Skocz do zawartości

Lakers.e-nba.pl


Qpa

Rekomendowane odpowiedzi

dopiero, teraz przeczytalem tego posta. jesli nadal aktualne to moge zarzucic na stronke...

Przez ostatnie 3 tygodnie nie zrobiliśmy żadnej wymiany więc niestety aktualne ;-) Jak się spodoba, to fajnie jakby wylądowało na stronce, zawsze więcej osób przeczyta. Dokładny link:

 

 

http://lovethisgame.blox.pl/2007/08/Jez ... eason.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienna aktualizacja (wyniki, statystyki, tabela) powinna zając max 1 minute. Obsługa bardzo prosta, poradniki dostaniecie na GG :wink:

Ja swoją robote skończyłem, czekamy teraz na pana administratora i możemy działać. Sezon tuż tuż a więc trzeba zewrzeć szeregi 8)

 

Ja czasem coś skrobne, nie dużo, ale coś może napisze..

Fajnie, że ekipa się nie wykruszyła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej wszystkim.

kilka spraw chcialbym tu poruszyc.

1.czy termin ruszania z nowa grafa wciaz aktualny?

 

2.chcialbym zebysmy kilka spraw ujednolicili. sa to bzdury, ale w sumie dosc wazne. chodzi mi o to jak robimy z tytulowaniem opisow meczy/meczow?:D jedni uzywaja vs., inni ":" a jeszcze inni "-". moze stworzmy jakies ogolne zasady by bylo to wszystko bardziej czytelne. czyli np. nazwa teamu wynik z dwukropkiem i nazwa 2 zespolu. pelna czy nie juz nie wiem. nastepna kwestia to w opisach sam nie wiem i sie w tym gubie. chodzi mi o skroty np. pts,rebs,as,rb,reb itd. moze ustalmy skroty z krotych bedziemy korzystali wszyscy zeby to dobrze wgladalo. owszem mozemy w sumie zostawic tak jak jest, w ten sposob kazdy zatrzyma swoj styl w pisaniu itd ale mysle ze dla tych ktorzy beda nas odwiedzali bedzie to..... lepsze.

 

3.stworzmy jakis zamkniety temat w forum gdzie mieliby dostep tylko ci co pisza. poruszalibysmy tam kwestie zwiazane ze strona. ustalalibysmy kto co pisze itd itd. ulatwiloby to troche organizacje i kontaktowanie sie i rozwiazywanie problemow.

 

4. zrobic liste z numerami gg piszacych i emailami. zeby szybciej mozna sie bylo kontaktowac. sprawa wyglada tak ze dzis chcialem sie skontaktowaz z michalikiem/zmaziem i ni huja nie moglem bo gg nie mam:) to tyle narazie. piszcie co o tym wszystkim sadzicie i jak macie kolejne kwestie do omowienia to dodajcie kolejne punkty.

 

edit:

5. sprawa filmikow na stronie. kto jest za kto przeciw. z tego co sie dowiedzialem qpie nie bardzo sie to podoba i moze i ma racje. poruszmy ten temat bo to tez wazna kwestia, a fajnie by bylo by uwzgledniano zdanie tych ktorzy dluzej tworza strone...

choc moje zdanie jest takie ze filmiki sa potrzebne w dzisiejszych stronach. wiecej ludzi bedzie tu wpadalo i mozemy w ten sposob stac sie naprawde porzadna strona z qpa informacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.chcialbym zebysmy kilka spraw ujednolicili. sa to bzdury, ale w sumie dosc wazne. chodzi mi o to jak robimy z tytulowaniem opisow meczy/meczow?:D jedni uzywaja vs., inni ":" a jeszcze inni "-". moze stworzmy jakies ogolne zasady by bylo to wszystko bardziej czytelne. czyli np. nazwa teamu wynik z dwukropkiem i nazwa 2 zespolu. pelna czy nie juz nie wiem. nastepna kwestia to w opisach sam nie wiem i sie w tym gubie. chodzi mi o skroty np. pts,rebs,as,rb,reb itd. moze ustalmy skroty z krotych bedziemy korzystali wszyscy zeby to dobrze wgladalo. owszem mozemy w sumie zostawic tak jak jest, w ten sposob kazdy zatrzyma swoj styl w pisaniu itd ale mysle ze dla tych ktorzy beda nas odwiedzali bedzie to..... lepsze.

 

Ja jestem za "Nazwa druzyny, wynik:wynik, Nazwa druzyny"

;)

 

3.stworzmy jakis zamkniety temat w forum gdzie mieliby dostep tylko ci co pisza. poruszalibysmy tam kwestie zwiazane ze strona. ustalalibysmy kto co pisze itd itd. ulatwiloby to troche organizacje i kontaktowanie sie i rozwiazywanie problemow.

 

niezly pomysl. tak wogole ja jesli nie widzialem meczu to nie pisze relacji (tylko w ostatecznosci, jak widze ze nikt inny nie napisal newsa). dzieki temu tematowi byloby latwiej i szybciej.

 

[quorte]4. zrobic liste z numerami gg piszacych i emailami. zeby szybciej mozna sie bylo kontaktowac. sprawa wyglada tak ze dzis chcialem sie skontaktowaz z michalikiem/zmaziem i ni huja nie moglem bo gg nie mam:) to tyle narazie. piszcie co o tym wszystkim sadzicie i jak macie kolejne kwestie do omowienia to dodajcie kolejne punkty.

 

ta.

 

edit:

5. sprawa filmikow na stronie. kto jest za kto przeciw. z tego co sie dowiedzialem qpie nie bardzo sie to podoba i moze i ma racje. poruszmy ten temat bo to tez wazna kwestia, a fajnie by bylo by uwzgledniano zdanie tych ktorzy dluzej tworza strone...

choc moje zdanie jest takie ze filmiki sa potrzebne w dzisiejszych stronach. wiecej ludzi bedzie tu wpadalo i mozemy w ten sposob stac sie naprawde porzadna strona z qpa informacji:)

 

co do tego to ja jestem za taka opcja:

 

po kazdej napisanej relacji z meczu, zalaczyc skroty z niego (jesli sa dostepne oczywiscie). Nie dosc ze opisane, to mozna jeszcze zobaczyc ;)

 

Na dodatek Q zastanawia sie nad dzialem videos i mysle ze to dobry pomysl. Wszystkie skroty z meczow, jesli ktorys z lakersow mialby zagranie dnia czy co to rowniez by sie znalazla no i mam nadzieje ze znalazlyby sie tam moje mixy :lol:

 

EDIT:

 

Ja mam jeszcze jedna propozycje: nowe obrazki z zawodnikami zdjecie KB czy LO sa juz troche stare, przydaloby sie nowe :)

 

BTW. Trzeba zaaktualizowac 'zdjecia' oraz statystyki z zeszlego sezonu. Moze jakies nowe tapety, avatary, sygnatury? Wypadaloby zeby ta strona byl wielka baza o Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie szukał? Jestem.

 

BB pierwszy punkt nieaktualny, odezwij sie do mnie po 18 to wytłumacze Ci czemu i poinformuje o postępach. Co do terminu to nie wiem, coś idzie do przodu ale od paru dni jakby stało w miejscach - pozdrawiam Daniel :wink: -

 

 

Co do filmików z mojej strony ok. Ale powinny byc dostepne tylko po rozwinieciu calej notki, w skrotach piszmy sam tekst..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zapis amerykanski:

 

Zespol przyjezdny 77, Gospodarz meczu 83

 

Start strony jest zaplanowany na dzien, w ktorym Lakers graja pierwszy mecz sezonu. Nie wiem kiedy to dokladnie jest bo nie chce mi sie sprawdzac, ale na pewno stronka bedzie wtedy gotowa. W zasadzie to moglibysmy wystartowac od poniedzialku, ale mysle, ze takie wydarzenie jak inauguracja rozgrywek bedzie bardziej odpowiednie na premiere.

 

Co do filmikow, to jestem kategorycznie na 'nie' jesli chodzi o umieszczanie ich w takiej formie jak teraz. Musi byc jakis wstep, bo tak, stronka zaczyna przypominac pierwszy lepszy blog. W swoim czasie powstanie na pewno jakis bardziej rozbudowany dzial video, ale tez chcialbym, zeby to bylo jakos zautomatyzowane, zeby wszyscy mogli to aktualizowac. Bardziej przychylalbym sie do filmikow z 'twojejtuby' i tego typu stron, bo nie ma miejsca na serwerze, zeby to wszystko skladowac.

 

Co do kontaktu miedzy nami to prosba do michalika, zeby w panelu administracyjnym umiescil shoutboxa, czy cos w podobie, i tam bedziemy wymieniac miedzy soba wazne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja sie podpisuje pod tym amerykanskim sposobem rozpisywania wynikow spotkan.

 

a jak z tymi skrotami zbiorek punktow czy asyst?

bo nie wiem czy mamy pisac po polsku po angielsku czy cholera wie po jakiemu. fajnie by bylo gdybysmy to ustalili zeby kazdy wiedzial na czym stoi.

 

co do filmikow.

sa plusy i minusy, wazne by te plusy nie przeslonily wam minusow chcialoby sie rzec. generalnei rozmawialem z kilkoma osobami ktore odwiedzaja nasza strone i one stwierdzily ze stronka z filmikami jest fajniejsza. bo wchodza na strone i maja wszystko. maja opis, maja jakis filmik z meczu i newsy. i tyle potrzeba. nie potrzeba szperac po 10 innych stronach. moze to i przypomina blog i to jest minus zgadzam sie, ale zeby wyjsc do ludzi musimy otworzyc sie na filmiki.

 

nie wiem jak wyglada sprawa z iloscia pamieci jaka mamy dodyspozycji i jak te filmiki zawalaja nam miejsce ale trzeba znalezc jakis zloty srodek.

 

z 1 strony gdy widzisz na glownej filmik to jest to bardziej dostepne, szybsze. tworzac osobny dzial z filmikami nie kazdy tam zajrzy. w sumie opis meczu piszemy praktycznie zaraz po spotkaniu. filmiki ukazuja sie najszybciej po kilkugodzinach jak nie dniach, wiec umieszczanie ich pod opisami moze spowodowac ze na stronie znajdzie sie kilka nastepnych newsow a to spowoduje ze nie kazdy zajrzy do opisu ponownie i otworzy filmik. dlatego proponowalbym wrzucanie filmikow jako nowy news. w ogole mozna stworzyc rozdzial "hajlajts" gdzie byly by skroty spotkan czy to CM'a czy kogos innego. i np 5 ostatnich byloby do obejrzenia a reszte zamienianoby na linki.

 

tak bym ja to widzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z serwisami sendspace czy rs.com? tam mozna uploadowac assits of the game czy co.

 

Poza tym relacje video z meczu mozna dac od razu po opisem spotkania. Sciagnac za pomoca NBA Video Central 2-3 minutowa relacje meczu i wrzucic na YT. ;) Dzial filmiki by sie przydaly a do tego na stronie glownej 5 ost. tak jak to jest z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skroty: pkt. zb. ast. blk. prz. min. czyli po polskiemu. Albo po prostu pisac calymi wyrazami, zawsze to wiecej tresci :)

 

Filmiki jako glowna czesc newsa odpadaja. A juz przy nowej szacie graficznej takie rozwiazanie nie moze miec miejsca, bo bedzie to wygladac fatalnie. Niestety nie mam za duzo czasu, zeby sie rozpisywac, ale widze, ze wiekszosc ma podobne zdanie co ja...

 

Co do pamieci na serwerze to sam nie wiem jaka ona jest, ale caly serwer e-nba ma miesieczy limit transferu i jak bysmy zaczeli udostepniac filmiki do sciagniecia to po dwoch tygodniach cale e-nba by padlo. Sa jeszcze rapidy, megauploady itd. ale ich wada jest taka, ze po jakims czasie linki padaja, tak wiec cale archiwum trzeba by co jakis czas od nowa uploadowac. Jak ktos ma zapal to prosze bardzo. Ja mam raczej pro-merytoryczne nastawienie i wolalbym, zeby ilosc i jakos newsow byly nasza najmocniejsza strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie dziś rusza sezon i dziś, wedle tego co pisał Qpa, ruszamy z nowa stroną. Mam nadzieję, że będzie tak było planowane, czyli pierwszy dzień sezonu Lakers 2007/2008 to także pierwszy dzień nowej odsłony Lakers.e-nba.pl :D

 

Jesli dziś rzeczywiście ruszamy, to będę mógł napisać newsa na głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.