Skocz do zawartości

MVP, DPOTY, COTY - NBA Awards 2023/2024


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ely3 napisał(a):

Powtarzam- wierz w sobie co chesz ale jak rok temu był wyścig na styk to jakimś cudem głosy na Jokića czy Giannisa szły od gości z ESPN, The Athletic czy USA TOday za to wszystkie dziennikarze Oklahomian, Boston Globe czy innych Salt Lake City Tribune głosowali jak jeden mąż na Embiida.

bzdura, przecież z ESPN tylko jeden głos poszedł bodaj na Joka, kilka na Antka, a cała reszta na Biida(w ogóle TVsy były od początku pro Embiidowskie), który miał ponad 70% pierwszych miejsc, głównie dlatego, że Jok odpuścił końcówkę rs(i generalnie po asg już tak nie zachwycał), a Embiid przypieczętował wygraną 50 punktami z Celtics, inna sprawa, że takie patrzenie na końcówkę rs jest mało uczciwe, bo to właśnie tym pierwszym okresem Jok zapewnił Nuggets 1 seed na zachodzie, grając przy tym lepszy sezon niż rok temu

https://ak-static.cms.nba.com/wp-content/uploads/sites/46/2023/05/2022-23-Kia-NBA-MVP-Voter-Selections-.pdf

myślałem, że może masz jakieś logiczne te przesłanki, ale znowu piszesz co Ci się wydaje czy tam przyśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

bzdura, przecież z ESPN tylko jeden głos poszedł bodaj na Joka

Aha czyli ja piszę  o mediach ogólnokrajowych The Athletic USA TOday a Ty sobie wybierasz jedno ESPN bo ci pasuje do teorii? I jak tu dyskutować z Toba na poważnie jak ty sobie tworzysz własne argumenty

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

myślałem, że może masz jakieś logiczne te przesłanki, ale znowu piszesz co Ci się wydaje czy tam przyśniło

No właśnie z Tobą jest taki problem ,że wymagasz argumentów a samemu nie dajesz żadnego

Zobacz sobie w tej tabeli co podałeś jaki procent głosów poszedł na Embiida z mediów lokalnych a jaki z ogólnikrajowyc

W takim 14-15 jak tez był spór Harden-Curry

to Harden wśród lokalnych dziennikarzy radiowo gazetowych przegrał 5-34

a ogólnokrajowo 20-66

Jok rok temu 2-19 od lokalsów a media ogólnokrajowe 12-44 gdzie nie zawsze jestem niektórych skrótów sprawdzić

Dla Ciebie fakt ,że dziennikarze lokalni sa jednomyślni to wynik przemyślanych analiz a dla mnie wręcz przeciwnie. I to że jest tak rok w rok to dla Ciebie też wynik corocznych głębokich analiz a dla mnie nie.. I się nie dogadamy po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał(a):

Aha czyli ja piszę  o mediach ogólnokrajowych The Athletic USA TOday a Ty sobie wybierasz jedno ESPN bo ci pasuje do teorii? I jak tu dyskutować z Toba na poważnie jak ty sobie tworzysz własne argumenty

no przecież nawet redakcja The Athletic w lwiej wiekszości głosowała na Embiida, naprawdę nie pojmuje dlaczego Ty nawet jak masz ten link wklejony i pewnie sam to przeglądałeś, to dalej się upierasz przy tej teorii 

nie mówię ze 100% przekonaniem, że jakiś odsetek tych ludzi nie podąża za narracją przedstawianą pod koniec sezonu, ale to nie dlatego wygrał Embiid czy wcześniej Jokić, po prostu sportowo jeden z nich był pod koniec sezonu lepszy, Embiid grał prawie wszystko był w świetnej formie i tylko mecz w Denver sobie odpuścił, a Jok nie dość, że w tych ostatnich meczach forma była słabsza ze względu też na kontuzje dłoni, to dodatkowo opuścił kilka spotkań przed PO, gdy wiadomo już było, że pierwszy seed nie jest zagrożony

rok wcześniej Jok miał wybitną, wręcz kapitalną końcówkę w sezonie bez Murraya i MPJ zrobił sezon pod 50W, a Bidd ostatecznie zagrał jedynie w 66 spotkaniach i na tle Serba niczym się ostatecznie nie wyróżniał, bo też ważna jest narracja, dlatego wierzę, że Shai ma tutaj szansę (choć po dzisiejszej nocy myślę, że może jednak @ignazz ma trochę racji i ten limit akurat w tym sezonie może się okazać dość niesprawiedliwy)

6 godzin temu, ely3 napisał(a):

W takim 14-15 jak tez był spór Harden-Curry

GSW finiszowali wtedy z bilansem 21-4, dalej chcesz mi powiedzieć, że trzeba było podpierać się narracją mediów by na Currego głosować? przecież to nie ma sensu, nawet jeśli coś takiego występuje, to ma marginalne znaczenie, po prostu większość patrzy na ostatni miesiąc i gdzie nie spojrzysz, to zwykle się potwierdza

inna sprawa czy tak powinno się do tego podchodzić zamiast patrzeć jednak przez pryzmat całego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

no przecież nawet redakcja The Athletic w lwiej wiekszości głosowała na Embiida, naprawdę nie pojmuje dlaczego Ty nawet jak masz ten link wklejony i pewnie sam to przeglądałeś, to dalej się upierasz przy tej teorii 

No i podałem ci jakie są procentowo liczby głosujących na Embiida pośród ogólnokrajowych a jakie pośród lokalnych

Czego tu nie ogarniasz?

Cały czas ci pisze że lokalsi jednomyślnie głosują a jakieś głosy oddzielne sa od tych ogólnokrajowych

A ty się upierasz ,że jest inaczej i wszyscy to dokonują wyboru po głębokiej analizie. Nawet jeśli rok w rok dysproporcja jest ogromna pomiędzy jednymi i drugimi

Jeśli ktokolwiek ma głos oddzielny od powszechnego consensusu to tylko ci z mediów ogólnokrajowych ( choć i tam zazwyczaj nie ma większego sporu) . Ci z lokalnych zazwyczaj głosują na tego który na koniec sezonu jest na 1 miejscu. I pewnie jest to jedna z przyczyn dlaczego w ostatnich latach znacząco ograniczono ich liczbę

A zasadniczo to Joel ten limit dociągnię nawet jakby miał na koniec sezonu wychodzić na kilka minut. Ogólnie przy tych cyferkach co kręci to MVP może mu tylko odebrac jakaś katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ely3 napisał(a):

Czego tu nie ogarniasz?

daj spokój, to nie ma sensu najmniejszego, napisałem już dosyć, moje zdanie znasz

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Ogólnie przy tych cyferkach co kręci to MVP może mu tylko odebrac jakaś katastrofa

katastrofą będzie jedynie jeśli znowu zagra na wpół martwy w czasie PO, bo chyba nie jest jego ambicją być goatem regulara, choć już teraz wiadomo, że tego czasu na odpoczynek będzie bardzo mało dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LONGER01 napisał(a):

 

Hmm wysłałem linka bratu co jest fanem sixers, mówi ze sprawdził i jesli się nie myli to mu wyszło 33,5ppg z teamami powyżej .500 ;]
Mowil ze coś mu nie pasowało bo zrobił przecież 41 z Denver i 50 z Wolves. 

Taka nauczka ze trzeba uważać z tymi statami z Twittera, fanboye i hejterzy sobie coś napiszą, nikt nie zweryfikuje i podają wszyscy dalej.. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun to watch, wyjąć tych słabiutkich Keldonów i dało się oglądać. 

Ale dlatego nigdy nie zostanę kibicem farciarzy Spurs, bo ci Thunder teraz summa summarum pewnie mają większy upside niż Thunder 2012 (assety + dużo lepsza synergia big 3), Spurs całościowo pod względem long term perspektyw są na #2 miejscu w lidze, ale też dostają -30 od teamu z młodszym rosterem od nich, kolejna dynastia do przeczekania to mogłoby być zbyt dużo. ;]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BMF napisał(a):

Fun to watch, wyjąć tych słabiutkich Keldonów i dało się oglądać. 

Ale dlatego nigdy nie zostanę kibicem farciarzy Spurs, bo ci Thunder teraz summa summarum pewnie mają większy upside niż Thunder 2012 (assety + dużo lepsza synergia big 3), Spurs całościowo pod względem long term perspektyw są na #2 miejscu w lidze, ale też dostają -30 od teamu z młodszym rosterem od nich, kolejna dynastia do przeczekania to mogłoby być zbyt dużo. ;]]

Fun to watch? Oglądanie tych abnormatywnie długich drągali z bądź co bądź drewnianą koordynacją ruchową (na tle standardowych wzrostem koszykarzy) w niczym nie daje funu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, P_M napisał(a):

Fun to watch? Oglądanie tych abnormatywnie długich drągali z bądź co bądź drewnianą koordynacją ruchową (na tle standardowych wzrostem koszykarzy) w niczym nie daje funu. 

Obaj przekraczają granice kombinacji size'u i skillsetu, które do tej pory widzieliśmy. 

Holmgren ma upside na ~Markkanena z DPOTY obroną. 

Wembanyama za dwa lata będzie robić 30-13-5-4/5 z legit jumperem. 

Jak kogoś to nie kręci, to nic mi do tego, ale to może być przykład jak ludzie przyzwyczaili się do tych unicornów, bo taki Porzingis robił efekt wow te 7-8 lat temu (atletyczny shotblocker rzucający trójki), a Holmgren jest o tier lepszy jako prospekt. 

Niscy są na straconej pozycji w obecnej lidze, bo ciężko jest i będzie im robić coś czego nie widzieliśmy do tej pory: może Haliburton pójdzie krok do przodu względem tego, co robił Nash (ale na razie raczej meh). Wysocy? Giannis, Jokic, Embiid, teraz Wembanyama - historyczne outliery.

Dlatego fun to watch.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.