Skocz do zawartości

Atlantic Division 23/24


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Leafs zaczynają negatywnie zaskakiwać... 😕 Nie tego się spodziewałem po ich starcie i mimo, że mówimy o początku sezonu to nie napawa to optymizmem.

Wiele przegranych było na własną prośbę i do takich sytuacji zespół walczący o najwyższe lokaty nie może dopuszczać. No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 17:16, Raven2156 napisał(a):

Leafs zaczynają negatywnie zaskakiwać... 😕 Nie tego się spodziewałem po ich starcie i mimo, że mówimy o początku sezonu to nie napawa to optymizmem.

Wiele przegranych było na własną prośbę i do takich sytuacji zespół walczący o najwyższe lokaty nie może dopuszczać. No cóż...

w Toronto bez zmian, co roku to samo, fatalna defensywa i atak albo uratuje mecz, albo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Wings ostatnie 8 spotkań - 2/6 DeBrincat w tym samym okresie 2 asysty,zero bramek.Powiedziałbym,że to trochę bardziej niż brutalny zwrot akcji.Czekam spokojnie na odwrócenie trendu,ale są już pewne sygnały,które dają do myślenia i niepokoju.To,że Detroit raz za razem daje się zdominować od początku meczu to jedno.Drugie,co rzuca się w oczy jest to,że niektórzy zawodnicy grają bez jaj,są bezproduktywni i zaczynają być ciężarem dla drużyny.Nie rzucam nazwiskami,bo jest zawsze cień szansy,że ich gra się poprawi,bo to dopiero 14 mecz sezonu,ale coś czuję,że Yzerman będzie musiał sporo popracować przed TD.

Za to Canadiens wypadli w meczu z DRW bardzo przyzwoicie,bardziej im zależało,mieli więcej okazji do zdobycia bramki i wygrali w pełni zasłużenie.Zagranie w wykonaniu Reimera w końcówce dogrywki - nie mam kompletnie pojęcia co nim kierowało w tym momencie.....niestety kosztowało to dosyć drogo cały zespół.Snajper Caufield kolejny raz kończy mecz dogrywce.Taka ciekawostka - Nick Suzuki jest na 3 miejscu za legendami klubu Henri Richardem i Jeanem Béliveau z 241 bramkami strzelonymi przed ukończeniem 25 roku życia.Rocket miał 405,a Béliveau 244,więc za chwilę kapitan Les Habitants znajdzie się na drugim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę kilka przemyśleń na temat Bruins,bo udało mi się nadgonić zaległości w oglądaniu meczów z ich udziałem.

Mają większą głębię składu niż się spodziewałem.Fascynujące jest to,że takie wsparcie dają bardzo młodzi zawodnicy - Poitras(19),Beecher(22),Lohrei(22) Nie dość,że dobrze sprawują się na lodzie,to jeszcze w meczach takich jak w Dallas decydują o wyniku spotkania.Skoro bardziej doświadczeni koledzy nie trafiają,to młodzi stają na wysokości zadania.Swoje pierwsze trafienia w karierze zaliczyli Beecher i Lohrei.Daleko jeszcze do tego,aby stali się podstawowymi członkami składu Bruins,ale zapowiadają się naprawdę dobrze.

Po meczu z Isles muszę przyznać,że takich Bruins chciałbym oglądać częściej.Atak w końcu zaczął funkcjonować tak jak powinien,nie można się do niczego przyczepić.Taki wynik tym bardziej imponuje jak weźmie się pod uwagę to,że Bruins grają nadal bez kilku ważnych zawodników.Charlie Coyle w swoim 798 meczu w lidze zdobył pierwszego hat-tricka.Pasternak mocno mu pomógł przy trzeciej bramce,ale jestem pewien,że każdy kumpel z zespołu by się tak zachował.

Odnoszę wrażenie,że drużyna zaczyna coraz lepiej funkcjonować w systemie bez Bergerona i Krejciego.Montgomery nadal oczywiście mocno rotuje w ustawieniu,ale powoli zaczyna wyłaniać się zarys tego co może zagwarantuje coś więcej,niż tylko walkę o PO.

 

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Larry Legend napisał(a):

Nick Suzuki jest na 3 miejscu za legendami klubu Henri Richardem i Jeanem Béliveau z 241 bramkami strzelonymi przed ukończeniem 25 roku życia.Rocket miał 405,a Béliveau 244,więc za chwilę kapitan Les Habitants znajdzie się na drugim miejscu.

Tu chodzi raczej o punkty i to licząc łącznie RS+PO. Coś mi tu mocno nie pasowało z taką liczbą zdobytych bramek, bo chłopak kilka sezonów dopiero, a 250 bramek to naprawdę pokaźna liczba...

Szczególnie, że poprzedniej nocy taki Kopitar ustrzelił swoją 400 bramkę w RS, a ile już lat Słoweniec gra. Tacy gracze jak McDavid, Draisaitl, MacKinnon mają po ponad 300 bramek dopiero (MacKinnon licząc RS+PO). Rantanen czy Barkov mniej niż 300. A z całym szacunkiem do Suzukiego, jednak jeszcze trochę musi pograć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś przyjemny do oglądania mecz Leafs.

Uwielbiam wszelkie kanadyjsko-kanadyjskie starcia i mecz przeciwko Flames na własnej hali był czymś oczywistym tym bardziej, że drużyny te mierzą się tylko 2 razy do roku.

Toronto od samego startu zagrali agresywnie mocno napierając nawet w PP Calgary. Przynosiło to fajne i wymierne skutki w postaci stopowania gry czy też scoring threatów. Wiadomo, Flames od dłuższego czasu raczej nie są postrachem ligi i mecz powinien zakończyć się pewnym zwycięstwem a zaserwowano nam trochę stresu na koniec to tak czy siak jestem zadowolony. To dopiero początek sezonu i nie ma co wrzucać Toronto na straty, bo jeszcze wiele może się zmienić. Historia jasno pokazywała jak zmienną ligą jest NHL i, że nawet underdodzy potrafią w Playoffach namieszać. :)

Martwi jedynie chyba największa w lidze liczba bramek którą Maple Leafs dają sobie strzelić na własnej tafli... No cóż - ten element na pewno jest do poprawienia.

Go Leafs!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ja siebie oszukuje i za każdym razem kiedy włączam mecz Sabres to liczę, że tym razem będzie lepiej...

Po niespełna 25 minutach gry już mieliśmy 0:4 dla Bruins i wszelkie emocje czy ambicje związana z tym meczem upadły. Nie wiem czy jakaś klątwa została rzucona na Buffalo czy jak ale Bills w NFL również grają dużo poniżej oczekiwań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buffalo straciło pazur i zadziorność z tamtego sezonu. Gra w przewadze, to tragedia. Brak im szybkości i przebojowości. Levi stawiany jako niemalże zbawca,  puszcza bramek prawie tyle, co w piłce ręcznej. Nie wiem o co chodzi. Zajechani na treningach? W preseason w d... dostali i nie mają sił? Kosmici im moc wyssali jak Jordanowi, Barkley'owi i spółce, czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 17:23, Braveheart22 napisał(a):

A gdzie się podział ten Tage Thompson z poprzedniego sezonu? :(

@Raven2156, @Braveheart22 tak jak większość brak tego czegoś. Długo trwało zanim odblokował się z bramkami (1 trafienie gdzieś koło 3, 4 meczu). Teraz jeszcze kontuzja (przecięta noga chyba w starciu z McAvoyem). Oby Granato odpalił tą drużynę, bo w tamtym sezonie dali tule nadziei, jak nigdy w wielu ostatnich latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrick Kane w Red Wings 1y/2,75 mln$

Dosyć ryzykowny ruch ze strony Yzermana.Na dwoje babka wróżyła,albo Kane pomoże w awansie do PO,albo będzie cieniem samego siebie.Trzymam kciuki za to,aby zdrowie mu dopisało,bo powrót po tego typu operacji będzie dużym wyzwaniem.

W Detroit sytuacja trochę się poprawiła po 3 zwycięstwach z rzędu,ale jestem pewien,że Yzerman ostro popracuje przed TD - na dzisiaj do odstrzelenia są przynajmniej Petry i Chiarot.Ten drugi podobno gra lepiej,niż w poprzednim sezonie,więc wolę sobie nawet nie wyobrażać jak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujek Wójcik napisał(a):

Świetny meczyk Leafs vs Bruins

Jeden z lepszych do tej pory.77 strzałów i tylko dwie kary - chciałoby się więcej takich spotkań.

Od strony Bruins to nie ma co ukrywać,ale "zdolność" do tracenia bramek w ostatnich sekundach zaczyna być ich znakiem firmowym :) Nie wierzyłem,że ogarną dogrywkę,a oni wyszli i zdominowali w niej Leafs.Chociaż trzeba przyznać,że błąd Nylandera im mocno pomógł.Myślę,że był mocno wypompowany,bo już chwilę wcześniej zjeżdżał z lodu na ostatnich nogach - stąd pewnie tak niefortunna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.