Skocz do zawartości

Liga Tatuma


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dannygd napisał(a):

A z czym się nie zgadzasz? Jakaś nieprawda tam się pojawiła?

Z tym, że Tatum do 26 roku osiągnął w lidze więcej niż 26 letni LeBron. Jeden zdobył w tym czasie 2x MVP, był w topce głosowań w innych latach o czym ten drugi może pomarzyć. All NBA też napewno jest zdecydowanie na korzyść LeBrona. Do tego on wiecznie ciągnął gónwo-support a taki Tatum dzięki temu, że większość kariery ma mocny skład to zwyczajnie dochodzi często do dalekich faz PO. Tylko jeżeli porównujemy graczy to liczymy indywidualne osiągnięcia, bo jak chcesz zaraz wyjechać z tekstem o osiągnięciach drużynowych to sobie rób porównania Cavs vs Celtics, gdzie każdy się zgodzi z tym kto dysponował mocniejszą kadrą a nie robisz z tego jakieś dziwne kombinacje.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nawciarz napisał(a):

Przecież ta grafika nie ma żadnego sensu. Jokic dużo lepiej wypada od Butlera tylko dlatego, że w pierwszych trzech sezonach, kiedy miał najniższe średnie punktowe, nie grał w PO. Co nie zmienia faktu, że obaj są w ścisłej czołówce graczy podnoszących poziom w play-off, ale żeby taka grafika miała sens to trzeba liczyć tylko te RS, które zakończyły się awansem do PO. 

Po pierwsze to ja pisałem tylko o Murray'u, nic nie wspominałem o Serbie 

Po drugie nie wiem co ma do rzeczy, że ktoś długo nie grał w PO, to chyba powinno jeszcze bardziej imponować jeśli zaczynasz z takiego pułapu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Jeżeli ta tabelka uwzględnia wszystkie sezony Joka, łącznie z tymi gdy był jeszcze zmiennikiem Nurkica, to jest ona totalnie przekłamana. Jeżeli porównujemy występy w PO z danego sezonu, to powinien on być zrównany do RS z tego samego okresu. Wtedy można realnej ocenić na ile w zbliżonym okresie Jokic rzeczywiście wniósł grę na jeszcze wyższy lvl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vero1897 napisał(a):

Jeżeli ta tabelka uwzględnia wszystkie sezony Joka, łącznie z tymi gdy był jeszcze zmiennikiem Nurkica, to jest ona totalnie przekłamana

Gdzie jest przekłamanie? Właśnie dobitnie pokazuje, że ktoś kto nawet nie zaczynał jako istotny gracz rotacji ostatecznie robi rozpierdol w PO nawet wtedy gdy dostaje dwie statuetki MVP.

poza tym to nawet nie o Joka chodziło

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Gdzie jest przekłamanie? Właśnie dobitnie pokazuje, że ktoś kto nawet nie zaczynał jako istotny gracz rotacji ostatecznie robi rozpierdol w PO nawet wtedy gdy dostaje dwie statuetki MVP.

No nie do końca. Playoffowy Jokic to gracz już dużo bardziej ukształtowany a w RS średnie mu zaniżają początki kariery. Gdyby od startu kariery, co roku Serb miał możliwość gry w PO, to ta różnica nie byłaby już AŻ TAK imponująca bo by mu ją zaniżały wyniki z lat gdy był świeżakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vero1897 napisał(a):

Gdyby od startu kariery, co roku Serb miał możliwość gry w PO, to ta różnica nie byłaby już AŻ TAK imponująca bo by mu ją zaniżały wyniki z lat gdy był świeżakiem.

Nawet gdy weźmiesz same sezony z PO to ta różnica jest imponująca, zupełnie inaczej w przypadku Butlera gdy zaliczał sweep z 14ppg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Nawet gdy weźmiesz same sezony z PO to ta różnica jest imponująca, zupełnie inaczej w przypadku Butlera gdy zaliczał sweep z 14ppg.

Tego nie neguję i się z tym zgadzam: Serb w PO dowozi i to z nawiązką. Poprostu akurat tamta tabelka jest wg mnie niepotrzebnie "napompowana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nie no pewnie, pałujmy się do Butlera, który się w rs oszczędza, tak będzie lepiej

Nikt się nie pałuje do Butlera, po prostu statystyka przedstawiona w taki sposób jest przekłamana i co to w ogóle za argument że się oszczędza, to samo mogę powiedzieć o Murrayu że w rs to się on głównie oszczędza, a ostatnimi czasy to z reguły rzuca rdzę po urazach. I ktoś tam w komentarzu już wyliczył jak to powinno wyglądać

 

+5,5 i +3,8 to dalej świetne liczby i możliwe że dalej w takim zestawieniu byliby na czele. U Butlera to wychodzi +3,1, a jakby w trzech pierwszych sezonach nie grał w PO gdzie jeszcze nie był nawet blisko poziomu all-stara to by miał +5,1, choć on to rzeczywiście nabił sobie te plusy dopiero w dwóch ostatnich sezonach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nawciarz napisał(a):

Nikt się nie pałuje do Butlera, po prostu statystyka przedstawiona w taki sposób jest przekłamana i co to w ogóle za argument że się oszczędza

no przecież nie jest żadnym novum, że Jimmy się nie eksploatuje w rs ostatnio, nawet Bam go zastępuje w ASG co raczej nie powinno mieć miejsca, patrząc na status obu graczy

Butler tylko raz przekroczył 60 spotkań od momentu odejścia z Philly

6 minut temu, nawciarz napisał(a):

o Murrayu że w rs to się on głównie oszczędza, a ostatnimi czasy to z reguły rzuca rdzę po urazach

tylko, że to nie jest prawdą, przynajmniej nikt mu tego otwarcie nie zarzuca, przypomnę, że Heat byli o krok od odpadnięcia z play-in rok temu 

9 minut temu, nawciarz napisał(a):

+5,5 i +3,8 to dalej świetne liczby i możliwe że dalej w takim zestawieniu byliby na czele

czyli u podstawy mam chyba rację? bardzo przepraszam, że za każdym razem nie mam przygotowanej super-dokładnej analizy, ale skoro ten wskaźnik ma szansę i tak być najlepszy w historii, a do tego podparty tytułem, to jakoś jest mi ciut mniej przykro :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

tylko, że to nie jest prawdą, przynajmniej nikt mu tego otwarcie nie zarzuca, przypomnę, że Heat byli o krok od odpadnięcia z play-in rok temu 

I oszczędzający się Butler gra 33.2  minuty na mecz w RS, a nie oszczędzający się Murray 30,5. Podczas gdy w play-off to już Murray ma wyższą średnią minut. W sumie to że Jamal w PO gra aż o 8,4mpg więcej sporo wyjaśnia skąd mu się taki duży points differential wziął. 

29 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

czyli u podstawy mam chyba rację? bardzo przepraszam, że za każdym razem nie mam przygotowanej super-dokładnej analizy, ale skoro ten wskaźnik ma szansę i tak być najlepszy w historii, a do tego podparty tytułem, to jakoś jest mi ciut mniej przykro :)

Ogólnie chciałem tylko wskazać że grafika promuje tych co w słabszych sezonach na początku lub końcu kariery nie robili PO, a nie negować że duet z Denver wypada dużo lepiej tam, co od razu przecież zaznaczyłem. Nowitzki który nie grał w postseason akurat w sześciu swoich najgorszych punktowo sezonach ma +4,6, co nie znaczy że jest lepszy PO performerem niż LeBron który w każdym sezonie robił średnią punktową ponad 20 i ma tylko +1,3.

Świetnie o Murrayu świadczy że wtedy kiedy trzeba potrafi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, ale to +8,1 points differential to tak naprawdę mało znacząca ciekawostka i bardziej mówi o tym, że po prostu w RS gra poniżej swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vero1897 napisał(a):

Z tym, że Tatum do 26 roku osiągnął w lidze więcej niż 26 letni LeBron.

Pokaż gdzie tak napisałem. Kolejny raz ma miejsce wymyślanie sobie tez, których nikt nie stawiał - bo wstawiłeś z dupy wypowiedź, która nijak sie ma do mojej i ciągniesz temat w inna stronę.

W dniu 29.11.2023 o 22:41, dannygd napisał(a):

Ja tam daleki jestem od tekstów to będzie liga Tatuma, ale tak przekornie spytam co więcej osiągnął od "GOAT" LBJ w PO do 26 roku życia?

Jak bym chciał pisać o RS, to bym pisał.

17 godzin temu, vero1897 napisał(a):

Tatum dzięki temu, że większość kariery ma mocny skład

Ja rozumiem, że dziś z perspektywy lat tak sie wydaje, ale może lepiej popatrz jakie to mocarne składy miał Tatum w PO:

1 PO skład S5: 23 letni rezerwowy Rozier na PG, na SG sophomore Brown (z kontuzją) gdzie obaj rok wcześniej robili 5 PPG..., na SF rookie Tatum, na PF Horford, na C Baynes. Z ławki Morris i Smart wtedy jeszcze bardzo nieefektywny jadący na 45%TS, a poziom All-D to od sezonu 18/19

2 PO można mówić o dobrym składzie, młodzi sie rozwijają, wraca doświadczenie wraca po kontuzji Irving i przychodzi Hayward, ale obaj walcza z kontuzjami i zaliczają chyba najgorsze PO w swoich karierach (KI 49% TS%), a BOS wylatuje w 2 rundzie z Bucks

3 PO tracą Irvinga i Horforda, pojawia sie na PG Kemba, do S5 wchodzi Smart, Brown, Tatum i Theis, z ławki kluczowi gracze to znów kontuzjowany Hayward (5 meczy) i Wanamaker oraz rookie G.Williams z sophomore RWIII grający po 10min. 

4 PO to Kontuzjowany Kemba, za którego gra Langford, Smart, Fournier, Tatum i Tristan Thompson, z ławki Nesmith, G.Williams i znów kontuzjowany RWIII

5 PO to bdb skład to Smart, Brown, Tatum, wracający 36 letni Horford i... znów kontuzjowany RWIII, ale z ławki White, G.Williams i Theis. 

6 PO to ich topka do w/w dochodzi Brogdon. 

Ja bym to podsumował tak, 1 raz poziom contendera, 1 raz bdb skład, semicontender, 1 raz dobry z opcją na niespodziankę, 3x padaka.

Oczywiście LeBron w pierwszych sezonach miał gorszy skład, nikt z tym nie polemizuje, choć skład CAVS z 1 sezonu (bez PO) to można by tu podciągnąć pod 3-4 najlepszy skład Tatuma. 

Warto natomiast napisać, że później wbrew temu co tu sie wielokrotnie pisze na forum, to do LBJa nie trafiały przypadkowe nic nie znaczące ogórki, tylko gracze o określonych umiejętnościach/jakości, która jest tu non-stop deprecjonowana. Przypomnę:

Ilgauskas był All-starem zanim pojawił sie LBJ, a z Boozerem dali dupy Cavs.

Snow jak przechodził to był doświadczonym elitarnym PoA, poziom All-D, potem zastąpił go D.West

Hughes tak samo All-D + mistrz przechwytów, który robił linijkę w WAS 22/6/5/3...

Gooden to był jeden z top Rookie roku 2002, który potrafił robić 14/9/2/1/1 tylko kontuzje go rozwaliły.

Szczerbiak był All-Starem robiącym 19/4/3/1, świetny za 3.

Mo Williams choć deprecjonowany, że słaby, a All-starem zrobił go LBJ, tylko, że on przed przyjściem do Cavs robił przez 2 lata linijkę 17/4/6/1 w Bucks.

Owszem Shaq czy Ben przychodzili post prime, ale grając po 13-25 min dawali jakość i doświadczenie mistrzów. 

Moim zdaniem poza sezonem 04/05 (chyba najgorszy support) LBJ wcale nie miał gorszego składu od 1, 3 i 4 sezonu w PO Tatuma. Po prostu jego składy były inaczej komponowane, bo wszystko było wokół LBJa, a w BOS nie jest tak, że wszystko jest pod Tatuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dannygd napisał(a):

Przypomnę:

Ilgauskas był All-starem zanim pojawił sie LBJ, a z Boozerem dali dupy Cavs.

Snow jak przechodził to był doświadczonym elitarnym PoA, poziom All-D, potem zastąpił go D.West

Hughes tak samo All-D + mistrz przechwytów, który robił linijkę w WAS 22/6/5/3...

Gooden to był jeden z top Rookie roku 2002, który potrafił robić 14/9/2/1/1 tylko kontuzje go rozwaliły.

Szczerbiak był All-Starem robiącym 19/4/3/1, świetny za 3.

Mo Williams choć deprecjonowany, że słaby, a All-starem zrobił go LBJ, tylko, że on przed przyjściem do Cavs robił przez 2 lata linijkę 17/4/6/1 w Bucks.

Owszem Shaq czy Ben przychodzili post prime, ale grając po 13-25 min dawali jakość i doświadczenie mistrzów. 

Hm. No sprawdźmy. 

- Ilgauskas był allstarem w 2003 roku, gdy Cavaliers zrobili bilans 17-65, a on robił 17-8-2 na 51.6TS% i -0.3 BPM. Tak wyglądali centrzy ze Wschodu w 2003, dwa lata wcześniej w ASG grali np. Antonio Davis i Theo Rattliff. 

Zrzutekranu2023-12-1o22_44_04.thumb.png.a476e519e9b99e559f99b3fe928b0555.png

- Eric Snow był faktycznie fajnym 4ppg-defensorem-weteranem.

- Larry Hughes robił w Wizards linijkę 22-6-5-3 (tzn. to był jeden sezon i w contract year, niemniej jest to fakt) - w dwóch sezonach w Cavs robił 16-4-4 na 49 TS% na kontrakcie allstara i był przez to jednym z najgorszych umów w lidze, co było zresztą największym problemem Cavaliers w I okresie LeBrona, bo potem ta umowa była przerzucana za past prime Wallace'ów i Shaqów, dlatego, że jeszcze sypał się z urazami niemiłosiernie, opuścił większość sezonu 05/06, a w playoffach notował imponujące 11-4-3 na 43 TS% w dwóch sezonach w Cavs.

- Drew Gooden to nie był zły chłopak, tzn. spoko roles w sumie, ale był tak topowym prospektem, że został pozyskany za Tony'ego Battie i paczkę 2nd rounderów, a przez pierwsze 6 sezonów ,,niszczony przez kontuzje" zagrał 70, 79, 82, 79, 80, 69, czyli w wieku 27 lat opuszczał średnio 5 meczów na sezon. 

- Szczerbiak był allstarem 6 lat przed tym jak trafił do Cavaliers. Abstrahując od tego czy słusznie, jak wyglądały jego lata przed przyjściem do Cavs?

Szczerbiak underwent surgery during the 2006 offseason to repair a knee injury. In the 2006–07 season, Szczerbiak played well early on, including a 35-point performance against the Charlotte Bobcats early in the season. However, he was soon plagued by several injuries to both ankles. The injuries greatly affected his shooting and jumping ability, and he elected to have season-ending surgery./wikipedia

i przed przyjściem do Cavaliers robił 13ppg w 20-62 teamie, kończąc karierę w wieku 32 lat w Cavs. 

- Mo Williams rzeczywiście robił 17-4-6 w teamie o bilansie 28-54/26-56, będąc najlepszym ofensywnym graczem, z jakim grał LeBron,

- myślę, że warto wspomnieć, że Shaquille O'Neal grał 23/22mpg na 5. najwyższym kontrakcie w całej lidze, zaś Ben Wallace grał 24/13mpg na 25. najwyższym kontrakcie w lidze. 

Czytelnikom e-nba zostawiam ocenę czy user dannygd wykazał, że są to "gracze o określonych umiejętnościach/jakości, która jest tu non-stop deprecjonowana".  

Pozdrawiam serdecznie, miłego weekendu. 

oczywiście tradycyjnie ktoś se pierdolnie 'LeBron to drugie wcielenie Hitlera'  i głupio jest to zostawić, tak że dzięki za zmarnowanie 20 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd no dobrze jeżeli nawet bierzemy pod uwagę tylko PO to wciąż Tatum nie ma indywidualnie podjazdu do tego co i w jakim otoczeniu wyprawał tam LeBron. Próby przekonania jaki to słaby skład miał Tatum i jednoczesne wybiórcze opisywanie rosteru z okresu pierwszego pobytu w Cavs LeBrona to marna manipulacja wynikająca z twoich prywatnych uprzedzeń do LJ'a, co zresztą już @BMF ładnie wypunktował. Dalsza - już pewnie 1125 dyskusja na temat supportu LeBrona z tamtego okresu, nie jest naprawdę potrzebna. Chcesz to sobie wierz w te swoje bajki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dannygd napisał(a):

Pokaż gdzie tak napisałem. Kolejny raz ma miejsce wymyślanie sobie tez, których nikt nie stawiał - bo wstawiłeś z dupy wypowiedź, która nijak sie ma do mojej i ciągniesz temat w inna stronę.

Jak bym chciał pisać o RS, to bym pisał.

Ja rozumiem, że dziś z perspektywy lat tak sie wydaje, ale może lepiej popatrz jakie to mocarne składy miał Tatum w PO:

1 PO skład S5: 23 letni rezerwowy Rozier na PG, na SG sophomore Brown (z kontuzją) gdzie obaj rok wcześniej robili 5 PPG..., na SF rookie Tatum, na PF Horford, na C Baynes. Z ławki Morris i Smart wtedy jeszcze bardzo nieefektywny jadący na 45%TS, a poziom All-D to od sezonu 18/19

2 PO można mówić o dobrym składzie, młodzi sie rozwijają, wraca doświadczenie wraca po kontuzji Irving i przychodzi Hayward, ale obaj walcza z kontuzjami i zaliczają chyba najgorsze PO w swoich karierach (KI 49% TS%), a BOS wylatuje w 2 rundzie z Bucks

3 PO tracą Irvinga i Horforda, pojawia sie na PG Kemba, do S5 wchodzi Smart, Brown, Tatum i Theis, z ławki kluczowi gracze to znów kontuzjowany Hayward (5 meczy) i Wanamaker oraz rookie G.Williams z sophomore RWIII grający po 10min. 

4 PO to Kontuzjowany Kemba, za którego gra Langford, Smart, Fournier, Tatum i Tristan Thompson, z ławki Nesmith, G.Williams i znów kontuzjowany RWIII

5 PO to bdb skład to Smart, Brown, Tatum, wracający 36 letni Horford i... znów kontuzjowany RWIII, ale z ławki White, G.Williams i Theis. 

6 PO to ich topka do w/w dochodzi Brogdon. 

Ja bym to podsumował tak, 1 raz poziom contendera, 1 raz bdb skład, semicontender, 1 raz dobry z opcją na niespodziankę, 3x padaka.

Oczywiście LeBron w pierwszych sezonach miał gorszy skład, nikt z tym nie polemizuje, choć skład CAVS z 1 sezonu (bez PO) to można by tu podciągnąć pod 3-4 najlepszy skład Tatuma. 

Warto natomiast napisać, że później wbrew temu co tu sie wielokrotnie pisze na forum, to do LBJa nie trafiały przypadkowe nic nie znaczące ogórki, tylko gracze o określonych umiejętnościach/jakości, która jest tu non-stop deprecjonowana. Przypomnę:

Ilgauskas był All-starem zanim pojawił sie LBJ, a z Boozerem dali dupy Cavs.

Snow jak przechodził to był doświadczonym elitarnym PoA, poziom All-D, potem zastąpił go D.West

Hughes tak samo All-D + mistrz przechwytów, który robił linijkę w WAS 22/6/5/3...

Gooden to był jeden z top Rookie roku 2002, który potrafił robić 14/9/2/1/1 tylko kontuzje go rozwaliły.

Szczerbiak był All-Starem robiącym 19/4/3/1, świetny za 3.

Mo Williams choć deprecjonowany, że słaby, a All-starem zrobił go LBJ, tylko, że on przed przyjściem do Cavs robił przez 2 lata linijkę 17/4/6/1 w Bucks.

Owszem Shaq czy Ben przychodzili post prime, ale grając po 13-25 min dawali jakość i doświadczenie mistrzów. 

Moim zdaniem poza sezonem 04/05 (chyba najgorszy support) LBJ wcale nie miał gorszego składu od 1, 3 i 4 sezonu w PO Tatuma. Po prostu jego składy były inaczej komponowane, bo wszystko było wokół LBJa, a w BOS nie jest tak, że wszystko jest pod Tatuma.

Ogolnie to co BF napisal to cala prawda poza tym ze Lebron musial miec zawsze wokol siebie shooterow i tak szukano pomocy dla niego

co wypada wspomniec w tamtych czasach nie bylo tak latwe, liga nie byla pelna 3 and d gosci dlatego taki Marshall w serii z Pistons robil robote i gral na centrze czasami to samo Ilgauskas bo masz Lebrona potrzebujesz miejsca, proste

ale

te supporty Tatuma, wiadomo byly duzoooo mocniejsze od Lebronowych, ALE liga tez byla mega mocniejsza

Tatum przeciez z tymi rosterami gral vs Lebronowe Cavs, Miami, Bucks, Raptors, Sixers, Nets

same mega mocne druzyny

a Lebron w tych swoich 1 sezonach, Wizards, Detroit, Nets chyba?

nie chce sie zbyt zaglebiac ale wydaje mi sie ze Tatum gral na mocniejsze ekipy? z o 40% procent mocniejszym supportem od Lebrona z pierwszych lat?

sprawa dyskusyjna a wy tutaj krzyzujecie chlopa jakby naplul na Lebrona obaj macie troche racji

ogolnie widze ostatnio duzo nerowow/emocji na chillu panowie its not that serious porozmawiajmy sobie @ignazz @RonnieArtestics chyba sie wszyscy tutaj lubimy i szanujemy (poza mna i LBSem xD)

Kampania społeczna Bo warto rozmawiać! - Biuletyn Psychoprofilaktyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.