Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie.

nie jest to majstersztyk czy film historyczny ale jest oryginalny. tego typu serialów nie ma i wprowadza coś nowego. jest przesiąknięty barbaryzmem i "fajnie" się to ogląda. tyle

Koelner sorki, ale barbarzyństwem raczej 8) "Barbaryzm" co innego znaczy... :wink:

 

No ja niestety nie mogę się zgodzić z Waszą oceną, a co do "Imperium zła" - bardzo dobra rzecz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

nie jest to majstersztyk czy film historyczny ale jest oryginalny. tego typu serialów nie ma i wprowadza coś nowego. jest przesiąknięty barbaryzmem i "fajnie" się to ogląda. tyle

Koelner sorki, ale barbarzyństwem raczej 8) "Barbaryzm" co innego znaczy... :wink:

 

No ja niestety nie mogę się zgodzić z Waszą oceną, a co do "Imperium zła" - bardzo dobra rzecz 8)

Macie na myśli Zakazane Imperium ? ;] Dlatego właśnie wolę używać oryginalnych tytułów. REWE-k****-LACJA.

 

Najlepiej klimat tego serialu oddaje scena w 3 odcinku, jak w hotelu, w pokojach Nuckyego daje występ Eddie Cantor.

 

Zaskakuje mnie fakt, że po pierwsze - nie ma tam zbyt wiele akcji; po drugie - nie jest zaskakujący, a nadal wciąga nieprawdopodobnie i nie pozwala się odkleić nawet na sekunde. Najważniejsza sprawa to gra aktorska i szczegółowość postaci. Nelson van Halden, obiady z żoną w domu, upodobania seksualne, bardzo wyraźna jak na serial postać. Historia Nuckyego którą poznajemy na końcu, rozterki Jimmyego no i Richard Harrow, mój ulubiony kozak. Ten serial nie ma wad, ale narazie wyszła jedna seria i mam nadzieję że utrzyma poziom. Zwłaszcza, że to co zapowiedział ostatni odcinek nie jest możliwe do zrobienia w jednej serii, będą co najmniej dwie jeszcze, tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justified wróciło! uwielbiam ten serial i mógłbym go oglądać w kółko. klimat, tempo, dialogi, dobór aktorów, kreacje postaci... kto nie widział niech żałuje i nadrabia :)

 

polecam jeszcze premierę THE CHICAGO CODE na Fox, twórcy The Shield co powinno wystarczyć za reklamę. Głównym bohaterem jest policjant o swojskim imieniu Jarek Wysocki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dobra nikt nic nie ogląda...

 

jak chcecie coś co warto zobaczyć: The Borgias

 

http://www.youtube.com/watch?v=58hmD2sGV7Q

I jak po pierwszym odcinku ? Dobrze się zapowiada ? Bo np. pierwszy odcinek Sopranos jest najgorszym w historii serialu i jednym z najgorszych w historii serii telewizyjnych.

 

Zacząłem Carnivale. Ma klimat ;]

 

Oglądał ktoś Deadwood ? Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak po pierwszym odcinku ? Dobrze się zapowiada ? Bo np. pierwszy odcinek Sopranos jest najgorszym w historii serialu i jednym z najgorszych w historii serii telewizyjnych.

pierwszy odcinek jest długi (1,5h), koniecznie w HD - kostiumy, dzieje się sporo. może nie ma jakichś bitew czy pojedynków ale intrygi przednie i aktorstwo też na wysokim poziomie. no i tematyka. dla anty-klerykałów oglądanie to pewnie balsam dla duszy - intrygi papieża i jego syna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

a porównując do Camelota - jest bardzo dobrze i nie mogę się doczekać na ciag dalszy. Camelot jest nudny i głupawy (wspinaczka, romansidła, aktorzy też nie do końca...) póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadwood - meczy kloc - ciagle pizdy, huje bluzg pelno a w sumie nic sie nie dzieje a obejrzalem chyba z 6 odcinkow , fabula taka sobie, nic fascynujacego , na pewno nie hujowy ten serial ale dupy nie urywa , jak juz sie naprawde nie ma co ze soba robic to mozna zmeczyc

ja niedlug o zaczynam Mad Men - ktos sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra o Tron ,warto?

 

 

Borgiowie mnie rażą ,za kolorowo ,za pięknie ble. czemu nie zrobią serialu w klimacie np. "Imię róży"?

film ,który chyba najlepiej odzwierciedlał wyobrażenia czasów średniowiecza. oczywiście borgowie to późne średniowiecze ,początek renesansu ale k**** ,nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki ,to co piszesz to racja ,nawet pisałem o tym ostatnio. ale chodzi mi o odzwierciedlenie tamtych czasów

np. brud,krzywe zęby ,styl mówienia ,filozofia tych ludzi ,która była inna zdecydowanie od dzisiejszej ,

a tutaj mamy pięknych chłopaczków.

zresztą czytałem Mario Puzo i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak warto bardziej przeczytać książkę, zgadzam się w 100% z Lukim :)

zdecydowanie. tylko jak przeczyta się książkę to film jest zawsze do bani ,przeważnie :)

tylko ojca chrzestnego miałem w odwrotnej kolejności.

 

masz rację Koelner, ale znowu ciężko oczekiwać że najbogatsze rodziny w europie i papież będą brudni chodzić :twisted: to już renesans i centrum Włoch więc może i przekoloryzowane trochę jest, ale znowu nie tak bardzo

no tak ale higiena naprawdę stała na niskim poziomie. ubrania etc. właśnie "Imię róży" pod tym względem było zrobione przemyślanie. książka jest dobra na zrobienie filmu ,zresztą brać się za film na podstawie tej książki to samobójstwo. no nic ,takie zboczenie historyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.