Skocz do zawartości

Żar lata 2010


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm może jakiś zakładzik?

Raczej nie :P

Dziwi mnie jedynie ze w duzej wiekszosci kibice Heat juz dokladają 2 superstara do DW , gdzie wlasnie On bedzie jednym z "najgorętszych towarów"na rynku FA . I moim skromnym zdaniem idealny fit ma wlasnie w Bulls. Przeciez widomo ze Pat caly ten rok szukal wzmocnien dla niego , nie udalo mu sie z Odomem nie udalo sie ze Statem.

Przyszedł Quentin Richardson (nie licze Alstona bo przyszedl i....Poszedl) ale chyba nie na takie wzmocnienie liczyl DW. wlasnie dlatego tak uwazam.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie :P

Dziwi mnie jedynie ze w duzej wiekszosci kibice Heat juz dokladają 2 superstara do DW , gdzie wlasnie On bedzie jednym z "najgorętszych towarów"ma rynku FA . I moim skromnym zdaniem idealny fit ma wlasnie w Bulls. Przeciez widomo ze Pat caly ten rok szukal wzmocnien dla niego , nie udalo mu sie z Odomem nie udalo sie ze Statem.

Przyszedł Quentin Richardson (nie licze Alstona bo przyszedl i....Poszedl) ale chyba nie na takie wzmocnienie liczyl DW. wlasnie dlatego tak uwazam.

 

Pozdro

 

Idealny fit dla Bulls? Jak dla mnie Bosh by tam bardziej pasował. Zabójcze inside outside z Rosem. W przypadku podpisania DW Rose musi usunąć się w cień gdyż Wade będzie chciał być 'da man' w swoim prime. Mając kozaków na obwodzie Chicago nadal nie mają za dużo siły ofensywnej pod koszem. Noah jest nawet bardziej niż OK, idealny fit w przypadku posiadania Bosha. Ale już z Tajem Gibsonem nie wygląda to tak dobrze jak z CB4 (no chyba, że Taj zrobi jakieś mega postępy). Poza tym nie widzę na dłuższą metę współpracy Rose i DW. Derrick ma jeszcze spory upside w zanadrzu, za rok-dwa będzie już mega kozakiem a wtedy nie potrzeba mu kolejnego ballhoga na obwodzie tylko porządną opcję na frontcourcie ala Bosh.

 

Z tym Odomem to chyba nie mówiłeś serio? Wiadomo było, że Lamar chcę jak najwięcej wyciągnąć od Lakers i posłużył się w tym celu Miami (podobnie jak Mo kilka lat temu). Riles chciał wyciągnąć Amar'e za same spadające kontrakty więc nie dziwie się, że Kerr na to nie poszedł. Od dawna było wiadomo, że to będzie rok 'na przeczekanie'. DW z resztą sam przyznał podczas ASW, że wyniki Miami w tym sezonie nie będą miały wpływu na jego decyzję i, że zostanie w Miami jeśli tylko dostanie pomoc. Arison także zapewniał, że na 95% podpiszą Wade'a. Oczywiście zawsze zostaje jakaś furtka tylko nie widzę gdzie Wade dostałby lepsze warunki (poza Clippers ale oni z wiadomych względów odpadają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Odomem to chyba nie mówiłeś serio?

Tak mówilem serio , bo widzialem jego wypowiedz , mowil ze baaardzo ciezko bylo mu odrzucic propozycje Heat i ze zrobil to ze wzgledu na zone( ma konkret kobiete trzeba Mu to przyznac) i ze nie chcial sie przeprowadzac.

 

W przypadku podpisania DW Rose musi usunąć się w cień gdyż Wade będzie chciał być 'da man' w swoim prime

Uwazam ze w tej kwestii sie mylisz , Rose nie jest typem "gwiazdora za wszelką cene" i jak by gral z Wade'm moim zdaniem nie bylo by z tym problemu, dodatadkowo Bulls ma dobrego wysokiego i w miare spoko skrzydla( Deng i Taj jak sa zdrowi daja rade) uwazam ze z s5 Rose- Wade - Taj - Deng- Noah na wshodzie spoko mozna by ich zaliczac do top 4 . Co do Bosh'a to uwazam ze jezeli bedzie odchodzil z Toronto to chyba jednak gdzie indziej, NY na przyklad.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Idealny fit dla Bulls? Jak dla mnie Bosh by tam bardziej pasował. Zabójcze inside outside z Rosem.

a kto bedzie inside a kto outside z tej dwojki??

Sugerujesz, że Bosh nie gra blisko kosza?

 

Z tym Odomem to chyba nie mówiłeś serio?

Tak mówilem serio , bo widzialem jego wypowiedz , mowil ze baaardzo ciezko bylo mu odrzucic propozycje Heat i ze zrobil to ze wzgledu na zone( ma konkret kobiete trzeba Mu to przyznac) i ze nie chcial sie przeprowadzac.

 

O gustach się nie dyskutuję ale do Kim to nawet nie ma porównania imo :D .

 

Ja czytałem, że zrobił to ze względu na Ron Rona i obronę tytułu. Either way, jego pozyskanie za MLE było mało prawdopodobne cokolwiek by nie mówił. Błagania Wade'a na twiterze nie miały żadnego wpływu na jego decyzje.

 

W przypadku podpisania DW Rose musi usunąć się w cień gdyż Wade będzie chciał być 'da man' w swoim prime

Uwazam ze w tej kwestii sie mylisz , Rose nie jest typem "gwiazdora za wszelką cene" i jak by gral z Wade'm moim zdaniem nie bylo by z tym problemu, dodatadkowo Bulls ma dobrego wysokiego i w miare spoko skrzydla( Deng i Taj jak sa zdrowi daja rade) uwazam ze z s5 Rose- Wade - Taj - Deng- Noah na wshodzie spoko mozna by ich zaliczac do top 4 . Co do Bosh'a to uwazam ze jezeli bedzie odchodzil z Toronto to chyba jednak gdzie indziej, NY na przyklad.

 

 

Pozdro

A dlaczego Bosh nie mógłby odejść do Miami tylko akurat do NYK? Wade dał do zrozumienia, że nie interesuję go Nowy York. Jedynie katastrofa Cavs w PO może zwabić LBJ do MSG.

TOP4 Wschodu hmm, kombinacja Wade & Bosh/Stat to też potencjalne TOP4. DW nie potrzebuję playmakera z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy mu solidny obrońca na PG z dobrą trójką.

 

Tak jak pisałem, Rose za rok-dwa rozwinie się i nie będzie mu potrzebny superstar z fochami na SG. Znacznie bardziej przyda mu się gracz typu CB4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Bosh nie mógłby odejść do Miami tylko akurat do NYK?

Tylko moja sugestia ze moglby tam trafic , NYC napewno bedzie sie liczyl w walce o FA (maja bodajze tylko 5 graczy z waznymi komtraktami na przyszly rok).

 

Jedynie katastrofa Cavs w PO może zwabić LBJ do MSG.

Tak jezeli katastrofa nazwiemy nie zdobycie tytułu to tak.

 

DW nie potrzebuję playmakera z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy mu solidny obrońca na PG z dobrą trójką.

Wiesz jak masz wybor ,grac z swietnym rozgrywajacym a nie grac z takowym, to jest raczej proste :D

 

Tak jak pisałem, Rose za rok-dwa rozwinie się i nie będzie mu potrzebny superstar z fochami na SG.

Sugerujesz ze Rose jest "zafochowany " badz moze taki byc??

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Idealny fit dla Bulls? Jak dla mnie Bosh by tam bardziej pasował. Zabójcze inside outside z Rosem.

a kto bedzie inside a kto outside z tej dwojki??

Sugerujesz, że Bosh nie gra blisko kosza?

sugeruje ze Rose nie rzuca za 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VeGi napisał(a):DW nie potrzebuję playmakera z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy mu solidny obrońca na PG z dobrą trójką.

 

Wiesz jak masz wybor ,grac z swietnym rozgrywajacym a nie grac z takowym, to jest raczej proste

 

Wade to nietypowa dwójką ,to nie jest jest gracza typu catch and shot najefektywniejszy jest kiedy to on ma piłkę i decyduję co ma zrobić, obaj grają sporo izolacji ,penetracji oraz mid-range shot . Podobnie ma się też sprawa odnośnie rzutów za trzy Rose póki co go nie ma a Wade mimo znaczącej poprawy dalej nie może zaliczyć go do swoich najmocniejszych stron. Dwóch obrońców bez trójki daleko tak nie zajdą .Ich style gry są bardzo podobne ,wymagają też pewnej monopolizacji gry dla kogoś z tej dwójki zabraknie po prostu piłki.Obaj potrzebują graczy pokroju Hinricha solidnych ,z rzutem za trzy ,dobrą obroną i grą bez piłki ale nie gwiazd.

Uwazam ze w tej kwestii sie mylisz , Rose nie jest typem "gwiazdora za wszelką cene" i jak by gral z Wade'm moim zdaniem nie bylo by z tym problemu

 

To nie jest kwestia bycia "gwiazdora za wszelką cene" W takim duecie czyjeś umiejętności nie będą wykorzystywane w pełni .Po co płacić za Wade 17 mln. skoro Rose jest młodszy ,nie mniej utalentowany i robi to samo?

 

dodatadkowo Bulls ma dobrego wysokiego i w miare spoko skrzydla( Deng i Taj jak sa zdrowi daja rade) uwazam ze z s5 Rose- Wade - Taj - Deng- Noah na wshodzie spoko mozna by ich zaliczac do top 4 .

 

Z takim składem to co najwyżej pierwsza runda playoff. Taj to nieokrzesany rookie, dobry co najwyżej jako energizer z ławki a nie ktoś kto może toczyć równe boje przez 35 min. z KG czy Bogutem ,Noah to def. center bez inklinacji do ofensywnej gry . Bulls w pierwszej kolejności będą uderzać po wysokiego punktującego jak Bosh, Stoudemire, Boozer od czasów Branda właśnie kogoś takiego im brakuje. Riley długo i cierpliwie czekał na to lato ktos z tej w/w trójki trafi na Floryde a wówczas nie opcji by Wade odszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls w pierwszej kolejności będą uderzać po wysokiego punktującego jak Bosh, Stoudemire, Boozer od czasów Branda właśnie kogoś takiego im brakuje

Wlasnie widzialem wypowiedzi ze Bulls chca budowac swoja przyszlosc na Rose i Noah i moga wymienic wszystkich poza ta dwojka...

 

To nie jest kwestia bycia "gwiazdora za wszelką cene" W takim duecie czyjeś umiejętności nie będą wykorzystywane w pełni .Po co płacić za Wade 17 mln. skoro Rose jest młodszy ,nie mniej utalentowany i robi to samo?

Wlasnie IMO Bulls najbardziej potrzrebuja klasycznego scorera , a pokaz mi lepszego niz Wade...maja obrone , maja zbiorki maja rozegranie nie maja punktow i czlowieka co zapunktuje w decydujacych momentach...

 

IMO lato Wade In Bulls

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie chcesz się z nikim założyć jeśli jesteś taki pewny swego.

 

Wade to nie scorer- Wade to scorer, playmaker, lockdown defender, gtg i ballhog. Nie wyobrażam sobie go w drużynie, w której miałby obok siebie równorzędnego niskiego(no chyba, że byłby to JJ, ale on jest wyjątkiem). Lebron, Rose, tacy ludzi z miejsca odpadają. Wade jedyne czego potrzebuje to dobrej w D drużyny i cholernie mocnego podkoszowca, który w pomalowanym będzie dostarczał punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami zrobiło dzisiaj spory krok do 5 miejsca na wschodzie pokonując osłabianych Bucks ,rewanż za zeszłoroczne play-offy coraz bliższy.

 

Beasley znowu zniknął w ofensywie gdzie pod nieobecność Boguta mógł sobie bardziej poszaleć ale z drugiej strony jego dzisiejsza obrona bez zarzutu. Haslem… po raz kolejny b. dobry mecz wyrównał swój rekord zbiórkach 18 oraz poprawił w ilości zbiórek w obronie 16 .Martwi nieco uraz JO wątpliwe by zagrał z Toronto . Chalmers dołączył do grupy zawodników(Jones ,Cook) których nie chce widzieć w przyszłym sezonie w Heat, ktoś do pierwszej piątki na pg (Steve Blake –za rozsądne pieniądze)i Arroyo jako rezerwowy styka. Jak dobrze pójdzie będziemy mieli też 2 pierwszo rundowe picki można kogoś wychaczyć ,chociaż patrząc na mocki ,to w drafcie klasowych pg jest jak na lekarstwo. Tak sobie patrzę ostatnio na nasza grę i zastanawiam się czy dobrym pomysłem na playoffy nie byłoby powrót Haslema do pierwszej piątki kosztem Beasley .Wniósł by na pewną większą regularność te pewne 9-10 pkt., intensywność ,nie wspominając o zbiórkach. W takim układzie Beasley , Wright jako naszych dwóch energiazerów i walczymy o drugą rundę :D . Wracając do Dorella W. też się łapiecie za głowę co on ostatnio wyprawia? wiem, wiem contract year ,zawsze go lubiłem a teraz wreszcie zaczął grać na miarę potencjału i mam nadzieje że Pat go podpiszę.

 

PS.

Bucks obok Mavs są chyba największymi wygranymi trade deadline , od czasu przyjścia Salmonsa maja bilans 14-4 a on sam notuje prawie 20.pkt na świetnej skuteczności. Dobrze uzupełnia się na obwodzie z Jenningsem a mając na uwadze kogo oddali lepszej wymiany nie mogli zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywamy z uwagi na postawę: DW, Arroyo i JO. Po ASW grają znacznie lepiej, szczególnie JO - 16-20pts na bardzo dobrym procencie niemalże w każdym spotkaniu. To pomaga Wade'owi co widzieliśmy chociażby w przypadku spotkania z Bulls - podwajanie na pickach kończyło się łatwymi punktami JO. Arroyo nie odpala masy jumperków (czego się najbardziej obawiałem), nie jest dużym ballhogiem i trafia większość rzutów, kiedy tylko ma wolną pozycję. DW zaczął atakować obręcz, niestety nadal opada niemalże przy każdym rzucie (dlaczego?). W dobrych czasach wychodził pionowo w gorę i trafiał na dobrym procencie. Może problemy z plecami mają w tym swój udział. Beasley jak Beasley - nierówny i odpalający tonę rzutów. Nie pamiętam czy Chalmers trafił jakiś rzut z dystansu w ostatnich 5 spotkaniach. Mimo to nie można mieć pretensji do ławki - Dorell, UD i Joel grają swoje i to w większości przypadków wystarcza do powrotu Wade'a na 6min przed końcem połowy.

 

Pomysł z Blakiem i Arroyo wydaje się dobry. Taka rotacja (+ Chalmers jako combo guard) byłaby w pełni wystarczająca. Pytanie co z pozycją SF - Q jest mimo wszystko niestabilny, a Dorell ma contract year. Nie wydaje mi się, żeby możliwe było podpisanie któregoś z nich za minimum. Tak jak pisałem wcześniej - jedyna nadzieja w S&T. Z resztą Colangelo przyznał, że nie będzie robił problemów jeśli Bosh będzie chciał S&T. Pytanie czy warto zainwestować w niego 130 baniek - jeśli nie zrobimy tego my to Bulls czy Knicks nie będą się wahać. Z drugiej strony Amar'e to chyba bardziej niepewna sprawa jeśli chodzi o przyszłość. I pewnie będziemy musieli któregoś z nich przepłacić - tak jak zrobili to Magic z Lewisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie śledziłem NCAA. Zainteresowałem się poszczególnymi graczami dopiero gdy Miami było w dupie, szczerze mówiąc moją uwagę zwróciły tylko dwie postacie. cichy Rose i luz cool Beasley.

 

Szybkość i wjazdy pod kosz to coś za czym przepadam. Ale jak można przejść obojętnie wobec takiej dominacji?! Kolejny filmik za filmikiem, nowe artykuły. Nie mogłem się doczekać draftu, a w nim nowej bestii w szeregach heat. Wiedziałęm o potencjale Rosea, ale to Mikea chciałem jako kompana Wadea.

 

Pierwszy sezon rozczarował. Cieszyło mnie jednak, że z meczu na mecz robił postępy. Wierzyłem w jego talent, uwielbiałem jego osobowość. Wyluzowany, może czasem zbyt niedojrzały. Mało takich w nba? Liczy się potencjał, który pokazał w kwietniu.

 

Wakacje, a podczas nich filmiki z treningów. Zyskał szybkość, przybrał w mięśniach i podrósł. Jak dla mnie warunki na 20-10.

 

Obecnie? Szkoda gadać. Miami go zniszczyło, Wade go zniszczył. O ile pokazywał swoje możliwości na początku sezonu, to teraz sprawia wrażenie jakby mecz był treningiem jumperków z zakazem wchodzenia pod kosz. Wraz z efektywnością uleciał jego uśmiech.

 

Nie dziwię się. Błąd równa się ławka i pogardliwe spojrzenia. Mało tego piłka także za nim nie przepada, bo jak inaczej można wytłumaczyć to, że pratycznie do niego nie trafia. Joel, gosc od blokow, jest lepiej kreowany. Zauważyliście, że Miami nie gra żadnej akcji pod Mikea? żadnej izolacji…

 

Dac mu szanse czy trejdować gdy jego wartość spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strejdować, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jak możesz wskazywać Wade'a jako głównego winowajcę? Dziwisz się, że chcę wygrywać i ma pełne zaufanie do Haslema? Czy to wina DW i sztabu szkoleniowego, że B-Easy śmieje się gdy Miami odpadają z PO? Zauważ, że gdy nie było DW to B-Easy miał być GTG. I cholernie zawiódł (poza jednym meczem). On ma problemy z odpowiednim ustawieniem się w okolicy 7m tak żeby można było spokojnie dograć do niego piłkę. Gdy dostanie już izolację to miesza, miesza i odpala jumperka. Ostatni mecz z Toronto to była jedna wielka wiązanka w moim wykonaniu. Za każdym razem gdy dostawał piłkę odpalał rzut! Do tego nie zbiera, JO nieodrywający się od ziemi łapie więcej piłek od niego. O podaniach nie będę wspominał. O obronie - poprawił się jeśli chodzi o obronę zespołową ale picki tylko ciutke lepiej od Shaqa broni.

 

Nie da się ukryć, że nie dostaję za dużo szans. Tylko, że nie widać u niego żadnej pasji - czasami stoi w rogu czekając na piłkę i odpala tego swojego cholernego jumperka zamiast objechać wolniejszego obrońcę i skończyć akcje dunkiem. Jest ballstoperem, nie potrafi postawić dobrej zasłony (o dziwo Joel 'Kamienne ręce' Anthony potrafi to zrobić). Nie będę już pisał co wyprawiał w poprzednim sezonie poza grą w kosza. Gość nijak nie pasuję do Miami Heat - tutaj trzeba niestety bronić a braki talentu nadrabiać determinacją - tak jak to robi UD czy Joel.

 

Dorell znowu zawiódł - normalnie brak słów. Jak można być tak tępym człowiekiem. Kolejny George Hill i Greg Oden. Myślę, że słono za to zapłaci przy podpisywaniu nowego kontraktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.