Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

IMO podział na "ścisłowców" i "nieścisłowców" wystarczy. Wynalazcy będą po prostu w tej pierwszej kategorii i doprecyzowanie w nawiasach powinno załatwić sprawę. Są to na tyle różne grupy ludków (chociaż oczywiście nie zawsze, bo zdarzały się typki na tyle wszechstronne, że zasłużyli się dla obu kategorii), że podział jest w pełni uzasadniony bez jednoczesnego dzielenia włosa na czworo.

Problem za to mam z kategorią "sztuka", do której jakby nie patrzeć wlicza się np. muzyka czy inne aktorzenie, które mają osobne kategorie. Tu jest zgrzyt na poziomie logicznym.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kily napisał:

Problem za to mam z kategorią "sztuka", do której jakby nie patrzeć wlicza się np. muzyka czy inne aktorzenie, które mają osobne kategorie. Tu jest zgrzyt na poziomie logicznym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka

btw - ZOBACZCIE CZYJA RZEŻBA JEST POD HASŁEM SZTUKA NA WIKI

ŁYSO KURŁA?

 

a co do meritum -> dałoby się to pewnie jakoś semantycznie obejść (najprościej zmienić nazwę sztuka na 'sztuki plastyczne') ale chyba i tak każdy wie ocb (że sztuka tutaj to głównie malarstwo/rzeźba)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kily napisał:

Problem za to mam z kategorią "sztuka", do której jakby nie patrzeć wlicza się np. muzyka czy inne aktorzenie, które mają osobne kategorie. Tu jest zgrzyt na poziomie logicznym.

Ale tu wiadomo, że mimo szeroko pojętej nazwy "sztuka", w domyśle chodzi o sztuki plastyczne. 

...

Co do tej nauki to ja w dalszym ciągu jestem za tym scenariuszem, by rozdzielić to na trzy, tak jak wcześniej pisaliśmy, więc #teamjulek xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Co do tej nauki to ja w dalszym ciągu jestem za tym scenariuszem, by rozdzielić to na trzy, tak jak wcześniej pisaliśmy, więc #teamjulek xd

tylko że ja już jestem za podziałem na 4 (oddzielenie nauk ścisłych i przyrodniczych) xD

 

tym bardziej skoro mamy 4 odłamy 'sztuki' (literatura, muzyka, kino/teatr i 'plastyka') to nie powinno być tu przeciwwskazań

no chyba że @fluber się zgodzi że wszelkiej maści uczelnie artystyczne są 4x ważniejsze od typowych ośrodków naukowych (HENRYKA BY POLAJKOWAŁA jbc)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

tym bardziej skoro mamy 4 odłamy 'sztuki' (literatura, muzyka, kino/teatr i 'plastyka') to nie powinno być tu przeciwwskazań

A niektórzy tutaj nawet postulowali dalsze podziału na muzykę poważną i rozrywkową czy aktorów i reżyserów.

 

Małe podsumowanie na tę chwilę:

 

kategorie "pewne" (8):
- religia
- sport
- literatura
- sztuki plastyczne
- podróżnicy/odkrywcy
- biznes
- konkurs piękności
- skurwiel
 

kategorie "niepewne", które być może należy wywalić (2 1)
- aktywizm
- wydarzenie

 

kategorie, które mogą ulec dalszym podziałom (5):
- nauki ścisłe
- nauki nieścisłe
- polityka/władcy/wodzowie
- muzyka
- aktorzenie

 

Jakieś ankiety do dwóch ostatnich kategorii czy obejdzie się bez tego?

 

Był też głos za podziałem sportu na sportowców i trenerów, ale chyba nie uzyskał żadnego istotnego poparcia.

 

EDIT: aktywizm skreślony.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał:

A niektórzy tutaj nawet postulowali dalsze podziału na muzykę poważną i rozrywkową czy aktorów i reżyserów.

 

Małe podsumowanie na tę chwilę:

 

kategorie "pewne" (8):
- religia
- sport
- literatura
- sztuki plastyczne
- podróżnicy/odkrywcy
- biznes
- konkurs piękności
- skurwiel
 

kategorie "niepewne", które być może należy wywalić (2):
- aktywizm
- wydarzenie

 

kategorie, które mogą ulec dalszym podziałom (5):
- nauki ścisłe
- nauki nieścisłe
- polityka/władcy/wodzowie
- muzyka
- aktorzenie

 

Jakieś ankiety do dwóch ostatnich kategorii czy obejdzie się bez tego?

 

Był też głos za podziałem sportu na sportowców i trenerów, ale chyba nie uzyskał żadnego istotnego poparcia.

chyba jest consensus żeby religię połączyć z aktywizmem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał:

chyba jest consensus żeby religię połączyć z aktywizmem :P 

Zależy. Niektóre postacie mogą wylądować też w polityce spokojnie. 

1 godzinę temu, julekstep napisał:

tylko że ja już jestem za podziałem na 4 (oddzielenie nauk ścisłych i przyrodniczych) xD

A to też nie ma nic przeciwko jak coś. Sama matematyka choćby jest tak obszerna, że tu będzie sporo mocnych postaci. Dlatego średnio mi się widzi ten pomysł Kily'ego z podziałem na "ścisłe" i "nieścisłe", bo jak wszystkich "ścisłowców", włącznie z wynalazcami się wrzuci do jednego worka to będzie bardzo, bardzo ciasno. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Zależy. Niektóre postacie mogą wylądować też w polityce spokojnie. 

A to też nie ma nic przeciwko jak coś. Sama matematyka choćby jest tak obszerna, że tu będzie sporo mocnych postaci. Dlatego średnio mi się widzi ten pomysł Kily'ego, bo jak wszystkich "ścisłowców", włącznie z wynalazcami się wrzuci do jednego worka to będzie bardzo, bardzo ciasno. 

dokładnie

nawet rozdzielając na ścisłe (mat-fiz itp), przyrodnicze (biol-chem-astronomia itp) i wynalazców (Diodak) to tam z 10tymi pickami w każdej kategorii będą leciały w c*** mocne nazwiska (mocniejsze niż w przykładowym podróżniku-odkrywcy)

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Zależy. Niektóre postacie mogą wylądować też w polityce spokojnie. 

no tego że niektórzy ludkowie będą pasowali do kilku kategorii nie unikniemy przy jakimkolwiek podziale

chociaż mam nadzieję że aż takich fakapów jak premier w muzyce w polskim atfie nie będzie :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

nawet rozdzielając na ścisłe (mat-fiz itp), przyrodnicze (biol-chem-astronomia itp) i wynalazców (Diodak) to tam z 10tymi pickami w każdej kategorii będą leciały w c*** mocne nazwiska (mocniejsze niż w przykładowym podróżniku-odkrywcy)

No ci odkrywcy to akurat wyjątkowo krótka lista znanych nazwisk.

 

8 minut temu, julekstep napisał:

ścisłe (mat-fiz itp)

Fizyka to nauka przyrodnicza. Zresztą nawet w polskim podziale dyscyplin naukowych (na 8 kategorii) nauki ścisłe są w jednej kategorii z przyrodniczymi, więc rozdzielanie tego na potrzeby ATFa jest chyba trochę na siłę. Za to wynalazców faktycznie można wyodrębnić.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kily napisał:

Fizyka to nauka przyrodnicza. Zresztą nawet w polskim podziale dyscyplin naukowych (na 8 kategorii) nauki ścisłe są w jednej kategorii z przyrodniczymi, więc rozdzielanie tego na potrzeby ATFa jest chyba trochę na siłę. Za to wynalazców faktycznie można wyodrębnić.

my bad, true -> może w takim razie wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu i dać po 2 picki w tej kategorii (bo faktycznie nauki przyrodnicze to część nauk ścisłych a wyodrębnianie samej MAJMY byłoby meh)

wtedy byłyby takie kategorie

nauki ścisłe (matematyczne i przyrodnicze)  z pickami x2
nauki społeczne, humanistyczne + filozofia
wynalazcy

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Julek ma ewidentnie potrzebę ATF Science

nie, po prostu chcę żeby to miało ręce i nogi

jak coś robić to robić to dobrze! to moje hasło, dobre nie? (dlatego prawie nic nie robię, ale to inna kwestia xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja w skladzie: 
Ja
Postanowila wziac pod uwage wszystkie skargi i zazalenia. Jeden wybor per kategoria, kolejnosc taka jak zawsze - tu @julekstep prosba o zalozenie tematu z draftem i pilnowanie tego jak zawsze skoro lubisz, dyskutujemy w tym temacie. 12h na wybor, prosze bez zamulania.

-nauki ścisłe 

- nauki humanistyczne
- wynalazcy
- władcy (królowie, cesarze, dowodcy wojskowi itp.)
- politycy
- religia
- sport
- literatura
- sztuka
- muzyka 
- kino/teatr
- podróżnicy/odkrywcy
- biznes
- najładniejsza
- skurwiel
-wydarzenie

1. Reikai

2. @ernie9005
3. @fluber
4. @DRK
5. @ignazz
6. @julekstep
7. @Qcin_69
8. @Braveheart22
9. @Sylvinho.
10. @Pablo81
11. @Gregorius
12. @jack
13. @LeweBiodroSmoka
14. @P_M

Kolejnosc wylosowana przeze mnie w jakims generatorze:

1. @Braveheart22
2. @Pablo81
3. @julekstep
4. @Sylvinho.
5. @Gregorius
6. @DRK
7. @P_M
8. @Qcin_69
9. @LeweBiodroSmoka
10. @ernie9005
11. @ignazz
12. @fluber
13. Reikai
14. @jack

@Braveheart22 poczekaj na temat zalozony przez Julka i mozesz wybierac.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 przypiął/eła ten temat
  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.