Skocz do zawartości

Atlantic Division 23/24


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

2022-nhl-all-star-game-atlantic-division

Dobra Panowie!

Za kilka dni startuje najnowszy sezon NHL 2023/24 a więc przed nami wiele fascynujących meczy na które już teraz nie mogę się doczekać!

Jak co roku postanowiłem rozbić poszczególne wątki na dywizje tak by dużo przejrzyściej wypowiadać się o drużynach w nich występujących. :) 

Zapraszam do udziału w dyskusjach dotyczących Atlantic Division czyli kolejno:

  • Toronto Maple Leafs
  • Boston Bruins
  • Buffalo Sabres
  • Detroit Red Wings
  • Florida Panthers
  • Montreal Canadiens
  • Ottawa Senators
  • Tampa Bay Lightning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie ułożyło,że akurat w jednej dywizji,są drużyny,które najbardziej mnie interesują i z którymi sympatyzuję.Niby zachodzi całkowity konflikt interesów,ale im bardziej zagłębiam się w historię NHL tym bardziej skłaniam się akurat w kierunku tej trójki.

Na pierwszy ogień idą Bruins.Co tu duzo pisać,nadchodzą trudne czasy i przyjdzie zapłacić za ten "ostatni taniec" z Bergeronem w składzie.Ich maksem w tym seoznie będzie awans do PO,chociaż z punku widzenia przebudowy składu to będzie miało mały sens.Nie oczekuję zbyt wiele - tym bardziej,że Wschód głodny i napakowany,a utraty podstawowych zawodników przez Boston nie da się załatać w żaden sposób.Nie wiem jak potoczy się historia obu bramkarzy,ale nie opierałbym przyszłości drużyny na Ullmarku.

Druga ekipa to Red Wings.Podobnie jak wszyscy kibice Czerwonych Skrzydeł czekam na efekty 'Yzer-planu" i zapewne jak wielu innych mam wątpliwości czy to się faktycznie uda.Patrząc na obecny skład to wydaje się co najmniej interesujący,niby są przesłanki ku temu,aby liczyć na PO i solidną grę w seoznie regularnym.Na brmace jest całkiem bogato,w obronie i ataku powinno jakoś to zadziałać.Pytanie tylko czy w tej drużynie fakytcznie jest tyle potencjału i będzie odpowiednia chemia?Lalonde dopiero drugi sezon,więc jego warsztat trenerski powinien się tylko rozwijać - przy odpowiednich warunkach.

I trzeci na dokładkę to Montreal.Historia,historia i jeszcze raz historia.Po kilku przeczytanych książkach,sporej ilości meczów z lat 70 Canadiens stali się dla mnie zdecydowanie bliżsi.Film o Henrym Maurice Richard "Rocket"  też dołożył 3 grosze - myślę,że każdy fan hokeja powinien go zobaczyć.Wracjąc do teraźniejszości to podziwiam odbudowę jaką przeprowadza Kent Hughes,pozostaje czekać na efekty jego pracy,a w mojej ocenie będą one rewelacyjne.Owszem,Juraj Slafkovský miał bardzo trudny poprzedni sezon,ale chłopak ma dopiero 19 lat.Wszystko jeszcze przed nim.Jestem optymistycznie nastawiony co przyszłości Les Canadiens,nawet zdając sobie sprawę ze specyfiki gry dla kanadyjskich drużyn.

Wiele wskazuje też na to,że Sabres i Sens mocno zaakcentują swoją obecność.Będzie co oglądać,jeżeli chodzi o Atlantic w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szabla napisał(a):

Nie sądzę @Wujek Wójcik. Moim zdaniem będą mieć klopoty z załapaniem się na podium w Atlantic. Strat personalnych mają znacznie więcej niż zysków.

Podpisuje się pod tym.

Bruins którzy mieli w końcu zrobić mistrza to drużyna z sezonu 22/23. Nie udało się i na najbliższe lata te ambitne plany trzeba raczej wyrzucić do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raven2156 napisał(a):

Nie udało się i na najbliższe lata te ambitne plany trzeba raczej wyrzucić do kosza.

Zdecydowanie.Żaden z pozyskanych weteranów nie poprawił sytuacji kadrowej - na centrze bieda i skoro Coyle bedzie numerm 2 to juz mówi samo za siebie.Jak bardzo lubię Lucica,tak samo nie łudzę się,że jego powrót da dodatkową moc drużynie.To se nevrati.O Shattenkirku  to nie ma co wspominać.Van Riemsdyk kiedys to byłoby konkretne wzmocnienie,a teraz.....

Szczególnie szkoda Bertuzziego,który chciał zostać w Bostonie,ale organizacja spaliła temat nie chcąc podpisać z nim dłuższego kontraktu.Dla Bruins historia jego transferu to klęska w pełnym wymiarze,bo nie dość,że Tyler poszedł do Toronto to jeszcze Detroit ma bostoński pick w pierwszej rundzie draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raven2156 napisał(a):

Cóż za wspaniałe otwarcie sezonu!

Comeback z Canadiens! Czy może być coś lepszego? :D Matthews z Hat-trickiem. Nie zapeszając ale czuję, że to będzie dobry sezon!

Brawo Leafs! Go Leafs!

Lepsze byłoby pewne zwycięstwo, np. 3:0 i gra bez koszmarnych blędów w obronie, z trochę pewniejszym bramkarzem ;) No, ale to pierwszy mecz, na podstawie którego trudno stwierdzić cokolwiek pewnego. Choć ja upieram się, że trener jest najsłabszym ogniwem w Toronto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raven2156 napisał(a):

Cóż za wspaniałe otwarcie sezonu!

Kawał dobrego meczycha.warto obejrzeć.Mimo,że Canadiens wypuścili wygrany mecz,to tez mogli się podobać.Xhekaj vs Reaves na to liczyłem i się nie zawiodłem.Slafkovský pokazał się z dobrej strony i o to chodzi.

Dzisiaj dwa dobre mecze się zapowiadają Sabres - Rangers / Devils - Red Wings.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabres niestety zawiedli... Na meczu pojawił się nawet Josh Allen. Szkoda, że w tak ważnym spotkaniu nie udało się nic ciekawego rozegrać. Buffalo wyglądali co najwyżej miernie... Mam nadzieję, że to tylko mała wpadka i tak nie będzie wyglądał obraz ich sezonu. 😕

Devils z Red Wings okazali się dużo bardziej emocjonującym meczem i to do ostatnich sekund! Fajnie chłopaki grają aczkolwiek spodziewałem się od Devils czegoś więcej. Jako jedni z contenderów do najwyższych miejsc muszą iść po swoje i jasno okazywać to na lodowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raven2156 napisał(a):

Sabres niestety zawiedli...

Ewentualnie Rangers będą mocni w tym sezonie - przynajmniej na początku,bo Laviolette ma to do siebie,że poczatki ma całkiem dobre w nowym klubie.

4 godziny temu, Raven2156 napisał(a):

Devils z Red Wings okazali się dużo bardziej emocjonującym meczem i to do ostatnich sekund!

Mimo,że do połowy spotkania był wynik bezbramkowy to sporo sie działo.Jak na pierwsze spotkanie w sezonie to Red Wings wyglądali,aż za dobrze.Była fizyczność,szybkość i pomysł na grę.Tyle,że w poprzednim sezonie początek też był dobry,a potem zaczęły odpadać koła od pojazdu z nazwą Play Off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia, że Ottawa-Phila teraz to mój pierwszy mecz w tym sezonie :)

Ottawa chyba wreszcie wygląda na zespół, który może powalczyć, bo na papierze jest dość ciekawie. No i na razie grają okej, tylko mniej głupich kar niech łapią, bo kto wie czy tu zaraz po przerwie, ze spokojnego meczu, nie zrobi się 2-2.

Chychrun to jest grajek! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

Przyznaję się bez bicia, że Ottawa-Phila teraz to mój pierwszy mecz w tym sezonie :)

Jakim cudem? :o Ja to mam taki niedobór hokeja we krwi, że jak tylko wystartowało NHL to w wolnej chwili cały czas coś oglądam... :D 

To jest mój 9 mecz w tym sezonie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raven2156 napisał(a):

a to mam taki niedobór hokeja we krwi, że jak tylko wystartowało NHL to w wolnej chwili cały czas coś oglądam... :D 

U mnie tak samo.Dawno nie pamiętam takego głodu hokeja jak w tym roku.

Niezły mecz,ale te kary trochę psują całość,sędziowie tez momentami w aptekarzy się bawią :) Ottawa w tym sezonie niejednej ekipie krwi napsuje.Nie zdziwiłbym się,gdyby wywalczyła PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 20:37, Braveheart22 napisał(a):

jesteście aktywni i piszecie

To chyba ostatnie miejsce w polskim necie,gdzie ktoś jeszcze dyskutuje o NHL.

Red Wings mecz otwarcia na plus - Darren McCarty rozgrzewał publiczność przed meczem to nie mogło być inaczej.Spotkanie było trochę za bardzo na styku,biorąc pod uwagę przewagę jaką mieli gospodarze. Niestety tak bywa jak się nie wykorzystuje 100% okazji,vide akcja Veleno i Walmana.W końcówce niewiele brakowało,aby Stamkos wyrównał na 5:5 Za to akcja Lucasa Raymonda wyrzucająca Eyssimonta w ławkę Detroit - genialna :) Old school hockey.

Matthews 6 bramek na dzień dobry nowego sezonu - konkretnie wystartował.To jego najlepszy początek w karierze?

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Larry Legend napisał(a):

Matthews 6 bramek na dzień dobry nowego sezonu - konkretnie wystartował.To jego najlepszy początek w karierze?

Wiem, że miał 4 gole w debiucie, ale czy dorzucił w następnym dwa, to nie wiem. 

Buffalo na razie 2 porażki z nowojorskimi drużynami. Na razie brakuje tego pazura z poprzedniego sezonu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.