Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2023/24 - po wielkiej k****, musi przyjsc masa!


memento1984

Pozycja Cavs w konferencji wschodniej na koniec sezonu  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. in-season tournament?

    • Cavs mistrzem nic nie znaczacego turnieju
    • nope
  2. 2. kto bedzie mial wiecej punktow w klasyfikacji kanadyjskiej

  3. 3. czy Garland bedzie znowu all-starem?

  4. 4. pozycja Cavs w konferencji wschodniej na koniec RS

  5. 5. kto bedzie najlepszy z 3 druzyn?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

 

maxresdefault.jpg

 

Troche to zajelo ale chyba wiekszosc ruchow we FA sie juz zakonczyla, to mozna skrobnac 4 zdania.

Cavs 2022/23 to bylo powstanie z kolan, zbieractwa, zebractwa i <0.500 - bylo cudownie w regularnym chociaz koncowka sezonu i podsumowania w tabeli w excelu (eye test tez, jak ktos obejrzal blisko 90% procent pre-AS i post-AS) wskazywaly na niewyobrazalne wrecz problemy z czolowka (*wylaczajac Boston, chociaz to glowne dzieki spotkaniom rozegranym na poczatku sezonu) i kompletne niekontestowane wrecz oklepy. Jedni mowili, ze "heh to RS" jakie to ma znaczenie w PO, a druzyna jednak gasla im blizej kwietnia. 

Po ogolnie udanym RS przyszla pierwsza runda z wiecznymi przegrywami z NYK, ich zbieranina i masa questionable zawodnikow i kolejna porcja duzej presji. Okazalo sie calkiem szybko ze NYK to kolektyw ktory nie powala "blyskiem" ani "papierowymi gwiazdami" ale graja perfekcyjnie do swoich mozliwosci kadrowych wykorzystujac kazdego jednego rolesa jak koszykarska biblia nakazuje i majac legitnego go2guy'a. Wszystko wiadomo, ogarniete przez trenera ktory moim zdaniem zlapal troche late nieudacznika po opuszczeniu CHI.

Cavs w zasadzie wygladali odwrotnie - Lider wygladal jak swoja najgorsza karykatura, koziol w kociol/nogi, upadki i ~topka "fail compilation 2023", druga opcja biore $40kk gram bez kontaktu, Mobley pierwsze rodeo ale bardziej wygladalo to jak "redshirt performance", Allen "gram jak moj lider w tej serii", trener, brak zbytnio pomyslu aby zaryzykowac (wielki Dean Wade dzieki ktoremu wyrzucilismy KLove na smietnik bo nie mozna bylo znalezc minut dla obu, zagral chyba <10min w calej serii?), brak motywacji i ognia w druzynie byl namacalny conajmniej od G3.

Cavs 2022/23 - "wielkie nic" (czyt. "nicburger").

Wracamy w nowym sezonie z tym samym motywatorem (nie bede juz mu umniejszal, bo z "gwiazdami" czasem moze miec lepszy kontakt, niz zly i byc specjalista) i nowa odslona:

skala ocen: zal | KLove | + | ++ 

IN:

Levert 32/2 -> zal, ale moze ktos bedzie w srodku potrzebowal kozlowacza co kreuje? ogolnie dead money ale nie dalo sie chyba zlozyc podobnego dealu z kims innym o podobnym value (cap-wise, kolejnosc kontraktow etc) jesli sie nie polamie

Max Strus 63/4 -> +, mowimy tu o gosciu co ma grac role w ktorej mielismy miedzy Okoro/Osmanem. solidny (7/10) zadaniowiec na ok $ - umowa ktora sie powinna fajnie zestarzec bez kontuzji.

Niang 26/3 -> KLove, ni w c*** zly ni w c*** dobry. insiderzy informuja ze to grajacy koordynator tasm i super gosciu z szatni (czyli taki brzydszy Osman, tylko wie co to sa set plays). nie wiadomo czy on jest wystarczajaco silny na PF?

Ty Jerome 5/2 -> 0 (nie chce obrazac KLove) powinien godnie zastapic zwloki  Rickiego Rubio, a Ricky bedzie na tasmach razem z Niangiem.

 

OUT:

Osman - w koncu! najsympatyczniejszy szkodnik w Ohio, niech mu ziemia ciepla bedzie w Teksasie!

Windler - (*)

Lopez - (*)(*) - to dwie wirtualne swieczni, nie cycki

*Okoro - strzelam ze moga sie go pozbyc, okres gwarancyjny dobiega konca, gosciu bylby fantastyczny w biegu z paleczka bedac na drugiej zmianie. dwa wysoko chronione drugorundowe picki w trzeciej dekadzie XXI wieku? cos napewno Koby wymysli!

 

Jest masa zawodnikow ktora ciezko umiescic (za niski/za slaby na swoja pozycje itp) wiec latwiej poprostu ten roster podzielic na guardow i nie-guardow:

 

guardzi:

Mitchell / Garland / Strus / Levert / Emoni Bates madafaka / Okoro / Jerome / Rubio

Zamienilismy Osmana na Strusa, wiec przynajmniej nie bedziemy sie musieli meczyc ogladajac dlugie minuty pomiedzy Osmanem - Okoro - Levertem tylko bedzie bardziej rotacja na linii Strus-Levert-Bates(Okoro(*)). Okoro bedzie sie pocil na treningach zeby Bates nie zaczal grac jakichkolwiek minut, bo inaczej jego rola bedzie skonczona doszczetnie a swoja obrone bedzie mogl zabrac gdzies w pizdu do Teksasu razem z pilka z ktora powinien trenowac rzuty i spac jak z poduszka. niby to nie duzo ale kazdy hejter Osmana wie, ze Strus to upgrade (a nie update). Game changer? Nie, ale Mitchell czy Garland beda w koncu mieli komu zagrac do rogu i nie bedziemy grali 4v5 z pylonem w obronie (Osman). Podobnie Bates, czyli poza komplikacjami pod kopula, topowy "ofensywny" prospekt

 

nie-guardzi:

Mobley / Allen / Niang  / D.Wade / podobno Damian Jones

Obrona nie byla problemem az nie przyszli niesympatyczni panowie z NYK ktorzy zrobili Mobleyowi i Allenowi bouncing castle rent-free na glowie. ogolnie o obrone na RS sie nie obawiam. najwiekszy minus tego off-sezonu to brak nominalnego "C" ktory nie bedzie sie dawal przestawiac jak 200funtowy Mobley. Nie jest to proste, majac zero assetow znalezc sensownego centra idealnie byloby spakowac Leverta/Okoro i picki, tylko pickow brak. Fajny by byl rental Turnera (k**** jasne). 

 

Offseason mozna nawet uznac za "top5" bo jest taka bieda z czego dystans w "prestizowosci" #1 transferowych tego offeason jak z Paryza (LAL) do Warszawy (Cavs).

O runde zasadnicza sie wogole nie martwie, bedzie to taki bardziej pre-test, szczegolnie na formowanie druzyny z nowymi elementami. Nie bardzo jest chyba co liczyc na top2. Cavs to rozstrzal pomiedzy 3-6seed na dzisiaj. To jest ten sezon, jezeli Mitchell znowu sie zesra w PO (1st rd out) to sobie spokojnie wytrze buty small marketem i poszuka kolejnej ofiary. Jesli wszystko pojdzie elegancko (2ga runda i rzetelna seria) to widze tutaj material na wiejska dynastie bez Lebrona (OKC vibes) - eksplozja talentu/next step Mobleya moze byc gamechangerem z dobrym otoczeniem i w miare zaklepanych rolesow.

 

 

 

vbao13jladbb1.jpg?width=640&crop=smart&a

 

 

 

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie zmagania w lidze letniej, i teraz to juz tylko “final welcome to”

boxscore:

image.thumb.png.c7caf54e776ac45e7b63bb095cd8e8bf.png
 

Tak na serio to nie ma chyba sensu przywiazywac wiekszej uwagi poza Emonim, bo cala reszta nie ma az takiego sufitu ktory by dal nawet szanse na minuty w tym sezonie. Travers to jest pewnie znowu Aussie-stash

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“Cleveland, city of champions, again.”

 Sam Merrill gra najbardziej “biala” i nudna koszykowke i wczoraj siedzialy mu rzuty trzypunktowe. Nie wiem jak on znalazl niegwarantowany kontrakt w NBA w wieku 27lat - to jest chyba archetyp hejtowany przez execow - prosta gra, zero finezji, slaby atletyzm. Szanse w Cavs moze dostac tylko jak ktos sie skontuzjuje, a tego bysmy nie chcieli.

Isiah Mobley - moglby zabrac swojego brata do tego samego specjalisty od “coachingu” sportowego -> “uwierz w siebie”, “zrzuc kajdany przecietnalizmu”. Fajnie ze tak zagral ale orzechy przeciwko dolarom ze w regularnej NBA z regularnymi zawodnikami tp by sobie takie nie “drummondowal” jak wczoraj. Zaskoczyl waxhlarz post moves, jakies spiny - nadal mamy biede PF/C i on moze dostac szanse.

Emoni Bates - przeplatal normalne zagrania gdzie bylo widac ze wie, ze jest na cenzurowanym z kompletnymi koszykarskimi YOLO gdzie wcale szybki release nie wygladal az tak zacnie. Bedzie idealny w rogu i wyglada ze nie musi miec duzo “touches”. Slashe do kosza bylo widac ze czasemnawet atletyzm z SL byl go w stanie zatrzymac - albo nad tym popracuje albo bedzie tylko threat z naroznika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Twojej samotni, napisze tylko, że:

- póki DM ma piłkę w.rekach, to Garland będzie mniej efektywnym i efektownym graczem, nie wiem czy nie powinni tu pójść z jakiś gruby deal na C

- oni potrzebują spacingu na PF/C, choćby dobrego HCO gracza, inaczej będzie dramat ofensywny znów. Oczywiście można grać też Evanem na 5, jeśli faktycznie poprawi fizyczność swoją.

- Strus i Niang to dobre uzupełnienie składu, tylko dalej średnia opcja na PF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dannygd napisał:

W tej Twojej samotni, napisze tylko, że:

- póki DM ma piłkę w.rekach, to Garland będzie mniej efektywnym i efektownym graczem, nie wiem czy nie powinni tu pójść z jakiś gruby deal na C

- oni potrzebują spacingu na PF/C, choćby dobrego HCO gracza, inaczej będzie dramat ofensywny znów. Oczywiście można grać też Evanem na 5, jeśli faktycznie poprawi fizyczność swoją.

- Strus i Niang to dobre uzupełnienie składu, tylko dalej średnia opcja na PF.

DG jest bardziej pasywnym i by to moglo zadzialac, tylko monopolizacja ball-handlingu przez DM jest na tyle duza ze dlugimi momentami zamiast DG moglby byc undrafted Koszarek i nie byloby widac roznicy (..."to po co przeplacac"). Wydaje mi sie ze jest to do naprawienia (byly takie cale mecze i dluzsze momenty w innych)  i tak dlugo jak DG nie robi z tego problemu i jest w sumie ok, glodny i gotowy to taka kleska urodzaju jest ok (nie idealna, ale ok).   

Ty uwazasz zeby spakowac DG za "jakis gruby deal na C" czy poprostu zrobic "jakis dodatkowy gruby deal po C"? Na papierze to taki Turner jest idealny (rola i smieszne zarobki?) ale Cavs nie maja nic poza swoim 1szo rundowym pickiem 2024 i wypelniaczami - wymiana Allen<->Turner + okrasa to byloby przeciez odebrane jako kradziez.

Strus i Niang to byly jedne z lepszych i wykonalnych opcji na ~PF (+ SF mokry sen o Emoni Bates'ie) , szczegolnie jesli wezmiemy pod uwage ze na tych pozycjach, rok temu, atakowalismy playoffy majac Osmana (20mpg), Lamara Stevensa (18mpg), DWade'a (20mpg), klasycznie polamanego w drugiej polowie sezonu KLove (20mpg) az sciagnelismy worek ze zwlokami Dannyego Greena (nie wspomne o naszym pomysle grania falszywa "3" Okoro!). Strus i Niang nie sa pod zadnym wzgledem idealni ale mozna na nich zbudowac rotacje po 20mpg (Strus to moim zdaniem bedzie gral blizej 30mpg?). Strus i Niang to jest uzupelnienie skladu ale jakos podmianka z tym co mielismy rok temu napewno na plus.

Bez C bedzie nadal obliteracja przez druzyny ktore maja ruchliwe mieso pod koszem. Moze bede zaskoczony i kogos zakontraktuja? Brak grywalnego C okazal sie kompletna klapa rok temu (np Lopez to byl najgorszy ruch w ostatnich 3-4sezonach). Przypomne, ze udawalo nam sie znalezc, podpisac (za min) i zaufac Hartensteinowi, Edowi Davisowi czy nawet McGee jak byli zbedni do szorowania. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
47 minut temu, Kołczu33 napisał(a):

Mam nadzieję, że gość będzie mógł sobie pograć w pierdlu co najwyżej

pamietam jak fani Cavs mocno sapali, jak go wyjebalismy, "ze taki talent, ze juz za moment chlopak wyjdzie na prosta".

to juz ten Emoni Bates teraz wyglada na mega bezpieczna opcje w porownaniu do tego goscia. ale co zarobil u tankujacych rakiet to jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Załapałem się tylko na ostatnie minuty i nie będę dyskutował czy Mitchell zabawił się w Jordana i odpychał obrońcę ale ta trójka na 12 sekund do końca i w ogóle ostatnie minuty w wykonaniu Donovana przednie... Mogę się mylić ale chyba tylko on na końcu robił punkty dla Cleveland 10 pkt w końcówce. 

Strus też wyglądał dobrze w tych końcowych minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał(a):

Załapałem się tylko na ostatnie minuty i nie będę dyskutował czy Mitchell zabawił się w Jordana i odpychał obrońcę ale ta trójka na 12 sekund do końca i w ogóle ostatnie minuty w wykonaniu Donovana przednie... Mogę się mylić ale chyba tylko on na końcu robił punkty dla Cleveland 10 pkt w końcówce. 

Strus też wyglądał dobrze w tych końcowych minutach

Ja teraz jestem w strefie CET i walnalem kimke na 8min do konca (-6pts, jak pan wygodnicki!).

Mitchell byl slabiutki do tego momentu, Garland zaczal znikac, Strus mega. Brak Allena mega widoczny. Niang tragiczny mecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszym meczu sa dwie grupy + "jedna":

 

wygrani:

Strus - absolutnie STUD, juz dawno nie pamietam zeby gosciu przyszedl i zrobil w Cavs taki mecz "as advertised". pewnosc siebie byla niesamowita. w obronie bylo lepiej niz opinia o nim. zamienilismy Osmana/Okoro na tej pozycji na Strusa.

Okoro - presja na utrzymanie sie w lidze przy przyzwoitych pieniadzach i uwolnienie jego gry (Pan powyzej) z tego ze ma byc "niby SFem" na duzy plus. teraz Cavs graja small-ball i Okoro moze byc "niby SGkiem" mimo ze gra w lineupie z Mitchellem/Garlandem. Mi to sie podoba, sposob w jaki rzuca 3ki wyglada inaczej (wiem, mial komicznego airballa gdzie "przerzucil" ale scentrowal oko i troche mniej przypalowych rzutow lewo/prawo).

Mitchell - zamknal spotkanie tak jak do niego nalezy. reszte mozna mu wybaczyc, fajnie szukal partnerow i nie bylo mega-palowania do przodu.

rozczarowanie:

Garland - pierwsze spotkanie, mimo fajnego poczatku, znowu pokazal dlaczego nadal nie jest w stanie miec plakietki "jestem bossem". nadal brakuje mu tej iskry, ale przy wariacie Mitchellu, niech bedzie najlepsza w lidze 2-ga opcja! rzadko widac goscia z takim talentem ale tak mietkiego jak charmin.

Mobley - bez kogos takiego jak Allen i z Jonesem jako big wygladal jak zagubiony, def lezala (ale troche by design, bo male lineupy byly meczone w opor). Ofensywnie tylko 10pts na takie sobie skutecznosci (5/11). po jednym meczu, zadnych oznak "next step".

Levert - jak Levert, tym razem slaby mecz ale mimo tego wygrywamy. moze nastepny bedzie dobry i pomoze wygrac?

Niang - tragedia, fatalny wystep, wygladal jakby byl 2 lata mlodszym bratem KLove i utrzymywal sie w lidze dzieki nazwisku starszego rodzenstwa. WTF -> nie mam jednej dobrej rzeczy do powiedzenia, poza faktem ze nie byl wariatem i oddal 3 rzuty i powiedzial "pas"

pytanie do sztabu:

gdzie jest Emoni Bates??????????????? jakies mityczne "trzymajmy go na lawie, niech zapracuje na debiut, bo mu odpierdoli"?

czy bedziemy grali drugi sezon z rzedu smieszkami na "C"? G1, nie ma Allena i jestesmy zmuszeni do small ballu.

 

 

 

Propsy dla fana Cavs gdzies tak w 8-10 rzedzie :)

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krociotko - pierwsze 3 games a my juz nie mamy 3 starterow - Allen, Garland i Mitchell...niby nie duze kontuzje ale juz gramy od poczatku okrojeni z ponad polowy sklady. Najgorsze jest to, ze kazdy z tych meczow ktore zaliczylismy L, moglismy spokojnie wygrac, ale mamy najbardziej niekompetentnego assistant coacha ktore jest baaardzo lubiany przez zawodnikow (i FO) ale nie nadaje sie prowadzenia druzyny ktora ma taki potencjal jak maja Cavs teraz. Jego niekompetencja w drugim spotkaniu, z IND spowodowala ze w ~2min do konca zrobilismy z +10 nieprawdopodobne -4. Gosciu trzymal te timeouty jak dziwka kompromitujace zdjecia politykow! Ja pi****le, game management, zagrywki, tutaj sredni coach jest w stanie nas ograc jakies 8 z 10 razy jak gra jest ~5pts i Mitchell nie robi skutecznego hero-ball'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@memento1984 Ty lepiej powiedz co się dzieje z Mobleyem. Bo niektórzy tu okrzykiwali go przyszłym franchise playerem. Przyszłą super gwiazdą po obu stronach parkietu a ja kolejny raz widze ,że bez allena on jest zagubiony. 

Właściwie to od początku kariery nie wiem czy zrobił jakiś postęp . MAm wrażenie ,że on jest nawet gorszy niż był. 

Dziś meczu nie widziałem jeszcze ale poprzednie grał strasznie słabo. Zapowiadał się niesamowice a teraz właściwie ma problem by coś ustawić w ataku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał(a):

@memento1984 Ty lepiej powiedz co się dzieje z Mobleyem. Bo niektórzy tu okrzykiwali go przyszłym franchise playerem. Przyszłą super gwiazdą po obu stronach parkietu a ja kolejny raz widze ,że bez allena on jest zagubiony. 

Właściwie to od początku kariery nie wiem czy zrobił jakiś postęp . MAm wrażenie ,że on jest nawet gorszy niż był. 

Dziś meczu nie widziałem jeszcze ale poprzednie grał strasznie słabo. Zapowiadał się niesamowice a teraz właściwie ma problem by coś ustawić w ataku 

poczatek sezonu to tragedia, kontuzje, gralismy niektore mecze bez 3 zawodnikow podstawowej 5. W meczach ktore mielismy szanse wygrac, to JBB moim zdaniem koncertowo zawalil.

Mobley nie wyglada jak samograj, nie wyglada jakby zrobil spory postep - nie wiem czy to jest fair oceniac go jesli gra w lineupach gdzie ma robic za big'a a reszta to small lineup? generalnie poczatek sezonu do gory nogami - nie dosc ze nie dodalismy wartosciowego "C" to stracilismy Allena. utrzymac sie przy 500 to max na teraz, az sie wszyscy wylecza. szkoda to ogladac, wyglada to slabo ale nie mielismy grac w takich randomowych zestawieniach ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • memento1984 zmienił(a) tytuł na Cleveland Cavaliers 2023/24 - po wielkiej k****, musi przyjsc masa!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.