Skocz do zawartości

[ beGM 1st round Play-In '23 West ] #7 JAZZ (43-39) – #8 GRIZZLIES (42-40)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Szulim napisał:

3. istnieją in-game adjustmetns więc znając gameplay pewnie zmienił bym wcześniej Dorta na Anta - co jest przygotowanym ustawieniem w Utah

chyba na to nie ma czasu.

jak ja w sławnej serii z orlando chciałem wyjść z ustawionego davisa na embiidzie widząc jak zareagowała c***a znająca się opinia be-gmowska, to nic to nie dalo 

skoro w 7-meczowej serii tak nie mozna, to rzeczą naturalną jest, że w 1 meczy tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

chyba na to nie ma czasu.

jak ja w sławnej serii z orlando chciałem wyjść z ustawionego davisa na embiidzie widząc jak zareagowała c***a znająca się opinia be-gmowska, to nic to nie dalo 

muszę kiedyś przeczytać opisy tej serii bo nie wiem o czym jest mowa 

natomiast zgodzę się z tym i przyjmuje że jako debiutant w opisach postsezonowych jeszcze nie jestem wybitny - choć jak mówię - nadal plan Dorta na Ant jest wpisany w mój opis - tylko nie od początku meczu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 15:10, kuba2419 napisał:

Memphis Grizzlies

 

Mamy to Panowie!!! W pierwszym sezonie gramy w Playin i wciąż jesteśmy w grze o PO! Cel minimum osiągnięty a teraz czas powalczyc o upragnione PO.

Opis będę uzupełniał na bieżąco ze względu na ograniczony czas wolny.

 

Rotacja:

 

PG: Tyuse Jones 35 --- Anthony Edwarda 10 ---Devonte Graham 3

SG: Anthony Edwards 28 --- Bogdan Bogdanovic 20

SF: Michael Porter Jr 35 --- Gordon Hayward 12

PF: Christian Wood 25 --- Jeremy Sochan 12 Gordon Hayward 11

Walker Kessler 38 --- Christian Wood 10

 

PG - SG

 

Ant i Jones to wyjściowa para guardow wspomagana większą ilością minut przez Bogdanovica oraz parę minut łapiący Graham który w RS spisywał się solidnie po dealu do Spurs.

Wiadomo że Ant jest tutaj głównym pociągowym i głównie na sobie skupia uwagę obrońców, liczę że dzięki temu będzie robił trochę więcej miejsca dla Bogdanovica który zaliczył fajne playin w Hawks, jak i rowniez dla Woods czy MPJ

 

SF - PF

MPJ na SF nie podlega dyskusji i myślę że też warto zaznaczyć jego grę w RL PO, wiem że bierzemy staty z RS w przypadku playin ale oglądając jego w grze można zauważyć że wznosi się przynajmniej o poziom wyżej i gra naprawdę fajny basket. 

Dlaczego Wood zaczyna mecz z Jazz a nie Sochan? I dlaczego ograniczyłem jego minuty do 15? Głównym czynnikiem było to że nie chciałem Polaka wrzucać na duże minuty przez jego problemu zdrowotne pod koniec RS, nie śledziłem tego aspektu jakoś mocno uważnie i nie wiem na ile to było perfidne tankowanie i odsuwanie Sochana od gry a na ile dali mu odpoczynek aby mógł wyleczyć porządnie uraz kolana. Tak czy siak Sochan wchodzi do gry w pierwszym meczu playin troszkę asekuracyjnie.

Wood może super obrońca nie jest, o ile cokolwiek broni ale mając u boku zawsze albo Kesslera(C) albo grając jako Center, Sochana(PF) może grać swoje i będąc pewny że ktoś będzie krył jego tyły.

 

Center

Kessler rzucony zostaje na głęboką wodę! W sezonie regularnym pokazywał nie raz że nie boi się grać przeciwko bardziej wymagającym rywala jak i bardziej doświadczonym!

 

Obrona

 

Widzę to tak że:

Jones ---> Lavert

Ant ---> Giddey

MPJ ---> Dort

Wood ---> Banchero

Kessler ---> Lopez

 

Dodatkowo Sochana rzucam na Bonchero albo Troya jak wchodzi z ławki. Sochana rzucam na najlepszego gracza Jazz z pozycji SF/PF a Ant najlepszego na pozycjach PG/SG.

 

Dołożyłem parę zdań, sorki za tak mało konkretny ale nie mam głowy ostatnio do tego aby zrobić konkretniejszą analizę, na kolejny etap postaram się już być bardziej konkretniejszy, tym bardziej że będę miał już więcej przestrzeni.

Pozdro i dzięki @Szulim za pierwsze koty za płoty 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 11:24, Szulim napisał:

Kessler i Wood to nie są ofensywne potęgi - także moim głównym celem będzie ograniczenie ilości rzutów Anta i MPJa.

Co do Kesslera to się zgodzę, może nie zdobywa po 15/20pkt co mecz ale Wood w sezonie jest na poziomie twojego Josha, warto też zaznaczyć że Wood przy Irvingu wykręcał niecałe 14pkt a bez niego i z samym Doncicem o prawie 5 pkt więcej.

Zresztą Wood wykręcał podczas tego RS podobna liczbę pkt co Troy, Russell i chyba jak dobrze pamiętam to jedynie Banchero robił średnio więcej pkt na mecz😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale słusznie zauważyłeś - Wood wykręcał te 16ppg w momencie kiedy był de facto drugą opcją w RL Mavs 

Zakładam, że nie rzucasz na Wooda ciężaru zdobywania punktów w tym meczu - tym bardziej że cały RS grałes pod Anta i MPJa - więc naturalne dla mnie było stwierdzenie, że ograniczam przede wszystkim tych dwóch - a pod koszem mając Lopeza, Mitchella, Banchero i Murphy nie obawiam się o nagłą eksplozje Wooda - tym bardziej, że w grze z dwoma g2g (podobnie jak w mavs) już jego średnie spadły do ok 13ppg co jest niższe niż Trey, Russel, Josh ;) 

patrząc na całość RS NBA - zgoda - wykręcał podobne liczby - ale już gorzej mu szło funkcjonowanie przy dwóch większych gwiazdach. Może MPJ gwiazdą jeszcze nie jest, ale jednak głównie grałeś przez Anta i MPJa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szulim napisał:

Ok, ale słusznie zauważyłeś - Wood wykręcał te 16ppg w momencie kiedy był de facto drugą opcją w RL Mavs 

Zakładam, że nie rzucasz na Wooda ciężaru zdobywania punktów w tym meczu - tym bardziej że cały RS grałes pod Anta i MPJa - więc naturalne dla mnie było stwierdzenie, że ograniczam przede wszystkim tych dwóch - a pod koszem mając Lopeza, Mitchella, Banchero i Murphy nie obawiam się o nagłą eksplozje Wooda - tym bardziej, że w grze z dwoma g2g (podobnie jak w mavs) już jego średnie spadły do ok 13ppg co jest niższe niż Trey, Russel, Josh ;) 

patrząc na całość RS NBA - zgoda - wykręcał podobne liczby - ale już gorzej mu szło funkcjonowanie przy dwóch większych gwiazdach. Może MPJ gwiazdą jeszcze nie jest, ale jednak głównie grałeś przez Anta i MPJa ;) 

Masz rację gra w RS była układana głównie pod Edwardsa i MPJ ale Porter oddał o ponad połowę mniej rzutów niż Irving na przestrzeni całego sezonu gdzie robi się więcej miejsca dla Wooda.

Do tego MPJ aby być skutecznym i dawać spory impact drużynie nie potrzebuje zajmować tyle piłki co robi to Irving.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kuba2419 napisał:

Masz rację gra w RS była układana głównie pod Edwardsa i MPJ ale Porter oddał o ponad połowę mniej rzutów niż Irving na przestrzeni całego sezonu gdzie robi się więcej miejsca dla Wooda.

Z ciekawości sobie sprawdziłem

Wood bez Irvinga 12 FGA/game - 18ppg

Wood z Irvingiem 10FGA/game - 13pgg

MPJ 3trymestr = 14FGA

MPJ 1+2trymest = 12FGA

Irving 3trymestr = 19FGA

Irving 1+2trymest = 21FGA

ok, suche statystyki, ale przede wszystkim co chce zauważyć to że MPJ w RL NBA również miał większy USAGE niż przez 2/3 sezonu - czyli bardziej jak u ciebie. Wood siłą rzeczy będzie miał mniej rzutów przy nich, choć bardziej efektywne.

1 minutę temu, LAF napisał:

PPP z samym Donciciem 1,09 z samym Kyrie 1,12 a z Kyrie i Donciciem 1,15 

No faktycznie gorzej mu szło ; D

nie doprecyzowałem - gorzej mu szło z otrzymywaniem pozycji do rzutów, ale zgadzam się - był w tym efektywniejszy

tylko na koniec dnia, nie tylko efektywność wygrywa, ale jednak ten zespół, który rzuci więcej punktów ;) 

I nie mówię tu jednostkowo - tylko biorąc pod uwagę wszystkich zawodników. Jeśli ograniczę punkty Anta i MPJa to Wood nagle rzuci nad Banchero i Lopezem 30+? Jakoś średnio to widzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Kto zdobywa punkty w Utah 4 kwarcie na 6 minut do konca przy remisie?

zacytuję sam siebie:

Jeśli mecz będzie na styku i walka do samego końca to ostatnie minuty zagram w ten sposób:

Giddey - Dort - Murphy - Banchero - Lopez

daje to bardzo dobrą mieszankę obrony (Dort vs Ant niezależnie od pozycji Anta) - do tego dużo ścięć, pick’n’rolls które mogę grać Giddey - Banchero / Giddey - Lopez / Giddey - Murphy / Banchero - Lopez / Banchero - Murphy = wiele opcji na wolne pozycje spod kosza lub urwanie siatki zza łuku przez Brooka czy Murphy.

Mogę doprecyzować, że rzuty za 3 będą szukane z rogów gdzie są najefektywniejsi. Aczkolwiek głównie chodzi tu o szukanie mismatchów w pickach i rzuty z bliskiej odległości, ew szukanie fauli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szulim napisał:

Z ciekawości sobie sprawdziłem

Wood bez Irvinga 12 FGA/game - 18ppg

Wood z Irvingiem 10FGA/game - 13pgg

MPJ 3trymestr = 14FGA

MPJ 1+2trymest = 12FGA

Irving 3trymestr = 19FGA

Irving 1+2trymest = 21FGA

ok, suche statystyki, ale przede wszystkim co chce zauważyć to że MPJ w RL NBA również miał większy USAGE niż przez 2/3 sezonu - czyli bardziej jak u ciebie. Wood siłą rzeczy będzie miał mniej rzutów przy nich, choć bardziej efektywne.

Dokładnie, wierzę że Wood w play in jest w stanie dawać bliżej tych 18 pkt na mecz niż 8\10 które pewnie miałeś na myśli pisząc ze nie jest potęga ofensywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie - niech Kessler idzie do pomocy do wchodzącego pod kosz Giddeya bo to otwiera piękna drogę na wolny rzut Lopeza ;) 

a nie widzę żeby Kessler nagle zrobił pivot wokół osi i zablokował rzut. 
A jak ktoś wejdzie dodatkowo do pomocy to przecież otwierają się podania do rogów - akurat Giddey i wizja boiska to bardzo wysokie IQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład hmm

pick Giddey - Bachero

Giddey wychodzi na Wooda - jest szybszy na nogach i tu dwie opcje 

- second screen Dorta / Murphy żeby jeszcze bardziej zgubić Wooda

- minięcie Wooda i wejście pod kosz - jeśli Kessler przyjdzie do pomocy to odegranie na wolne pole do Lopeza 

   - ewentualnie zrobienie screena przez Lopeza dla wychodzącego do rogu Murphego

Opcji jest kilka które Giddey może wykorzystać ;)  A Giddey spod dziury dobrze trafia ;) albo dostaje faule 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skupiamy się na pierwszej piątce, ale zapominamy chyba o tym ze nie grają oni po 48min

patrzac na moja ławkę tu powinniście zobaczyć przewagę która powinna wręcz nie doprowadzić do close game.

Russel który może odpalić jak potrafi - szybkie 3x3 i do przodu

Bogdan vs Joe - obaj nie bronią za dobrze, ale rzucić potrafią 

DFS na szklanym Haywardzie? Za wiele nadzieja białych nie pogra. 

Murphy i MRob na Sochanie i Woodzie - kolejne spore przewagi 

Plus - Mem jedzie na bardzo wysokich minutach starterów bo nie ma za bardzo jak rozłożyć ich gdy ławka jest słaba. 
 

Dzieki temu mój team ma więcej siły, świeżości, gramy u siebie, z własnymi kibicami, ściany i kosze sprzyjają - a na koniec meczu to powinno stanowić przewagę - zmęczeni, ciągle atakowani obrońcami MPJ, Ant i Wood nie dadzą rady powstrzymać ofensywy i przebić obrony Utah ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szulim napisał:

Ok, skupiamy się na pierwszej piątce, ale zapominamy chyba o tym ze nie grają oni po 48min

patrzac na moja ławkę tu powinniście zobaczyć przewagę która powinna wręcz nie doprowadzić do close game.

Russel który może odpalić jak potrafi - szybkie 3x3 i do przodu

Bogdan vs Joe - obaj nie bronią za dobrze, ale rzucić potrafią 

DFS na szklanym Haywardzie? Za wiele nadzieja białych nie pogra. 

Murphy i MRob na Sochanie i Woodzie - kolejne spore przewagi 

Plus - Mem jedzie na bardzo wysokich minutach starterów bo nie ma za bardzo jak rozłożyć ich gdy ławka jest słaba. 
 

Dzieki temu mój team ma więcej siły, świeżości, gramy u siebie, z własnymi kibicami, ściany i kosze sprzyjają - a na koniec meczu to powinno stanowić przewagę - zmęczeni, ciągle atakowani obrońcami MPJ, Ant i Wood nie dadzą rady powstrzymać ofensywy i przebić obrony Utah ;) 

 

Ten sam DAR który w RL Playin robi 1/9 z gry i 0/4 3P...? Meh😉 u mnie jest jeszcze Graham który co prawda gra 5min ale jest świeży, wypoczęty i również może zagrozić jakimiś szybkimi pkt 😉

 

Joe, kolejny któremu ani pierwszy ani drugi mecz w playin nie wyszedł przy bardzo fajnym meczu Serba w RL Playin:)

 

Ten szklany Hayward rozegrał bardzo fajny zdrowy!!!! T3 i na playin jest świeży i na pewno nie przemęczony bo zwyczajnie dowodzi składem który wchodzi z ławki.

 

Murphy zgodą zagrał fajny mecz w playin ale tutaj też będzie miał na przeciw siebie Sochana który zostanie rzucony na niego bądź Banchero w zależności kto będzie na boisku. A Wood ma zawsze obok siebie obrońcę który będzie w stanie zabezpieczać jego tyły :)

 

co do dużych minut to czy ja wiem czy są tak duże? Ant 38minut zagra, podobnie MPJ, myślę że to nie jest jakoś przesadnie dużo jak na tą fazę sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, myślałem ze już odpuściliśmy staty z play-In bo w tym przypadku Edwards zagrał to samo co Russel ;) 

Ile tam było? 8pkt? Coś się spalił w pierwszym meczu - dobrze ze ktoś inny mu ratował dupe, tylko jeśli idziemy tym tropem - to tym bardziej Utah ma większe szanse na wygrana ;) 

Giddey i Dort rozjechali pierwszy mecz PI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayward grał fajny T3 i to czy jest szklany czy nie, nie ma tu znaczenia. Jest ze 2 półki lepszy niż DFS, nie śledziłem za bardzo Smitha w Nets ale czy on się nie skurwil w D? W Mavs był dziadem.

Bogdanovic lepszy niż Joe.

Russell to robi kupę w takim meczu.

Plus tak jak pisze @LAF, w jednym meczu 38 minut to standard.

Memphis mają dwóch najlepszych scorerow w tym meczu(Edwards i to do tego kryty przez Leverta który nie potrafi Barretta kryć nawet i MPJ). Mają bardzo fajnego obrońcę pod koszem(Kessler), floor generała i scoring punch z lawki Bogdanovicia który w T3 walił trójki na 45% i Haywarda który gral fajny trymestr.

Jazz mają rookie Banchero mający najgorsze adv stats z Magic, dwóch słabych obrońców w s5(Giddey, Banchero), DLO który raczej się bardziej nie stawi niż stawi, Isaiah Joe z lawki, słabego DFS i dwóch fajnych Murphiego i Robinsona. Brak gtg, scorera, przec***a który wezmie piłkę jak Edwards i coś wykombinuje w crunch time jak będzie presją. Do tego podejrzany spacing z Banchero, Dortem i Giddeyem.

No ja tu nie widzę W Jazz, za mało talentu, a i obrona z Giddeyem i Banchero jest podejrzana, a jeszcze strzał w kolano z Levertem na Edwards podczas gdy Dort powinien mu od początku wybić z głowy granie pressingiem na całym. Tu Edwards zakręci Levertem od początku i potem Dort będzie musiał kryć hot Antka.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.