pewnym momencie był TOP3 ligi graczem na świecie, chwała jednak spływała na Roberta.

No nic, zaorałeś u podstaw fajną dyskusje. Widać celem był typowy trolling :)

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kołczu33 napisał:

Wróciłem dziś do domu niedopity. Masz rację co nie zmienia faktu, że w takiej lidzę jaką jest bundesliga(z taką dominacją największego marketu) nie da się obiektywnie ocenić czy Lewandowski jest lepszy od Olicia bo obaj dominowali ligę w swoim okresie, mogę dorzucić inne nazwiska jak Luca Toni, Czy Roy Makkay.

Plus BMF nie przywołujmy tego tematu, wy waszym BeGM pozwaliście na to żeby ligę wygrała drużyna z Ingramem i DLO na 2 i 3 opcji.

czy ktokolwiek Kieslinga uważał kiedykolwiek za najlepszego gracza Bundesligi?//

Ostatni akapit prawda, to hańba dla begm i cieszę się ze poruszyłeś ten watek w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Lol. Nie było takiego przypadku. Ktoś Ci źle opowiedział.

Już nie wspomnę co ma do rzeczy to w dyskusji piłkarskiej.

Nie chciałem się wychylać, ale fajnie się zaczynało. Też uważam, że Lewandowski jest przereklamowany. Za czasów Dortmundu całą grę właściwie robił Marco Reus, który w pewnym momencie był TOP3 ligi graczem ligi, chwała jednak spływała na Roberta.

No nic, zaorałeś u podstaw fajną dyskusje. Widać celem był typowy trolling :)

O ile dobrze pamiętam to kilka sezonów temu wygrali Lakers Januarego z DLO i Ingramem.

Tu nie ma trollingu tylko moja opinia. Lewandowski jest przereklamowany i gdybyś wstawił za niego jakiegoś gościa o podobnym profili piłkarskim ze Stuttgartu to wynik byłby taki sam. Bo tak już było w historii bundesligi.

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

czy ktokolwiek Kieslinga uważał kiedykolwiek za najlepszego gracza Bundesligi?//

Ostatni akapit prawda, to hańba dla begm i cieszę się ze poruszyłeś ten watek w tym temacie

W okresie koło 2010 roku kiedy oglądałem bundesligę był jednym z najlepszych st niemieckiej ligi. Niemieckie media pisały o nim jako o najlepszym napastniku.

>Ostatni akapit prawda, to hańba dla begm i cieszę się ze poruszyłeś ten watek w tym temacie

No tak było bo śledziłem BeGM do tego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kołczu33 napisał:

O ile dobrze pamiętam to kilka sezonów temu wygrali Lakers Januarego z DLO i Ingramem.

Tu nie ma trollingu tylko moja opinia. Lewandowski jest przereklamowany i gdybyś wstawił za niego jakiegoś gościa o podobnym profili piłkarskim ze Stuttgartu to wynik byłby taki sam. Bo tak już było w historii bundesligi.

W okresie koło 2010 roku kiedy oglądałem bundesligę był jednym z najlepszych st niemieckiej ligi. Niemieckie media pisały o nim jako o najlepszym napastniku.

>Ostatni akapit prawda, to hańba dla begm i cieszę się ze poruszyłeś ten watek w tym temacie

No tak było bo śledziłem BeGM do tego momentu.

bycie jednym z najlepszych ST bundesligi nie jest równe z byciem jednym z najlepszych ST w historii piłki nożnej imo.

Rozumiem, ze jak Marcus Camby można wyżej cenić kreatorów gry niż strzelców, ale imo nazywanie przereklamowana pozycje ST, gdzie Lewandowski np. nie jest klasycznym lisem pola karnego, tylko typem- w przełożeniu na koszykówkę- robiącym sporo spacingu jest bardzo nie fair.

Jakbym miał porównać Lewandowskiego do kogoś z obecnej NBA to byłby to Embiid, prime Cristiano-Giannis, prime Messi- Curry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

bycie jednym z najlepszych ST bundesligi nie jest równe z byciem jednym z najlepszych ST w historii piłki nożnej imo.

Rozumiem, ze jak Marcus Camby można wyżej cenić kreatorów gry niż strzelców, ale imo nazywanie przereklamowana pozycje ST, gdzie Lewandowski np. nie jest klasycznym lisem pola karnego, tylko typem- w przełożeniu na koszykówkę- robiącym sporo spacingu jest bardzo nie fair.

Jakbym miał porównać Lewandowskiego do kogoś z obecnej NBA to byłby to Embiid, prime Cristiano-Giannis, prime Messi- Curry 

No jednak sporo Lewandowskiemu brakuje do bycia jednym z najlepszych ST w historii piłki nożnej. Masz go wyżej od Drogby/ETO? Jak dla mnie to poziom Gudjonsena.

To ze sporą ilościa spacingu, hmm ciężko to określić bo jak mówię, bundesliga jest w tak słabej pozycji, że Ty mógłbyś tam być ST i miałbyś podobny impakt na drużynę.

Nie można tak porównywać to dwa skrajnie różne sporty. Jak musimy to juuż bliżej Lewandowskiemu do prime iversona(moim zdaniem). Duży wolumen i bycie przereklamowanym :)

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kołczu33 napisał:

No jednak sporo Lewandowskiemu brakuje do bycia jednym z najlepszych ST w historii piłki nożnej. Masz go wyżej od Drogby/ETO? Jak dla mnie to poziom Gudjonsena.

To ze sporą ilościa spacingu, hmm ciężko to określić bo jak mówię, bundesliga jest w tak słabej pozycji, że Ty mógłbyś tam być ST i miałbyś podobny impakt na drużynę.

Nie można tak porównywać to dwa skrajnie różne sporty. Jak musimy to juuż bliżej Lewandowskiemu do prime iversona(moim zdaniem). Duży wolumen i bycie przereklamowanym :)

czemu masz wyżej Drogbe od Lewandowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.