Skocz do zawartości

Let's repeat! czyli sezon 09/10 w jezioranach


sadek69

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem na Eurobaskecie w Łodzi to Pau trafił sobie 6 trójek z rzędu, po czym wrócił do truchtania :D Ja wiem, ze to rozgrzewka (Rudy z drugiego skrzydła trafił 11 :D), ale range to on z pewnoscią posiada. A półdystans ma naprawde swietny

to ze on półdystans nba'owski ma to wszyscy wiedzą, jednak trojki na Eurobaskecie , a trojki za oceanem to troche co innego :wink:

 

btw, swoja droga na eurobaskecie Pau Gasol dziurwaił kosze"europejskimi" trojkami nie tylko na rozgrzewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The last update we had on Andrew Bynum came from Denver on Thursday, when he suggested that he most likely would not play in L.A.’s final two regular season games, but would almost certainly play in the Lakers’ first playoff game.

 

Bynum confirmed as much after Monday’s practice, during which he ran on one of the team’s machines with 30 pounds of weight on his back.

 

“It worked fine,” he said. “There was no pain. Tomorrow, (I’ll) run a little bit further, put a little more weight on.”

 

Bynum’s primary concern isn’t for his left Achilles tendon, but on his game shape and conditioning, which he recognizes will take a bit of time to return. He’s already missed 11 games due to the injury.

 

The 22-year-old center hopes to resume basketball activities on Wednesday, the day of L.A.’s final regular season game, which would give him several days of practice before the team’s first playoff game.

Mike_Bresnahan : Bynum ran for 20 mins today on an anti-gravity treadmill that reduces impact on his body. He still hopes to return for 1st playoff game.

 

http://twitter.com/Mike_Bresnahan

 

LakersReporter : Andrew Bynum said his plan continues to be to play in the first playoff game. He hopes to practice on court this Wednesday.

 

http://twitter.com/LakersReporter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Thunder :D Bardzo ciężka seria sie szykuje ze względu na obecnosc swietnego Westbrooka. Fish zostanie połkniety przez Russela, mam nadzieje na dużo Shannona na PG, a nawet momentami Kobego, chociaż przy tym stanie fizycznym powinien wypoczywac w obronie (ależ to okropnie brzmi)

 

Z kolei w ataku powinnismy dążyc do wykorzystania Bynuma i Gasola pod samą obręczą. Jest Ibaka, ale o nie ma masy żeby chocby dotknac Andrew. Krstic to raczej nie jest najlepszy obronca. Pozostaje jeszcze sprawa formy jaką zaprezentuje Bynum, a po takiej przerwie ma prawo byc zardzewiały. Z tego co mowi, to z Achillesem już w porządu, teraz obawia się własnie o to, czy zostanie wystarczająco dużo czasu, by przygotowac koszykarska forme na play-offy.

 

Kolejny kluczowy aspekt to obrona Rona na Durancie. Ron pokazał, że potrafi się skupic na najważniejsze mecze, a w sumie przyszedł tutaj dla gry w Playoffach. Mam nadzieję, że siądzie na Durancie bardzo blisko i na pograniczu faulu, podobnie jak zrobił to z Anthonym. Kevin to inny typ zawodnika, ale mysle, ze jednyna szansa Rona jest obrona rękami (moim zdaniem by far najlepsza w lidze), czyli wybicie piłki czy to z kozła, czy odcięcie podania oraz podpychanie, łokcie i frontowanie. Jedyną szansą jest fizyczna gra, która jakos zniecheciłaby młodego chłopaka, którego psychika na pewno jeszcze może byc jeszcze podatna na takie zaczepki w PO. Ron na nogach na pewno Durantowi nie ustoi i to moze byc duży problem. Trzeba swietnie zorganizowac helpside, żeby nie zostac połkinietym :D Można też spróbowac matchupowac Odomem, który powinien nadązyc na nogach, no i ma ten size co Durant. Na chwile można też wrzucic Bryanta, zobaczyc jak to wszystko bedzie działac.

 

No i ostatnia sprawa to Kobe i jego forma w PO. Ja jestem spokojny o akurat jego nastawienie. Wątpie, by zadowolił się zeszłorocznym mistrzostwem. Fizycznie wygląda nie najgorzej, także myśle, że sie rozkreci. To jedyne podstawy takiego myślenia. Jeśli jednak tak sie nie stanie, to bedziemy w poważnych problemach... Bo o ile zachód (może wyłaczajac Denver) możemy jeszcze przemeczyc bez niego, to na finały musi sie już stawic najlepszy Kobe.

 

Dla mnie w 5 dla Lakers z porażka w 4 meczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest seria, o ktorej marze. ale z 2 strony patrzac na brak doswiadczenia thunder to moze byc najlepsza opcja.

przegrali 4z5 ostatnich spotkan, wszystko mogli wygrac.

ptb za to maja millera i camby'ego, plus howarda, plus caly team z rocznym doswiadcxzeniem w po. nawet bez roya moga byc grozniejsi niz rok temu.

 

kobe odpocznie 2 mecze przez palec.

bynum wraca w srode do normalnego treningu.

i w niedziele(prawdopodobnie) zaczynamy zabawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest seria, o ktorej marze. ale z 2 strony patrzac na brak doswiadczenia thunder to moze byc najlepsza opcja.

zgadzam się, że thunder mogą być najlepszą opcją dla lakers, ale nie z powodu braku doświadczenia - to jest akurat raczej jedna z tych obiegowych opinii, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. natomiast lakers mają dobrych obrońców na Duranta, szczególnie ten Odom jest chyba bardzo niedoceniany jako defensor. no i Westbrook to jednak PG bez dobrego rzutu (nawet z półdystansu jest słaby - poniżej 40%), który opiera się na penetracjach, więc jeśli Bynum wróci, to wasi podkoszowi powinni swoje zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest seria, o ktorej marze. ale z 2 strony patrzac na brak doswiadczenia thunder to moze byc najlepsza opcja.

zgadzam się, że thunder mogą być najlepszą opcją dla lakers, ale nie z powodu braku doświadczenia - to jest akurat raczej jedna z tych obiegowych opinii, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. natomiast lakers mają dobrych obrońców na Duranta, szczególnie ten Odom jest chyba bardzo niedoceniany jako defensor. no i Westbrook to jednak PG bez dobrego rzutu (nawet z półdystansu jest słaby - poniżej 40%), który opiera się na penetracjach, więc jeśli Bynum wróci, to wasi podkoszowi powinni swoje zrobić.

a ja wrecz przeciwnie. uwazam, ze Thunder sa bardzo niewygodnym rywalem dla Lakers, bo przede wszystkim sa glodni sukcesow w PO i beda grac jakby walczyli o zycie. poza tym nawet pomijajac malo wazna kwestie zaangazowania, to Thunder maja bardzo dobrych obroncow na Bryanta, a Westbrook moze wykorzystywac Fishera all day long. Artest natomiast nie jest dobrmy matchupem dla Duranta, bo slabo przeciska sie przez zaslony, a Durant wiekszosc swojej gry opiera wlasnie na nich i ruchu bez pilki. Artest sie sprawdza jako on-ball defender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Fishera. Zdaje mi sie, że wszyscy tutaj za bardzo jadą po jego obronie :) Nie ma warunkow do bronienie, ale czesto potrafi wykorzystac doswiadczenie. Niestety przez wzrost łatwo jest rzucac nad nim, ale na nogach jak na swój wiek trzyma sie spoko. Myśle, że jest overall below-average defender, ale do Smusha mu daleko :) Za to wydaje mi sie, że za mało zwraca sie uwage na tragiczny wpływ Fisha na atak ;/ Gosc jest kompletnie bezuzyteczny, a nie dosc tego, jeszcze przeszkadza. Ile to razy odpalał jumperka na początku zegara czy wjezdzał pod kosz, gdize nie umie skonczyc lay-upa. Zero entry passes, zero rozegrania. Myśle, że pomimo typowych dla Phila Pg, ten chetnie widziałby kogos kto zastąpiłby Kobego w roli facilitatora. Szczególnie ważne to bedzie w kolejnych sezonach, bo Kobe już młodszy nie bedzie. Zresztą bez piłki, low/high poscie jest dużo skuteczniejszy. Mam nadzieje, że podobnie jak rok temu zobaczymy dużo Browna, który mimo, że w ataku też jest tylko dwójką, to całkiem rozsądnie broni

Pełna zgoda co to fragmentu o ataku. Natomiast w temacie obrony - Fish może ładnie wygląda na nisko ugiętych nogach, nie brakuje mu motywacji do gry w obronie, ale jest po prostu za wolny, żeby kogokolwiek zatrzymać, czy chociaż ograniczyć. Jego problemy w tym elemencie gry zaczęły się po kontuzjach stóp (bodajże w drugim i trzecim mistrzowskim sezonie), od tej pory jest dziurą w obronie, a teraz dodatkowo się zestarzał. Lakers mają dobrych obrońców na pozostałych pozycjach, pomagających wysokich, więc kiedy cały zespół jest odpowiednio skoncentrowany, to do tej pory udawało się w najważniejszych meczach jakoś te słabości Fishera ukryć. Ale też mieliśmy trochę szczęścia (Orlando z Alstonem zamiast Nelsona), w tym roku może być trudniej.

 

 

Natomiast co do Bryanta, to ja nie jestem taki spokojny. Jego fatalna skuteczność to raczej nie jest efekt kontuzji, ale kwestia zmęczonych nóg. Wygląda na to, że lata intensywnej gry w końcu zbierają swoje żniwo, dobrze, że dostał kilka meczów odpoczynku, miejmy nadzieję, że nie za późno, bo bez Bryanta grającego na najwyższych obrotach nie obronimy mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest seria, o ktorej marze. ale z 2 strony patrzac na brak doswiadczenia thunder to moze byc najlepsza opcja.

zgadzam się, że thunder mogą być najlepszą opcją dla lakers, ale nie z powodu braku doświadczenia - to jest akurat raczej jedna z tych obiegowych opinii, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. natomiast lakers mają dobrych obrońców na Duranta, szczególnie ten Odom jest chyba bardzo niedoceniany jako defensor. no i Westbrook to jednak PG bez dobrego rzutu (nawet z półdystansu jest słaby - poniżej 40%), który opiera się na penetracjach, więc jeśli Bynum wróci, to wasi podkoszowi powinni swoje zrobić.

a Thunder mają obroncow na Kobiego. Jesli chodzi o Westbrooka to ostatnio poprawil bardzo mid-range!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.