Skocz do zawartości

Offseason 2023


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Przecież Grizzlies bez Adamsa totalnie polecieli. Dużo bardziej odbił się jego brak niż przykładowo Bane z początku sezonu. 

To nie do końca prawda, owszem Adams jest potrzebny i w defensywie i na zbiórce, ale kluczem było raczej to, że oni rzadko zdrowi byli w ogóle. Jak grał Bane, Morant i JJJ to zmiana Adamsa na Tillmana, aż takiej różnicy nie robiła o ile nie było po drugiej stronie typowego matchup adj z big C (patrz PO vs DEN).

xxeAweZ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Reikai napisał(a):

Sota znowu psuje rynek innym

Najpierw jak debile oddali bank za Goberta, przez co inni potem maja argument ze skoro Gobert poszedl za X, to nie puscimy grajka Y za Z.

Tak teraz kasztany nie beda klepac extension, bo McDaniels dostal 136 mln.

To znaczy McDaniels to nie jest kasztan, ale ya no ajm sein

przecież ten deal to jest efekt kontraktu Vassella, nawet tego nie ukrywał jego agent. także ciekawe, że to minnesota psuje rynek xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, joe dumars napisał(a):

calkiem uczciwa oferta. knicks wiecej dac nie moga,

mogą dać więcej i to nie jest uczciwa oferta, to są dwa przepłacone kontrakty + jeden spadający kasztan i ściema z kilkoma pickami na osłodę

2 godziny temu, Sachs napisał(a):

przecież ten deal to jest efekt kontraktu Vassella, nawet tego nie ukrywał jego agent. także ciekawe, że to minnesota psuje rynek xd

gdzieś przeczytałem, że w Socie z 27 baniek rocznie McDanielsowi zostanie lekko ponad 10M po odliczeniu podatku stanowego i reszty, więc Vassell w Teksasie to akurat zarobi sporo więcej, ciekawe czy te koszty też mają wpływ na wysokość umów, Spurs akurat musieli wydać hajs więc to nie jest za bardzo miarodajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

mogą dać więcej i to nie jest uczciwa oferta, to są dwa przepłacone kontrakty + jeden spadający kasztan i ściema z kilkoma pickami na osłodę

Dla mnie to jakaś nieporadna, wymyślona na prędce próba tematu zastępczego jak już nie mogą z Knicks łączyć Greka. NYK nie mają wystarczających assetów na wymianę tego kalibru w normalnych warunkach, by przy tym zachować wciąż stabilny roster. Teraz to Brunson musi nam przypomnieć, że nie jest tym niedawnym leszczem z kadry USA tylko mocnym allstarem z zadatkami na ciągnięcie tego wózka a Randle musi jednak regularniej trafiać te swoje J bo inaczej to nie da się na niego patrzeć na boisku. Gdzie tu assety na Embiida.

A, ten potencjał Barretta to wynika tylko i wyłącznie z jego metryki urodzenia i faktu bycia lottery pickiem. Gdy przychodzi do poważnej gry to facet zwykle nie istnieje na parkiecie.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 21:19, LeweBiodroSmoka napisał(a):

gdzieś przeczytałem, że w Socie z 27 baniek rocznie McDanielsowi zostanie lekko ponad 10M po odliczeniu podatku stanowego i reszty, więc Vassell w Teksasie to akurat zarobi sporo więcej, ciekawe czy te koszty też mają wpływ na wysokość umów, Spurs akurat musieli wydać hajs więc to nie jest za bardzo miarodajne

Podatek stanowy to tylko część i to dosyć mała, ogółu podatków i opłat związanych z kontraktem.

Tak naprawdę to gracze nie płacą podatków w jednym miejscu, ale w każdym w którym grają, czyli w każdym stanie gdzie jest drużyna NBA, proporcjonalnie do ilości meczów. To także trochę zmniejsza tę różnicę.

Tu może nie do końca aktualna stronka, ale chyba dobrze to przedstawiająca

https://fourbrothersfinancial.com/blog/f/how-taxes-work-for-nba-professional-athletes-and-coaches

Wychodzi na to, że gracze zarabiają na czysto około 50% swoich brutto zarobków a stanowy podatek ma znaczenie, ale nie tak duże.

Nie widzę przypadków z ostatnich lat gdzie gracz podpisał kontrakt w Teksasie czy Florydzie ze względu na niższe podatki. Trio James, Wadę, Bosh? Raczej zadziałała możliwość zrobienia big trio a podatki miały marginalne znaczenie. James chciał grać w Californi gdzie są najwyższe podatki a nie w Teksasie. Brunson wolał Big Apple a nie pozostanie w Teksasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

Nie widzę przypadków z ostatnich lat gdzie gracz podpisał kontrakt w Teksasie czy Florydzie ze względu na niższe podatki.

też trudno się dziwić, że najlepsi gracze nie chcą iść do Orlando, San Antonio czy Houston, chociaż Harden chyba chciał wrócić akurat ;) dla Heat za to z tego co słychać sporo graczy chciałoby grać, problemem jest zapchane SC

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

też trudno się dziwić, że najlepsi gracze nie chcą iść do Orlando, San Antonio czy Houston, chociaż Harden chyba chciał wrócić akurat ;) dla Heat za to z tego co słychać sporo graczy chciałoby grać, problemem jest zapchane SC

 

To rozszerz to do 10, 20 lat

Czy naprawdę widzisz jakaś przewagę tych zespołów nad innymi?

Tak jak pisałem, to nie są jakieś gigantyczne różnice dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 20:53, LeweBiodroSmoka napisał(a):

McDaniels 136/5 

kogoś nieźle pogrzało

 

W dniu 23.10.2023 o 21:21, Reikai napisał(a):

Tak teraz kasztany nie beda klepac extension, bo McDaniels dostal 136 mln.

To znaczy McDaniels to nie jest kasztan, ale ya no ajm sein

Chłopaki co wy pierdolicie (sorry za slowo). McDaniel gracz kalibru All-D i kandydat do DPOTY w najbliższych latach zarobi za rok 22,5 potem 24 i 26 mln przy mega rosnącym budżecie.

MPJ rok temu zarabiał 31 mln, w tym 33,5 A rok 36 LOL. 36 do 22,5 i to Sota psuje rynek??? Zarobki w tym roku Gobwrt 41 CJM 35, Garland i Ingram 34, Hayward 31, Randle, Grant, Poole 28, Herro 27, Brunson, Kuzma, Cam 26, Wiggins, Simons, Barret 24,Clarkson, Rozier, Brooks 23, A.Gordon 22,5 (świetny deal) WTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dannygd napisał(a):

McDaniel gracz kalibru All-D i kandydat do DPOTY w najbliższych latach

zajebiście, typ póki co nawet jednego głosu nie dostał, choć zagrał w 79 spotkaniach jego drużyna ledwo zrobiła PO

jeszcze mogłeś FVV wymienić, nie zmienia to faktu, że nie tłumaczy się przepłaconych umów innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nie tłumaczy się przepłaconych umów innymi

No właśnie trochę się tłumaczy, bo te przepłacone umowy innych determinują przyszłe umowy. Nie utrzymasz McDanielsa na np 80/5 w sytuacji, gdzie jest cała masa gorszych zawodników zarabiających większe pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

zajebiście, typ póki co nawet jednego głosu nie dostał,

LOL 3 first 34 second https://www.nba.com/news/2022-23-all-defensive-teams-announced

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

jeszcze mogłeś FVV wymienić, nie zmienia to faktu, że nie tłumaczy się przepłaconych umów innymi

Przepłaconych to ja Ci Wymieniłem i poza FVV jeszcze wiele jest takich, ale na pewno nie Jaden. Za rok pół ligi chciałoby go za więcej kasy mieć. Natomiast mnie śmieszy wrzutka że taki Green czy inny 7-8 gracz rotacji dostał mniej to znaczy, że tylko taki ma dobrych kontrakt :)

Natomiast, to że Sota musi kogoś z 2 KAT/Gobert sprzedac za rok, to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, airmax napisał(a):

Nie utrzymasz McDanielsa na np 80/5 w sytuacji

100/5 byłoby bardziej edekwatne po prostu, ale wiadomo, że zawsze mogę się mylić i potwierdzi, że jest tyle wart

22 minuty temu, dannygd napisał(a):

LOL 3 first 34 second 

pisałem o Dpoty

22 minuty temu, dannygd napisał(a):

Przepłaconych to ja Ci Wymieniłem

przecież Ty tam Brunsona, Garlanda, Ingrama czy Kuzme wymieniłeś, musisz typka bardzo kochać skoro na ich tle McDaniels nie jest tym przepłaconym

Gobert dostał siano za kilkukrotne dpoty, to, że go fatalnie sparowano w nowym klubie nie ma nic do rzeczy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 09:08, joe dumars napisał(a):

calkiem uczciwa oferta. knicks wiecej dac nie moga, zreszta, bieda all star + obiecujacy mlody grajek i picki to absolutnie wystarczajacy pakiet za floppera... 

to tak jakby Cavs dali Allena (all-star), Okoro (mlody obiecujacy), Levert + picki - nie idzcie ta droga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, memento1984 napisał(a):

to tak jakby Cavs dali Allena (all-star), Okoro (mlody obiecujacy), Levert + picki - nie idzcie ta droga!

lol. allen to ten typ, ktory w serii z knicks notowal srednie na poziomie 9 punktow i 7 zbiorek? okoro, z calym szacunkiem, nawet nie stal obok barreta. a levert to ten typ, ktorego najchetniej bys sie pozbyl z cavs przy pierwszej lepszej okazji?...

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, joe dumars napisał(a):

lol. allen to ten typ, ktory w serii z knicks notowal srednie na poziomie 9 punktow i 7 zbiorek? okoro, z calym szacunkiem, nawet nie stal obok barreta. a levert to ten typ, ktorego najchetniej bys sie pozbyl z cavs przy pierwszej lepszej okazji?...

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Allen to taki sam all-star jak Randle, tylko tanszy i ma wieksza wartosc. zagrali podobne serie. Barrett to przeplacony, nieskuteczny palowacz. Fournier to nie wiem co robi w tym dealu. Ostatni wymieniony to najlepsza "value" w tym pakiecie (MRob). taki smieciowy pakiet to moze zlozyc pewnie z 10 z 30 druzyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się chętnie pozbył z NYK każdego z trójcy Randle, Barrett i Fournier, tylko nikt o zdrowych zmysłach nie odda za nich + picki niczego wartościowego a już napewno nie Embiida...

@joe dumars Skoro za taki pakiet można wg ciebie próbować realnie pozyskać MVP to kogo był byś skory oddać z kadry Pistons za taką paczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vero1897 napisał(a):

Ja tam bym się chętnie pozbył z NYK każdego z trójcy Randle, Barrett i Fournier, tylko nikt o zdrowych zmysłach nie odda za nich + picki niczego wartościowego a już napewno nie Embiida...

@joe dumars Skoro za taki pakiet można wg ciebie próbować realnie pozyskać MVP to kogo był byś skory oddać z kadry Pistons za taką paczkę?

to nie o to chodzi, kogo ty bys sie 'chetnie pozbyl' (bo sie tobie nie podoba/nie lubisz whatever), bo to nie jest koncert zyczen. licza sie tylko 2 kwestie, akcpetowalna dla obu stron jakosc grajkow + salary (w tym dlugosc umow, ktora czesto jest czynnikiem decydujacym!), przy czym, wymierne jest jedynie salary (ocena jakosci grajkow jest przeciez arbitralna). ja rozumiem, ze masz swiezo w pamieci casus goberta, ale nie kazdy jest tak pojebany, jak gm soty (wiekszosc gm-ow raczej potrafi liczyc)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.