Skocz do zawartości

Jokic & Giannis, a miejsce w historii


BMF

Kto będzie miał lepszą karierę?  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto będzie miał lepszą karierę?

  2. 2. Gdzie na koniec kariery będzie klasyfikowany w rankingach alltime Jokic?

    • 1
    • 1-5 range [czasami ktoś go wrzuci na GOATa jak jakiegoś Russella czy Kareema]
    • 5-8 range
    • 8-10 range
    • Borderline top10 gracz
    • Poza top10
  3. 3. Gdzie na koniec kariery będzie klasyfikowany w rankingach alltime Giannis?

    • 1
    • 1-5 range [czasami ktoś go wrzuci na GOATa jak jakiegoś Russella czy Kareema]
    • 5-8 range
    • 8-10 range
    • Borderline top10 gracz
    • Poza top10


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, BMF napisał:

a Giannis nie jest chyba tak dobry, jak niektórzy myśleli po tym runie z 2021 roku

Giannis ma swoje ograniczenia i wtedy po prostu miał zdrowe wsparcie.. Jokić w tym roku miał w końcu zdrowe wsparcie

Giannis ma starzejący się zespół z niewielką możliwością poprawy sytuacji. Musi liczyć ,że znowu cały zespół będzie zdrowy co moim zdaniem nie jest realne. Rywale mają młodsze zespoły, lepiej spasowane wiekiem. Sam Giannis jest młody ale Bucks na kolejne 3 sezony mu raczej nie pomogą. I mają dość ograniczone możliwości co do przebudowy

Nuggets tak naprawdę ma tylko pytanie co do zdrowia . Czy Jamal i MPJ będę mieć zawsze PO w zdrowiu bo jeśli chodzi o wiek to oni mogą teraz być niczym Warriors sprzed dekady. Oni nie muszą nic zmeiniać a sami zaczną być magnesem dla weteranów za minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

myślę , że Jokić skończy w tierze Hardena , a Giannis niżej .

Wrr.

Nieźle spadł GIannisowi poziom szacunu na dzielni, nie spodziewałem się, z rok temu to ludzie raczej pisali "Giannis > Garnett luźno już teraz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Wrr.

Nieźle spadł GIannisowi poziom szacunu na dzielni, nie spodziewałem się, z rok temu to ludzie raczej pisali "Giannis > Garnett luźno już teraz".

recency bias

Giannis ma swoje ograniczenia, ma stary zespol ktory potrzebuje rewolucji(ktora pewnie nie nastapi), dostal wpierdol w PO gdzie jak gral nie popisal sie. Milosc w NBA spada bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie ujmując, ale aktualny hype na Jokica jako GOAT'a jest adekwatny do hypu z:

  • 2011 - Dirk Nowitzky !!!!!!!
  • 2019 - Khwami Leonard !!!!!!!!!!!!!!
  • 2021 - Giannis Antetokounmpo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak Jokic dowiezie drugi tytuł, to wyrówna się z Leonardem. Jak dowiezie i trzeci - wtedy #handsdowngoatcandidatenoquestionsasked.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już powinniśmy zacząć trochę głośniej mówić, że ten jeden finał Giannisa to trochę underachieving. Popatrzmy jak on odpadał:

2019 - 4 z rzędu porażki przeciw Raptors, mimo wszystko bym wybaczył bo to był ich pierwszy poważny run

2020 - 2nd round exit w bardzo słabym stylu z Miami

2022 - znów 2nd round exit gdzie powinni zamknąć game 6 u siebie

2023 - kompromitacja z Miami

ogólnie mieli w tym czasie okienko na więcej finałów

U Jokica wtopy są mniejsze póki co, na myśl przychodzi tylko Portland w 2019. No i może mogli ugrać z jeden mecz przeciw Suns w 21

Edytowane przez the_secret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zrówna ale tylko pod kątem liczby miśków, koszykarsko mu już odjechał dawno bo od lat jest w dyskusji MVP a Kawhi w sumie ani razu się o tą statuetkę nawet nie otarł a ostatnie lata to parę przebłysków i zwiedzanie gabinetów lekarskich. Zdrowie to też skill więc jest jak jest, może gdyby nie Zaza to byśmy teraz mogli go umieszczać w dyskusji a tak to meh. 

Jokic wykorzystał okazję jak tylko dostał wreszcie zdrowy zespół i wydaje się na dzień dzisiejszy, że tylko ten aspekt może być zagrożeniem dla kolejnych tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Jokic grał bardzo dobrze wtedy -> niestety Murray okrutnie sabotował G7 :( 

Przede wszystkim to i tak nie było wtedy realnej szansy na mistrzostwo więc trudno do uznawać za jakąś zmarnowaną szansę a że każdemu się zdarzy słabszy mecz czy nawet i seria to normalne, szczególnie, że Nuggets wtedy w PO byli dość zieloni. Fakty są jednak takie, że odkąd Serb wszedł na poziom MVP miał w PO zdrowy skład w 1/3 przypadków i ma mistrzostwo a przywoływany tu Giannis ma już trochę takich przypadków gdzie mógł a wręcz powinien ugrać więcej a z jego runów prócz atletycznej dominacji pamięta się też cegły z FT czy 3pt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, the_secret napisał:

2020 - 2nd round exit w bardzo słabym stylu z Miami

2022 - znów 2nd round exit gdzie powinni zamknąć game 6 u siebie

2023 - kompromitacja z Miami

Trochę czepianie się, niby po tym jakie wyniki Bux robili w RS to wszyscy/większość spodziewali się po nich dużo więcej ale patrząc szerzej:

2020 - kontuzja Greka (chociaż i tak by odpadli, było 3-0 w momencie kontuzji)

2022 - w g6 Giannis robi 44-20-6. Bux (wyłączając Giannisa) robią 22/58 + kontuzja Middletona na początku PO

2023 - kontuzja Giannisa w g1 + Middleton ledwo żywy

Trochę pecha tutaj było po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, ale jednak wjechał trochę za szybko, bo aktualne recency bias zabije tutaj merytoryczną dyskusje 

A jak już tu jestem - imo Jokic > Giannis :D aczkolwiek wydaje mi się że więcej osiągnie Grek (szczegóły wkrótce, bo obecnie nie mam warunków do dłuższych wypowiedzi) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, airmax napisał:

Trochę czepianie się, niby po tym jakie wyniki Bux robili w RS to wszyscy/większość spodziewali się po nich dużo więcej ale patrząc szerzej:

2020 - kontuzja Greka (chociaż i tak by odpadli, było 3-0 w momencie kontuzji)

2022 - w g6 Giannis robi 44-20-6. Bux (wyłączając Giannisa) robią 22/58 + kontuzja Middletona na początku PO

2023 - kontuzja Giannisa w g1 + Middleton ledwo żywy

Trochę pecha tutaj było po drodze

myślę, że w ocenie all-time się ma wyjebane czyś był zdrowy czy nie, po prostu mosz osiągnięcia albo ni mosz i tyle.

To może Brandona Roya by na tej podstawie wstawiać do top50 all time, Odena albo Hanka Gathersa, bo jakby byli zdrowi to łojacy by nie byli mocni. A z bardziej rzeczywistych case'ów to Wade czy Bird by byli wyżej - ale nie będą.

 

a jak już robić taką wyliczankę, to jakby ...

200.webp?cid=ecf05e47s1f52xnabovw6hjo0uu

się nie połamał to na dzień dzisiejszy największym sukcesem Giannisa by był jeden występ w ECF 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rw30 napisał:

myślę, że w ocenie all-time się ma wyjebane czyś był zdrowy czy nie, po prostu mosz osiągnięcia albo ni mosz i tyle.

Robiąc jakiś ranking all time, czy ranking za jakiś wybrany okres to oczywiście, że nie ma znaczenia kto zdrowy był a kto nie, liczy się wynik końcowy. Tyle, że ja zupełnie nie o tym pisałem. Odniosłem się tylko do (moim zdaniem) zbyt jednostronnie negatywnej oceny wyników Bux rok po roku. Moim zdaniem robiąc podsumowanie kariery jasne, liczy się tylko wynik końcowy, za to patrząc rok po roku imo warto okoliczności podać

Jokic i Giannis są na tyle młodzi, że mają jeszcze długie lata grania na TOP poziomie (jeśli zdrowie dopisze af kors), obaj mają dojebane występy w finałach, które wygrali, także imo kwestia gustu kto da kogo wyżej w all time na dzisiaj

41 minut temu, rw30 napisał:

To może Brandona Roya by na tej podstawie wstawiać do top50 all time,

Jak dla mnie możesz go wrzucić do TOP5 nawet :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie rozłożyły się wyniki w pytaniu Jokicia, ciekawe na ile recency bias.

90% Jokic > Giannis, +70% Giannis poza top10, tutaj też ciekawe na ile mamy do czynienia z recency bias, że 25% osób ma go jako GOAT-kaliber gracza.

A co do Bucks, to wyniki, wynikami, pech, pechem, Budenholzer, Budenholzerem - ale oni mają 1/4 legit playoff runu, tak że jednak spore rozczarowanko. 

Ale Giannis już teraz ma accolades typa z ~top15 alltime minus longevity, więc z tym out of top10 to chyba rzeczywiście recency bias. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.